Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat2. 8. 2002 - Letošní Den bez aut již na internetu

-Logo Den bez aut-
BRNO/PRAHA [Econnect] - Děti Země včera zveřejnily na adrese www.detizeme.cz/denbezaut internetové stránky k letošnímu již desátému ročníku Dne bez aut. Ten se uskuteční v pátek 20. září s mottem “Budoucnost patří šetrné dopravě”. Zvolené barvy - modrá, bílá a žlutá – odkazují na Evropský den bez aut vyhlášený letos již po třetí Evropskou komisí a na Evropský týden mobility, který vznikl letos poprvé z iniciativy nevládních organizací. “Každý rok volíme jiné barvy plakátu a internetové stránky, a proto jsme sáhli po barvách Evropské unie,” uvedl Miroslav Patrik z brněnských Dětí Země. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 

Vybrat22. 7. 2002 - eEurope+2003: Akční plán budování digitální ekonomiky

-foto-
PRAHA [Econnect] - Evropská unie přijala na svém summitu ve švédském Göteborgu v červnu loňského roku Akční plán eEurope+2003. Jedná se o program, jehož cílem je využít příležitostí spojených s rozvojem nové, digitální a znalostní ekonomiky a podpořit tak urychlení reforem a modernizaci ekonomik kandidátských zemí. K programu se připojila také Česká republika, kde je realizací poveřen Úřad pro veřejné informační systémy (ÚVIS). Ten vydal v těchto dnech Zprávu o pokroku realizace tohoto akčního plánu. Celý text ::občanský sektor, internet, životní prostředí::
 

Vybrat19. 7. 2002 - Hlídací fena oslovila poslankyně

-Cyril Svoboda: Žena má být podřízena muži -
Praha [Econnect] - Nově zvolené členky sněmovny byly osloveny představitelkami nezávislého občanského projektu Hlídací fena k publikování svých názorů a postojů v „necenzurovaném boxu“ na stránkách www.hlidacifena.cz. V Poslanecké sněmovně po červnových volbách zasedá 34 žen, o čtyři více než v minulém volebním období. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat18. 7. 2002 - Právě dnes: monitoring internetového tisku zdarma

-foto-
PRAHA [Econnect] - Monitoring internetových zpravodajských serverů funguje jako poměrně běžná záležitost po celém světě. V prostředí českého internetu už však nejde o běžný jev a zcela neobvyklé je poskytování této služby zdarma všem přihlášeným uživatelům. Tuto možnost nyní nabízí společnost ANNECA, která provozuje server www.pravednes.cz. Celý text ::internet::
 

Vybrat17. 6. 2002 - INFOJEUNESSE – Informační síť věnovaná mládeži

PRAHA [IDM MŠMT/Econnect] - Na jaře roku 2002 se stal Institut dětí a mládeže MŠMT ČR součástí sítě Infojeunesse, což je informační síť nabízející detailní pohled na souhrn mládežnických politik a programů zemí celého světa. Síť byla vytvořena v roce 1991 na základě Protokolu o spolupráci mezi UNESCO a francouzským Ministerstvem mládeže a sportu a vytvořením a správou sítě byl v témže roce pověřen francouzský Národní institut mládeže a lidového vzdělávání INJEP. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat14. 6. 2002 - V krizi pomohou počítače

LONDON [BBC] - Kolem 40.000 Britů nemá podle údajů britských charitativních organizací domov. Většina těchto lidí nocuje v ubytovnách, jiní přímo na ulici. Londýnská radnice jim chce pomoci tím, že jim poskytne více informací. Od konce letošního roku by mělo být v londýnských ulicích nainstalováno 250 stánků, ve kterých budou počítače lidem bez domova poskytovat základní informace, jak se dostat ze svízelné situace. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat6. 6. 2002 - Internet Čínu pomalu mění

PRAHA [BBC] - Číňané jsou co do počtu uživatelů internetu na druhém místě na světě. Loni se připojilo k internetu 56 milionů čínských domácností. Tento počet s každým měsícem narůstá o 6 procent. Život Čínanů se vlivem internetu mění a pro komunistickou vládu je čím dál těžší zatajovat informace před řadovými obyvateli. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat5. 6. 2002 - Atlas moří na internetu

PRAHA [BBC/Econnect] - Organizace Spojených národů vydala internetový atlas světových moří, ve kterém průběžně publikuje aktuální informace o aktuálním stavu moří, zejména nejrůznějších hrozbách - nadměrném rybolovu, narušování pobřežních ekosystémů, znečištění moří, klimatických změnách či pirátství. Atlas má umožnit lepší sledování problémů a ohrožení moří a oceánů. Na internetu je publikován u příležitosti Celosvětového dne životního prostředí. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat4. 6. 2002 - Nové stránky pro integraci znevýhodněných dětí

-foto-
PRAHA [Econnect] - Na adrese www.svagr.net byly zveřejněny internetové stránky občanského sdružení Švagr, které se zaměřuje na pořádání integračních akcí pro děti a mládež se zdravotním, mentálním a sociálním handicapem z ústavního i rodinného prostředí. Sdružení již desátým rokem organizuje pro děti každoročně několik integračních táborů, kterých se účastní jak děti s handicapem tak bez něj. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat3. 6. 2002 - Levný Internet pro malé firmy a domácnosti - na to zapomeňte!!!

PRAHA [Účetní svět] - Český Telecom zveřejnil ceník připojení k Internetu pomocí technologie ADSL. Česká internetová obec očekávala zveřejnění ceníku s velkou netrpělivostí, neboť právě ADSL je tou technologií, která ve vyspělých zemí představuje nejlevnější a velmi rychlý přístup na Internet a přivádí na něj nové masy uživatelů. Celý text ::internet::
 

Vybrat31. 5. 2002 - Mapy pražských cyklotras jsou k dispozici na internetu

PRAHA [EkoList] - Přehledné mapy prvních dvou pražských cyklotras - greenway Botič a greenway Vltava - jsou pro cyklisty zdarma k dispozici na internetových stránkách občanského sdružení Oživení/Bohemian Greenways. Greenway (zelený koridor) Botič vede po proudu Botiče od Výtoně do Průhonic, zatímco greenway Vltava z centra Prahy přes Stromovku do Troji. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat29. 5. 2002 - Nové stránky Rady vlády pro nestátní neziskové organizace

-foto-
PRAHA [Econnect] - Na serveru Vlády ČR byla zveřejněna nová podoba stránek Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (RNNO), která je poradním orgánem vlády a zabývá se problematikou neziskového sektoru v ČR. Kromě jiných informací je zde možné najít také sekci týkající se spolupráce ústředních orgánů státní správy a krajů v dotační politice vůči NNO. Pro tuto oblast byla zřízena také diskuze, kde může odborná veřejnost vyjádřit svůj názor na tuto problematiku. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat28. 5. 2002 - Hnutí DUHA bojuje za zelenou budoucnost

-foto-
PRAHA [Econnect] - Počet dnů do voleb se značně snižuje a přesto řada lidí není rozhodnutá, koho bude volit. Z billboardů se sice dozvíme, že politikové jsou na naší straně, hodlají vstoupit co nejrychleji do EU a dávají přednost prostředí pro život, ale odhadnout, co se pod lidumilnými hesly skrývá doopravdy, je úkol značně nelehký. Sdružení Hnutí DUHA se proto rozhodlo hesla politiků dešifrovat svou předvolební masivní kampaní s cílem získat konkrétní odpovědi na ekologické otázky. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat17. 5. 2002 - Petice týkající se realizace státní informační politiky ve vzdělávání

PRAHA [Deník veřejné správy] - Odborná školská veřejnost zahájila 6. května petiční akci s cílem vyzvat Vládu České republiky, aby zabránila monopolizaci informačního prostředí ve školství a možnému komerčnímu zneužití škol, učitelů a žáků prostřednictvím informačních technologií. Celý text ::internet::
 

Vybrat17. 5. 2002 - Integrace sluchově postižených

PRAHA [Econnect] - Zájmy neslyšících a nedoslýchavých dětí pomáhá hájit Federace rodičů a přátel sluchově postižených (FRPSP). V uplynulých letech se tomuto občanskému sdružení mimo jiné podařilo prosadit zákon o znakovém jazyce či předpis o titulkování televizních pořadů. Pomáhá také pořádat odborné přednášky, semináře, konference a festivaly s tematikou integrace sluchově postižených dětí do společnosti. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat15. 5. 2002 - Volby 2002 a životní prostředí

-foto-
PRAHA [Econnect] - Předvolební servis zaměřený na problematiku životního prostředí v úterý 14. května, přesně měsíc před volbami do Poslanecké sněmovny, zveřejnil zpravodajský server EkoList po drátě. Servis "Volby 2002" je součástí rubriky "Politici a životní prostředí", která dlouhodobě sleduje politiku v oblasti životního prostředí na nejrůznějších úrovních - vládní, parlamentní, krajské, místní a zaměřuje se i na programy a konkrétní kroky politických stran. Celý text ::internet, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat10. 5. 2002 - Delegace Evropské komise spustila na Den Evropy novou verzi svých internetových stránek

-foto-
PRAHA [Delegace EK] - Uživatele internetu čeká na těchto stránkách řada změn a vylepšení, která se týkají jak obsahu, tak designu. Velký důraz kladla Delegace Evropské komise zejména na přímou komunikaci se zájemci o informace o Evropské unii. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat15. 4. 2002 - Na Náměstí Míru dnes odstratovala celostátní Hra o Zemi

-foto-
PRAHA [EkoList] - Hlavním úkolem informační kampaně Hra o Zemi má být zvýšení povědomí o trvale udržitelném rozvoji a zájmu o ekologickou problematiku. Kampaň dnes zahájili ekologičtí aktivisté ze sdružení Zelený kruh, které celou kampaň koordinuje, ve vestibulu metra na pražském Náměstí Míru. Kampaň předchází Summitu OSN o udržitelném rozvoji, který se bude konat na přelomu srpna a září v jihoafrickém Johannesburgu. Důležitou součástí kampaně je také dnes zveřejněná internetová stránka na adrese www.hraozemi.cz. Celý text ::internet, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat10. 4. 2002 - National Geographic přichází do České republiky

PRAHA/BRNO [EkoList] - Vernisáží výstavy "Stále je co objevovat", vydáním knihy "Divoká příroda ve fotografii" a spuštěním internetových stránek na adrese www.national-geographic.cz se dnes tuzemským čtenářům i ostatním zájemcům představuje česká redakce časopisu National Geographic (NG). Její hlavní činností se stane vydávání české verze známého zeměpisného a přírodovědného magazínu, jen u toho však nezůstane. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat9. 4. 2002 - Apriles se stal diskusním prostorem pro ženy všech generací

Praha [Econnect] - V průběhu prvního dubnového víkendu (5. – 7. dubna) proběhl v budově Goethe Institutu festival ženské a lesbické kultury – Apriles/02, který finančně a organizačně podpořila nadace Friedrich Ebert Stiftung v Praze. Letošní 8. ročník festivalu probíhal v duchu svého stěžejního tématu „Žena a čas“. Festival je již každoročně místem setkání lesbických, bisexuálních žen a transgender lidí z České republiky i zahraničí, ale také prostorem k zlepšení vzájemného porozumění mezi heterosexuální majoritou a homosexuální minoritou. Celý text ::sociální oblast, gender, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz