Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat12. 3. 2007 - Český západ nabízí na internetu výrobky romských žen

DOBRÁ VODA [Econnect / Český západ] - Občanské sdružení spustilo Český západ internetový obchůdek nabízející ručně vyráběné výrobky romských žen z Dobré Vody u Toužimi. Tři romské ženy z Dobré Vody získaly plnohodnotné zaměstnání jako šičky a tkadleny v dílně umístěné v sídle občanského sdružení a jejich ručně vyráběné výrobky se prodávají nejen na trzích, ale i v nově spuštěném internetovém obchůdku na webových stránkách sdružení. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat23. 2. 2007 - Egypt: Vláda zavřela do vězení blogera za jeho názory

PRAHA [Econnect/HRW] - Egyptská vláda odsoudila do vězení blogera za jeho názory, které zveřejnil na internetu. Přestože již dříve zadržela několik osob v souvislosti se šířením kritických názorů na internetu, jedná se nyní o první případ, který skončil nepodmíněným trestem. Podle Human Rights Watch (HRW) tím egyptská vláda ohrožuje svobodu projevu v prostředí internetu. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat7. 2. 2007 - Uzávěrka literární soutěže Internet a můj handicap se blíží

PRAHA [BMI sdružení / Econnect] - Žijí s roztroušenou sklerózou, hluchoslepotou, nebo třeba se svalovou dystrofií, jedno však mají společné. Ve svém příspěvku, který již poslali do třetího ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, velmi přesvědčivě popisují, jak jim pomáhá internet vyrovnat se s jejich postižením. Ostatním, kteří by se chtěli svěřit, jak internet ovlivňuje jejich život, zbývají už jen dva necelé týdny do uzávěrky. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat19. 12. 2006 - Írán: Před soud patří mučitelé, nikoliv blogeři

PRAHA [HRW/Econnect] - Íránská justice by měla před soud postavit zástupce státu zodpovědně za svévolné zadržení a údajné mučení několika blogerů v roce 2004. Zatím však blogery pronásleduje kvůli tomu, že veřejně říkají své názory. Uvedla to organizace Human Rights Watch (HRW). Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat7. 12. 2006 - Ochočte si technologie: Internet pomáhá v boji proti násilí na ženách

-foto-
PRAHA [Econnect] - Stovky žen v Indii zveřejnily ve virtuálním deníku (tzv. blogu) "Blank Noise Project Blogathon" svoje osobní zkušenosti s pouličním sexuálním obtěžování. Další internetový projekt "Domestic Violence Virtual Trial" zase pomáhá soudcům a zaměstnancům soudů ve Spojených státech, aby se dozvěděli více o tématice a problémech v kauzách týkajících se domácího násilí proti ženám a mohli porovnat rozsudky se svými kolegy. V Jižní Africe ženy, které prošly nejrůznějšími formami násilí, sdílejí svoje zkušenosti a poskytují si vzájemnou pomoc prostřednictvím zdigitalizovaných příběhů a výpovědí. Celý text ::životní prostředí, gender, internet::
 

Vybrat7. 12. 2006 - Služba Press servis pro neziskové organizace má novou tvář

-Press servis-
Praha [Econnect] - Nevíte jak snadno a rychle rozeslat tiskovou zprávu do médií? Nemáte potřebné kontakty na novináře a nevíte jak zprávu napsat? Se všemi těmito problémy vám může pomoci služba Press servis (http://press-servis.ecn.cz) pro neziskové organizace, kterou provozuje občanské sdružení Econnect. Press servis se právě nyní dočkal několika zásadních zlepšení a změn. Zcela novou součástí se stává manuál „Jak spolupracovat s médii“. Jeho zveřejňování začíná právě dnes. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat5. 12. 2006 - Európsky parlament sa zaoberal situáciou ľudí so zdravotným postihnutím

BRUSEL [Changenet] - Poslanci Európskeho parlamentu schválili iniciatívnu správu o situácii zdravotne postihnutých ľudí v EÚ. Správa zdôrazňuje, že pre ľudí s postihnutím je nesmierne dôležitý prístup k verejnej doprave, ako aj prístup k informáciám a komunikačným technológiám. V tejto súvislosti parlamnet vyzýva EÚ a členské štáty na podniknutie nevyhnutných krokov. Okrem toho požaduje vypracovanie Európskej charty kvality podpory pre ľudí so zdravotným postihnutím. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat24. 10. 2006 - Vietnam: Vláda pronásleduje uživatele internetu

PRAHA [Econnect/Amnesty International] - Připojit se na internet ve Vietnamu a svobodně vyjádřit svůj názor na politické dění znamená riskovat pronásledování nebo věznění. Lidé ve Vietnamu mají strach publikovat informace on-line a poskytovatelé internetových služeb musí „donášet“ na své zákazníky. Výsledkem je rozsáhlá autocenzura. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat16. 10. 2006 - Nízkoprahový klub: bezpečný prostor po volný čas a nápady vašich dětí

PRAHA [Econnect / Česká asociace streetwork] - V České republice se rozvíjí nové metody sociální pomoci, zcela odlišné od klasického institucionálního modelu sociální práce. Jde o streetwork, tedy terénní sociální práci a o nízkoprahové kluby - nízkoprahová zařízení pro děti a mládež. Nízkoprahové služby jsou preventivní sociální služby určené pro ty, kteří nemohou, nechtějí nebo se vyhýbají běžným formám sociální péče. Osvětovou kampaň na podporu nízkoprahových klubů pro děti a mládež dnes zahauje Česká asociace streetwork. Celý text ::sociální oblast, kultura, internet::
 

Vybrat11. 10. 2006 - Nové stránky Ekobrána.cz chtějí podpořit zapojování veřejnosti v Jihomoravském kraji

-Ekobrána.cz-
BRNO [Nesehnutí / Econnect] - Od minulého týdne mají občané z Jihomoravského kraje možnost hlouběji se informovat a zapojit do rozhodování o projektech, které mohou zásadním způsobem ovlivnit jejich životní prostředí. Umožňuje jim to internetová stránka EKOBRANA.cz, kterou provozuje Nesehnutí Brno. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, lidská práva, internet::
 

Vybrat10. 10. 2006 - Portál Občanská společnost – návod k použití nabízí občanům informace, jak využít své právo vědět či jak se účastnit na rozhodování

-foto-
Praha [Econnect] - Econnect dokončil kompletní aktualizaci a rozšíření praktického portálu Občanská společnost – návod k použití (http://obcan.ecn.cz), který nabízí praktické návody „jak na to“ pro každého, kdo chce využít svých práv na informace, práv účastnit se rozhodování, kdo chce uplatnit rovné příležitosti či se stát aktivním občanem Evropské unie. Stalo se tak v rámci projektu Aktivní občanství v ČR a EU, který podpořila Evropská komise. Celý text ::lidská práva, životní prostředí, gender, internet::
 

Vybrat4. 10. 2006 - Evropská směrnice o monitorování veškeré telekomunikace opět napadena u soudu

PRAHA [Iuridicum Remedium/Econnect] - Dne 14. 9. 2006 podala irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) žalobu proti právním ustanovením v evropském i irském právu, která nařizují operátorům a ISP providerům plošné sledování veškeré telekomunikace a elektronické komunikace. Jde o další krok proti kontroverzní směrnici. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat12. 9. 2006 - EEF bude monitorovat vládní aktivity porušující právo na soukromí

PRAHA [EEF/Econnect] - Organizace hájící práva uživatelů digitálních technologií Electronic Frontier Foundation (EFF) zahájila projekt, který bude monitorovat aktivity vlády Spojených států při používání sledovacích systémů. Projekt nazvaný FLAG bude využívat zákon o svobodném přístupu k informacím a další právní postupy, aby mohl kontrolovat stále častější vládní využívání technologií, které narušují soukromí amerických občanů. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat7. 9. 2006 - V Praze začala kampaň pro rovnost šancí mužů a žen

PRAHA [OSF / Feminismus.cz] - Kampaň pro rovnost šancí chce připomenout genderové stereotypy přetrvávající v oblasti trhu práce a související s propojením pracovního a rodinného života. Kampaň jde jako jedna z mála mnohem dál než k pouhému upozorňování na nerovnosti a přežívající stereotypy. Nabízí návody, jak sladit práci a rodinu, či jak zavést rovné příležitosti do firemní politiky. Cílovou skupinou, na kterou se zaměřuje, jsou ženy a muži ve všech fázích účasti na pracovním trhu a média. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat10. 8. 2006 - Projekt Doc.air nabízí on-line české a zahraniční dokumentární filmy

PRAHA [Econnect/JSAF] - Pokud máte zájem o české nebo zahraniční dokumentární filmy, můžete navštívít stránky projektu Doc.air. Na rozdíl od pilotní fáze, která již téměř rok nabízí ke stažení 13 dokumentárních filmů zcela zdarma, nabízí nyní Doc.air ke stažení za mírný poplatek aktuální významné dokumenty. Doc.air je autorským a producentským počinem občanského sdružení JSAF, které pořádá Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Celý text ::kultura, občanský sektor, internet::
 

Vybrat3. 8. 2006 - Ombudsmanovo rozhodnutí dává šanci obětem dialerů

PRAHA [Econnect / SOS] - Spotřebitelé, kteří zaplatili za přesměrování internetu, se mohou domáhat svého práva. Vyplývá to ze stanoviska veřejného ochránce práv, podle něhož Český telekomunikační úřad (ČTÚ ) nesprávně rozhodoval o stížnostech proti vyúčtování za nevědomé přesměrování internetového připojení prostřednictvím tzv. dialeru na linku se zvýšenou tarifikací. Spotřebitelé se mohou po ČTÚ domáhat náhrady způsobené škody. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat21. 7. 2006 - Polícia zhabala server prevadzkujúci stránky hysteria.sk a kyberia.sk

BRATISLAVA [Changenet] - Včera dopoledne polícia na príkaz Generálnej prokuratúry zhabala internetový server, na ktorom boli prevádzkované stránky hysteria.sk a kyberia.sk. Stalo sa tak v súvislosti s vyšetrovaním prípadu prieniku do počítačových systémov Národného bezpečnostného úradu. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat28. 6. 2006 - Sport nezná bariéry

PRAHA [Můžeš] - Bariéry, které mezi handicapované a sport staví nedostatek peněz či příležitostí, chce zbourat nový dlouhodobý projekt Konta Bariéry s názvem Sport bez bariér. Záměr tohoto projektu je jasný – podporovat nejrůznější sportovní aktivity lidí se zdravotním postižením a organizací, kteří handicapované sdružují. Projekt Sport bez bariér chce pomoci tomu, aby se sport stal běžnou součástí života co největší skupiny lidí s postižením. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, internet::
 

Vybrat23. 6. 2006 - Na internetu začala fungovat burza práce, určená hlavně Romům

-foto-
PRAHA [Radio Praha] - Na internetu začala fungovat burza práce, která je určena především Romům. Na stránkách www.burzaprace.romea.cz zájemci naleznou nabídku volných míst doma i v cizině, stáží či rekvalifikací. Kromě nich najdou také rady a doporučení, které jim pomohou získat práci. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat20. 6. 2006 - Americký stát Wisconsin zákonem zakázal nucené implantování čipů do lidského těla

Wisconsin, USA [CASPIAN / Iuridicum remedium] - 30. května 2006 guvernér státu Wisconsin Jim Doyle podepsal zákon, který pod trestní sankcí zakazuje požadovat po osobě, aby si nechala implantovat mikročip. Na přípravě zákona se podíleli i aktivisté a odborníci organizace CASPIAN, která se zabývá RFID čipy a ochranou soukromí jednotlivců. Od zákona si slibují, že znesnadní výrobci čipů VeriChip určených pro implantaci lidským bytostem, společnosti VeriChip Corporation, prosazování čipování osob. Celý text ::lidská práva, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz