Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat5. 10. 2012 - Skandinávský dům zve už potřetí na festival Dny Severu 2012

PRAHA [Econnect/Skandinávský dům, o. s.] - Ani letošní podzim rozhodně nebude fádní! Skandinávský dům připravuje již třetí ročník oblíbeného festivalu Dny Severu, který bude letos probíhat v druhé polovině října na v ústřední pobočce Městské knihovny, v kině Evald, v Komunitním centru Kampa a v Českém centru Praha. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat25. 7. 2012 - Rozkoš bez rizika pořádá Tour de Bar pro bezpečnější sex

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect/R-R] - Na pátek 27. července připravuje jihočeská pobočka sdružení Rozkoš bez rizika (R-R) informační Tour de Bar pro bezpečnější sex. Ve vybraných barech a diskotékách v Českých Budějovicích tak budete moci potkat pracovní tým R-R. Sociální pracovnice neziskové organizace seznámí zájemce a zájemkyně se zásadami bezpečnějšího sexu a možností nechat se ve středisku R-R anonymně otestovat na HIV. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat17. 5. 2012 - Den otců se slaví i v Čechách aneb 6. ročník Tátafestu je na dohled

PRAHA [Econnect/LOM] - Den otců je svátek, který se již i u nás pomalu dostává do obecného povědomí. Pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Z USA se dostal i do Evropy a v kalendářích jej najdete zpravidla třetí neděli v červnu. Letošní svátek všech tátů připadá na 17. června. Vizí organizátorů je podnítit vznik neformálních oslav Dne otců v celé ČR. Třetí červnovou neděli se tak v Praze, Ostravě, Bohumíně, Novém Boru, Ústí nad Orlicí a dalších místech uskuteční happeningy s koncerty, dílnami a hrami pro táty, jejich děti, rodiny a přátele. Celý text ::gender::
 

Vybrat7. 3. 2012 - Nerovnost pohlaví přetrvává, Česko je na úrovni Botswany a Mongolska

PRAHA [Econnect] - Organizace Social Watch vydává u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen aktuální výpočty indexu genderové spravedlnosti. Ten porovnává relativní postavení žen v oblastech vzdělání, socioekonomických podmínek i podílu na moci ve 154 zemích světa. I když se Česko pohybuje v evropském průměru, s hodnotou indexu 73 bodů dosahuje podobné úrovně jako Botswana, Kyrgyzstán nebo Mongolsko. Celý text ::gender::
 

Vybrat21. 12. 2011 - Brno je město sportovců a rodin, ne však žen. Ukázala analýza rozpočtu

BRNO [Econnect] - Program Ženská práva jsou lidská práva se pustil do genderové analýzy rozpočtu města Brna. Z analýzy vyplynulo, že Brno nerovně financuje především vrcholové sportovce a sportovkyně. Z analýzy strategických dokumentů města pak vzešlo, že Brno s podporou rovných příležitostí žen a mužů takřka nepočítá. Celý text ::gender::
 

Vybrat15. 11. 2011 - V soutěži Sexistické prasátečko zabodovala Komerční banka

BRNO [Econnect] - Soutěž o nejvíce sexistickou reklamu, Sexistické prasátečko, zná své vítěze za třetí ročník. V soutěži brněnského občanského sdružení Nesehnutí, ve spolupráci s mediálním partnerem Aktuálně.cz, zvítězily reklamy Komerční banky „Užij si první bankovní styk“ a společnosti AVOS se sloganem „Postavíme vám ho“. Odborná porota pak zvolila za nejvíce sexistickou reklamu brněnského pivního šenku Čtyři růže. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 15. listopadu v brněnské restauraci Kupé. Celý text ::gender::
 

Vybrat11. 10. 2011 - 3. ročník soutěže Sexistické prasátečko opět upozorňuje na sexistické reklamy

BRNO [Econnect] - V pondělí 10. října 2011 bylo zahájeno hlasování o nejsexističtější reklamu v rámci třetího ročníku soutěže Sexistické prasátečko. Soutěž probíhá jako součást kampaně NESEHNUTÍ Proti sexismu v ulicích. V rámci této soutěže mohli lidé nominovat reklamy, které jim přišly sexistické, tj. zobrazující muže a ženy v reklamách stereotypně a upevňující tak předsudky o schopnostech žen i mužů. I letos mezi nominovanými reklamami vládnou osvědčené kombinace polonahých žen v roli objektů touhy či ozdobných doplňků propagovaných výrobků, a to především v oblasti stavebnictví. Hlasovat v soutěži může každý, a to prostřednictvím webových stránek mediálního partnera soutěže, serveru Aktuálně.cz na tomto odkazu. Hlasování bude probíhat do úterý 25. října. 15. listopadu bude následovat slavnostní vyhlášení „vítězných“ reklam a ocenění těch, kteří je do soutěže nominovali. Celý text ::gender::
 

Vybrat29. 9. 2011 - Strany chtějí více političek. Ale nic pro to nedělají

BRNO [Econnect/NESEHNUTÍ] - Brněnské hnutí NESEHNUTÍ se snaží prosazovat větší reflexi genderových témat (jako např. nerovné odměňování, domácí násilí, dopady vládních reforem na různé skupiny žen apod.) politickými stranami a vyšší zastoupení žen v politice. Nyní byla v rámci aktivit, kdy NESEHNUTÍ předkládá tato témata politikům a političkám, vypracována analýza internetových stránek politických stran. Politické strany ve své internetové prezentaci na své členky často zapomínají a nejsou vidět ani v článcích, ani ve vizuální prezentaci. Celý text ::gender::
 

Vybrat27. 9. 2011 - Na konferenci Aktivní rodičovství přijede popularizátor líného rodičovství

BRNO [Econnect] - Dne 15. 11. 2011 proběhne v Brně III. ročník konference Aktivní rodičovství. Již tradiční akce letos přináší hosty jako Tom Hodgkinson, Jaroslav Dušek, či Helena Máslová, kteří hledají alternativy k rodičovským přístupům a také témata mapující život ženy, mateřství ale i psychický vývoj nenarozených dětí. Brno se tak stává po úspěšném festivalu Světový týden respektu k porodu místem setkávání rodičů, kteří hledají vlastní cesty při naplňování své rodičovské role. Celý text ::gender::
 

Vybrat17. 6. 2011 - Slepota vládních reforem k rozdílnému postavení českých žen a mužů ve společnosti znevýhodňuje sociálně slabé skupiny žen

PRAHA [Econnect] - Již šestým rokem si 19. červen připomínají ženské organizace po celé České republice jako Den rovnosti žen a mužů. Upozorňují při této příležitosti na nerovnováhu v postavení obou pohlaví a vyjadřují respekt k myšlence jejich rovnosti. Oslavy tohoto dne přichází v době, kdy vrcholí přípravy vládních reforem. Centrum ProEquality, které realizuje genderový program Otevřené společnosti, o.p.s., chce v tomto kontextu zdůraznit, že zamýšlené vládní reformy jsou slepé k odlišnému socioekonomickému postavení žen a mužů a umocňují tak znevýhodnění sociálně slabých skupin žen. Celý text ::gender::
 

Vybrat17. 5. 2011 - Den otců je výzvou k ocenění tátů různých generací

PRAHA [Econnect] - Zatímco Den matek nebo Den dětí najdete v českých diářích a kalendářích, Den otců zde chybí. Tento svátek, iniciovaný prvně 1910 Sonorou Smart Dodd jako poděkování svému otci, jenž sám vychoval pět dětí, se slaví kromě USA (tradičně 3. červnovou neděli) také v Německu, Rakousku, Švýcarsku a mnoha dalších, nejen evropských zemích. V ČR o jeho popularizaci usiluje Liga otevřených mužů, která i letos vyzývá k veřejné diskusi a inspiruje k pořádání oslav tohoto svátku u nás. Letos Den otců připadá na 19. června. Celý text ::gender::
 

Vybrat4. 5. 2011 - NESEHNUTÍ zahajuje třetí ročník soutěže Sexistické prasátečko ve zbrusu novém hávu

BRNO [Econnect/NESEHNUTÍ] - Třetí ročník soutěže „Sexistické prasátečko“ byl vyhlášen ve středu 4. května 2011. Od této chvíle mohou lidé posílat své návrhy na nejvíce sexistickou reklamu ze svého okolí. Zorientovat se v tématu sexismu v reklamách pomohou návštěvníkům a návštěvnicím nové webové stránky programu Ženská práva jsou lidská práva, které byly spuštěny rovněž 4. května a nabízejí mnoho novinek. Celý text ::gender::
 

Vybrat2. 3. 2011 - Panelová diskuse se zaměří na ženy a leadership v globalizujícím se světě

PRAHA [Econnect] - U příležitosti Mezinárodního dne žen se uskuteční panelová diskuse na téma Ženy a leadership v globalizujícím se světě, která přiblíží a srovná stav ženských práv i přetrvávající nerovnosti mezi muži a ženami v České republice a USA. Diskusi, která se koná 8. března 2011 v Americkém centru Praha, zahájí Dr. Margaret Lindsay Kaplan, manželka současného amerického velvyslance Normana L. Eisena. Po diskusi se bude konat krátká tisková konference shrnující aktuální problémy v otázkách rovnosti žen a mužů v ČR a jejich možná řešení. Celý text ::gender::
 

Vybrat23. 2. 2011 - Rozkoš v Brně připraví letošní oslavy Mezinárodního dne žen

BRNO [Econnect] - Letošní brněnská oslava MDŽ má zdánlivě apolitické téma „wellness“. Tento pojem označuje pohodu a tělesnou i duševní prosperitu. MDŽ 2011 bude skutečným bonbónkem, lépe řečeno bonboniérou, která nabídne fúzi umění výtvarného, divadelního i hudebního ve formě duchovně-kulturního „wellness“ veletrhu atrakcí. Oslava se uskuteční 7. března na Fakultě sociálních studií a v Domě umění. V letošním roce si Evropská unie i celý svět připomenou sté výročí oslav Mezinárodního dne žen. Celý text ::gender::
 

Vybrat6. 1. 2011 - Fórum 50 %: Česká vláda nadále zůstane pánským klubem

PRAHA [Econnect] - Po korupčním skandálu ministra životního prostředí Pavla Drobila a jeho následné rezignaci dojde k personální obměně vlády. V diskusi o možném nástupci či nástupkyni však bohužel nepadlo jediné ženské jméno. Celý text ::gender::
 

Vybrat16. 12. 2010 - Originální recept premiérova poradce: Domácí násilí vyřeší manželská rodina

PRAHA [Econnect] - Dnes po poledni proběhlo na Úřadu vlády jednání Výboru pro prevenci domácího násilí Rady vlády pro rovné příležitosti. Jedním z bodů programu byl i Národní akční plán boje proti domácímu násilí, který výbor vypracoval. Ačkoli byla finální podoba akčního plánu předložená vládě oproti původní podobě značně okleštěna, zaujal k němu premiérův poradce pro lidská práva Roman Joch negativní stanovisko. Celý text ::gender::
 

Vybrat15. 12. 2010 - Sexistické prasátečko zná svého vítěze

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Druhý ročník soutěže Sexistické prasátečko, která si klade za cíl upozornit na nejvíce sexistické reklamy kolem nás, zná již svého vítěze. Ve veřejném hlasování, kterého se zúčastnilo 411 hlasujících, zvítězila mezi 28 nominovanými reklamami reklama firmy S&Ř, Ch Kovo s textem „Přeřízneme, ohneme vše dle Vašeho přání“ doplněným fotkou takřka svlečené ženy. Na první místo reklamu zařadilo 130 hlasujících. Odborná porota zvolila jako nejsexističtější reklamu firmy VAŠSTAV, s.r.o., zesměšňující ženy ve středním věku. Celý text ::gender::
 

Vybrat10. 12. 2010 - Česká vláda odmítá řešit násilí na ženách a další genderové nerovnosti

PRAHA [Econnect] - Závěrečná doporučení Výboru OSN pro odstranění všech forem diskriminace z října 2010 upozorňují na to, že v České republice jsou soustavně zanedbávána opatření pro zlepšení postavení žen. A to i v tak závažných oblastech, jako je diskriminace na trhu práce či domácí násilí. Aktuální kroky nové vlády, jako například pozastavení Národního akčního plánu prevence domácího násilí, vysílají jasný signál, že rovnoprávné postavení žen rozhodně nepatří mezi její priority. Celý text ::gender::
 

Vybrat7. 12. 2010 - České republice se nedaří čelit obchodování s lidmi za účelem jiných forem vykořisťování a nucené práce

PRAHA [Econnect] - Obchodování s lidmi a pracovní vykořisťování je denní realitou pro stovky tisíc lidí na celém světě. I v České republice dnes najdeme ženy a muže, kteří pracují za vykořisťujících podmínek. „Odhadujeme, že se jedná o desítky, spíše ale o stovky lidí,“ říká Petra Kutálková z organizace La Strada ČR. „Smutným faktem zůstává, že za obchodování s lidmi za účelem jiných forem vykořisťování a nucené práce dosud nebyl nikdo pravomocně odsouzen,“ dodává. La Strada ČR vydala publikaci Příliš úzká brána k lidským právům, která se zabývá mezinárodními standardy a problémy České republiky při vyhledávání a identifikaci obchodovaných osob. Publikace je součástí projektu Assesment of the human rights impact of anti-trafficking laws and measures. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat11. 11. 2010 - Veřejnost může ode dneška hlasovat, jaká firma získá titul Sexistické prasátečko

BRNO [Econnect/NESEHNUTÍ] - Dnešním dnem, čtvrtkem 11. listopadu 2010 bylo zahájeno hlasování o nejsexističtější reklamu v rámci druhého ročníku soutěže Sexistické prasátečko. Soutěž probíhá jako součást kampaně NESEHNUTÍ Proti sexismu v ulicích. V rámci této soutěže mohli lidé nominovat reklamy, které jim přišly sexistické, tj. zobrazující muže a ženy v reklamách stereotypně a upevňující tak předsudky o schopnostech žen i mužů. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 49 | Další
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz