Ve Zlíně proběhlo Mistrovství ČR v plavání mentálně postižených sportovců
30. 3. 2007 - ZLÍN [Econnect / Naděje]
Přijel rekordní počet plavců – 121 sportovců z 20 klubů z celé Moravy – od Hodonína, Jihlavy až po Ostravu. Naději reprezentovaly dvě pobočky, zlínská a otrokovická. "Sportovci z Naděje získali několik medailí v individuálních závodech, nejúspěšnější byl Roman Jorda z Otrokovic, který získal dvě zlaté medaile v závodech 50 m a 100 m volný způsob. Mirek Galia ze Zlína získal stříbrnou medaili v závodě na 100 m volný způsob a bronzovou v závodě na 100 m volný způsob," uvedla ředitelka zlínské pobočky Naděje Ludmila Vavrečková.
Do programu byl zařazen netypický závod na 12 metrů v mělčině pro sportovce, kteří z důvodu těžšího tělesného nebo mentálního postižení nejsou schopni naučit se plavat, přesto mají pobyt ve vodě a soutěžní atmosféru rádi a pravidelně se zúčastňují plaveckých tréninků. Závodu se zúčastnil také vozíčkář, který plaval v doprovodu asistenta, za Naději Zlín získal v tomto závodě bronzovou medaili Petr Herodes. "Velmi strhující byl také závod štafet, které sestavilo celkem osm klubů," uvedla Ludmila Vavrečková. Vítězem se stala štafeta z Uherského Hradiště před Přerovem a Vizovicemi, těsně čtvrtí skončil domácí klub Naděje Zlín.
Občanské sdružení Naděje usiluje o vybudování a provozování sítě služeb lidem v nouzi na křesťanských principech. Ve svých zařízeních i mimo ně poskytuje Naděje jako svou hlavní činnost pomoc duchovní, morální, sociální, zdravotní, lékařskou, hygienickou, stravovací, ubytovací, hmotnou, právní, poradenskou, osvětovou, vzdělávací i výchovnou, včetně doplňkových služeb. Své služby zaměřuje zejména na lidi osamělé, zdravotně postižené, společensky vyloučené nebo jinak znevýhodněné.
Zlínská pobočka sdružení nabízí řadu služeb - především provozuje domov s celoročním pobytem a přípravou klientů do chráněných bytů, kde poskytuje také asistenční službu. Denní stacionář s chráněným pracovištěm pro dospělé osoby s mentálním postižením nabízí pracovní rehabilitaci a terapii, celoživotní vzdělávání a volnočasové aktivity.
Chráněné pracoviště U včelky pak slouží veřejnosti jako integrovaná čajovna s výukou obsluhy handicapovaných občanů a prodejem výrobků chráněných dílen. Vedle toho zlínská Naděje provozuje Dům pokojného stáří, specializované oddělení pro osoby postižené Alzheimerovou chorobou nebo jiným druhem demence a také nízkoprahové zařízení pro děti a mládež VITEK.