Chcete stavět vzdušné zámky? S Akcí cihla On Line můžete
28. 3. 2011 -, Econnect/Portus Praha, o.s.
Virtuální podoba benefičních cihel, doplňujících tradiční hliněné cihly, které se vždy na jaře a počátkem léta objevují u stánků dobročinné Akce cihla je letošní novinkou. Svou internetovou dosažitelností má Akce cihla on-line šanci oslovit nový široký okruh zájemců, možná i větší než je tomu u klasické pouliční sbírky. Zakoupit si cihlu přímo na internetu je velmi snadné a bezpečné, a tak si může cihlu zakoupit každý, kdo chce někomu pomoci, jednotlivci i firmy. Na internetové stránce si můžete vybrat, jak velkou cihlu chcete koupit – a pochopitelně jak velký finanční dar chcete věnovat.Jak na to?
Základní cihlu lze pořídit už za 100 korun, pokud ale máte větší stavitelské ambice a sdružení Akce cihla chcete na projekt reintegrace lidí s handicapem věnovat větší částku, můžete: další cihly jsou zde k mání za 1 000 korun, 5 000 korun případně si můžete za 10 000 koupit pořádnou internetovou megacihlu. Internetový obchod je velmi vkusně a přehledně vyřešen, zaplatit můžete převodem z účtu nebo přímo kreditní kartou. Nákup internetových cihel je z určitého hlediska efektivnější pomocí, protože z darované částky se na efektivní finanční pomoc dostane takřka celá hodnota daru, zatímco u klasické hliněné cihly připadá malá část i na režijní nákup skutečných cihliček. Ale jako dárci se nemusíte obávat, že by se stavba z vašich virtuálních cihel rozplynula někde v digitálních dálavách. Peníze získané prostřednictvím internetové sbírky jsou určeny na zcela konkrétní pomoc a zcela konkrétní projekt realizovaný tady u nás na zemi, ve skutečném světě, a sice na vybudování nového pracovního centra pro lidi s handicapem v Davli u Prahy. Vznikne tam nová chráněná dílna na výrobu nakládaných sýrů a utopenců a dalších pochutin distribuovaných pod názvem Dobroty s příběhem.
Z imaginárních cihel skutečná stavba
„Chtěli jsme, aby i objekt, ve kterém se bude dílna nacházet, byl originální a jedinečný. Měl by, kromě praktických požadavků a hygienických norem, splňovat také kritéria estetická, kladená na architekturu jako svébytnou uměleckou disciplínu. Měl by vyjadřovat názor, ideu a poslání celého projektu,“ vysvětluje ředitel sdružení Portus Praha Tomáš Masopust.
„Projekt chráněné dílny s potravinářskou výrobou postavený na konceptu sociálního podnikání je v celé ČR unikátní,“ dodává. „V nové dílně najdou pracovní uplatnění především lidé se zdravotním handicapem. Lidem s těžkým postižením bude nabídnuta možnost využívat podporu asistentů, tak aby mohli v co největší možné míře rozvíjet své schopnosti a dovednosti,“ vysvětluje ředitel Tomáš Masopust. „Součástí objektu bude také rychlé občerstvení s prodejnou našich výrobků a školící místnost, kterou využijeme zejména k pořádání vzdělávacích a osvětových akcí zaměřených na předávání našich zkušeností z oblasti sociálních služeb a proti předsudkové výchově. Výtěžek z prodeje výrobků půjde vždy na dofinancování a rozvoj sociálních služeb, které poskytujeme v obci Slapy, tedy chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením, kde v současné době žije dvacet obyvatel.“