Grafická verze

ECONNECT - zpravodajství

Tiskové zprávy


Druh:    zprávy | komentáře | tiskové zprávy
Oblast: životní prostředí | lidská práva | sociální oblast | gender | regionální rozvoj | kultura | občanský sektor | internet

18.2.2021 - Nové nebezpečné pravomoci pro policii opět ve hře, nevládní Digitální svobody varují poslance
PRAHA (Econnect/Iuridicum Remedium, z. s.) - Oživilo se projednávání problematické novely zákona o Policii a hlídači práv občanů oslovují poslance.

8.2.2021 - Budou vojenští zpravodajci dělat za policii „černou práci“ v kyberprostoru?
PRAHA (Iuridicum Remedium, z. s.) - Poslanci budou zřejmě již tento týden rozhodovat ve třetím čtení o novele zákona o Vojenském zpravodajství (sněmovní tisk č. 800), která dá zpravodajcům řadu pravomocí v oblasti monitorování metadat o internetové komunikaci, jakož i možnost aktivně v kyberprostoru zasahovat. Jak velký zásah do práv ale novela přinese, rozhodne hlasování o pozměňovacích návrzích.

4.2.2021 - Kamerové systémy na rozpoznávání obličejů ohrožují naše práva a svobody, tvrdí analýza
PRAHA (Iuridicum Remedium, z. s.) - Digitálně-právní organizace IuRe vydala dokument, ve kterém varuje před riziky biometrických kamerových systémů v České republice. Jejich využívání podle analýzy nejen že nemá dostatečnou oporu v aktuální právní úpravě, ale jejich využívání může vést k významnému zásahu do lidských práv i k ohrožení demokratických mechanismů.

25.1.2021 - Funkce fasády
Liberec (ANERI) - Povrchová vrstva fasády je vizitkou vašeho domu. Úkolem fasády je ale také dokonalá ochrana všeho, co je pod ní. Fasáda musí maximálně chránit nejen zdi, ale i příjemné klima uvnitř budovy.

18.1.2021 - 'Rok 2020 byl pro soukromí pohromou, rozhodování tak bude bohužel napínavé,' očekávají organizátoři Cen Velkého bratra
PRAHA (Iuridicum Remedium, z. s.) - Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium oznámila termín vyhlášení Cen Velkého bratra (Big Brother Awards). Uskuteční se v pátek 12. března a již pošestnácté budou rozdány firmám, úřadům, či technologiím, které v roce 2020 nejvíce zasahovaly do našeho soukromí.

15.12.2020 - Cenu zateplení ovlivňuje řada faktorů
Liberec (Stav Agency s.r.o.) - Pokud majitel domu uvažuje o zateplení, vždy ho bude zajímat cena. Odhadnout cenu zateplení pouze podle rozměrů budovy je velice nepřesné. Cenu ovlivňuje řada faktorů a cena zateplovacího materiálu je pouze součást celkové ceny.

14.12.2020 - Dobrovolnictví pomáhá vystoupit z komfortní zóny a budovat občanskou společnost. INEX publikoval výsledky studie.
Praha 2 (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Jak člověka ovlivní účast na dobrovolnickém projektu? Může krátkodobé dobrovolnictví přispět k lepšímu stavu občanské společnosti? Organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX), jež od roku 1991 zprostředkovává výjezdy na české a zahraniční workcampy, zpracovala dotazník, jehož cílem bylo zjistit měřitelný dopad dobrovolnických aktivit na jejich účastníky. Cílem studie je lépe seznámit širokou veřejnost se vzdělávacím aspektem dobrovolnických aktivit. Výsledky dotazníku jsou publikovány na webových stránkách organizace: https://www.inexsda.cz/wp-content/uploads/2020/12/INEX-Prezentace_vysledku-dotazniku-na-mereni-dopadu-workcampu.pdf

14.12.2020 - Chtějí od státu omluvu za to, že plošně sbírá data o životě lidí. Prostředky na právní spor vybírají od veřejnosti
PRAHA (Iuridicum Remedium, z. s.) - Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium shromažďuje od veřejnosti prostředky na “právní bitvu” za konec plošného sběru metadat o telefonní a on-line komunikaci každého uživatele (tzv. data retention). Opírá se přitom o rozhodnutí Soudního dvora EU, který v říjnu plošný sběr metadat již potřetí označil za nepřípustné. Crowdfunding na spor ve veřejném zájmu je alternativou dosud nefunkčních hromadných žalob.

1.11.2020 - Letošní Mikulášská sbírka Přátel přírody pomůže projektu v bosenské Srebrenici. Přispět může během listopadu každý
Praha (Přátelé přírody, z. s.) - Spolek Přátelé přírody, z. s. vyhlašuje už podruhé Listopadovou dobročinnou sbírku. V loňském ročníku sbírky podpořili čeští Přátelé přírody projekt svých kolegů z afrického Mali a přispěli na výstavbu skladu ovoce ve vesnici Finkolo. Letos se rozhodli zůstat „na dohled Česka“, připojit se k výzvě italských Přátel přírody a podpořit projekt bosenských Prijatelji Prirode - Oaza Mira. Ti působí v městě Srebrenica, které v roce 1995 během jugoslávské občanské války zažilo genocidu, z níž se vzpamatovává už 25 let.

8.10.2020 - Zahradníci z Mělníka zvítězili v soutěži Lipová ratolest
Mělník (Česká zahradnická akademie Mělník - střední škola a vyšší odbroná škola) - Richard Papež, Tomáš Pražák a František Štěpánek, studenti čtvrtého ročníku maturitního oboru Zahradnictví České zahradnické akademie Mělník pod vedení učitelky sadovnictví Martiny Fialové dosáhli vynikajícího úspěchu v týmové soutěži Lipová ratolest, kterou letos již po desáté pořádal Svaz zakládání a údržby zeleně. Tento úspěch je násoben skutečností, že soutěžící z mělnické zahradnické školy se na prvních příčkách této prestižní soutěže v praktických zahradnických dovednostech umisťují zcela pravidelně.

7.10.2020 - I díky veřejné sbírce mohli dobrovolníci věnovat svých 9 600 hodin práce českým workcampům
Praha (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. (INEX) během letošního léta uspořádal ve spolupráci s českými obcemi a neziskovými organizacemi 24 krátkodobých dobrovolnických projektů, tzv. workcampů. Celkem se do aktivit zapojilo 159 českých i zahraničních dobrovolníků a 41 vedoucích. Účastníci na projektech dohromady odpracovali 9 600 hodin. Sezónu se podařilo uskutečnit i díky veřejné sbírce, během níž se široká veřejnost složila na celkem 176 174 Kč.

24.9.2020 - Elektronická zařízení mohou ohrožovat lidské zdraví
Praha (555Production) - Animovaný vzdělávací film bude uveřejněn letos v říjnu

15.9.2020 - Přátelé přírody oslaví 125. výročí založení svého hnutí
PRAHA/OLOMOUC (Přátelé přírody, z. s.) - Před jeden a čtvrt stoletím, 16. září 1895, byla v rakouské Vídni založena turistická skupina Přátelé přírody (Naturfreunde), z níž se velmi rychle rozrostlo stejnojmenné mezinárodní hnutí, jehož členové dnes působí na všech obydlených světadílech naší společné planety. O víkendu 18. – 20. září si toto výročí nejrůznějšími způsoby připomenou.

14.9.2020 - Pozvánka na BRUNCH a představení nového komunitního centra v Dobříši
DOBŘÍŠ (Brdy-Vltava o.p.s.) - Dobříš – nové místo pro setkávání a společné sdílení nejenom pro dobříšské se pro Vás exluzivně otevře již 30. září 2020 v 10 hodin skvělým brunchem, který ve 13 hodin zakončíme zážitkovou ochutnávkou na naší nové adrese Pionýrů 892, Dobříš.


23.8.2020 - Skupina dobrovolníků přijede poznat historii Rabštejnského údolí u České Kamenice
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V malebném okolí severočeského města Česká Kamenice se na dva týdny (23. 8. - 6. 9. 2020) setkají mezinárodní dobrovolníci s cílem revitalizovat údolí bývalého koncentračního a internačního tábora Rabštejn. Dobrovolníci budou revitalizovat prostor kolem památníku koncentračního tábora, obnovovat informační tabule, pročišťovat a vyznačovat turistickou cestu z České Kamenice k památníku a obnovovat zbytky budov tábora. Na dobrovolníky čekají i volnočasové aktivity, výlety do malebné přírody národních parků, nedalekých měst a zámků a interkulturní hry.

7.8.2020 - Bude mít letošní rok 13 měsíců?
PRAHA (Projekt Hope z.s.) - 13. měsíc, tak se jmenuje kampaň, kterou na Mezinárodní den koček 8. srpna odstartuje na svém facebooku Projekt Hope z.s. – Šimonova pomocná tlapka. Spolek, který pomáhá kočkám v nouzi, je podporován množstvím drobných dárců. I kvůli nim a jejich vytrvalé snaze pomoct změnit smutný osud koček z ulice chce nyní k poskytnutí finančního daru podnítit firmy.

27.7.2020 - Dobrovolníci budou opravovat kulturní centrum ve Vysoké
VYSOKÁ (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V období od 27. 7. do 3. 8. 2020 se v obci Vysoká v okrese Mělník bude konat dobrovolnický projekt, jehož cílem je oprava historického kulturního centra. Projekt je pořádán ve spolupráci spolku Farmstudio, kulturního centra ve Vysoké, a neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

23.7.2020 - Rozhodnutí Evropského soudního dvora může zkomplikovat provoz aplikace eRouška
PRAHA (Iuridicum Remedium, z. s.) - Ve čtvrtek 16. července zrušil evropský soud takzvaný „štít soukromí“, který od roku 2015 ošetřoval předávání osobních údajů mezi Evropou a Spojenými státy – dle soudu však nedostatečně. Rozhodnutí, po kterém již dlouho volaly organizace zabývající se soukromím a ochranou osobních údajů, může přinést problémy nejen řadě firem, ale třeba i české aplikaci eRouška. Po její úpravě teď na základě soudního rozhodnutí v otevřeném dopise adresovaném ministru zdravotnictví volá organizace Iuridicum Remedium (IuRe).

22.7.2020 - Skupina dobrovolníků bude pomáhat na ekologickém statku v Českých Kopistech
České Kopisty (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Svobodný statek na soutoku v Českých Kopistech bude ve dnech 23. 7. - 6. 8. 2020 hostit skupinu dobrovolníků, která bude pomáhat se zemědělskou prací na místním ekologickém statku. Akce se koná pod záštitou spolupráce nevládních organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Svobodný statek na soutoku o. p. s., která je součástí komunitního hnutí Camphill.

24.6.2020 - Jak může biografie přispět k lepšímu pochopení rozdílů mezi společnostmi a kulturami
PRAHA (Fakulta humanitních studií UK) - Ojedinělá publikace Different Lives (Různé životy), která mapuje stav biografického výzkumu ve světě i u nás, právě vychází. Zastoupení České republiky prostřednictvím příspěvku Jany Wohlmuth Markupové lze chápat jako velký úspěch tuzemského biografického výzkumu. Publikace vychází v prestižním akademickém nakladatelství Brill.


21.5.2020 - Jak se proměňuje učitelské povolání?
PRAHA (Fakulta humanitních studií UK) - Jedinečná kniha, která v angličtině přibližuje proměny českého učitelského povolání v posledních generacích, vychází v angličtině. Autorkou knihy Teachers on the Waves of Transformation (česky Učitelé na vlnách transformace) je Dana Moree.

6.5.2020 - INEX letos dobrovolničí v Česku. Dobrovolníci se zapojí do 30 veřejně prospěšných projektů
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, jež se od roku 1991 věnuje zprostředkování výjezdů na krátkodobé dobrovolnické projekty v zahraničí, z důvodu epidemie viru COVID-19 pro letošní letní sezónu zaměřila své aktivity na lokální úroveň. V součinnosti s partnerskými spolky, organizacemi, obcemi a dalšími subjekty připravuje přibližně 30 veřejně prospěšných projektů, do nichž se budou moci zapojit stovky českých dobrovolníků.

27.4.2020 - DobroVID-19 pomocník pro koordinátori dobrovolníků
PRAHA (HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z.ú.) - Jak správně vést dobrovolníky i v době krize a nezbláznit se z toho? Využijte DobroVID - nového pomocníka a rádce, kterého bezplatně nabízí organizace Hestia – Centrum pro dobrovolnictví. Najdete zde spoustu užitečných rad a nástrojů pro rozjezd dobrovolnického programu i pro řešení různých výzev v jeho každodenním provozu.  

30.3.2020 - Jak řešit vnější zateplení fasády?
Liberec (Stav Agency s.r.o.) - Při zateplování domu majitelé nejprve uvažují o výměně oken a o zateplení fasády. Základem by vždy měl být zpracovaný prováděcí projekt. Důkladná příprava minimalizuje riziko případných problémů při realizaci a snižuje celkové náklady. Prováděcí projekt by měl přesně definovat úpravu podkladní konstrukce a doporučí technologii, která zahrnuje výběr tepelné izolace, tloušťku izolačního materiálu, způsob kotvení, řešení konstrukčních detailů fasády a typ omítky.

27.3.2020 - Hodina Země vyjádří solidaritu k lidem i planetě. Vyzývá: Zapojte se online
Brno (ZO ČSOP Veronica) - Více než 100 obcí v České republice, včetně osmi statutárních měst, v sobotu 28. března večer podpoří celosvětovou Hodinu Země. Symbolicky tak deklarují, že považují ochranu klimatu za významnou. Stejně jako stovky jednotlivců, kteří si stanovili svůj klimatický závazek. Přidat se můžete i vy. Akce se koná každoročně na celém světě, letos online. Celosvětovou kampaň Hodina Země koordinuje v ČR Ekologický institut Veronica.

23.3.2020 - Připravenost občanské společnosti na aktuální výzvy podpoří Norské fondy částkou 110 milionů korun
Praha (Nadace OSF) - Program Active Citizens Fund podpoří občanskou společnost v České republice 110 miliony korun. Ve druhé grantové výzvě programu uspělo přes 60 projektů z celkového počtu 195 přihlášených. Projekty se v následujících letech zaměří na vzdělávání a rozvoj kritického myšlení, životní prostředí či rozvoj kapacit neziskových organizací. Program cíleně podporuje neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti, v programu proto uspěly jak zkušené organizace, tak malé místní organizace, které nemají s realizací projektů dlouhodobou zkušenost. Finanční podpora ve výši 8 000 až 85 000 tisíc eur na roční až dvouapůlleté projekty směřuje také do Moravskoslezského, Karlovarského a Ústeckého kraje. Ve své první grantové výzvě již program Active Citizens Fund podpořil 13 projektů na realizaci systémových změn v celkové výši 76 milionů korun.23.3.2020 - Česká krajina zahájila rozvoz nákupů pro seniory, kterým vláda kvůli pandemii koronaviru doporučila nevycházet
PRAHA (Česká krajina) - Rozvoz nákupů pro seniory nad 70 let, kterým vláda doporučila při současné pandemii koronaviru nevycházet, zahájila dnes ochranářská společnost Česká krajina. Nákupy rozváží v Kutné Hoře, kde sídlí.

4.2.2020 - Slavíme 100 let s workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt)
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V roce 1920 byl poblíž válkou zničeného města Verdun uspořádán dobrovolnický projekt, který položil základy fenoménu workcampů, krátkodobých dobrovolnických projektů s mezinárodní účastí. Jakožto nástroj navazování vzájemného porozumění, šíření míru a soudržnosti mezi národy, si workcampy především mezi mladými studenty vydobyly během století značnou oblibu a v současnosti vyjíždí za mezinárodním dobrovolnictvím tisíce lidé po celém světě. V České republice působící organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit spustí letošní workcampovou sezónu na začátku března a její součástí bude řada aktivit, které by měly pomoci lépe seznámit širokou veřejnost s myšlenkou workcampů.

30.1.2020 - Slavíme 100 let s workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt)
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V roce 1920 byl poblíž válkou zničeného města Verdun uspořádán dobrovolnický projekt, který položil základy fenoménu workcampů, krátkodobých dobrovolnických projektů s mezinárodní účastí. Jakožto nástroj navazování vzájemného porozumění, šíření míru a soudržnosti mezi národy, si workcampy především mezi mladými studenty vydobyly během století značnou oblibu a v současnosti vyjíždí za mezinárodním dobrovolnictvím tisíce lidé po celém světě. V České republice působící organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit spustí letošní workcampovou sezónu 9. března a její součástí bude řada aktivit, které by měly pomoci lépe seznámit širokou veřejnost s myšlenkou workcampů.

29.1.2020 - Ve hře o stamiliony kopou komunální politici proti občanům
PRAHA (Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov) - Několikátým měsícem pokračuje souboj občanů žijících v okolí sportoviště SK Prosek s developery a radnicemi okolních městských částí. Jde o lukrativní pozemky, na nichž se v mládí s míčem proháněl Tomáš Rosický a které více než půlstoletí patří sportu a aktivnímu životu dětí a mládeže. Petice proti dalšímu zahušťování zdejšího sídliště má už tři tisíce podpisů.

6.12.2019 - Společensky odpovědnou firmou v oblasti životního prostředí se v celoevropské soutěži European Business Awards stala česká společnost JRK
Praha (www.meneodpadu.cz ) - Největší tuzemská firma, která působí jako komplexní partner pro odpadové hospodářství obcí a měst – společnost JRK, zvítězila v prestižní soutěži European Business Awards. Firma uspěla v kategorii The Social Responsibility and Environmental Awareness (Společenská odpovědnost a zlepšování environmentálního povědomí) a stala se národním šampiónem soutěže. Vyhlášení proběhlo 4. prosince během slavnostního ceremoniálu ve Varšavě.

25.10.2019 - Bydlete zdravěji a komfortněji
Liberec (Stav Agency s.r.o.) - Bydlení v zatepleném domě přináší nejen úspory za vytápění, ale i zdravější a komfortnější bydlení.

16.9.2019 - Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně
Hostětín (ZO ČSOP Veronica) - Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 29. září 2019.

13.9.2019 - Dobrovolníci z celého světa již po několikáté přijedou do Českých Kopist pomáhat s péčí o bio zeleninu
České Kopisty (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Do Českých Kopist u Terezína ve dnech 15. 9. – 28. 9. 2019 zavítají dobrovolníci z celého světa na mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Dobrovolníci z Japonska, Srbska nebo Německa zde podpoří svou činností aktivity Svobodného statku na soutoku, organizace zaštiťující zemědělský provoz camphillského společenství. Mimo péče o bio zeleninu se budou také pořádat všemožné workshopy týkající se života na farmě, aby mohli dobrovolníci hlouběji proniknout do tématiky stále více populárnějšího udržitelného zemědělství a s tím spojené komunity žijící na statku. Projekt už poněkolikáté bude probíhat pod záštitou organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

26.8.2019 - Skupina dobrovolníků z celého světa přijela pomáhat do Dýšiny
DÝŠINA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Západočeská vesnice Dýšina uvítá ve dnech 25. 8. - 14. 9. 2019 sedm mladých dobrovolníků, kteří svojí prací přispějí k obohacení programu v obci. Dobrovolníci se budou podílet nejen na organizaci Dýšinských pivních slavností, ale také na přípravách základní školy na nový školní rok a úpravě okolní zeleně.

16.8.2019 - Dobrovolnické rodiny z celého světa budou pomáhat v Přírodovědné stanici v Horažďovicích
Horažďovice (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Od 17. do 25. srpna 2019 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích již podruhé hostit dobrovolníky z celého světa. Celkem přijede 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletí až z Turecka. Jejich hlavní činností bude pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu Přírodovědné stanice a tvorba výukových pomůcek. Dobrovolnický projekt proběhne pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA.

15.8.2019 - Mladí dobrovolníci z ciziny zpestří dětem příměstské tábory v Kyšicích
KYŠICE (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V době od 17.8.2019 do 1.09.2019 se budou dospívající z Francie, Turecka, Ruska, Itálie, Španělska, Maďarska a Česka účastnit mezinárodního dobrovolnického projektu pořádaného obcí Kyšice a vedoucími z INEX-SDA. Během těchto 2 týdnů dobrovolníci pomohou s programem na dětských příměstských táborech konaných v Kyšicích, a místní děti tak budou mít možnost zdokonalit svou angličtinu ve skutečně mezinárodní interakci. Dobrovolníci budou také pomáhat s údržbou zeleně v obci a okolí, a především připraví jedinečný program pro děti na tradiční akci Loučení s prázdninami, která se letos koná 31. srpna.

1.8.2019 - Dobrovolníci z celého světa přijeli zrekonstruovat kulturní centrum v obci Pravice
PRAVICE (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Jihomoravská obec Pravice ve dnech 1. 8. – 14. 8. 2019 hostí skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přijeli podpořit renovaci místního kulturního centra. Dvanáct mladých lidí z celého světa pomáhá v Pravici v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místního partnera Okrašlovací spolek Pravice, z.s.

29.7.2019 - Největší setkání ymkařů z celého světa – do Londýna se chystá i česká výprava
PRAHA (YMCA v ČR) - YMCA, největší a nejstarší organizace pro mládež na světě, slaví své 175. narozeniny. Při této příležitosti chystá začátkem srpna velkou akci v Londýně, které se zúčastní 5 tisíc mladých lidí – vedoucích, dobrovolníků a příznivců Ymky z celého světa. Do Londýna se chystá i výprava třiceti českých ymkařů. Setkání YMCA175 se koná ve dnech 4. – 8. srpna 2019 v Londýně, kde YMCA před 175 lety vznikla. Na účastníky čeká více než 150 hodin workshopů a diskuzí na témata jako občanská angažovanost, životní prostředí či duševní zdraví.


16.7.2019 - Dobrovolníci z celé Evropy budou pomáhat dětem s výukou angličtiny
KADAŇ (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Město Kadaň bude ve dnech 21. 7. – 4. 8. 2019 hostit skupinku dobrovolníků z celé Evropy. Pět dobrovolnic se zapojí do projektu INEX-Sdružení dobrovolných aktivit a místní neziskové organizace RADKA a společně se budou podílet na přípravě a organizaci letních táborů pro děti se zaměřením na komunikaci v anglickém jazyce.

10.7.2019 - Zahraniční dobrovolníci opět okusí komunitní život Camphillů
ČESKÉ KOPISTY (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Ve dnech 14. 7. - 27. 7. 2019 se v Českých Kopistech uskuteční mezinárodní workcamp pro dobrovolníky. Ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA budou mít dobrovolníci možnost podílet se na chodu camphillského společenství, zejména prací na farmě, kterou spolek provozuje.

5.7.2019 - Mezinárodní dobrovolníci opět zabydlí hrad Grabštejn
Hrad Grabštejn (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - I tento rok bude skupina dobrovolníků z celého světa pomáhat při údržbě hradu Grabštejn a jeho okolí, a to od 8. do 20 července 2019. Dobrovolnického projektu (workcampu) se letos zúčastní mladí lidé z Česka, Kypru, Španělska, Dánska, Jižní Koreje, Ruska, Taiwanu a Francie, kteří chtějí svými vlastními silami pomoci této kulturní památce.

4.7.2019 - Mezinárodní letní workcamp na Hauenštejně
STRÁŽ NAD OHŘÍ (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Předloni se zástupci spolku Opři se rozhodli, že chtějí projekt dobrovolnických pobytů na krušnohorském hradě Hauenštejně ještě o něco obohatit. Tak vznikla myšlenka uspořádat zde letní mezinárodní dobrovolnický projekt, workcamp, jehož účastníci budou pomáhat s rekonstrukcí hradu a jeho okolí. Projekt se uskuteční už podruhé ve spolupráci s organizací INEX-SDA v termínu 2. - 18. 7. 2019.

3.7.2019 - Mezinárodní dobrovolnické léto ve Štolmíři
ŠTOLMÍŘ (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Ve Štolmíři u Českého Brodu se letos poprvé pořádá letní mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, pro dobrovolníky z celého světa. Jedná se o společnou aktivitu neziskových organizací INEX-SDA a M´am´aloca o.p.s. Hlavní činností dobrovolníků je pomoc při obnově místní památky, kostela sv. Havla ve Štolmíři a přilehlého hřbitova

24.6.2019 - Zateplení střech
Liberec (ANERI s.r.o.) - Střecha je po oknech a fasádě dalším zásadním zdrojem úniků tepla z domu. Její tepelné izolaci je důležité věnovat dostatečnou pozornost.

4.6.2019 - Dobrovolníci z Francie budou pomáhat v ČR díky solidárnímu programu EU
Hlásnice, Kadaň (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V červnu přiveze organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. (INEX-SDA) do České republiky zhruba dvacítku mladých lidí, aby jako dobrovolníci podpořili činnost neziskové organizace RADKA, z.s. v Kadani a veřejné aktivity v obci Hlásnice. Dvě skupiny dobrovolníků přijedou díky podpoře francouzských neziskových organizací a programu EU Evropský sbor solidarity, jehož cílem je posílení soudržnosti, solidarity, demokracie a občanství v Evropě, se zvláštním důrazem na podporu sociálního začleňování. Pro mladé lidi, kteří jsou v denním životě ohroženi sociálním znevýhodněním či vyloučením, je dobrovolnictví v zahraničí jedinečnou příležitostí k získání cenných zkušeností a dovedností, které následně využijí v osobním i profesním životě. Přitom navíc poznají českou zemi a kulturu.

4.6.2019 - Dobrovolníci ze světa propagují férový fotbal v Česku
PRAHA (Fotbal pro rozvoj) - Mezinárodní tým dobrovolníků z Česka, Kambodži, Kolumbie a Německa vyrazí na putovní tour po České republice od 7.června do 9.července 2019. Účastníci se zapojí do Ligy férového fotbalu, praktických fotbalovo-vzdělávacích workshopů v neziskových organizacích i kulturního dění ve vybraných regionech.


30.5.2019 - Červená tlapka chce propojovat psí dárce krve s těmi, kdo jejich pomoc potřebují
Praha (Červená tlapka) - Věděli jste, že i psi někdy potřebují krevní transfuzi? Sehnat dárce je ale často velmi obtížné. Veterináři zpravidla na nikoho kontakt nemají a kliniky psí krev nemusí mít k dispozici. Právě proto vznikla Červená tlapka. Unikátní registr dobrovolných psích dárců krve chce propojovat majitele větších psů ochotné pomoci s těmi, kdo jejich pomocnou ruku potřebují.

26.5.2019 - Na sobotu 1. června připadá svátek českých Přátel přírody. Slavit s nimi můžete i vy!
PRAHA (Přátelé přírody, z. s.) - Česká větev mezinárodního hnutí Přátelé přírody zve své členy i veřejnost už popáté na Den pro přírodu. Akce proběhnou o prvním červnovém víkendu souběžně na několika místech Česka.

23.4.2019 - Unikátní projekt Světová škola úspěšně využívá i komiks
PRAHA (Česká rozvojová agentura) - Mezi tuzemské projekty podporované ČRA v rámci výzvy „Globální rozvojové vzdělávání a osvěta veřejnosti“ patří také mezinárodní projekt Světová škola. Jeho unikátnost spočívá mimo jiné v tom, že na něm dlouhodobě spolupracuje několik neziskových organizací, vedle společnosti Člověk v tísni to jsou ADRA, ARPOK a Multikulturní centrum Praha. Díky jejich aktivitě se v současné době pyšní oceněním Světová škola 84 českých mateřských, základních a středních škol a další přibudou v letošním roce. Projektu, který se snaží prohloubit odborné znalosti pedagogů o globálních problémech a rozvojové problematice a zvýšit motivaci začleňovat daná témata do školního kurikula, pomáhají i originální komiksoví hrdinové Bohouš s Dášou vytvoření renomovaným českým výtvarníkem Karlem Jeriem.

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 63 | Další