Grafická verze

ECONNECT - zpravodajství

Tiskové zprávy


Druh:    zprávy | komentáře | tiskové zprávy
Oblast: životní prostředí | lidská práva | sociální oblast | gender | regionální rozvoj | kultura | občanský sektor | internet

29.3.2017 - ZOO Dvůr Králové zve na vernisáž výstavy Etiopie – naše africká kolébka
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ZOO Dvůr Králové) - Za krásami africké Etiopie se budou moct v dubnu vydat návštěvníci dvorské zoologické zahrady, a to prostřednictvím nové výstavy fotografií Robina Böhnische. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží pro veřejnost v neděli 2. dubna v ZOO Dvůr Králové. Její součástí bude kávový rituál a hudební vystoupení v podání Josefa Gušlbauera.

28.3.2017 - Uhlí končí, ač se Trump staví na hlavu. Reakce na rozhodnutí D. J. Trumpa zrušit Obamův plán pro čistou energii
PRAHA (Hnutí DUHA, Centrum pro dopravu a energetiku, Glopolis, Greenpeace ČR a Klimatická koalice) - Prezident USA Donald. J. Trump dnes nařídil zrušit program svého předchůdce Baracka Obamy ke snížení znečištění z uhelných elektráren a na podporu čisté energetiky. Akt nemá okamžitou účinnost, jde o zahájení delšího procesu. Zároveň však nerealizoval svůj původní záměr vypovědět globální dohodu z Paříže o snižování emisí skleníkových plynů.

28.3.2017 - Velký jarní úklid proběhne v sobotu 8. dubna. Přidejte se!
BRNO (Ekosmák o.s.) - Hlavní termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je připraven na sobotu 8. dubna. Zúčastní se ho 1% našich spoluobčanů, což je pro letošek cílem organizátorů? Každopádně půjde o největší environmentálně zaměřenou akci v dějinách České republiky. Udělat dobrý skutek, nejen pro přírodu, ale i pro sousedy, pro své děti, pro čisté životní prostředí, pro svůj pocit odpovědnosti tak může opravdu každý.

28.3.2017 - Lesy ČR činí opatření proti suchu: Vodní kanály v oboře Soutok zaplní voda z Nových Mlýnů
BŘECLAV (Lesy ČR) - Vodní bilanci v lužních lesích obory Soutok na Břeclavsku dnes vylepší voda z Novomlýnských nádrží. Lesy ČR, které oboru spravují, se dohodly s Povodím Moravy, takže se v úterý 28. března ráno začal upouštět sedminásobek obvyklého množství vody vytékající z Nových Mlýnů. Kolem poledne se zaplní tůně, slepá ramena i vodní kanály v oboře, kde kromě jelení, dančí a černé zvěře žijí také na vodě závislí živočichové a rostliny.

28.3.2017 - Billboardaři poškozují veřejnou zeleň
PRAHA (Kverulant.org) - Kverulant.org se bojem proti billboardům zabývá již od svého vzniku v roce 2009. Díky němu zmizí již letos v září billboardy od dálnic a silnic I. třídy. Nyní odhalil, že billboardaři v Praze kvůli svému byznysu poškozují veřejnou zeleň.

28.3.2017 - Velký jarní úklid startuje o druhé dubnové sobotě. Přidejte se!
PRAHA (MŽP ČR a Ukliďme Česko!) - Jedno procento všech Čechů. Taková je letošní meta pro účast české veřejnosti na nejúspěšnější celorepublikové akci zaměřené na likvidaci povalujících se odpadků v našem životním prostředí, likvidaci černých skládek nebo oživení osvěty proti litteringu (bezohlednému odhazování odpadků). Vloni počet dobrovolníků přesáhl 86 tisíc lidí, letos organizátoři vyhlížejí stotisícího účastníka. Hlavní čas celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je nastaven na sobotu 8. dubna.

27.3.2017 - Vodou, souší, vzduchem aneb Otevírání lanového centra Loděnice Vltava
PRAHA (Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy) - Neděle 2. dubna od 10 do 17 hodin bude patřit v lanovém centru Loděnice Vltava Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a vodáctví. Loděnice po zimě zahajuje svou činnost a láká všechny Pražany ke zdolání svých fyzických hranic.

27.3.2017 - TZ Karlínské Spektrum otevírá Klub hráčů deskových her - Desku
PRAHA (Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy) - Pro všechny příznivce společenských her otevírá Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy poslední březnový den – v pátek 31. – od 15 do 18 hodin nový klub. Zahrát si zde budete moci se svými kamarády, ale budete mít příležitost poznat i nové lidi.

27.3.2017 - Krkonošská muzea čeká velká proměna
VRCHLABÍ (Správa KRNAP) - Správa Krkonošského národního parku provozuje už po desetiletí [1] síť Krkonošských muzeí. Téměř všechna z nich projdou v příštích letech zásadními stavebními úpravami a promění se i jejich expozice. V paseckém Památníku zapadlých vlastenců proběhne rekonstrukce objektu bývalé fary a celá výstavní expozice bude modernizována. Drobné stavební úpravy interiéru čekají i muzeum v Jilemnickém zámku. Vznikne zde nová badatelna a v rámci projektu muzeum zdigitalizuje své sbírky. Ve Vrchlabí vznikne centrální depozitář sbírkových předmětů Krkonošského muzea. V dohledné budoucnosti také připravujeme rekonstrukci bývalého kláštera augustiniánů ve Vrchlabí a proměnu expozic tohoto muzea na hlavní návštěvnické centrum KRNAP.

27.3.2017 - Hledají se kandidáti na Ropáka a Zelenou perlu 2016
(Děti Země) - Ekologové přijímají nominace na Ropáka už po pětadvacáté

25.3.2017 - Startuje Ekovýzva. Letos lidé drží “ekologické bobříky” od Hodiny Země do Dne Země
BRNO/PRAHA (Greenpeace ČR) - I letos mohou uživatelé internetu sledovat příběhy lidí, kteří přecházejí na veganskou stravu, bojkotují palmový olej či snižují množství vyprodukovaného odpadu. Třetí ročník projektu EKOvýzva startuje v sobotu 25. března, kdy se po celkém světě drží Hodina Země a řada památek či institucí na hodinu zhasne světla, aby upozornila na problematiku změn klimatu.

24.3.2017 - Jedna vlaštovka jaro nedělá, patnáct ano!
MUTĚNICE (Česká společnost ornitologická) - I přes současné ochlazení se objevují první vlaštovky. Letos jich, dle záznamů ve faunistické databázi České společnosti ornitologické avif.birds.cz, bylo hned 15 najednou! Toto hejnko bylo pozorováno ve středu 22. března v Mutěnicích na Hodonínsku, o den později než v loňském roce. Od té doby se objevily na dalších pěti lokalitách.

24.3.2017 - ZOO Liberec se pyšní novými mláďaty
LIBEREC (ZOO Liberec) - S příchodem jara se v liberecké zoologické zahradě narodila další mláďata. Po třech nedávných přírůstcích takinů čínských se naše výběhy opět obohatily o další kopytníky. Jedná se o sambara skvrnitého a zebru bezhřívou.

24.3.2017 - Vlk, sražený nedávno na dálnici D1, přišel až z Karpat
JIHLAVA (Hnutí DUHA, AOPK ČR a Univerzita Karlova) - Vlk, kterého počátkem března zabilo auto na dálnici D1 na Jihlavsku [1], pocházel překvapivě z Karpat. Prokázaly to genetické analýzy jeho tkáně. Zvíře tak pravděpodobně urazilo z místa svého narození několik set kilometrů. U vlků se můžeme s mnohasetkilometrovými přesuny setkat zejména u mladých samců, kteří hledají nové teritorium. To byl zřejmě i případ zvířete usmrceného na Vysočině. Zjara jsou dlouhé přesuny vlků nejčastější.

24.3.2017 - Workshop: Zvýšení efektivity provozu datového centra
PRAHA (Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s.) - Provoz staršího datového centra nebo serverovny sebou nese rostoucí provozní náklady a rizika. Asociace za lepší ICT řešení o.p.s. připravila workshop, kde zkušení konzultanti a správci datových center představí moderní technologie non-IT infrastruktury a rozeberou s účastníky možnosti jejich praktického použití.

23.3.2017 - Nový ministr Jiří Havlíček by měl nastavit kormidlo k modernizaci ekonomiky
PRAHA (Hnutí DUHA) - Premiér Bohuslav Sobotka se dnes s prezidentem republiky Milošem Zemanem dohodl, že na uvolněné místo ministra průmyslu a obchodu nastoupí dosavadní náměstek Jiří Havlíček.

23.3.2017 - Jiří Havlíček: Vážím si důvěry premiéra Sobotky, v případě jmenování chci s maximálním nasazením dokončit důležité úkoly MPO
PRAHA (MPO ČR) - Velice si vážím důvěry předsedy vlády Bohuslava Sobotky a návrhu na mé jmenování do funkce ministra průmyslu a obchodu. Vedení resortu by pro mě byla další profesní výzva v rámci mého dlouholetého působení jak v oblasti průmyslu, tak na samotném ministerstvu.

23.3.2017 - Premiér Sobotka: Do funkce ministra průmyslu a obchodu navrhuji dosavadního náměstka Jiřího Havlíčka
PRAHA (Úřad Vlády ČR) - Předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozhodl nominovat do funkce ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka. Ten již čtvrtým rokem působí na ministerstvu ve funkci náměstka. Premiér Sobotka dnes na Pražském hradě předal svůj návrh na jmenování Havlíčka novým ministrem prezidentu republiky Miloši Zemanovi.

23.3.2017 - Středoevropské projekty si rozdělí 90 milionů eur, peníze půjdou i do Královéhradeckého kraje
HRADEC KRÁLOVÉ (Královéhradecký kraj) - Členové Monitorovacího výboru nadnárodního programu Interreg CENTRAL EUROPE na svém zasedání dne 16. března 2017 v Praze společně rozhodli o přidělení dotace ve výši 90 milionů EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) žadatelům, kteří se ucházeli o dotace ve druhé výzvě. Po živé diskusi se členové MV shodli na schválení 50 projektů, spadajících do prioritních os zaměřených na inovace, nízkouhlíkové hospodářství, přírodní a kulturní zdroje a na dopravu. Více než 500 partnerských institucí z 9 členských států EU tak může brzy začít s realizací nadnárodních projektů.

23.3.2017 - Osmá sezona Plzeňských farmářských trhů startuje již tuto sobotu!
PLZEŇ (ENVIC, občanské sdružení) - Tuto sobotu (25. března) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového. Začínají totiž Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

23.3.2017 - Veřejná (ne)prospěšnost
PRAHA (Česká rada dětí a mládeže) - ČRDM: Nová úprava veřejné prospěšnosti zastarala a není už ani prospěšná.


23.3.2017 - Podpora letecké dopravy je pro město Brno i Jihomoravský kraj prioritou
BRNO (Jihomoravský kraj) - Rada města Brna na dnešním zasedání a Rada Jihomoravského kraje na včerejším (22. března 2017) zasedání schválily smlouvu mezi statutárním městem Brnem, Jihomoravským krajem a společností BRITISH MIDLAND REGIONAL LIMITED na propagaci města a Jihomoravského kraje prostřednictvím letecké dopravy na trase Mnichov–Brno. Zakázku v hodnotě 700 tisíc EURO si rovnoměrně rozdělí obě instituce, město i kraj.

22.3.2017 - Pomoc na obnovu území osvobozených od Islámského státu
PRAHA (Úřad Vlády ČR) - Vláda reaguje na aktuální vývoj v Iráku, kde jednotky Globální koalice proti ISIS vytlačují tzv. Islámský stát z jeho pozic.

22.3.2017 - ČR má snížit skleníkové emise o 80 %. Příští vláda připraví antifosilní zákon. Vláda dnes schválila Politiku ochrany klimatu
PRAHA (Hnutí DUHA, Calla, Care ČR, Centrum pro dopravu a energetiku, Glopolis, Greenpeace, Klimatická koalice a Veronica) - Česká republika bude směřovat ke snížení emisí skleníkových plynů o 80 % do roku 2050 (oproti roku 1990), příští vláda připraví antifosilní zákon, dojde k zavírání zastaralých uhelných elektráren a rozvoji obnovitelných zdrojů. To jsou stěžejní úkoly státu k naplnění Politiky ochrany klimatu v ČR, kterou dnes schválila vláda.

22.3.2017 - Politika ochrany klimatu v ČR nám dá víc než antifosilní zákon, dnes ji schválila vláda
PRAHA (MŽP ČR) - Ambiciózní strategie MŽP na ochranu klimatu do 2030 a postupný přechod na nízko-emisní hospodářství do 2050 dostala od vlády zelenou. Politika ochrany klimatu (POK) v České republice identifikuje cíle, priority a konkrétní opatření ke snižování emisí skleníkových tak, aby ČR dodržela závazky vyplývající z mezinárodních dohod a evropských cílů. POK suverénně – i bez přijetí antifosilního zákona - přispěje k dlouhodobému, postupnému přechodu na konkurenceschopné nízko-emisní hospodářství ČR.

22.3.2017 - Vlivy dvou silnic u Okříšek budou podrobně vyhodnoceny
(Děti Země) - Krajský úřad v Jihlavě uznal připomínky Dětí Země a místních občanů

22.3.2017 - Kraj připravil nový dotační program na podporu boje proti suchu
BRNO (Jihomoravský kraj) - Nový dotační program pro podporu hospodaření s povrchovou vodou pro obce a svazky obcí na jižní Moravě, které jsou ohroženy rizikem sucha, schválila 22. března 2017 krajská rada. Na dotační program bude po schválení Zastupitelstvem JMK vyčleněna částka 6 milionů korun.

22.3.2017 - Vláda schválila racionalizaci práce Stálého výboru pro jadernou energetiku
PRAHA (MPO ČR) - Vláda dnes projednala a schválila materiál Aktualizace Statutu Stálého výboru pro jadernou energetiku, jehož hlavním cílem je racionalizace práce výboru při přípravě odborných podkladů vládě pro její strategické rozhodování o dalším postupu v projektech výstavby nového jaderného zdroje.

22.3.2017 - Péče o mladé smrkové porosty se vyplácí
STRNADY (Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.) - V České republice postupně klesá výměra smrkových lesů, za posledních 15 let přibližně o 3,5 %, tedy asi o necelých 82 000 ha, což představuje území o rozloze 1,75 Prahy. Naopak stoupá rozloha smíšených a bukových lesů. Přesto smrk zůstává naší hlavní dřevinou a je nezbytné věnovat mu velkou pozornost a řádnou péči, a to i kvůli problémům, které provázejí jeho chřadnutí v některých regionech republiky v důsledku klimatických výkyvů.

22.3.2017 - Kraj získá dotaci na studii protipovodňových opatření na Lužické Nise
LIBEREC (Liberecký kraj) - Na vypracování studie protipovodňových opatření pro povodí Lužické Nisy dostane Liberecký kraj finanční podporu z Operačního programu Životní prostředí. Na projekt již obdržel Rozhodnutí o poskytnutí dotace do výše 3,8 mil. Kč. Tyto prostředky umožní vytvořit studii odtokových poměrů a návrhů možných protipovodňových opatření v oblastech, kde hrozí povodně.

22.3.2017 - Dárcovské SMS nabízejí vyšší podporu, kromě 30 korun také za 60 a 90 korun
PRAHA (Česká krajina) - Nové možnost podpořit projekty společnosti Česká krajina nabízejí od včerejška dárcovské SMS. Projekt, který provozuje Fórum dárců ve spolupráci s mobilními operátory, totiž prošel výraznou inovací.

21.3.2017 - Brontosauři na jaře pomáhají ve velkém. Otevírají nepřístupná místa i nové možnosti dobrovolnictví
Brno (Hnutí Brontosaurus) - Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus připravili rozmanitou nabídku jarních víkendových akcí. Účastníci si na nich mohou projít jeskyně Moravského krasu, prozkoumat funkcionalistickou vilu Stiassni nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být syrským uprchlíkem. Při tom všem pomohou přírodě, památkám i lidem.

21.3.2017 - Úklidové akce pomáhají chránit vodu
Brno (Ekosmák o.s.) - K dnešnímu Světovému dni vody se hlásí i organizátoři dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Úklidové akce se budou konat přímo z lodí na více než desítce velkých českých řek a na dalších stovkách míst i v jejich okolí. Celkem je již zaregistrováno na 1 500 úklidů. Jednou z prvních letošních akcí se stal úklid na palubě české lodi La Grace.

21.3.2017 - ZOO Dvůr Králové chce ochránit své nosorožce. Začala jim odstraňovat rohovinu
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ZOO Dvůr Králové) - V pondělí 20. března dvorská zahrada zkrátila rohy prvnímu ze svých nosorožců. Jde o jedno z bezpečnostních opatření, kterým se zahrada snaží snížit riziko případného útoku na zoo. Reaguje tak na incident ve francouzské Zoo Thoiry, kde pytláci na začátku března kvůli rohovině usmrtili nosorožce.

21.3.2017 - Konec ptačí chřipky v ZOO Liberec
LIBEREC (ZOO Liberec) - S obrovskou radostí a úlevou oznamujeme, že v pátek 17. 3. 2017 byla dle rozhodnutí Krajské veterinární správy ukončena veškerá mimořádná veterinární opatření spojená s výskytem viru ptačí chřipky v izolačním zařízení liberecké zoologické zahrady.

21.3.2017 - Příroda: Nejlepší lék pro zdraví, říkají lékaři i psychologové. Dnes je Mezinárodní den lesů
PRAHA (Hnutí DUHA) - Svět dnes slaví Mezinárodní den lesů [1]. Ovšem ne každý, ať už u nás či za našimi hranicemi, má ve svém okolí přístup k přírodě a lesům. To zvyšuje riziko zdravotních a psychických problémů a tím prohlubuje nerovnost ve společnosti.

21.3.2017 - Zaplatíš, kolik vyhodíš! MŽP startuje PAYT TOUR 2017
PRAHA (MŽP ČR) - Ministerstvo životního prostředí se v první polovině letošního roku zaměřuje na osvětu v oblasti snižování množství komunálních odpadů produkovaných na území obcí. Chystá proto v průběhu letošního dubna a května tzv. PAYT TOUR 2017, která čítá 13 seminářů k chytrým systémům pro odpadové hospodářství v obcích, zavádění systémů PAYT („Pay as you throw“ – „Zaplať, kolik vyhodíš“), „Door to door“ („Sběr ode dveří ke dveřím“) a financování projektů v oblasti odpadového hospodářství z Operačního programu Životní prostředí 2014–2020 Prioritní osy 3 „Odpady, materiálové toky, ekologické zátěže a rizika“.

20.3.2017 - Raději ve své kůži než v kožichu, vyzývají celebrity
Plzeň (Svoboda zvířat) - Přední hvězdy českého showbyznysu se nechaly nafotit pro novou kampaň Ve své kůži, kterou dnes spouští organizace Svoboda zvířat. Jejím cílem je podpořit novelu zákona, která zakáže kožešinové farmy v ČR. Zapojit se může i široká veřejnost.

20.3.2017 - Vláda chystá bič na neziskovky, politickým stranám zákon přihraje peníze
PRAHA (Strana zelených) - Kvůli tomu, aby se velké parlamentní strany dostaly k milionům pro své politické instituty, chystá vláda nadměrnou administrativní zátěž pro neziskové organizace. “Zákon o statusu veřejné prospěšnosti, který chtějí poslanci zrychleně schválit, bude znamenat možnost státu šikanovat nepohodlné spolky. Původně měl prospět neziskovému sektoru, ten jej ale v této podobě odmítá. Naopak jej potřebují politické strany, aby mohly financovat své politické think-tanky z veřejných peněz,” uvedl místopředseda Zelených Michal Berg.

20.3.2017 - Na Toulcově dvoře v Praze zavládne v sobotu tma
Praha (Toulcův dvůr, z.s.) - Každoroční mezinárodní akce Hodina Země zavedl Světový fond na ochranu přírody. Pořádá se vždy poslední sobotu v březnu a jejím úkolem je upozornit na změny klimatu. Ti, již chtějí podpořit tento happening, se na hodinu vnoří do tmy. Tak tomu bude i na Toulcově dvoře ve středisku ekologické výchovy v Praze. V letošním roce je stanovena na sobotu 25. března.

19.3.2017 - Nedej se plus: Dálnice za každou cenu
(Děti Země) - Ekologický pořad ČT2 Nedej se už potřetí připomíná, jak se v ČR nekvalitě naplánovala, povolovala, projektovala a stavěla dálnice D8 přes CHKO České středohoří, tentokrát na příkladu ujíždějící estakády Prackovice, ačkoliv bylo dopředu známé, že se nachází v sesuvném území a s vysokou hladinou podzemní vody. Děti Země navrhovaly toto území minout dlouhým tunelem, ale marně.

17.3.2017 - Krkonošské muzeum v Jilemnici otevírá hned dvě nové výstavy
JILEMNICE (Správa KRNAP) - Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici dnes otevírá dvě nové výstavy. Tou první je výstava Radostné Velikonoce, druhou pak výstava obrazů Pavlíny Gardianové Znamení. Výstavy budou k vidění do 23. resp. 16. dubna 2017.

17.3.2017 - Číslo týdne: 23,5. Tolik procent celosvětové výroby elektřiny pochází z obnovitelných zdrojů. Dynamicky roste především výkon větrných a solárních elektráren. Jaderná anergie vyrábí jen 11 procent a stagnuje
PRAHA (Hnutí DUHA) - Plných 23,5 procent celosvětové výroby elektřiny pokryly v roce 2015 obnovitelné zdroje. Nejvýznamnější, zhruba tříčtvrtinový, podíl na výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů mají stále vodní elektrárny, ale rychle rostoucí větrná a solární energetika se prosazuje rok za rokem výrazněji. Pro srovnání podíl jaderné energetiky na výrobě elektřiny zůstává v posledních letech na úrovni 10,7 %. Vyplývá to z letošního vydání publikace REthinking Energy vydané mezinárodní agenturou IRENA (International Renewable Energy Agency) [1].

17.3.2017 - Obchoduje Babiš se zelenými aktivisty? Podezření se potvrzuje
PRAHA (ODS) - Dne 15. 3. 2017 přinesly Hospodářské noviny zprávu o tom, že ministerstvo životního prostředí výrazně snížilo pokutu chemickému podniku Precheza v Přerově za únik oxidu siřičitého do ovzduší. Koncem října 2014 byla koncentrace tohoto jedovatého plynu v Přerově překročena 36násobně.

17.3.2017 - Kučera: Peníze z těžby lithia musí zůstat Česku
TEPLICE (TOP 09) - O tom, že se v Krušných horách (zejména na Teplicku) našlo velké množství lithia, je již dnes veřejnost plně informována. Naleziště je tak velké, že může konkurovat velkým ložiskům v USA. O těžbu mají zájem dvě společnosti: jedna s českou účastí, ta má zájem o těžbu z již vytěžené horniny po těžení cínu, a druhá australská, jež se zajímá o možnost hlubinné těžby.

16.3.2017 - MŽP spouští druhou vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle další 3,4 miliardy korun na výměnu starých kotlů
PRAHA (MŽP ČR) - Ministerstvo životního prostředí s ročním předstihem spouští druhou vlnu kotlíkových dotací. Ty významně zlepší kvalitu ovzduší v České republice a díky úspornému provozu ušetří i peníze domácnostem. V nově vyhlášené druhé výzvě kotlíkových dotací bude mezi majitele rodinných domů v ČR prostřednictvím krajů rozděleno 3,4 miliardy korun a vyměněno dalších až 35 tisíc starých kotlů. Nově není nutné realizovat mikroenergetická opatření, což přinese do rozpočtu na výměny kotlů další půl miliardy korun. Zavedeny jsou také dotační stropy na nové zdroje. Právě díky zrušení realizace mikroopatření žadatelé o nový kotel ze svých vlastních zdrojů přispějí méně.

16.3.2017 - Microsoft den pro neziskové organizace 2017
(Nadace VIA) - Již po deváté Vás zveme na den naplněný technologiemi, který proběhne 6. dubna v sídle společnosti Microsoft – BB Centrum, Vyskočilova 1561/4a, Praha 4. „Musím uznat, že vše bylo nad mé očekávání. Super. Mnoho informací, skvělé prostředí,“ tak akci hodnotí jeden z účastníků minulého ročníku. A i tentokrát se můžete těšit na řadu inspirativních a znalostmi nabitých seminářů a přednášek. Akci pořádá společnost Microsoft ve spolupráci se Sdružením VIA, z. ú. v rámci programu TechSoup Česká republika.

16.3.2017 - Navržené metody hospodaření ve smrkových porostech reagují na změnu klimatu
Strnady (Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.) - Adaptace na změnu klimatu je v současnosti velmi aktuálním tématem a přirozeně se nevyhýbá ani lesnímu hospodářství, které na měnící se podmínky životního prostředí musí účinně reagovat. Proto vědečtí pracovníci z České zemědělské univerzity v Praze, Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. a Vojenských lesů a statků, s. p. zpracovali metodické postupy, které se věnují adaptaci smrkových porostů na změnu klimatu s cílem snížení škod a podpory produkční funkce.

15.3.2017 - Silný střet zájmů zpochybňuje dnešní rozhodnutí Evropské agentury pro chemické látky o glyfosátu
PRAHA (Hnutí DUHA) - Evropská agentura pro chemické látky (ECHA) právě zveřejnila své stanovisko, podle kterého nemusí být glyfosát - účinná složka nejpoužívanějších herbicidů - označen jako karcinogenní [1]. Tento závěr je v rozporu se závěrem Světové zdravotnické organizace, která označila glyfosát na základě veřejně dostupných studií za pravděpodobně karcinogenní v březnu roku 2015.

15.3.2017 - Sociální klinika startuje benefiční šňůru přednášek a kurzů pro veřejnost s názvem „Magie vztahů“
PRAHA (Sociální klinika) - Sociální klinika startuje sbírku Magie vztahů, šňůru přednášek a workshopů na podporu dostupné terapie v České republice. Kurzy povedou spříznění terapeuti a terapeutky. Zájemci a zájemkyně z řad široké veřejnosti si budou moci zvolit, v jaké výši uhradí vstupné, a tím přispějí na provoz Sociální kliniky. Vybranou částku dále navýší Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Workshopy proběhnou v Praze od 5. dubna do 25. června 2017.

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 756 | Další