Grafická verze

ECONNECT - zpravodajství

Tiskové zprávy


Druh:    zprávy | komentáře | tiskové zprávy
Oblast: životní prostředí | lidská práva | sociální oblast | gender | regionální rozvoj | kultura | občanský sektor | internet

23.11.2020 - Přiletěl anděl, něco si přej!
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Na arkády Mydlářovského domu, sídla Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, přiletěl opět po roce anděl, o kterém se říká, že je schopen vyplnit i ta nejtajnější přání. Ta na svých křídlech donese až do nového roku.

20.11.2020 - Literární soutěž s ilustrací v hlavní roli
Praha (Knihovna Akademie věd ČR) - Knihovna Akademie věd ČR vyhlásila literární soutěž IluStory, která má jedinou hlavní podmínku a zadání: napište povídku na motivy ilustrace. Přihlásit se mohou všichni bez ohledu na věk či předchozí spisovatelské zkušenosti. Uzávěrka bude 12. prosince 2020. Pravidla soutěže i formulář pro odeslání povídek jsou na webu ilustory.cz

10.11.2020 - Muzeum je otevřeno online
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje celý listopad a prosinec velké množství online aktivit pro malé i velké, včetně speciálních prohlídek muzea a neobvyklé mikulášské nadílky.

1.11.2020 - Letošní Mikulášská sbírka Přátel přírody pomůže projektu v bosenské Srebrenici. Přispět může během listopadu každý
Praha (Přátelé přírody, z. s.) - Spolek Přátelé přírody, z. s. vyhlašuje už podruhé Listopadovou dobročinnou sbírku. V loňském ročníku sbírky podpořili čeští Přátelé přírody projekt svých kolegů z afrického Mali a přispěli na výstavbu skladu ovoce ve vesnici Finkolo. Letos se rozhodli zůstat „na dohled Česka“, připojit se k výzvě italských Přátel přírody a podpořit projekt bosenských Prijatelji Prirode - Oaza Mira. Ti působí v městě Srebrenica, které v roce 1995 během jugoslávské občanské války zažilo genocidu, z níž se vzpamatovává už 25 let.

1.10.2020 - Na chrudimských terasách bude číst Márdi
Chrudim (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Ve středu 7. října 2020 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již sedmé pokračování Noci literatury. Ukázky z děl moderní evropské literatury bude číst zpěvák Márdi ze skupiny Vypsaná fiXa.

24.9.2020 - Elektronická zařízení mohou ohrožovat lidské zdraví
Praha (555Production) - Animovaný vzdělávací film bude uveřejněn letos v říjnu

15.9.2020 - Slow market Plzeň
PLZEŇ (ENVIC, občanské sdružení) - Zažijte den jinak. Zažijte první plzeňský Slow market, který v sobotu 19. září od 10 do 18 hodin nabídne pohodovou atmosféru nabitou vůněmi, chutěmi a kreativitou. Organizátoři akce přes deset let pečlivě vybírali ty nejzajímavější řemeslníky a designéry na těch nejkrásnějších akcích po celé naší zemi.

14.9.2020 - Mezinárodní výstava politických karikatur 2020 před Národní technickou knihovnou Praha 6, v úterý, 15.9.2020 o 15:00 hod.
PRAHA (OZ Euforion) - OZ Euforion Vás srdečně zve na další zastávku putovní výstavy politických karikatur. Otevření se uskuteční před Národní technickou knihovnou
Praha 6, v úterý, 15.9.2020 o 15:00 hod.


27.8.2020 - Večer písničkářů na terasách
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V sobotu 5. září od 18 hodin budou terasy Mydlářovského domu hostit tři výrazné písničkářské osobnosti, Martinu Trchovou, Marcela Kříže a Evu Sukovou, která vystupuje pod pseudonymem Blondýna.

24.8.2020 - Na festivalu vystoupí Damúza a Buchty a loutky
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V rámci festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách proběhne v sobotu 28. srpna od 17 hodin večer loutkového divadla určený pro děti i hravé dospělé, v jehož rámci vystoupí přední české loutkářské soubory.

24.8.2020 - Hudba bořila předsudky v hlavách středoškoláků – závěry projektu MŮŽEME HRÁT SPOLU
PRAHA (Fakulta humanitních studií UK) - Sbližování se prostřednictvím hudby. To bylo hlavním cílem jedinečného projektu MŮŽEME HRÁT SPOLU, který skončil se závěrem školního roku. Během letních měsíců pak proběhlo vyhodnocení workshopů – je zjevné, že mezi středoškoláky zaznamenaly velký ohlas.

19.8.2020 - Karel Roden a Jana Krausová zahrají opět na CIHLAFESTU
PRAHA (Portus Praha) - Dne 10. října od 19,30 se v rámci CIHLAFESTU koná v hotelu V Pivovaře divadelní představení Sex pro pokročilé, kde se v divákům hlavní roli ukážou hvězdy Jana Krausová a Karel Roden.

17.8.2020 - Dobrovolníci budou renovovat prostor pražského kulturního centra Alta
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Ze všech koutů České republiky se ve dnech 17. 8. - 23. 8. sjedou dobrovolníci, aby se v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, podíleli na renovaci prostor pro pražskou uměleckou skupinu Alta. Práce bude především manuální a bude probíhat uvnitř prostor i venku na zahradě.

7.8.2020 - Dobrovolníci se opět budou podílet na renovaci zámku ve Veselí
VESELÍ NAD ÚHLAVOU (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Od 9. 8. do 23. 8. 2020 se ve Veselí nad Úhlavou bude opět konat krátkodobý dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Dobrovolníci se zaměří na odstranění sutin z části rekonstruovaného hradu, stavění lešení a na údržbu parku. Vedle práce bude skupinka dobrovolníků společně též trávit volný čas, poznávat okolí a setkávat se s místním obyvatelstvem. Projekt proběhne ve spolupráci organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Spolek Veselí.

6.8.2020 - Exkluzivní divadelní zážitek v MLK
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V sobotu 15. srpna 2020 od 16 hodin čeká návštěvníky festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách nevšední zážitek v podobě divadla hraného pro velmi malý počet diváků z důvodu maximálního propojení mezi jevištěm a hledištěm.

23.7.2020 - Festival zahájí koncert skupiny Květy
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zve na čtvrtý ročník festivalu kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití | Odvázané léto na terasách. První akcí bude v pátek 14. srpna 2020 koncert brněnské alternativní skupiny Květy.

10.6.2020 - Magický svět změn aneb Svět se mění a my s ním
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá pro veřejnost proměněnou stálou expozici Magický svět loutek. Návštěvníkům nabídne audiovizuální prezentace vystavených exponátů, interaktivní prvky i nové exponáty. Slavnostní vernisáž se uskuteční 22. června 2020 od 17 hodin.

25.5.2020 - Společně za zážitky do Chrudimi i na Vysočinu
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Jedny z nejnavštěvovanějších turistických cílů na východě Čech, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Muzeum v přírodě Vysočina, lákají v letošním roce návštěvníky propagační kampaní nazvanou Společně za zážitky.

21.5.2020 - Jak se proměňuje učitelské povolání?
PRAHA (Fakulta humanitních studií UK) - Jedinečná kniha, která v angličtině přibližuje proměny českého učitelského povolání v posledních generacích, vychází v angličtině. Autorkou knihy Teachers on the Waves of Transformation (česky Učitelé na vlnách transformace) je Dana Moree.

2.4.2020 - Otevřený dopis REWE Group
Praha 8 (Sídliště přátel sídliště Ďáblice) - Otevřený dopis REWE Group

4.3.2020 - Nesázejte, pomáhejte! V březnu se spouští nový internetový projekt Neloterie
PRAHA (Neloterie) - Začátkem března byl spuštěn internetový projekt Neloterie, který spojuje přímou pomoc, umění a touhu po výhře. Zakoupením Netiketu získáte umělecké dílo v limitované sérii, okamžitě pomáháte vybranému projektu a máte šanci vyhrát! Netiket je v nabídce pouze daný měsíc na webových stránkách www.neloterie.cz.

3.2.2020 - Pionýr slavil výročí na koncertu Děti dětem
PRAHA (Pionýr) - Pionýr letos slaví třicet let od obnovení své samostatné činnosti, a tak si více než tisícovka návštěvníků koncertu Děti dětem užila nejen skvělá hudební a taneční vystoupení soutěžících Pionýrského Sedmikvítku, proložená předáváním prestižních Putovních pohárů předsedy vlády ČR, ale také svéráznou „narozeninovou“ oslavu. Už 23. ročník koncertu uspořádal Pionýr tradičně spolu s Nadací Dětem 3. tisíciletí v sobotu 1. 2. v Kongresovém centru Praha.

15.1.2020 - Do muzea se vrací oblíbené lumino
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá ve čtvrtek 30. ledna 2020 pro veřejnost novou výstavu nazvanou Ultrafialové retro. Do muzea se v ní po letech vrací kdysi velmi oblíbené luminescenční divadlo.

26.11.2019 - Spolek přátel šuplíkové literatury Knihomam vydává první knížku
PRAHA (Knihomam) - V kavárně Standard Café se 4. prosince v 18:00 uskuteční křest pohádkové knížky O jezerní víle Elišce, která vznikla za podpory spolku přátel šuplíkové literatury Knihomam. Tento spolek sdružuje amatérské spisovatele, kteří své šuplíkové práce bez nároku na honorář publikují na portále knihomam.cz. Knihu i činnost spolku představí autorka knihy a předsedkyně spolku Kristýna Sládečková.

19.11.2019 - Loutkový Advent klepe na dveře
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - K navození té správné vánoční atmosféry připravilo Muzeum loutkářských kultur i letos pro své návštěvníky speciální adventní program. Jako každoročně se mohou těšit na oblíbenou mikulášskou nadílku přímo v muzeu, vánočního Anděla splněných přání, loutková divadelní představení s vánoční tematikou nebo večírek pro seniory.

11.11.2019 - Adventní setkání na Novém Hradě
JIMLÍN (Zámek Nový Hrad, p. o.) - Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun před koncem roku naposledy otevře své brány pro návštěvníky, v sobotu dne 30. listopadu 2019 se uskuteční tradiční Adventní setkání. Akce se uskuteční uvnitř zámku a zámeckého areálu a nabídne bohatý program a prohlídky vánočně vyzdobenými interiéry zdarma. Brána do zámku se otevře v 10 hod a program skončí v 17 hodin.

16.10.2019 - Sedmé Duchůplné muzeum ovládnou zombie
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Pátek 25. říjne 2019 bude v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi patřit opět po roce všemu nadpřirozenému a tajemnému v rámci oblíbené „halloweenské“ akce nazvané Duchůplné muzeum. Letošní, již sedmý ročník slibuje tentokrát souboj dobra a zla na pozadí zombie apokalypsy.

9.10.2019 - Startuje celoroční ekovýtvarná soutěž pro dětské skupiny - Duhové střípky
Brno (Hnutí Brontosaurus) - Především chceme poskytnout vedoucím oddílů a kroužků náměty k činnosti v oblasti environmentální výchovy a to v takové formě, aby je mohli lehce využít ve svém dosavadním programu. Zapojit se může každý dětský kolektiv. Letos i v nesoutěžní kategorii.


2.10.2019 - Nová výstava představí práce absolventů DAMU
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevře pro své návštěvníky 18. října 2019 novou výstavu nazvanou Natrach Ditrach.

30.9.2019 - První kniha o Sídlišti Ďáblice v prodeji
PRAHA (Spolek přátel sídliště Ďáblice) - Kniha, která v těchto dnech míří do prodeje, vznikla z popudu obyvatel sídliště a je určena jak odborné veřejnosti, tak všem, kteří se o téma sídlišť zajímají. Na přípravě knihy se podíleli odborníci z oboru historie umění, architektury, památkové péče, krajinné architektury a také potomci hlavního architekta Viktora Tučka. Díky odborným textům naváže na několik spřízněných projektů (Paneláci, Sídliště Solidarita). Kromě toho se celou knihou prolínají zaznamenané rozhovory s pamětníky výstavby a prvního zabydlování sídliště, kteří zde vyrůstali nebo vychovávali své děti.

26.9.2019 - Přednáška Mahátma Gándhí
PRAHA (Nová Akropolis) - Přednášku Mahátma Gándhí 24.9.2019 zahájila velvyslankyně Indické republiky v ČR paní Narinder Chauhan.

20.9.2019 - Festival nezávislého loutkového divadla připomene 30 let svobody
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - U příležitosti oslav třicátého výročí sametové revoluce pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Chrudimskou besedou ve dnech 18. a 19. října 2019 festival nezávislého (nejen) loutkového divadla nazvaný Bez drátů/Loutkové divadlo bez hranic.

18.9.2019 - První kniha o Sídlišti Ďáblice v prodeji
PRAHA (Spolek přátel sídliště Ďáblice) - Kniha, která v těchto dnech míří do prodeje, vznikla z popudu obyvatel sídliště a je určena jak odborné veřejnosti, tak všem, kteří se o téma sídlišť zajímají. Na přípravě knihy se podíleli odborníci z oboru historie umění, architektury, památkové péče, krajinné architektury a také potomci hlavního architekta Viktora Tučka. Díky odborným textům naváže na několik spřízněných projektů (Paneláci, Sídliště Solidarita). Kromě toho se celou knihou prolínají zaznamenané rozhovory s pamětníky výstavby a prvního zabydlování sídliště, kteří zde vyrůstali nebo vychovávali své děti.

16.9.2019 - Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně
Hostětín (ZO ČSOP Veronica) - Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 29. září 2019.

16.9.2019 - Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín. Jablečná slavnost již po osmnácté.
Hostětín (ZO ČSOP Veronica) - Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli 29. září 2019.

Jablka všemi smysly - čichem, chutí, zrakem i hmatem - a ve všech podobách - sušená, tekutá, pečená i právě utržená ze stromu, čekají na vaši návštěvu.


4.9.2019 - Kniha Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi vyjde 1. října
Praha 8 (Spolek přátel sídliště Ďáblice) - Kniha Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi je věnována jednomu z nejhodnotnějších a nejkrásnějších sídlišť v České republice. Vychází 1. 10. 2019.

22.8.2019 - Zahraniční dobrovolnící se zapojí do příprav festivalu Rockové léto na Mži
KOZOLUPY (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Letos v srpnu se poprvé uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) ve vsi Kozolupy u Plzně. Obec, která se pyšní oceněním vesnice roku 2017 za svůj společenský život, pořádá 31. 8. již po páté festival Rockové léto na Mži a letos se do příprav zapojí i mezinárodní dobrovolnická skupina.

22.8.2019 - Poslední prázdninový večer Bez nití nabídne Perníkovou chaloupku i béčkové horory
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V sobotu 31. srpna 2019 od 17 hodin budou terasy Mydlářovského domu v rámci festivalu Bez nití/Odvázané léto na terasách hostit loutkářské soubory Damúza a Anička a letadýlko. Program rozdělený na podvečerní část pro děti a večerní pro dospělé nabídne, vedle loutkového divadla a tvořivého workshopu, i malou exkurzi do světa béčkových hororů, kde jednu z hlavních rolí hrají loutky.

13.8.2019 - Zahraniční dobrovolníci opět přijeli pomoci zrenovovat holešovický kulturní hub Studio ALTA
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - Tvořivé prostory Studia ALTA v srpnu opět čeká neobvyklá péče – zahraniční dobrovolnice a dobrovolníci z 5 zemí se již třetím rokem sjeli do Holešovic, aby zde ve dnech 12. - 18. 8. 2019 společně s místními zrenovovali známé pražské kulturní centrum a připravili jej na další sezónu.

8.8.2019 - Stroje přivezou skladby z legendární Sojky
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V rámci festivalu letních kulturních akcí Bez nití|Odvázané léto na terasách vystoupí v pátek 16. srpna od 19 hodin v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi skupina Krásné nové stroje a oblíbené loutkové divadlo Toy machine.

31.7.2019 - Nástroj IM-PROVE pro zaznamenávání seberozvoje nyní i jako mobilní aplikace pro Android a iOS
PRAHA (INEX - Sdružení dobrovolných aktivit) - V roce 2016 přišla organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit s webovým nástrojem IM-PROVE, který pomáhá dobrovolníkům gamifikační formou zaznamenávat dobrovolnické zkušenosti a přeložit je do čísel a kvantitativně měřitelných kompetencí. Díky spolupráci s vývojářským studiem Inventi Labs nyní v roce 2019 prošel nástroj IM-PROVE značným vylepšením a původní webová verze byla doplněna o mobilní aplikaci na zařízení s operačním systémem android a iOS, díky čemuž se ještě více zjednodušilo zapisování nabytých zkušeností.

29.7.2019 - Na terasy dorazí Kyti a Pinocchio
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V sobotu 3. srpna od 18 hodin vystoupí na terasách Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v pořadu pro děti nazvaném Nejen Pinocchio herečka a zpěvačka Kyti.

10.7.2019 - Muzejní terasy ožijí šansonovým kabaretem Sylvie Krobové
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá v pátek 19. července 2019 v rámci letního festivalu kulturních akcí na terasách od 20:00 koncert písničkářky Sylvie Krobové.

26.6.2019 - Loutky objektivem sběratele
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Letošní 68. ročník festivalu Loutkářská Chrudim obohatí fotografická výstava významného německého sběratele a milovníka loutek Fritze Feye. Ta bude otevřena po dobu konání festivalu od 28. června do 4. července ve Výstavní síni Divadla Karla Pippicha.

13.6.2019 - Znouzectnost zahájí třetí ročník Odvázaného léta
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá letos již třetím rokem festival kulturních pořadů na terasách Mydlářovského domu nazvaný Bez nití/Odvázané léto na terasách. Letošní ročník zahájí 21. června koncert skupiny Znouzectnost.

10.6.2019 - Městský folklorní festival Strašnice
PRAHA (Chrástecká muzika, z.s.) - Zveme Vás na první ročník městského folklorního festivalu Strašnice, který se uskuteční v zahradě Trmalovy vily v pražských Strašnicích ve čtvrtek 20. června od 16 hodin. V prostorách památkově chráněného objektu architekta Jana Kotěry se představí taneční soubory a lidové muziky zabývající se folklorem mnoha regionů Čech, Moravy i Slovenska.

27.5.2019 - Pohádkový den mezi loutkami
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - U příležitosti Mezinárodního dne dětí připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v pátek 31. května pro děti a jejich rodiče akci nazvanou Pohádkový den mezi loutkami.

21.5.2019 - V Českém Krumlové mají otočné hlediště, v Kroměříži na republikovém finále Dětské Porty měli otočné židle
PRAHA (Pionýr) - V pátek a sobotu 17. – 18. května se v Kroměříži konalo republikové finále 28. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala letos již podruhé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

20.5.2019 - Výstava k 90. narozeninám UNIMA ukáže bohatství loutek celého světa
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá od 29. května do 26. června 2019 v Galerii Českých center v Praze výstavu nazvanou UNI…CO? UNIMA! 90 let | 100 zemí | 1 vášeň. Výstava vznikla u příležitosti 90. výročí založení mezinárodní loutkářské unie UNIMA a návštěvníky seznámí s rozmanitými formami loutkářství z celého světa.

15.5.2019 - XV. Chrudimská muzejní noc. Kapucín, špioni i velké prádlo
CHRUDIM (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi) - V pátek 24. května 2019 vypukne ve všech třech chrudimských muzeích již XV. Chrudimská muzejní noc. Na návštěvníky jako obvykle čeká, vedle volného vstupu do všech expozic, mnoho zábavných úkolů i několik novinek jako je třeba představení nově obměněné expozice Muzea barokních soch nebo vernisáž zbrusu nové výstavy Regionálního muzea s názvem Velké prádlo.

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 45 | Další