Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Další zastávkou Alexandra Vondry, Veroniky Vrecionové a Ondřeje Krutílka byl Královéhradecký kraj, diskutovali s místními zemědělci i se zástupci technologického průmyslu

19.4.2024
HRADEC KRÁLOVÉ [ODS]

V rámci kontaktní kampaně se Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek ve čtvrtek 18. dubna vydali také do Královéhradeckého kraje. Mezi hlavní témata jejich návštěvy patřilo zemědělství, životní prostředí, ale i inovace. Celou návštěvu zakončili setkáním a veřejnou debatou s občany.

„Během naší návštěvy v Hradci Králové jsme navštívili Městské lesy Hradec Králové a.s., které městu v roce 1307 daroval římský král Albrecht I. V centrále nám Lukáš Hýsek, zástupce ředitele, přiblížil správu lesů včetně přírodních podmínek, druhového složení stromů, místního klimatu nebo vodních ploch. Městské lesy mají i své unikátní produkty jako hradeckého kapra, zvěřinu a med. Následně jsme navštívili městský azyl, který v lesním prostředí poskytuje péči opuštěným a týraným zvířatům. I když se společnost snaží o udržitelné hospodaření a zachování všech funkcí lesa, trápí ji tendence zadávat zakázky velkým nadnárodním firmám. Shodli jsme se, že dlouhodobá podpora lokálního hospodářství a malých firem, jako tomu bylo v minulosti, by umožnila rychlejší a efektivnější reakci na problémy, jako je například šíření kůrovce," uvedl Alexandr Vondra.

„V Hradci Králové jsem se podívala do Agrodružstva Lhota pod Libčany, kde jsem měla možnost si dlouho povídat nejen s místními zemědělci, ale i se zástupci Agrární komory. Byla to opravdu velmi intenzivní několikahodinová debata. To, že spolu vždy nutně nesouhlasíme, ale neznamená, že se vždy nesnažíme hledat řešení. Věřím, že toto setkání bylo přínosné pro obě strany,“ řekla Veronika Vrecionová.

„Během naší cesty jsem měl možnost navštívit nejen startup Trilab, který se zabývá vývojem a výrobou 3D tiskových řešení pro firmy, ale i místní technologické centrum. Obě firmy mě nesmírně potěšily svým inovativním a otevřeným přístupem. Ukazuje se, že Královéhradecký kraj je technologicky mnohem dál, než si leckdo možná myslí. Přál bych si, aby po celé zemi vznikalo více podobných projektů, které otevírají spoustu cest nejen v České republice, ale i směrem do Evropy,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz