Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Europoslanci Alexandr Vondra a Veronika Vrecionová spolu s Ondřejem Krutílkem navštívili Pardubický kraj

19.4.2024
PARDUBICE [ODS]

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek se ve středu 17. dubna vydali do Pardubického kraje. Hlavním tématem Alexandra Vondry byl průmysl, Veronika Vrecionová diskutovala s místními farmáři, Ondřej Krutílek se v kraji zaměřil zejména na inovace a nové technologie.

„Při výjezdu na Pardubicko jsme navštívili mimo jiné cementárnu Cemex v Prachovicích a setkali se s ředitelem její dceřiné společnosti EcoWaste Energy, která pro cementárnu vyrábí tuhé alternativní palivo. Diskutovali jsme také plány cementárny na ukládání uhlíku. Právě inovativní způsoby hledání alternativního paliva a ukládání uhlíku jsou cestou, jak při rostoucích nákladech na emisní povolenky může vysoce energeticky náročný průmysl v Evropě v budoucnu přežít. V opačném případě mu hrozí bankrot a úprk do Asie,“ řekl Alexandr Vondra.

„V Pardubickém kraji jsem měla možnost se sejít s mnoha malými a středními zemědělci, ale i rybníkáři, konkrétně se zástupci z Rybničního hospodářství s.r.o. Původně rodinná firma se rybníkářství věnuje už sedm generací a navazuje na 900 let starou tradici, kterou rybníkářství na Pardubicku má. Bylo zajímavé vidět, s jakými výzvami se zde potýkají, v čem se oproti tradičnějšímu zemědělství liší a v čem se naopak setkávají,“ řekla Veronika Vrecionová.

„Během návštěvy na Pardubicku mě asi nejvíc překvapila návštěva místního podnikatelského inkubátoru a P–PINK z.ú. Byla radost vidět, jak efektivně se zde propojuje veřejný sektor s tím soukromým. Kromě coworkingového centra zde mají spoustu různorodých aktivit, včetně například pomoci maminkám-podnikatelkám po návratu z mateřské. Podnikatelský duch je něco, co nám v České republice na mnoha místech chybí a myslím si, že by se zde mohly inspirovat i další kraje,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz