Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hudba, recitace a autogramiáda. ČSOP Klenice pokřtila knihu o chráněné přírodě

19. 2. 2022 - MLADÁ BOLESLAV [ČSOP Klenice]

Sál nabitý milovníky přírody a desítky prodaných knih Chráněná příroda Mladoboleslavska. Tak vypadal úterní podvečer v Muzeu Mladoboleslavska, kde ČSOP Klenice křtila nově vydanou publikaci.

„Byla to moc povedená akce. Lidé, kteří přišli později, se ani nemohli dostat do sálu. Chci poděkovat všem, co se na křtu a vernisáži podíleli. Zvládli to na výbornou a já se těším, že naše kniha udělá všem radost a něco se dozví,“ řekla předsedkyně ČSOP Klenice a spoluautorka knihy Milada Vrbová.

V sále Muzea Mladoboleslavska se sešlo odhadem devadesát lidí. Svou muzikou je přivítala kapela Stop trio, kterou doprovodila naše členka Pavla Bártková, jež recitovala báseň o stromech ze své vydané sbírky. Samotného křtu se ujala Milada Vrbová, spoluautoři Antonín Kůrka, Iva Řípová, Lukáš Řípa a Jitka Šimůnková ze společnosti Ško-Energo, která byla sponzorem knihy. Šampaňské teklo proudem za hlasitého potlesku všech návštěvníků.

Po křtu bylo k dispozici bohaté občerstvení a také vernisáž stejnojmenné výstavy, kterou milovníky přírody provedl náš entomolog Antonín Kůrka. Další zájemci se vrhli do fronty na podpisy autorů. A že jich bylo. Autoři knihy se shodli, že tolik podpisů ještě nikdy nerozdali. Věříme, že návštěvníci si odnesli zážitek nejen z křtu a vernisáže, ale stejně nadšení budou také z publikace, která je na Mladoboleslavsku výjimečným počinem.

V knize jsou zahrnuta přírodovědně nejcennější území, která na Mladoboleslavsku můžete navštívit. Vlastní realizaci předcházel několikaletý průzkum cenných oblastí. Kniha představuje i nejnovější údaje a nálezy, které se podařilo amatérským přírodovědcům v průběhu roku 2020 na Mladoboleslavsku zaznamenat.

Zájemci o publikaci se mohou těšit na 248 barevných autentických fotografií zachycujících krajinu, významné rostliny, živočichy a houby vybraných území. Za 440 korun je k dostání na našem webu. Zakoupit ji můžete také na těchto místech: Mladoboleslavské muzeum, Knihovna města Mladá Boleslav, Infocentrum města Mladá Boleslav, Dobrovická muzea a Hrnčířský dvůr ve Zvířeticích.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz