Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ČRA spolupořádá třetí ročník prestižního ocenění za udržitelnost

5.3.2019
Praha [Česká rozvojová agentura]
Autor: Filip Šebek, tel: 776160952

V letošním roce se opět uskuteční udílení unikátního ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Ceny SDGs 2019 ocení konkrétní projekty, strategie a aktivity, které podnikají organizace či jednotlivci s cílem měnit svět k lepšímu. Hlásit projekty, které přispívají nejen k lepšímu Česku, je možné od 1. do 31. března 2019. V rámci akce bude opět udělena i Cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cíle SDG 17 – globální partnerství pro udržitelný rozvoj.

Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodly všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká. Ceny SDGs motivují hráče z řad byznysu, neziskových organizací, institucí veřejné správy i široké veřejnosti k začlenění udržitelnosti do každodenního života.

Nominovat projekt, produkt nebo službu, které napomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje, je možné do 31. března 2019 na webových stránkách www.globalnicile.cz, a to v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a zmíněná cena České rozvojové agentury. Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Do Cen SDGs se zapojí také široká veřejnost, která bude mít možnost od 29. dubna do 19. května 2019 vybrat prostřednictvím online hlasování nejlepší projekty v kategoriích Byznys a Veřejná sféra. Ceny SDGs 2019 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 30. května 2019.

„V řadě zemí chybí silný politický leadership, který by nastavil potřebné vize a politické rámce k tomu, aby svět směřoval tím správným směrem. O to více si ceníme partnerství se státní správou v Česku, která aktivně pomáhá šířit principy udržitelnosti mezi byznys i širokou veřejnost,“ dodává Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Ceny SDGs jsou ukázkou unikátní spolupráce mezi sektory (tzv. Public Private Partnership). Jedná se o první nezávislé oceňování naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN na světě, které se v Česku udílí již potřetí. Ceny SDGs 2019 udílí Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

„Velmi nás těší, že se tato nadmíru užitečná akce v Česku tak dobře uchytila a zvýšila povědomí široké veřejnosti o SDGs. V loňském roce získal Cenu České rozvojové agentury projekt neziskové organizace SIRIRI Škola hrou ve Středoafrické republice, na němž jsme mimo jiné ocenili, že se na jeho přípravě podíleli i středoafričtí učitelé. Je skvělé, že tento projekt dále běží a dokonce pomáhá stále většímu počtu učitelů a žáků. Věřím, že naše cena tradičně určená inovativním projektům s významným rozvojovým dopadem a vysokou kvalitou se v letošním roce opět dostane do správných rukou a pomůže tak oceněnému projektu v jeho úspěšné realizaci,“ říká vedoucí oddělení vztahů s partnery v ČRA Martin Náprstek.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz