Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jak ukázat žákům cestu k přírodě blízkým lesům představí v Brně seminář FSC ČR pro pedagogy

6.11.2018
BRNO [FSC ČR]
Autor: Jakub Fabík, tel: 24 061 362, 545 211 383

Jak je možné vést a podpořit výuku o lese, přírodě blízkém lesním hospodaření a změnách klimatu na základních školách? To je hlavním tématem semináře nazvaného „Lesy blízko přírodě, cesty vzdělání o klimatu“, který se bude konat 7. 11. v brněnském centru Syřiště. Seminář pořádá česká pobočka mezinárodní organizace FSC (Forest Stewardship Council) a je určen pro pedagogy základních a středních škol. Seminář je pořádán s podporou Jihomoravského kraje a pedagogové působící v JMK mají účast zdarma a stále se na něj mohou přihlásit.

Pedagogický seminář „Lesy blízko přírodě, cesty vzdělání o klimatu“ má za úkol ukázat les jako vhodné prostředí pro zážitkovou výuku a získávání znalostí o přirozených procesech v přírodě, stejně jako změnách klimatu, které dopadají stále viditelněji na (nejen) české lesy. „Chceme účastníkům semináře ukázat, jak poskytnout při výuce svým žákům interaktivní a zážitkový pohled na les, a to nejen formou klasické výuky ale i pomocí exkurzí přímo do přírody, zážitkových aktivit a her. Cílem je také na základních školách ukázat žákům a žačkám vliv změn klimatu,“ popsala vedoucí pedagogického programu FSC ČR Mgr. Kateřina Lučan. Seminář proběhne od 14:00 do 17:00 na Kounicově 42, Brno 602 00 a stále je otevřen dalším pedagogům, kteří se na něj přihlásí.

Obsah výukových programů FSC ČR navazuje na aktuální diskuzi o zadržování vody v krajině a probíhajících klimatických změnách. „Nechceme v našich lesních výukových programech předkládat žákům pouze holé informace, ale především jim poskytnout informační základ pro to, aby uměli odpovědně přistupovat k lesům a přírodnímu bohatství a inspirovat je k hledání svých vlastních osobních postojů k přírodě. Pedagogům bychom pak rádi ukázali metody, které se nám v rámci zážitkové lesní pedagogiky osvědčily, “ uvedl ředitel FSC ČR Ing. Tomáš Duda. Po skončení semináře dostanou všichni účastníci tištěné výukové materiály, pracovní listy, vzdělávací CD a řadu dalších podnětů pro aktivizaci žáků ve škole i v přírodě.

Rezervace místa na semináři je možná na emailu fsc.vzdelavani@czechfsc.cz. Pro více informací o semináři navštivte web FSC ČR zde. Další seminář ze série „Lesy blízko přírodě, cesty vzdělání o klimatu“, se bude konat 22.11.2018 v Javorníku na Hodonínsku (Dům s občanskou vybaveností, Javorník, č.p. 124) a registrace pro účast jsou taktéž stále otevřeny.


O FSC

Základní ideou mezinárodní organizace FSC® (Forest Stewardship Council®) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. Proto FSC vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky. Logo FSC na výrobku pak znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.

Národní kancelář FSC ČR již více než deset let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice. Jedním z cílů FSC ČR je také informování a vzdělávání o odpovědné spotřebě a možnostech podpory šetrného a přírodě blízkého hospodaření v lesích. Další informace na: www.czechfsc.cz a www.poznejdrevo.cz.

Kontakt:
Mgr. Kateřina Lučan, koordinátorka pedagogického programu FSC ČR, tel.: 737 406 093, e-mail: fsc.vzdelavani@czechfsc.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz