Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Téměř 4000 výtisků mapy památných a významných stromů Prahy je rozdáno

5. 10. 2017 - PRAHA [Econnect/Agentura Koniklec]

Agentura Koniklec, o. p. s. vydala za podpory Hlavního města Prahy unikátní tištěnou mapu pražských památných a významných stromů. V mapě, která má v rozloženém stavu formát A1, je zachyceno více než 200 památných stromů na území hlavního města a dále též přes stovku stromů významných, tedy takových, které jsou spojeny s nějakou historickou událostí nebo slavnou osobností.

„Mapa může posloužit jako námět pro plánování výletů do pražské přírody. Její nespornou výhodou je, že zachycuje památné a významné stromy na celém území hlavního města“, říká autor mapy a dendrolog Aleš Rudl, provozovatel internetových stránek prazskestromy.cz.

Mapa obsahuje také základní prvky turistické vrstvy, které jsou, včetně samotného základu, potlačeny tak, aby výrazně vyniklo hlavní téma mapy. Formát mapy i její měřítko 1: 38 000 je hraničním kompromisem mezi praktickou využitelností v terénu a přehledností.

„Zájem o toto mapové dílo předčil naše očekávání a většina ze 4000 výtisků mapy tak byla rozdána ještě počátkem léta a posloužila tak Pražanům i návštěvníkům Prahy v hlavní turistické sezoně. Velkou výhodou mapy je, že ve slovním popisu obsahuje přesné informace o umístění stromů. , říká ředitel Agentury Koniklec Mirek Lupač. Mapa byla zpřístupněna zájemcům v řadě informačních středisek městských částí, pražských ekocentrech a také v informačním centru Klubu českých turistů.

Pražané i návštěvníci města se mohou vydat na příjemnou podzimní procházku s novým cenným pomocníkem provázejícím po pražských stromech. Nejsnáze mohou mapu získat v informačním centru pražského magistrátu na Mariánském náměstí, nebo si o ní napsat na adresu agentura@koniklec.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz