Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plážovou pohodou na větru a zimě proti prodeji Počerad. Prodat Elektrárnu Počerady je asi tak výhodné, jako že je dnes krásně, vzkázali recesisté Dozorčí radě ČEZ

27. 4. 2017 - PRAHA [Econnect/Limity jsme my!]

Slunečník, lehátka, bazének a desítka rekreantů v plavkách. Taková plážová scenérie vítala dnes před sídlem společnosti ČEZ její dozorčí radu, jež má rozhodnout o navrhovaném prodeji uhelné elektrárny Počerady kontroverznímu uhlobaronovi Pavlu Tykačovi.

Již druhý den přitom panovalo lezavě chladné, větrné počasí a ocelově šedé nebe hrozilo dalšími přeháňkami. Zvažovaný obchod je totiž podle skupiny recesistů asi právě tak výhodný, jako že je venku krásně.

"Pokud ČEZ Tykačovi elektrárnu prodá, připraví tak do budoucna stát o kontrolu nad stamiliony tun uhlí, na jejichž dodávku má dnes smlouvu. Zatímco strategická infrastruktura skončí v rukou spekulanta, daňoví poplatníci zaplatí účet za externí náklady: každým rokem tři miliardy za škody na zdraví a životním prostředí. Až polovinu ceny za elektrárnu chce přitom Tykač platit v budoucích dodávkách elektřiny, což je již skutečně vtip, jaký bychom ani my nevymysleli," postěžoval si student Střední průmyslové školy Matěj Divecký.

Proti podezřelé transakci, již ČEZ několik měsíců připravoval v tichosti a která až nyní poutá pozornost médií, se vymezil rovněž ministr financí Andrej Babiš a zástupci jeho úřadu v dozorčí radě. K nim se přidal také její předseda, profesor Václav Pačes.

"Myslím si, že v tuto chvíli to není ještě natolik celé projednané a probádané - ty důsledky a tak dále, že by se to v tuto chvíli ještě prodávat nemělo," prohlásil Pačes v pondělí.

Recesisté uvedli, že pro jeho pochybnosti mají pochopení.

"Panu profesorovi úplně rozumíme. Také jsme se unáhleně domnívali, že dnes bude pěkně teploučko. Já jsem se těšil, že třeba s předstihem chytnu i trochu barvu na sezónu. Dostatečně jsme to ale neprobádali a tak se zdá, že chytím spíš nějakou virózu," posmutněle doznal elektrotechnik Michal Štarha.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz