Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Evropská federace národních parků je proti kácení na Šumavě

4. 8. 2011 -, Econnect/Hnutí Duha

Evropská federace národních parků Europarc se včera postavila proti velkoplošnému kácení vzácných horských lesů na Šumavě. Hnutí Duha urgovalo současného ředitele národního parku Jana Stráského a jeho náměstka Jiřího Mánka, aby respektovali doporučení odborníků a skončili s proměnou smrkových lesů na pusté holiny.

Federace varovala, že současná kácení „jsou v rozporu s étosem a principy, na nichž byl národní park založen“, a proto „vážně narušují reputaci a integritu Národního parku Šumava i České republiky“. Europarc ve svém stanovisku „vyzývá k okamžitému zastavení těchto kontroverzních a jednoznačně nepopulárních aktivit“.

Současné změny mohou „nabourat integritu Národního parku Šumava, svěřeného lidmi v České republice do rukou Správy národního parku“, stojí ve zprávě mezinárodní organizace.

Europarc je federace 450 národních parků a jiných chráněných území ze 36 zemí Evropy. Národní park Šumava je jejím členem od roku 1992.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl: „Stanovisko evropské federace národních parků asi nikoho nepřekvapí. V evropských zemích je samozřejmostí, že se velká část národních parků ponechává divoké přírodě. Dělají to tak v Rakousku i Německu, v Itálii, Francii, Švýcarsku i Polsku. Pouze současné vedení šumavského parku chce mít svoje extrabuřty a provádět podivné originální experimenty s přírodou, kterou jim Češi a Češky svěřili do správy.“

„Národní parky musí sloužit ochraně přírody a turistům. Velkoplošné kácení, které mění horské lesy v pusté, bezútěšné holiny, v nich nemá místo. Nic na tom nemění ani drahá mediální agentura, kterou si současné vedení národního parku začalo platit z našich peněz, protože mu asi došly věcné argumenty. Ministr Chalupa by měl urgentně zasáhnout a ukončit devastaci našeho společného národního parku.“

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz