Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nadílka našich dílek 2011 – 2. ročník soutěže školních sborníků mimopražských ZŠ

26.3.2011
PRAHA [Abeceda, občanské sdružení]
Autor: Radek Sárközi, tel: 777799652

Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje 2. ročník soutěže Nadílka našich dílek 2011, jehož se mohou zúčastnit všechny mimopražské základní školy. Oproti loňskému ročníku, který nesl podtitul „soutěž školních literárních sborníků“, je letos záběr soutěže širší. Redakce nám tudíž mohou posílat nejen literární sborníky, ale jakékoliv sborníky, které vydaly ve školním roce 2010/2011. (Můžete zasílat i starší sborníky, ale jen ty, které nebyly zaslány do 1. ročníku naší soutěže.) Důležité je, aby většinu práce na sborníku odvedli žáci – tedy aby byli autory textů, obrázků či fotografií. (Učitelé samozřejmě mohou žákům s vydáním sborníku pomáhat…).

Tato soutěž je součástí projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Přihlášky s ukázkami sborníků můžete posílat na naši adresu do 10. května 2011. Více informací o soutěži naleznete na našich webech www.sotkoviny.cz a www.ctenarska-gramotnost.cz, kde jsou k dispozici ukázky sborníků z loňského ročníku soutěže Nadílka našich dílek 2010 (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/tvurci-psani/tp-soutez-sborniky/sborniky-ke-stazeni-3), metodické rady pro učitele (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/tvurci-psani) a tipy pro žáky (http://www.sotkoviny.cz/sotkovy-prihody). Ukázky ze sborníků zaslaných do 1. ročníku soutěže jsou součástí putovní Výstavy školních časopisů a literárních sborníků, která postupně objede všechny kraje v Čechách a na Moravě (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/putovni-vystava-beseda).

Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Mimopražské základní školy, které se do našeho projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování zapojí, získají zdarma CD-ROM s názvem Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní, na kterém bude Elektronická učebnice tvůrčího psaní pro žáky a ucelený soubor metodik pro učitele (přípravy, metodiky, články, ukázky…). Tento CD-ROM vyjde v příštím školním roce, takže se na něm mohou ocitnout i Vaše sborníky!

Zapojené školy budou moci zdarma využívat konzultace s odborníkem na tvůrčí psaní (e-mailem, telefonicky, osobně) a internetové stránky www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz