Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zač Market hlásí: památný javor v Rokycanech v ohrožení!

23.10.2003
PLZEŇ [Zač Market, o.s.]
Autor: Zdeněk Paul, tel: 732 885 125

V sídle Dětí Země v Plzni se uskutečnila schůzka mezi zástupcem firmy LIDL Jiřím Duchoněm, akvizitorem expanze Plzeňského kraje, vedoucím celostátní kampaně proti LIDLu Dětí Země Martinem Hyťhou a předsedou sdružení Zač Market Zdeňkem Paulem.

Po úvodním zdůvodnění vedení kampaně proti firmě LIDL přesto byli ekologičtí aktivisté zástupcem firmy požádáni o vyjmutí plánovaného projekčně a stavebně již schváleného supermarketu LIDL v Plzni – Skvrňanech na Vejprnické ulici z této kampaně. (má padnout další zeleň)

“Toto jednoznačně odmítáme,” sdělil vedoucí kampaně Martin Hyťha. Poté předseda Zač Marketu pana Duchoně seznámil se současnou situací v Rokycanech, kde na pozemku bývalých plynáren vlastněných podnikatelem p Třešňákem roste památný strom. Tohoto území se týká změna územního plánu, nedávno schválená zastupiteli města Rokycany, která by mohla umožnit výstavbu supermarketu. Zástupci firmy LIDL bylo již známo, že je zmiňována i v souvislosti s možným ohrožením památného javoru, kdy jenom pokácení by stavbu supermarketu umožnilo!

Na přímý dotaz, zda se zde chystá výstavba jejich obchodního zařízení, pan Duchoň řekl: “Nemám oprávnění toto oficiálně sdělovat, takže to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit.” Vzhledem k tomu, že pan Duchoň musí mít z titulu své funkce informace o všech záměrech expanze firmy LIDL v kraji, působí toto tvrzení vyhýbavě a nedůvěryhodně.

“Záměr výstavby supermarketu LIDL v Rokycanech je pro naše občanské sdružení naprosto nepřijatelné a neskrývám údiv nad tím, že za současných okolností, kdy je památný strom v ohrožení, se firma od záměru jednoznačně nedistancuje,” uvedl závěrem Paul.

Občanské sdružení Zač Market vedlo v roce 2002 úspěšnou kampaň proti výstavbě supermarketu zmíněné firmy v Rokycanech ( petici proti výstavbě podepsalo 1600 občanů ) poté, co v lednu byla v přímé souvislosti pokácena zeleň s ekologickou újmou 1,25 milionů Kč.

Mezi poraženými stromy byly i dva vzácné duby letní pyramidální (obvod ve 130 cm 314 cm a 235 cm) - právě navržené na památné stromy. Hodnotu újmy určil soudní znalec, policie konstatovala – pachatel neznámý.

Kontakty:

Děti Země Plzeň, Tel: 377 325 654, tiskový mluvčí Michal Štingl (603175013)
Jiří Duchoň, mobil: 602 117 604 ( firma LIDL)
Městský úřad Rokycany, tel: 371 706 111
Občanské sdružení Zač Market, předseda Zdeněk Paul, Strašice 565/II, 338 45, mobil: 732 885 125, e-mail: zac. market@quick.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz