Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Prohlášení Iráckého klubu v ČR

30.4.2003
PRAHA [Irácký klub v ČR]
Autor: iraqi.club@volny.cz, tel: 605 254 610

· Irácký klub v ČR vítá odstranění diktátorského režimu v Iráku. Náš národ dlouho předtím usiloval o svržení toho režimu vlastními sílami. U této příležitosti vyjadřujeme svůj hluboký vděk a respekt všem iráckým mučedníkům, kteří svým obětováním se dali jasný důkaz toho, že Iráčané odmítají rasistický a krvavý režim odpovědný za četné katastrofy, které postihly naši milovanou vlast, její okolí a islámský svět.

· Žádáme alianční síly o dodržování mezinárodních úmluv a dohod, které jim ukládá obranu země, jejího materiálního, kulturního a náboženského bohatství a dědictví. Rovněž je žádáme o zastavení krveprolití, zajištění přechodu moci k irácké široké národní vládě a ukončení vojenské okupace Iráku. Toto období je pravdivým měřítkem důvěryhodnosti proklamovaných hesel Spojených států amerických a Spojeného království, jaké jsou svoboda a demokracie.

· Žádáme představitele iráckých politických sil z exilové i vnitřní opozice k urychlení vyhlášení národní vlády, která by měla představovat všechny národnostní, náboženské a politické skupiny obyvatelstva v Iráku bez výjimky, na základě přednosti národní jednoty a na úkor úzkého etnického a sektářského pozadí, které Irák už v minulosti překonal. V tomto ohledu vyzýváme všechny Iráčany k odpuštění, daleko od pomsty a nenávisti. Nechť ti, kteří se provinili, stanou před iráckými nezávislými soudy, které je spravedlivě odsoudí.

· Vyzýváme arabské a světové sdělovací prostředky k zastavení rozpoutávání nenávisti mezi vrstvami irácké společnosti a záměrné desinformace o Iráku a Iráčanech. Zvlášť poukazujeme na to, že zloději a zločinci, kteří se podíleli na rabování nepředstavují náš národ, který nejednou v těžkých zlomech své historie prokazoval svou šlechetnost, čestnost a moudrost.

· Děkujeme a jsme vděční všem, kteří podporovali náš boj proti diktatuře. Děkujeme a jsme vděční všem, kteří i dnes podporují naše úsilí o vybudování svobodného a demokratického Iráku.

Irácký klub v ČR
Praha, duben 2003

Vinařská 4, 170 00 Praha 7, Tel: 605 254 610, Fax: 220 950 191, e-mail: iraqi.club@volny.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz