Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Světoznámá ochránkyně divočiny Jane Goodall žádá poslankyně a poslance o podporu divoké přírody našich národních parků. Zítra mají hlasovat o novele zákona o ochraně přírody

Jane Goodall, celosvětově známá britská bioložka, ochránkyně přírody a jeden z Poslů míru OSN, žádá naše poslance a poslankyně osobním dopisem dopisem [1] a krátkým videem https://youtu.be/hTaTAueC8us, aby přijetím novely zákona podpořili ochranu našich NP jako nejcennějších ostrovů divoké přírody pro budoucí generace. Zákonodárci mají zítra definitivně rozhodnout, přehlasují-li prezidentské veto a začnou-li platit pro naše NP nová pravidla. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Uhelné elektrárny se v USA navzdory Donaldu Trumpovi odstavují, u nás se navzdory státní koncepci dál provozují

Úsilí Donalda Trumpa o resuscitaci amerického uhelného průmyslu zůstává jen na papíře. Americký prezident nařídil fakticky zrušit v tomto týdnu plán Baracka Obamy na snížení emisí skleníkových plynů o 32 % mezi lety 2005 a 2030 [1]. Bez ohledu na prezidenta ovšem bylo ve Spojených státech ve druhé polovině března rozhodnuto o odstavení tří uhelných elektráren - jedné v Kentucky [2] a dvou v Ohiu [3]. Zrušení Obamova plánu totiž nemá vliv na hlavní důvody úpadku uhelných elektráren: levnější konkurenční zdroje a protesty obyvatel proti znečištění. Mezi rokem 2010 a dneškem bylo ve Spojených státech rozhodnuto o ukončení provozu 251 uhelných elektráren s celkovým výkonem 114 500 MW [4]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2017 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Lidé s postižením se mohou stát dobrovolníky a rozvíjet prospěšné projekty po celém světě

Ve středu 5. 4. 2017 se v 19:00 ve Studiu Alta v pražských Holešovicích rozběhne série informačních workshopů s tématikou dobrovolnictví, levného cestování a využití dobrovolnictví pro budoucí pracovní kariéru. Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit v rámci večera nazvaného „Myslíme na dobrovolnictví ve Studiu Alta“ představí potenciálním zájemcům o dobrovolnictví možnosti zapojení do mezinárodních dobrovolnických projektů v ČR a v zahraničí. Zvláštní část programu bude určena zájemcům s postižením i organizacím, které jejich zapojení do společnosti podporují. Pozitivní dopad takové zkušenosti odráží zážitek dobrovolnice Moniky Goldefusové, která je neslyšící: „Díky zapojení do dobrovolnického projektu ve Španělsku jsem získala více sebevědomí v komunikaci se slyšícími“. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.4.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Skauti z Olomoucka se připojí k projektu Ukliďme Česko

Skautské oddíly z Olomoucka se přidají k celorepublikové akci Ukliďme Česko. V sobotu 8. dubna budou uklízet černé skládky, parky, ulice obcí i polní cesty a lesy. Kampaň má stále větší oblibu a dokazuje, že lidem není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Letos by mohla být pokořena hranice 100 000 účastníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.4.2017 - HOSTĚTÍN [ZO ČSOP Veronica]
O tesařství je stále zájem

Víkendový kurz v Hostětíně patřil všem, kdož se chtěli seznámit se základy tesařiny a přírodním stavitelstvím. Kurz konaný v Centru Veronica Hostětín byl zaměřen především prakticky. Lektoři Dominik Matúšů a Petr Kohout seznámili účastníky se základy tesařiny. Od počátečního seznámení se s pomůckami, nářadím a jeho údržbou, přes odkornění a tesání trámů, po běžné i méně známé spoje.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2017 - PRAHA [Koalice proti palmovému oleji]
Řeš(ž)me nosorožce s ochranou tropů - vyzývají zoologové, vědci, ochránci přírody, ale i organizace z Koalice proti palmovému oleji

Nosorožci patří k nejohroženějším savcům na světě. Je proto nutné společně podniknout kroky nutné k jejich záchraně, na které se může aktivně podílet každý Středoevropan. Zoologové ve spolupráci s vědci i ochránci přírody představili společný plán postupných kroků, které by měly vést k záchraně těchto ikonických zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2017 - DOKSY [Kino Máj Doksy]
Přehlídka filmů Jima Jarmusche III.

V úterý 18. dubna v 17.30 hod. bude v kině Máj v Doksech pokračovat unikátní Přehlídka filmů režiséra Jima Jarmusche. Kolekce sedmi snímků krále amerického nezávislého filmu bude v tento den pokračovat jeho dvěma nejvíce diváckými a nejúspěšnějšími snímky NOC NA ZEMI a MRTVÝ MUŽ. Součástí večera je malé občerstvení ve foyer kina o přestávce mezi filmy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.4.2017 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Uklízet Česko se vyplácí! Dobrovolníci nalezli poklad nedozírné ceny

Na místě odstraněné černé skládky nalezli dnes dobrovolníci poblíž Štěchovic poklad nedozírné hodnoty... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2017 - PRAHA [Česká krajina]
Pastvinu divokých koní v Milovicích uklidili členové vojenských klubů a místní piloti

Dvě vlečky plné odpadů odvezli dnes z pastviny divokých koní v Milovicích dobrovolníci, kteří se od rána do odpoledne věnovali úklidu této cenné přírodní lokality. Do práce se zapojili členové vojenských klubů sdružených v projektu Military Experience a piloti z Aeroklubu Milovice za podpory Správy městských lesů Benátky nad Jizerou. Akce se zúčastnilo i několik občanů Milovic, přestože původně nebyla určená pro širokou veřejnost. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.3.2017 - ÚSTÍ NAD LABEM [České dráhy]
Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Ústeckém kraji půjčovny kol, nově v Litoměřicích

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy 1. dubna cyklopůjčovny v Ústeckém kraji. Novinkou letošní sezóny je otevření půjčovny ve stanici Litoměřice město. Půjčovny ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží budou otevřené do 31. října 2017. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.3.2017 - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Počty vlků v Beskydech dlouhodobě stagnují: Nová studie dokládá vliv jejich lovu na Slovensku

Nová studie publikovaná ve vědeckém časopise PLOS ONE [1] přispívá k poznání o pomalém usídlování vlků v Beskydech, které představují okrajovou oblast výskytu vlků a dalších šelem v Západních Karpatech. Vlci, kteří jsou na Slovensku legálně loveni, zůstávají na území CHKO Beskydy stále velmi vzácní. Oproti tomu přítomnost rysa ostrovida, který je celoročně chráněný v ČR i na Slovensku, je mnohem častější. Studie ukázala, že dynamika kopytníků a lov vlků v jádrových oblastech výskytu na Slovensku mají významný vliv na výskyt vlka na česko-slovenském pomezí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.3.2017 - Praha [Česká krajina]
V rezervaci divokých koní se narodila první jarní hříbata

Prosluněné jarní počasí s nadprůměrnými teplotami vytvořilo ideální kulisu pro narození prvního jarního hříběte v rezervaci divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice. „Jeho matkou je klisna Fanny,“ upřesnila Kateřina Dudová z Jihočeské univerzity, která je součástí týmu etologů, kteří v milovické rezervaci provádějí pozorování divokých koní. Mládě přišlo na svět v minulých dnech na menší, čtyřicetihektarové pastvině v sousedství Milovic. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.3.2017 - PRAHA [Freya]
TZ: Sexuální asistence funguje již rok v ČR

Služby sexuálních asistentek již přes rok fungují v České republice. Jak se služba vyvíjí dál? Je o ni zájem? Jaké služby klienti chtějí?
V roce 2015 bylo proškoleno prvních pět sexuálních asistentek organizací Rozkoš bez Rizika. Iniciátorkou projektu, v rámci něhož byly ženy proškoleny, byla Lucie Šídová, která je nyní spoluzakladatelkou společnosti Freya, která dál pokračuje v tématu sexuální asistence a sexuality lidí s hendikepem a seniorů/seniorek. Všech pět žen služby sexuální asistence dále poskytuje.
Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat29.3.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a CEE Bankwatch Network]
Uhelné elektrárny nemají budoucnost u nás ani na Balkáně, říká nová studie

Energetické společnosti v zemích západního Balkánu plánují projekty nových uhelných elektráren, aniž by do kalkulací zahrnuly nákup emisních povolenek po vstupu do Evropské unie. Roční náklady spojené s emisními povolenkami se přitom již při jejich dnešní nízké ceně pohybují pro jednotlivé projekty mezi 8 a 21 miliony eur. V případě předpokládaného růstu ceny povolenky se tyto roční náklady mohou do roku 2030 zvýšit až sedminásobně. Ukázalo to dnes zveřejněná studie organizace CEE Bankwatch Network. [1] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2017 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
V České republice se zvyšuje rozloha bukových lesů. Jak přistupovat k jejich výchově?

V České republice stoupá rozloha bukových lesů, a to na úkor lesů smrkových, jejichž rozloha setrvale klesá. Za období 15 let (mezi roky 2000–2015) se zvýšila plocha bukových lesů o přibližně 57 000 ha, to je asi 12x rozloha lipenské přehrady. Výrazně tedy narůstá rozloha mladých porostů, o které je nutno pečovat odpovídající výchovou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Centrum pro dopravu a energetiku, Glopolis, Greenpeace ČR a Klimatická koalice]
Uhlí končí, ač se Trump staví na hlavu. Reakce na rozhodnutí D. J. Trumpa zrušit Obamův plán pro čistou energii

Prezident USA Donald. J. Trump dnes nařídil zrušit program svého předchůdce Baracka Obamy ke snížení znečištění z uhelných elektráren a na podporu čisté energetiky. Akt nemá okamžitou účinnost, jde o zahájení delšího procesu. Zároveň však nerealizoval svůj původní záměr vypovědět globální dohodu z Paříže o snižování emisí skleníkových plynů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2017 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Velký jarní úklid proběhne v sobotu 8. dubna. Přidejte se!

Hlavní termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je připraven na sobotu 8. dubna. Zúčastní se ho 1% našich spoluobčanů, což je pro letošek cílem organizátorů? Každopádně půjde o největší environmentálně zaměřenou akci v dějinách České republiky. Udělat dobrý skutek, nejen pro přírodu, ale i pro sousedy, pro své děti, pro čisté životní prostředí, pro svůj pocit odpovědnosti tak může opravdu každý. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2017 - PRAHA [Kverulant.org]
Billboardaři poškozují veřejnou zeleň

Kverulant.org se bojem proti billboardům zabývá již od svého vzniku v roce 2009. Díky němu zmizí již letos v září billboardy od dálnic a silnic I. třídy. Nyní odhalil, že billboardaři v Praze kvůli svému byznysu poškozují veřejnou zeleň. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2017 - PRAHA [MŽP ČR a Ukliďme Česko!]
Velký jarní úklid startuje o druhé dubnové sobotě. Přidejte se!

Jedno procento všech Čechů. Taková je letošní meta pro účast české veřejnosti na nejúspěšnější celorepublikové akci zaměřené na likvidaci povalujících se odpadků v našem životním prostředí, likvidaci černých skládek nebo oživení osvěty proti litteringu (bezohlednému odhazování odpadků). Vloni počet dobrovolníků přesáhl 86 tisíc lidí, letos organizátoři vyhlížejí stotisícího účastníka. Hlavní čas celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je nastaven na sobotu 8. dubna. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.3.2017 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Vodou, souší, vzduchem aneb Otevírání lanového centra Loděnice Vltava

Neděle 2. dubna od 10 do 17 hodin bude patřit v lanovém centru Loděnice Vltava Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a vodáctví. Loděnice po zimě zahajuje svou činnost a láká všechny Pražany ke zdolání svých fyzických hranic. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1171 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz