Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.9.2017 - Kněžice, Česká Bělá [Chaloupky o.p.s.]
Ovocné stromy do české krajiny patří

Všimli jste si, jak málo ovocných, nebo vůbec listnatých stromů, se nyní vysazuje v zahradách nových zástaveb? Že se mění tvář vesnic, měst i krajiny? S celoroční „čerstvou“ nabídkou ovoce v supermarketech se tak nějak potichu vytratila potřeba pěstovat si ovoce doma. Vyžaduje to čas, práci, péči a i jisté znalosti. Rodinný sad, který vlastní manželé Dykyjovi v České Bělé, potom působí jako opravdový ostrůvek v poušti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.9.2017 - Strnady [VÚLHM]
Změny v registru přípravků na ochranu lesa je nutno sledovat

Praktická ochrana lesa je úzce spjata s používáním přípravků na ochranu rostlin. Bez jejich nasazení je eliminace škod v lesích v současné době nemyslitelná, neboť mechanické metody nemohou vše obsáhnout a biologické metody jsou prakticky nepoužitelné. V případě nasazení chemických přípravků je však nutné postupovat racionálně, pouze v nezbytných případech, dodržovat správné technologické postupy, dávky a koncentrace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Calla, Zelený kruh a Glopolis]
Ministři průmyslu museli zavelet k ústupu z uhlí. Místo čisté energie míří však do slepé jaderné uličky. Zítra bilancuje premiér Sobotka s ministrem Havlíčkem

Do 25 let se má snížit spotřeba hnědého uhlí o 73 % [1]. Předpokládá to Státní energetická koncepce ČR, tedy hlavní strategický dokument, který zpracovalo ministerstvo průmyslu a schválila jej vláda. Zároveň však ministr Jan Mládek a po něm i ministr Jiří Havlíček trvali na tom, že naše energetické potřeby zajistí nové jaderné reaktory. Ekologické organizace varují před extrémní rizikovostí sázky na jednoho neúnosně drahého a riskantního koně [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Zelený kruh]
Ministr Richard Brabec zpochybňuje rušení samostatného Ministerstva životního prostředí. Podmínky ministra naplňuje právě jen zachování samostatného ministerstva

V článku na Aktualne.cz [1] dnes zpochybnil ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec kontroverzní návrh Hnutí ANO na povolební sloučení ministerstva životního prostředí a ministerstva zemědělství. Vyjádřil zásadní podmínku pro případ, že by ke sloučení vláda po volbách skutečně přistoupila:. "Jednou z těch naprosto klíčových podmínek je předpoklad, že význam a důležitost agendy životního prostředí by musel být minimálně naprosto vyrovnaný s agendou zemědělství," odpověděl Brabec na otázky on-line deníku Aktuálně.cz.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2017 - [Děti Země]
Zemanovo tvrzení o vydírání stále postrádá důkazy

Děti Země: prezident Zeman prostě není gentleman Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Dobrodružství na skautských táborech si užilo víc než tisíc dětí!

Minulý týden skončily poslední z letošních více než tisíce skautských táborů. Léto si na nich v okrese Olomouc užilo víc než tisíc dětí. V celé ČR si tábory užilo na 30 tisíc holek a kluků, kteří v průměru strávili v přírodě 15 letních dní s partou skautských kamarádů, dní plných dobrodružství, poznání i nových zkušeností. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.9.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Zelený kruh]
Sloučením ministerstev by ANO hazardovalo se zdravím a přírodou. Zrušení Ministerstva životního prostředí odmítáme. Naopak pozitivní je v programu ANO odklon ekonomiky od uhlí

Velký otazník se vznáší nad plány ANO na sloučení ministerstva zemědělství a ministerstva životního prostředí, které jsou součástí včera zveřejněného volebního programu [1]. Záměr nese obrovské riziko, že na společném úřadě převládnou zájmy velkých agrárních firem a těžby dřeva nad snahou chránit přírodu, čelit erozi půdy či ozdravit naše lesy a chránit divokou přírodu v národních parcích i mimo ně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.9.2017 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus za sebou v létě nechali kus práce. Pomáhali přírodě, památkám, zvířatům i krajanům v Srbsku

Přes třicet letních akcí pro všechny věkové skupiny uspořádali na Prázdniny s Brontosaurem dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus. Po celé republice kosili podmáčené louky, opravovali hrady, starali se o handicapovaná zvířata a zároveň se rozvíjeli a učili novým dovednostem. Ani letos nechyběly letní akce v zahraničí, kde brontosauři oživovali krajanskou vesnici v srbském Banátu nebo značili turistické trasy na Ukrajině. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.8.2017 - Praha [Česká krajina]
Do rezervace divokých koní se vrací mateřídouška, černýš i první mravenčí zahrádka

Na obou pastvinách velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se letos objevily významné druhy bylin, které zde v předchozích letech buď chyběly, nebo byly velmi vzácné. Největší radost mají biologové z mateřídoušky, hvozdíku svazčitého, černýše rolního a nápadně žlutě kvetoucích omanů vrbolistých.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2017 - PRAHA/PAŘÍŽ [Hnutí DUHA]
Francie bude hlasovat proti povolení glyfosátu. Registrace jedovatého a sporného herbicidu v EU letos vyprší, o jeho dalším osudu bude hlasovat i ČR

Dnes francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot oznámil, že Francie bude hlasovat proti prosloužení evropské registrace k používání glyfosátu [1]. Registrace kontroverzní látky, označené Světovou zdravotnickou organizací za pravděpodobný karcinogen, končí na konci roku. Hlas Francie a dalších velkých států EU je přitom pro rozhodnutí o další budoucnosti nejpoužívanějšího, jedovatého herbicidu zásadní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2017 - Praha [Komise pro životní prostředí Akademie věd]
Stanovisko Komise pro životní prostředí AV ČR k parlamentním seminářům o lesích

Komise pro životní prostředí AV ČR v návaznosti na svá předchozí stanoviska podpořila šetrnější způsoby hospodaření v lesích s ohledem na probíhající klimatické změny. K tomu je nutná intenzivní mezisektorová spolupráce, zejména při vytvoření efektivního systému dotací pro podporu adaptace lesů nebo při tvorbě legislativy a certifikací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Sucho se loni stalo nejvýznamnější abiotickou příčinou poškození lesních dřevin

Větru, jakožto nejdominantnější příčině poškození lesů, vzalo loni vítr z plachet sucho. Lesní ochranná služba VÚLHM eviduje podle došlých hlášení vlastníků a správců lesa 55,2 % podílu poškození porostů suchem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2017 - [PORR AG]
bee@PORR: PORR dává včelám domov

Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky iniciativě „bee@PORR“ byl včelstvům poskytnut nový domov aktuálně již na více než 30 místech – a stále jich přibývá. Angažovanost společnosti PORR tím však nekončí: Podporuje vzdělávání a odbornou přípravu mladých včelařů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.8.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Skauti a skautky z celé republiky v září pořádají náborové akce pro veřejnost – na děti čekají dobrodružství v podobě her, soutěží či netradičních sportů, otevřených kluboven nebo výletů do přírody. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29.8.2017 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Prvního září vyrazte do Třeboně za netopýry!

Se zajímavým životem létajících savců se budou moct blíže seznámit všichni, kteří navštíví letošní netopýří noc v Třeboni. Akce určená široké veřejnosti se uskuteční v pátek 1. září od 17:30 hod. v zámeckém parku u Domu přírody Třeboňska. Malí i velcí zde zažijí dobrodružnou netopýří stezku se zábavnými úkoly, blízké setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, krátkou přednášku a také večerní vycházku za letouny na hráz rybníka Svět. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministr obrany má šanci bránit i lesy a pracovní místa. Doporučí mu to na dnešní bilanční schůzce premiér Sobotka?

Ministr obrany Martin Stropnický vedle svých hlavních úkolů zodpovídá také za hospodaření s druhým největším lesním majetkem ve vlastnictví státu. Patří do státního podniku Vojenské lesy a statky. Proto se i ministra Stropnického týká aktuální kauza ohrožení čtyř tisíc pracovních míst v českém dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu, podobně jako ministra zemědělství Mariana Jurečky [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.8.2017 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
Skládkám zvoní hrana. Odpady jsou zdroje blízké budoucnosti

Cirkulární ekonomika je pojem, který v současné době začíná být skloňován firmami a vládními institucemi v mnoha pádech. V zásadě se totiž jedná o udržitelný koncept, který může významnou měrou přispět ke snižování rychlosti globálního oteplování a zároveň generovat zisk v dlouhodobém měřítku. Evropská komise na začátku prosince roku 2015 přijala balíček o cirkulární ekonomice, která se tak stává jednou z jejích hlavních priorit a jejímž základním stavebním kamenem je zákaz skládkování. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.8.2017 - PRAHA [Platforma pro krajinu]
Stanovisko Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR seminářům Poslanecké sněmovny PČR na téma těžby a certifikace lesů

Nadcházející semináře Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky s názvy „Negativní dopady těžby dřeva“ (31. 8.) a „Řešení nedostatku dřeva FSC pro nábytkářský průmysl“ (12. 9.) navazují na stanovisko Komise pro životní prostředí AV ČR vzešlé z loňského semináře pořádaného pod záštitou FORUM 2000 a Strategie AV21. Tehdy se naši členové zabývali trvale udržitelným hospodařením a ochranou lesů ve světle klimatických změn. Globální změny klimatu jsou již mezinárodně přijímanou skutečností a s jeho projevy se čím dál častěji setkáváme i v České republice. Extrémní klimatické jevy, jako je sucho, prudké deště a s nimi spojená eroze půdy nebo povodně, hynutí lesů (včetně smrku ztepilého a borovice lesní); to všechno zažívá česká krajina a spolu s ní i my. Zvláště v lesnictví, kde se změny projevují s velkým zpožděním, nesnesou změny v hospodaření odkladu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Letos přes 2 500 odpracovaných dobrovolnických hodin po celé ČR pro rozmanitou a divokou přírodu. V neděli končí 20. ročník Týdnů pro divočinu Hnutí DUHA

Zachycením divoké přírody Bílých Karpat na malířské plátno skončí poslední z letošních Týdnů pro divočinu [1], akcí na pomoc přírodě, které už dvacet let pořádá Hnutí DUHA. V tomto roce přes 70 dobrovolníků pomáhalo na Strakonicku, v Bílých Karpatech, na Šumavě a Králickém Sněžníku. Za letošních zhruba 2500 odpracovaných hodin vystavěli desítky individuálních oplocenek kolem stromků a ochránili je tak před zvěří. Obnovovali také v minulosti poškozená rašeliniště a pomohli tak udržování vody v krajině. Reportáž ze Soumarského rašeliniště na Šumavě zachycuje, jak to na týdnech probíhá: https://youtu.be/u6YiT1Sj750 [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - [Děti Země]
Dálnice D11: ještě stále nelze v ČR řídit spolky jako firmu!

Reakce předsedy Dětí Země Miroslava Patrika na tiskovou konferenci ministra dopravy Dana Ťoka a generálního ředitele ŘSD ČR Jana Kroupy dne 27.07.2017 Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1185 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz