Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.5.2018 - [European Commission]
Green cities for a greener future

The EU is set to adopt new rules on waste management including much stricter city-waste recycling and landfill reduction targets on 22 May – during EU Green Week 2018. This is Europe’s biggest environmental event taking place 21-25 May, and it will be all about greening our cities this year. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.5.2018 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Jak se připravit na sucho? Hospodařte s dešťovkou. Na semináři v Hostětíně získáte návody, jak na to a kolik vás to bude stát

V létě bude sucho. To už se ví. Ale jak se na to můžeme připravit? Jak zachycovat dešťovou vodu nejenom na zahradě, ale i v bytě na balkóně? Jak s vodou hospodařit, jak se bude sucho vyvíjet, co přesně můžeme udělat - a kde na to vzít peníze!? Ten, kdo neví a chtěl by vědět, přijeďte na seminář organizovaný Ekologickým institutem Veronica v Hostětíně 26.-27. května 2018. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat14.5.2018 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
ČR v Bruselu znovu prosazuje pálení odpadků namísto recyklace. Přitom budeme muset přijmout evropský balíček pro oběhové hospodářství

Zítra bude znovu jednat technická skupina ke směrnici o podpoře obnovitelných zdrojů. Jednání takzvaného Trialogu, tedy zástupců Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady Evropské unie, kde se bude domlouvat finální kompromisní znění směrnice, proběhne 17. května. Zástupci České republiky na těchto jednáních přitom na základě oficiální pozice prosazují, aby spalování plastů bylo považováno za obnovitelný zdroj energie a bylo tedy dotováno. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.5.2018 - PRAHA [Spiralis]
Hybatelé sociální ekonomiky vystoupili na mezinárodním fóru Solidární Česko

Osobnosti sociální ekonomiky z ČR i USA vystoupily na mezinárodním fóru Solidární Česko/ Connected Czechia. Celodenní konference pořádané 2. května 2018 Spiralis a platformou Spektrum rozvoje žen se zúčastnilo více než 140 lidí zabývajících se sociálním byznysem. Akce se konala v prostorách ekonomického institutu CERGE-EI v Praze. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.5.2018 - HRADEC KRÁLOVÉ [Hnutí DUHA]
Odvoláním ředitele Lesů ČR se lesní krize nespraví. Nepotřebujeme obětního beránka, ale systémovou změnu hospodaření od Ministerstva zemědělství

Dnes ministr zemědělství v demisi Jiří Milek odvolal generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniela Szoráda. Děje se tak v souvislosti se zanedbáním prevence proti šíření kůrovce v několika krajích a souvisejícím poklesem zisků. [1] Výměna Daniela Szoráda za nového ředitele Lesů ČR může mít smysl pouze tehdy, pokud bude doprovozená výraznou změnou politiky ministerstva zemědělství a trendu v hospodaření tohoto státního podniku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.5.2018 - KAŠPERSKÉ HORY [Hnutí DUHA]
Sblížení: Čestní hosté dnes na Šumavě otevřeli výstavu o vztahu velkých šelem, obyvatel i návštěvníků

Dnešní vernisáží otevřelo Muzeum Šumavy v Kašperských Horách brány unikátní výstavě "Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy" věnované návratu velkých šelem na Šumavu a soužití lidí s nimi. Připravilo ji Hnutí DUHA ve spolupráci s Muzeem Šumavy a Správou národního parku Šumava. Výstava bude otevřena minimálně do konce října [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.5.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vznikající vláda: Snižování emisí je priorita, lesy ozdravíme. Zemědělství se moc nezmění. Hnutí DUHA hodnotí návrh programového prohlášení. Posiluje ekologické závazky, ovšem právě ANO a ČSSD dosud zlepšení zásadních problémů blokovaly

V noci uniklý a na serveru Aktuálně.cz zveřejněný text návrhu programového prohlášení vznikající vlády ANO a ČSSD [1] doznal posílení ekologických závazků původního programového prohlášení současné vlády v demisi. Tento fakt Hnutí DUHA vítá, ale zároveň upozorňuje, že stále u většiny bodů chybí jasné vyjádření, zda vláda provede potřebné novely zákonů a dalších závazných pravidel, bez nichž se sliby programového prohlášení nemůže podařit naplnit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.5.2018 - PRAHA [Greenpeace ČR]
Reakce Greenpeace na programové prohlášení vlády

Ve vznikajícím programovém prohlášení je z hlediska životního prostředí spousta pozitivních pasáží, důležité ovšem je, aby nezůstaly jen na papíře, nebo aby vláda nakonec nešla úplně jiným směrem. Navzdory původním slibům jsme se například v minulém vládním období dočkali omezení práv veřejnosti zapojovat se do správních řízení, naopak na slíbený antifosilní zákon vůbec nedošlo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.5.2018 - PRAHA [Meridian matematický spolek]
Národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

Národní finále již 5. ročníku mezinárodní matematické soutěže Pangea proběhne v pátek 11.5.2018 v Nové budově Národního muzea v Praze. Soutěž Pangea je pořádaná Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.5.2018 - ALBEŘICE [Správa KRNAP]
Zmapujeme podzemí Krkonoš

Krkonoše jsou v hledáčku vědců a výzkumníků už více než 300 let. Co však našim předkům dlouhá léta unikalo, je podzemí Krkonoš. To odborníci začali intenzivněji zkoumat až v 60. letech minulého století. Odborně zrevidovat všechny krasové jevy, zdokumentovat vybrané jeskyně, vyhodnotit jejich vodní režim a zpropagovat podzemí Krkonoš si klade za cíl projekt Inventarizace krasových jevů v regionu Krkonoš podpořený z Operačního programu životní prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.5.2018 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
XIV. chrudimská muzejní noc láká na výlet do vesmíru, cestu časem i detektivní hru

V pátek 25. května 2017 od 19 hodin proběhne již XIV. ročník chrudimské muzejní noci. Společná akce všech tří chrudimských muzeí, Muzea loutkářských kultur, Muzea barokních soch a Regionálního muzea opět návštěvníkům nabídne volný vstup do všech expozic i bohatý doprovodný program. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.5.2018 - Praha [Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopeia]
Slepice a jezírko u každé školy

4.-5.5.2018 proběhla v Praze mezinárodní konference "Děti v permakultuře", která je vyvrcholením tříleté spolupráce sedmi organizací z pěti evropských zemí. Cílem bylo představit materiály a sdílet zkušenosti, jak předávat dětem zásady pro udržitelný způsob života v souladu s principy péče o Zemi a péče o lidi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.5.2018 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Hrdiny jsou ti, kdo se nebojí vést druhé. A Hnutí Brontosaurus jim prošlapává Cestičky

Je hrdina ten, kdo nemá strach skočit dopředu? Kdo dovede táhnout ostatní? Komu nevadí vyčnívat a být tu pro druhé? Hledáme hrdiny na dvanáctidenní červencový zážitkově-vzdělávací kurz CESTIČKY Hnutí Brontosaurus. Otevři si cestu k organizování vlastních akcí či vedení dětí. Přihlas se. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.5.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
WHO: Znečištěný vzduch je skoro v celé naší zemi. Česky nadsazené limity to maskují. Je naléhavě potřeba omezit spalování uhlí

Silně znečištěné ovzduší v ČR se zdaleka netýká jen Ostravska. Mezinárodně doporučený hygienický limit [1] pro koncentraci nebezpečného jemného prachu splňují u nás jen odlehlé lokality na Šumavě a několika dalších místech [2, přiložená mapa]. Ukázala to nedávná aktualizace databáze znečištění ovzduší Světové zdravotnické organizace (WHO). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.5.2018 - PRAHA [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
Asociace kuchařů a cukrářů a společnost Compass Group Vás srdečně zvou na tiskový brunch

Přijďte s námi oslavit prestižní vítězství Národního týmu kuchařů a cukrářů, kterého dosáhli na mistrovství světa v Singapuru.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.5.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Miloš Zeman navštíví Bělověžský prales. Ztrapní se zase zpochybňováním přirozené obnovy lesa jako na Šumavě?

Před dubnovým rozsudkem Evropského soudního dvora byl z Bělověžského pralesa vyvezen ekvivalent 3 000 těžkých nákladních aut plných nejcennějších stromů starších sta let. Upozorňuje na to nedávno vydaná analýza "Puszca Bialowieska - raport z dewastacji" připravená polskými odborníky na ochranu přírody. Bělověžský prales navštíví v pátek 11. května i prezident Zeman, aby tam debatoval o kůrovci, uváděném jako příčině masivního kácení [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.5.2018 - VRCHLABÍ [Správa KRNAP]
Vítání ptačího zpěvu přitáhlo přes 220 lidí

Minulé dvě soboty pořádala Česká společnost ornitologická spolu se Správou Krkonošského národního parku v zámeckém parku a v okolí rybníka u letiště ve Vrchlabí tradiční akcí Vítání ptačího zpěvu. Celkem šesti vycházek s ornitologem se zúčastnilo přes 220 návštěvníků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.5.2018 - PRAHA [Meridian matematický spolek]
Národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

Národní finále již 5. ročníku mezinárodní matematické soutěže Pangea proběhne v pátek 11.5.2018 v Nové budově Národního muzea v Praze. Soutěž Pangea je pořádaná Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.5.2018 - PRAHA [Farmářské trhy, z.s.]
Pozvánka na setkání starosty MČ Praha 6 Ondřeje Koláře s velvyslanci zemí Festivalu ambasád Food and Culture

Přítomni budou také organizátoři Farmářských trhů na Kulaťáku, kteří jsou spolupořadatelé festivalu a zástupci HK ČR a MZV ČR. Setkání se koná ve čtvrtek 10. května 2018 od 11 hodin v Písecké bráně na adrese K Brusce 5, Praha 6.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.5.2018 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Blízká setkání s netopýry – výtvarná a literární soutěž pro pražské děti je tu!

Česká společnost pro ochranu netopýrů vyhlašuje literární a výtvarnou soutěž pro děti z pražských mateřských, základních a středních škol na téma „Blízká setkání s … netopýry“. Uzávěrka soutěže je 8. června 2018. Vítězní autoři v jednotlivých věkových kategoriích budou odměněni věcnými cenami a jejich díla budou k vidění na výstavě v Komunitním centru Kampa v říjnu 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1205 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz