Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat9.11.2017 - Praha [Asociace regionálních značek]
Lokální potraviny jsou zatím spíše zpestřením než běžnou součástí jídelníčku

Téměř polovina českých zákazníků nakupuje lokální potraviny alespoň jednou v měsíci. Jen každý desátý za ně však měsíčně utratí více než tisíc korun. Ukazuje to nový spotřebitelský průzkum Asociace regionálních značek (ARZ). Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat8.11.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Glyfosát a EU: Ministr Marian Jurečka bude zítra spolurozhodovat o dalším povolení. Podpoří nebezpečný herbicid navzdory stanovisku Evropského parlamentu, deseti zemím EU, výzvám lidí i svým vlastním výrokům?

Už zítra proběhne další jednání a hlasování o budoucnosti zdraví a přírodě nebezpečného herbicidu glyfosát. Po říjnovém setkání, kdy zástupci evropských států nepodpořili další desetileté prodloužení, budou zítra hlasovat o povolení na pět let. Evropská komise navrhuje další prodloužení navzdory tomu, že proti je deset zemí EU (např. Francie, Itálie, Rakousko, Slovinsko a další) i Evropský parlament. Skončit s používáním glyfosátu si přeje také evropská veřejnost. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.11.2017 - PLZEŇ [Sociální klinika]
Potřebujete terapii a nemůžete si ji dovolit? Od listopadu se v Plzni můžete obrátit na Sociální kliniku

Lidé, jež potřebují terapeutickou pomoc, se nyní mohou obrátit na pobočku Sociální kliniky v Plzni, která zde začíná fungovat. Projekt nabízí lidem terapii za poplatek podle jejich možností. Služba je zaměřena na lidi, kteří jsou ve složité životní situaci a služby soukromých terapeutů a terapeutek jsou pro ně z finančních důvodů nedostupné. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.11.2017 - POLICE NAD METUJÍ [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Potvrzeno: Na Broumovsku se druhý rok po sobě narodila vlčata

Vlčí smečka se na Broumovsku pohybuje druhým rokem. Letošní rozmnožování nyní prokázaly snímky z fotopastí Hnutí DUHA, které zachytily na několika lokalitách vlčata, nejvíce tři jedince. Zhruba půlroční mláďata v druhé polovině října již vzrůstem dosahovala téměř velikosti svých rodičů, na fotopastech jsou však stále odlišitelná [1]. Na Broumovsku se tak pohybuje minimálně pět vlků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.11.2017 - BONN [Hnutí DUHA]
Zítra dostane ČR pozvánku do globální antifosilní aliance. Skoncovat s uhlím se chystá šest ze sedmi zemé G7. Bez problémů můžeme hned zavřít deset uhelných bloků

Novou globální iniciativu k naplnění Pařížské klimatické dohody představí zítra na klimatické konferenci v německém Bonnu Británie spolu s Kanadou. Do jimi založené globální aliance za ukončení spalování uhlí pozvou všechny státy světa [1] - včetně České republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.11.2017 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Chytré stavění i rekonstrukce – receptem jsou pasivní domy (Mezinárodní dny pasivních domů 10. - 12. 11. 2017)

„Pasivní domy přinášejí zcela nový způsob řešení domu i bydlení v něm. Spojují chytrý projekt, využití energie Slunce, kvalitní stavbu i „spolupráci“ moderních technologií. Výsledkem je zdravé bydlení, které svým komfortem a nízkými účty za energie velmi překvapí své obyvatele“, říká energetický specialista Václav Šváb z neziskové organizace ENVIC. O své pocity a zkušenosti s bydlením v pasivních domech se jejich majitelé podělí v ČR i po celém světě během Mezinárodních dnů pasivních domů 10. – 12. 11. 2017. K tomu bude možné navštívit poradny, informační stánek k dotacím Nová zelená úsporám, ukázky stavění i výstavu moderních stavebních materiálů a řešení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.11.2017 - [Ekodomov]
Třetí ročník Příběhy domů je u konce


O víkendu 14. - 15. října proběhl v prostorách Emauzského kláštera třetí ročník konference o udržitelné architektuře “Příběhy domů 2017”. Sobotní přednášky architektů a investorů byly v neděli doplněny o praktické exkurze s obyvateli domů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.11.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda dnes projedná zprávu NKÚ kritizující Ministerstvo životního prostředí za nakládání s odpady. MŽP neví, zda evropské peníze vedly ke zlepšení

Česká republika skládkuje příliš mnoho bioodpadů a biologicky se rozkládajících komunálních odpadů (BRKO, například textil, dřevo, nápojové kartony). To je jeden z hlavních závěrů kontroly, kterou Nejvyšší kontrolní úřad provedl na Ministerstvu životního prostředí. Zpráva, kterou dnes projedná vláda, resortu dále vytýká, že neví, zda a jak projekty financované ze strukturálních fondů EU vedly k naplnění Plánu odpadového hospodářství ČR. Přitom čerpání evropských fondů uváděl ministr Richard Brabec v bilancování své práce jako největší úspěch. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.11.2017 - PRAHA [Institut cirkulární ekonomiky, z.s.]
Mileniálové volí udržitelnost

O posunu priorit mladých lidí směrem k udržitelnosti se zmiňuje vícero nezávislých sociálních studií. Pro mileniály, tj. mladé lidi ve věku cca 15-35 let, jsou v životě důležitejší jiné hodnoty než pro jejich předchůdce. Ve své stávající či budoucí práci vidí často smysl života a šetrné chování vůči životnímu prostředí berou jako samozřejmost a denodenní rutinu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.11.2017 - Praha [ECIBAT]
Češi dávají přednost jednorázovým bateriím, využívají je výrazně více než nabíjecí

Spotřebitelé v České republice dávají stále přednost jednorázovým bateriím před nabíjecími. Podle údajů společnosti ECOBAT jen pouze necelá pětina baterií, které se na českém trhu prodají, jsou nabíjecí baterie, zbytek tvoří baterie na jedno použití. Tento stav přetrvává i přesto, že celková ekonomická bilance je příznivější ve prospěch nabíjecích. I kvůli tomu za posledních 7 let spotřeba baterií stoupla o 19 % a spolu s tím se zvyšují nároky na třídění a recyklaci baterií. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.11.2017 - Průhonice [Komise pro životní prostředí AV ČR]
Les jako součást krajiny a zdroj poznání

Zástupci lesnických a akademických výzkumných pracovišť vyzvali vedení lesnického sektoru k založení pracovní skupiny, která připraví podklady pro zpracování nové koncepce lesnictví. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.11.2017 - PRAHA [Sjednocená organizace pro nevidomé a slabozraké, z.s.]
Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek pořádá ve čtvrtek 9. 11. 2017 od 9.00 do 17.00 hod. Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé v Praze, Krakovská 21, Praha 1.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.11.2017 - BONN [Hnutí DUHA]
Tisíce lidí demonstrují v Bonnu za rychlejší odchod od uhlí. Mezi nimi i Češi a Slováci

"Konec doby uhelné" či "Slunce a vítr místo uhlí", to jsou dvě z mnoha hesel, které se dnes objevily na obřím poklidném shromáždění a pochodu v německém Bonnu. Zúčastnilo se ho přes deset tisíc lidí z desítek zemí světa, mezi nimi i výprava dobrovolníků a dobrovolnic Hnutí DUHA a dalších aktivních lidí z Česka a Slovenska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.11.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Care, Centrum pro dopravu a energetiku, Glopolis, Greenpeace, Klimatická koalice a Veronica]
Zítra ČR oficiálně přistoupí k Pařížské klimatické dohodě - jako poslední země v EU. Množství CO2 v ovzduší bylo loni rekordní. Cesta k ukončení fosilní závislosti musí konečně začít, varují vědci

Zítra se Česká republika stane oficiálně smluvní stranou Pařížské klimatické dohody [1], na jejímž přijetí (12. prosince 2015) se podílela. Dohoda začala globálně platit před rokem, 4. listopadu 2016 [2]. Státy světa se v ní shodly, že kvůli probíhající změně klimatu ukončí využívání fosilních paliv a ničení pralesů. ČR k dohodě přistoupila v EU jako poslední. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.11.2017 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
Kdo ohřívá vodu Pražanům? ZEVO Malešice optikou cirkulární ekonomiky

Téma energetického využití odpadu je už léta diskutováno veřejností. Častokrát se jedná o spory mezi zastánci recyklování a spalování. Tento článek otevře bránu pražské spalovny v Malešicích a odpoví na otázku, proč není energetické využití vždy špatnou volbou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.11.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ
Práce s uživateli drog se vyplácí, infekčních chorob a odhozených stříkaček je díky ní v kraji málo

Ve vybraných městech a obcích Královéhradecka, Rychnovska, Jičínska, Náchodska a Broumovska působí již sedmnáctým rokem Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje Laxus z.ú.. Jeho posláním je chránit veřejné zdraví a pracovat s lidmi, kteří užívají drogy. Díky jejich práci se počet nalezených stříkaček mnohonásobně zmenšil a ubylo i infekčních nemocí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.11.2017 - Praha [ENVIprofi]
Novinky v ohlašovacích povinnostech na konferenci Povinnosti v podnikové ekologii

II. ročník konference Povinnosti v podnikové ekologii, který se uskuteční 20. listopadu v pražském hotelu Grandior, se zaměří zejména na praktické povinnosti podnikových ekologů. Odborný garant konference a výkonný ředitel Svazu průmyslu druhotných surovin ČR Ing. Petr Šulc nastíní, jaké problémy řeší původci odpadu při ohlašování odpadů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2017 - [Děti Země]
Děti Země uspěly u Nejvyššího soudu ve sporu o drůbežárnu ve Velkém Malahově

Nejvyšší soud dal Dětem Země za pravdu ve sporu o druhou halu pro chov nosnic firmy Česká drůbež Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2017 - Strnady [VÚLHM]
Lidé chodí do lesa nejčastěji za odpočinkem. Nejvíce jim vadí pohozené odpadky

Díky dotazníkovému šetření mezi návštěvníky Ostravských městských lesů získali lesníci přesnější informace o tom, proč lidé lesy navštěvují, co zde preferují a co se jim nelíbí. Znalost názorů a preferencí veřejnosti na hospodaření a správu lesního majetku je jedním z předpokladů optimální péče o lesy s cílem maximálně sladit jejich produkční a mimoprodukční funkce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zadržte dech - zhruba na půl roku. Příchod zimy nalije do ovzduší dávku znečištění z uhlí

Pokles teplot, který prožíváme v těchto dnech, přináší také začátek sezóny dýmajících komínů, které budou během příštích měsíců zhoršovat kvalitu ovzduší napříč regiony. V případě nebezpečných jemných prachových částic, které zvyšují výskyt a zhoršují průběh onemocnění srdce, cév a dýchacího ústrojí, připadá na lokální vytápění domácností plná polovina znečištění [1]. Zatímco ve velkých městech je hlavní příčinou znečištěného ovzduší většinou doprava, ve venkovských oblastech jednoznačně dominuje kouř z nevyhovujících kotlů a kamen na uhlí. K tomu se přidávají uhelné teplárny a celoročně pumpují do ovzduší další prach a škodlivé plyny uhelné elektrárny a průmyslové provozy. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1190 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz