Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.9.2018 - Praha [Svoboda zvířat]
Prada terčem organizací na ochranu zvířat z celého světa kvůli používání kožešin

Napříč planetou probíhají týdny módy, Aliance za módu bez kožešin vyzývá Pradu, aby se zřekla kožešin. Celý text ::::
 

Vybrat6.9.2018 - [Děti Země]
Děti Země stáhly rozklad proti povolení dálnice D1106-1

K zahájení výstavby 2. října už chybí jen rozhodnutí ministra Ťoka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2018 - PRAHA [CEMC]
Nechá vláda zkrachovat potravinové banky?

Od ledna letošního roku platí novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích ukládající povinnost řetězcům neprodané potraviny vhodné ke spotřebě nabídnout potravinovým bankám. Byť objem darovaných potravin od řetězců vzrost o 30 %, co zůstává nedořešeno, je financování provozu potravinových bank balancujících na hraně uzavření provozu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2018 - [CEMC]
Plasty – zkáza nebo výzva pro budoucnost?

Od poloviny minulého století se naše společnost stala závislá na plastech. Náhrada přírodních materiálů způsobila revoluci a umožnila nám dosáhnout dříve nepředstavitelných možností. Plasty nám sice usnadňují každodenní život, ale jejich přínosy doprovází i negativní vlivy na životní prostředí a lidské zdraví. Celosvětová spotřeba plastů a plastových obalů se stává neúnosnou a neudržitelnou. Téma plastů zazní na konferenci Předcházení vzniku odpadů (dále PVO) ve dne 21. 9. 2018 v Praze.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2018 - BRNO [FSC ČR]
FSC ČR vyhlašuje šestý ročník fotografické soutěže „Není les jako les“!

Organizace FSC ČR dnes zahájila šestý ročník fotografické soutěže pro veřejnost „Není les jako les“, která patří k největším soutěžím s environmentální tématikou v České republice. Cílem fotosoutěže je informovat veřejnost o důležitosti přírodě blízkého lesního hospodaření a možnostech odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva. Fotografie lze zasílat do 18. listopadu ve třech tematických kategoriích: lidé v lese, dřevo v ruce, les a strom. Vítězné fotografie vybere odborná porota a výherci obdrží výhry v celkové ceně přes 80 000 Kč. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2018 - PRAHA [Nová Akropolis]
Kurzu filozofie a psychologie Východu a Západu

Nová Akropolis pořádá ve čtvrtek 6. září 2018 od 20 hodin úvodní přednášku ke Kurzu filozofie a psychologie Východu a Západu ve svém sídle v Praze, Varšavská 19.

Celý text ::kultura::
 

Vybrat5.9.2018 - [Děti Země]
Miroslav Patrik: Ropuchy lidem spíše pomáhají

Reakce předsedy Dětí Země ze dne 5.9.2018 o zdrojích finančních příjmů Dětí Země, který "zkoumal" článek "Zpovykané Děti Země" (Reflex, 23.09.2018). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2018 - Praha [Společnost pro zvířata]
Dobrá zpráva z Austrálie – zrušena licence přepravní společnosti odpovědné za ohromné strádání zvířat

Dobrá zpráva z Austrálie – zrušena licence společnosti odpovědné za ohromné strádání zvířat při lodní přepravě
Australské ministerstvo zemědělství oznámilo v úterý 22. 8. 2018 rozhodnutí zrušit licenci agro-obchodní společnosti Emanuel Exports, která ve velkém vyvážela zvířata, hospodářská, z Austrálie.
Je to výborná zpráva v záchraně zvířat z hororů dálkové přepravy z Austrálie do celého světa. Firma Emanuel Exports je nechvalně proslulá jako jeden z největších světových exportérů zvířat, na jehož palubách se odehrávalo obrovské zvířecí utrpení.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2018 - JAROMĚŘ [ZO ČSOP Jaro Jaroměř]
Výzva k žádosti o podporu Záchranné stanice v Jaroměři

Vážení příznivci, podporovatelé a přátelé Záchranné stanice Jaroměř, bohužel vás musíme informovat, že naše záchranná stanice i s jejími zvířecími pacienty je ve vážném ohrožení, kdy možná k 1. 1. 2019 budeme muset ukončit naši činnost z důvodu dlouhodobého nedostatku financí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2018 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Den otevřených dveří památek zpestří blues na terasách

V sobotu 8. září 2018 zveme všechny příznivce loutek a loutkového divadla na výjimečnou prohlídku Muzea loutkářských kultur v rámci tradičního Dne otevřených dveří památek. Na ni naváže koncert bluesových skupin Cirkus blues a John Hayllor na terasách Mydlářovského domu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Dobrovolníci upozornili na konání Celosvětového úklidového dne

V úterý 4. září se v pražském Podolí sešlo několik desítek dobrovolníků, aby společně uklidili nábřeží Vltavy, část z nich čistila řeku z paddleboardů. Chtějí tak upozornit na konání Celosvětového úklidového dne, který proběhne příští víkend, v sobotu 15. září ve více než 150 zemích po celém světě. Dnešní akce v Podolí se zúčastnili i zástupci OSN, Povodí Vltavy a Ministerstva životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2018 - PRAHA [Český spolek hypnoterapeutů]
Náhled do světa hypnoterapie

Hypnóza je jednou z metod psychoterapie. Je stále více vyhledávaná k léčbě nebo k odstranění, utlumení různých psychických, somatických a psychosomatických problémů. Existuje i relaxační a relaxačně motivační hypnóza. V následujících řádcích se dozvíte o hypnoterapii víc. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.9.2018 - PRAHA [Nová Akropolis]
Přednáška Filozof Masaryk

Ke 100. výročí republiky vás zveme na přednášku „Filozof Masaryk“, která se uskuteční v úterý 4. září 2018 od 19 hodin v sídle Nové Akropolis na adrese Varšavská 19, Praha 2. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.9.2018 - PRAHA [Ekocentrum Koniklec]
Krajská konference EVVO pro firmy a veřejnou správu

Pohled na nejúspěšnější města ukazuje, že vysoká kvalita života, životního prostředí a prosperita jsou spojené nádoby. Musí se budovat společně a promyšleně. Krajská konference EVVO 2018 – environmentální vzdělávání, výchova a osvěta ve veřejném sektoru a podnikatelské sféře propojuje lidi z veřejné sféry, firem a neziskových organizací s cílem podpořit spolupráci a inspirovat řešeními, která v praxi povedou ke zlepšování životního prostředí, zvyšování kvality života a celkové prosperity v Praze. Hlavním tématem konference je „Vliv environmentální odpovědnosti na prosperitu firem a městských částí“. Dalším souvisícím tématem je „Participace na řešení aktuálních pražských environmentálních problémů“. Organizátorem konference je Magistrát hlavního města Prahy, realizátorem Ekocentrum Koniklec. Záštitu nad konferencí převzala radní hlavního města Prahy pro oblast životního prostředí RNDr. Jana Plamínková. Odborným garantem konference je Mgr. Jaroslav Pašmik, MBA, vedoucí Centra managementu udržitelnosti VŠE v Praze.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA, Centrum pro dopravu a energetiku, Greenpeace ČR]
Čistší vzduch a příprava na změnu klimatu. Absurdní by byla podpora uhelných elektráren. Zítra projedná vláda akční plán pro "uhelné kraje"

Směsice dobrých řešení pro zlepšení kvality ovzduší či přípravu na změny klimatu a nebezpečných nápadů na výstavbu spaloven či absurdní dotování uhelných elektráren, tak vypadá podle Hnutí DUHA, Greenpeace a Centra pro dopravu a energetiku druhý Akční plán Strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje (Restart) [1]. Zítra jej projedná vláda. Jedním z velkých nedostatků Akčního plánu je i nedostatečné zapojení veřejnosti do jeho přípravy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2018 - PRAHA [Česká krajina]
Češi zachraňují. Zubři a divocí koně účinkují v seriálu České televize a Zoo Liberec

Premiéra prvního dílu dokumentárního cyklu s názvem Češi zachraňují, ve kterém účinkují také zubři a divocí koně z rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice, se uskuteční ve čtvrtek 6. září ve 21.30 hod. na ČT2. Na vzniku seriálu téměř čtyři roky spolupracovaly také Zoo Liberec, coby koproducent, spolu s nadačním fondem CCBC. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.8.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Od zítřka za čtyři roky skončí legální provoz starých kotlů v domácnostech. Někde mohou skončit už za rok, pokud to nařídí obec

Datum 1. září 2022 by si měli mít v kalendáři pořádně vyznačit všichni provozovatelé starších kotlů na pevná paliva. Tímto dnem uplyne lhůta, do níž zákon o ochraně ovzduší nařizuje vyměnit kotle první a druhé emisní třídy, které znečišťují ovzduší podstatně hůř než pokročilejší typy. Nejhorší dopady na zdraví sousedů i širokého okolí mají kotle na hnědé uhlí. Uživatelům, kteří by po tomto datu kotel provozovali načerno, hrozí pokuta 50 000 korun [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.8.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Chceme zdravé lesy, pane Babiši! Lidé píší premiérovi, aby v nové zalesňovací vyhlášce nedopustil opětovné hromadné vysazování smrků

Přes padesát lidí se obrátilo na premiéra během pár hodin od spuštění výzvy Chceme zdravé lesy, pane Babiši [1]. Část lidí mu poslala i snímky nevhodně vysazených sazenic smrků. Výzva je součástí kampaně Zachraňme lesy, kterou již podpořilo od jara 16 800 lidí. Lidé žádají, aby přímo předseda vlády zajistil, že Ministerstvo zemědělství v právě projednávané vyhlášce konečně posílí povinnou výsadbu listnáčů a jedle a sníží podíl smrkových porostů nevhodně vysázených v nižších a středních polohách, které vedou ke kalamitám. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2018 - PRAHA [Arnika]
Kritika Metropolitního plánu je zdrcující. Arnika žádá odvolání ředitele IPR Boháče a propuštění architekta Kouckého

Připomínky městských částí Prahy, jejích obyvatel, občanských spolků, ekologů, památkářů, architektů a urbanistů k návrhu Metropolitního plánu jsou tak závažné[i] a je jich tolik, že plán bude zřejmě nutné od základu zcela přepracovat. Tvorba plánu přitom stála možná až stovky milionů korun. Pokud by ho zrušil soud, mělo by to katastrofální důsledky. Bez územního plánu se výstavba v Praze zablokuje. „Vyzýváme radní, aby odvolali ředitele Institutu plánování a rozvoje Prahy Ondřeje Boháče a hlavního architekta plánu Romana Kouckého. Město by mělo zároveň požadovat náhradu vzniklých škod,“ říká právnička Vendula Zahumenská z občanského spolku Arnika. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2018 - Strnady [VÚLHM]
Jak pěstovat borové lesy?

V letošním létě byly naše lesy vystaveny stresu horkého a suchého počasí. Kůrovec a další škůdci nás nutí položit si otázku, jak budou v České republice vypadat lesy v budoucnosti a jak je budeme pěstovat. Druhou naší nejrozšířenější dřevinou po smrku je borovice lesní. I ona však velmi trpí rozmary počasí a nejrůznějšími škůdci. Proto je na místě se ptát, zda lze lesy, v nichž má převahu borovice lesní, pěstovat přírodě blízkým způsobem. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1216 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz