Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat11.1.2018 - BRNO [Děti Země]
Kraj nezajímá názor občanů a občanek o poloze nádraží v Brně

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje by rozhodnutí o nádraží mělo posunout (tisková zpráva NESEHNUTÍ Brno). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.1.2018 - BRNO [NESEHNUTí]
Kraj nezajímá názor občanů a občanek o poloze nádraží v Brně

V pondělí 15. ledna 2018 má zastupitelstvo Jihomoravského kraje rozhodnout, kterou variantu polohy nádraží v Brně doporučí k výstavbě. Aliance „Občané pro nádraží v centru“ považuje toto jednání za předčasné. Nejsou totiž známé názory lidí z obcí v okolí Brna, zejména těch, kteří každodenně do Brna dojíždějí. Chybí kvalitní průzkum veřejného mínění. Sama Aliance podporuje modernizaci nádraží v centru, ta je podle studie proveditelnosti technicky reálná a lidem zlepší cestování vlakem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA, Calla, Greenpeace ČR a Zelený kruh]
Důležité úkoly Státní energetické koncepce mají už dva roky zpoždění. Zprávu o tom projedná zítra vláda

Rozhýbat využívání čistých domácích obnovitelných zdrojů, pokutovat plýtvání uhlím či zajistit posílením státního dohledu, aby ČEZ naplňoval energetickou politiku státu - všechny tyto důležité úkoly měla zajistit vláda do konce roku 2015. Splněny však nejsou dodnes. Znovu to odhaluje Zpráva o plnění nástrojů Státní energetické koncepce ČR (SEK) do roku 2017, kterou zítra projedná Babišova vláda. Podle Hnutí DUHA, Greenpeace a sdružení Calla se Ministerstvo průmyslu zaměřuje na nejdražší a nejrizikovější cesty, jako jsou nové jaderné reaktory, a opomíjí jiné úkoly SEK. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2018 - PRAHA [Husky & Zehnder Akademie]
Naučte se navrhovat, prodávat nebo instalovat systémy řízeného větrání a moderního vytápění

Nová školení pro architekty, projektanty, instalatéry a obchodníky. Společnost Zehnder vypsala na rok 2018 termíny nových odborných školení na téma větrání a vytápění. Jsou určena pro odborníky s různou úrovní znalostí této problematiky – stačí si jen vybrat. Program Akademie začíná už 29. ledna 2018! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda se zavázala vyřešit krizi v lesích. Musí však prosadit konkrétní řešení

Dnes schválené programové prohlášení vlády Andreje Babiše konkretizuje proti původnímu návrhu plán na ozdravění českých lesů. Ty velmi rychle chřadnou zejména vlivem dlouhodobě nešetrného hospodaření a změny klimatu. Nemocných je už 75% smrků a 42% listnáčů [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2018 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Poslední příležitost k nominaci svého Slídila za rok 2017 se blíží!

Nominace na nejzvědavější úřady, firmy nebo technologie v třináctém ročníku Big Brother Awards (Cena Velkého bratra) může veřejnost posílat přes nový web BigBrotherAwards.cz. Uzávěrka nominací Big Brother Awards 2017 je již 16.1.2018. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4.1.2018 - [Děti Země]
Na územní rozhodnutí pro odsun nádraží se čeká již čtyři roky

Zahájení výstavby varianty „Řeka“ je stále vzdálené, tvrdí Děti Země Celý text ::::
 

Vybrat4.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Beskydskou rysici Lauru zastřelil pytlák

Mrtvá rysice, která byla v říjnu nalezena poblíž Ostravice pod Lysou horou [1], zahynula na střelné zranění. Rána na noze po zásahu zhnisala a zvíře zemřelo na celkovou otravu organismu. Vyplývá to z pitevního protokolu, který pro Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR zpracovala Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.1.2018 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Pouze třetina prezidentských kandidátů jednoznačně podporuje ochranu zvířat

Vážené novinářky, vážení novináři,
Pouze třetina prezidentských kandidátů jednoznačně podporuje ochranu zvířat

Společná tisková zpráva Svobody zvířat a NESEHNUTÍ ze dne 4. ledna 2018

Neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ se ptaly kandidátů na prezidenta na to, jak přistupují k tématu práv zvířat. Z průzkumu vyplynulo, že pouze Pavel Fischer, Marek Hilšer a Michal Horáček bezvýhradně podporují ochranu zvířat. Kandidáti nejčastěji podporují zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech a přijetí opatření ke zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat ve velkochovech. Kandidáti Mirek Topolánek a Miloš Zeman na anketní otázky neodpověděli. Celý text ::::
 

Vybrat4.1.2018 - Praha [Aquarex Waterprofit ]
Rok 2017: Stále více firem šetřilo vodou a bylo zodpovědnějších

Pro 35 % společností, které vloni začaly řešit management vody, byl „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů. Hlavním důvodem, proč se systematicky věnovat "vodnímu koloběhu", je však stále ekonomika. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.1.2018 - Praha [01/71 ZO ČSOP Koniklec, p. s.]
Město do kapsy 2017/2018

Opět se v pražských základních školách rozbíhá projekt ekologické výchovy „Město do kapsy“, který propojuje práci v terénu, výzkumné pokusy v oblasti ochrany přírody, komunikaci žáků s místní veřejnou správou a občany, tvorbu a realizaci dotazníkového šetření a návrhů pro zlepšení vybraného problematického místa v okolí školy. Celý text ::::
 

Vybrat29.12.2017 - http://www.stoppalmovemuoleji.cz/TZ/TZ_KPPO_28_12_2017.pdf [Koalice proti palmovému oleji]
Češi a Slováci právě teď spouštějí „mobilní bič na palmový olej"

Koalice proti palmovému oleji vyvinula aplikaci pro mobilní telefony, která spotřebitelům usnadňuje orientaci při nákupech tak, aby mohli preferovát výrobky bez palmového oleje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.12.2017 - [Děti Země]
Brňané si přejí nádraží v centru, co politici?

Článek předsedy Dětí Země Miroslava Patrika o studii proveditelnosti s odborným hodnocením variant nádraží v Brně, který vyšel v Lidových novinách (28.12.2017). Děti Země podporují variantu v centru s názvem "Pod Petrovem". Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.12.2017 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Není komín jako komín

Vzorky paliv, ohniště, ekologický podpalovač a termovizní kamera byly po čtyři měsíce nepostradatelnou pomůckou pro lektory z Energy Centre České Budějovice, kteří v rámci projektu „Není komín jako komín“ od září do prosince 2017 zrealizovali 20 workshopů pro jihočeské školy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.12.2017 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Den čisté mobility

Od realizace projektu Den čisté mobility uběhly tři měsíce a Energy Centre České Budějovice se již připravuje na další ročník. V případě, že se podaří zajistit dostatek finančních prostředků, českobudějovická náplavka opět ožije 20. září 2018 a bude připraven minimálně stejně bohatý program jako v roce 2017. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.12.2017 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Násilí na ženách v sexbyznysu je často podceňováno

Devět z deseti žen ze sexbyznysu bylo vystaveno násilí, upozorňuje organizace ROZKOŠ bez RIZIKA. Násilí na ženách a sexuální obtěžování se dnes stává probíraným tématem, sexuální pracovnice se však stále potýkají s nezájmem společnosti a řadou předsudků. Patří přitom k jedné z nejohroženějších skupin obyvatel a často jsou vystaveny i násilí ze strany státních institucí a represivních orgánů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21.12.2017 - OSTRAVA [Frank Bold]
Přelomový rozsudek: soud zrušil část Programu zlepšování kvality ovzduší ostravské aglomerace

Nejvyšší správní soud včera zrušil některé části Programu zlepšování kvality ovzduší (dále jen „Program”) pro aglomeraci Ostravy, Karviné a Frýdku-Místku. Soud rozhodl na základě kasační stížnosti obyvatele Ostravy, který tvrdil, že Program neobsahuje dostatečně účinná opatření a nepovede k snížení znečištění ovzduší na zákonnou mez v nejkratší možné době. Včerejší rozhodnutí bude pravděpodobně mít dopad I na další tři podobné případy, týkající se programů pro Prahu, Brno a Ústecko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.12.2017 - PRAHA [Komora veterinárních lékařů ]
Hoj, ty Štědrý večere!


Komora veterinárních lékařů přeje ústy svého prezidenta Karla Daniela radostné a „welfare“ Vánoce! Welfare, neboli pohodu, nejen zvířatům, ale i lidem, nebo naopak. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Piráti a IuRe podali návrh na zrušení plošného sledování občanů Ústavnímu soudu ČR

Pirátské straně se podařilo nasbírat potřebný počet podpisů pro podání návrhu k Ústavnímu soudu ČR, kterým chce zrušit plošné sledování občanů. Návrh iniciovali Piráti s neziskovou právní organizací Iurimdicum Remedium (IuRe), která návrh zpracovala. Konkrétním cílem je zrušení několika paragrafů v zákonech, které umožňují plošné šmírování lidí a uchovávání osobních dat. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20.12.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nová studie: Evropa může recyklovat dvě třetiny plastových obalů. Politici však nesmí podléhat průmyslové lobby

Podle nové studie Asociace plastového recyklačního průmyslu v Evropě [1] je možné do roku 2025 v EU recyklovat až 65% plastových obalů. Vyšší recyklace plastů by přitom byla ekonomicky, ekologicky i sociálně výhodná. Recyklace plastů je v Evropě po omezení dovozů odpadů do Číny v krizi, v Evropské unii totiž není dostatek recyklačních zařízení. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1195 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz