Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat23.9.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vlčí a Rysí hlídky se rozrůstají: Letos se poprvé uskuteční osm odborných školení po celé ČR. První začíná dnes ve středních Čechách

Zájemců o Vlčí a Rysí hlídky Hnutí DUHA přibývá po celé zemi. Ekologická organizace pro ně během podzimu připravila osm úvodních odborných školení v pěti oblastech ČR. První z nich, ve středočeské obci Příbohy, začíná dnes. Zahájí už sedmnáctou sezónu Vlčích a Rysích hlídek, které chrání velké šelmy a mapují jejich výskyt. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.9.2016 - PRAHA [TESSEA ČR, z.s.]
TESSEA v novém

Hlavním cílem nového projektu je budovat kapacitu Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA a podporovat její členské nestátní neziskové organizace za účelem posílení sociálního začleňování znevýhodněných skupin prostřednictvím sociálního podnikání. Jednotlivé aktivity jsou zaměřeny na budování a profesionalizaci sociálního podnikání, včetně jejich vzájemného propojování členů z řad NNO. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.9.2016 - PRAHA [http://www.bakalafoundation.org/upload/docs/press/2016_9_21_tz_scholarship_udelena-stipendia.pdf]
Dalších 13 nadaných studentů bude studovat na prestižních univerzitách v zahraničí

Nadace Bakala Foundation v letošním roce rozdělila dalších 5 milionů korun mladým talentům s ambicí studovat na předních zahraničních univerzitách. Stipendia uděluje nadace v rámci programu Scholarship již sedmým rokem a letošní ročník opět potvrdil enormní zájem studentů. Z celkem 218 zájemců jich 22 postoupilo k pohovorům před odbornou hodnoticí komisi. Ta nakonec rozhodla o udělení 13 stipendií. V rámci programu Scholarship nadace poskytla finanční pomoc při studiu již 113 studentům z České republiky, celková částka, kterou manželé Bakalovi doposud podpořili talentované studenty z ČR při studiu v zahraničí, činí téměř 100 milionů korun. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22.9.2016 - BRNO [Hnutí DUHA]
Časopis Sedmá generace slaví 25 let. Na sobotním narozeninovém festivalu v Brně vás čeká hudba, výstavy, diskuse i promítání dokumentů

Společensko-ekologický dvouměsíčník Sedmá generace, který vydává Hnutí DUHA, oslavuje 25 let od svého založení. Při této příležitosti pořádá redakce v sobotu 24. září v Brně od poledne až do půlnoci narozeninový festival s pestrým programem - hudbou, výstavami, diskusemi či promítáním dokumentů. Více informací o programu včetně časového harmonogramu a vstupenek najdete na webu Sedmé generace http://sedmagenerace.cz/text/detail/narozeniny25. Videogratulace k narozeninám od Václava Bělohradského, Aleše Máchala, Ľubici Lacinové, Nadi Johanisové, Anny Ploškové, Romana Černíka, Matěje Stropnického a dalších můžete zhlédnout tady http://sedmagenerace.cz/text/detail/videoanketa-25-let-sedme-generace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.9.2016 - Praha 3 [Agentura Koniklec, o. p. s.]
Na semináři ve Viničním domku byla pokřtěna nová kniha o významných stromech

V úterý 20. 9. 2016 proběhl veViničním domku v pražských Modřanech seminář nazvaný Významné stromy – důležitá součást veřejného prostoru. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.9.2016 - Praha 3 [Agentura Koniklec, o. p. s.]
Amatérští fotografové pražských stromů převzali ocenění

V úterý 20. 9. 2016 bylo ve Viničním domku v pražských Modřanech živo. Výherci 3. ročníku fotografické soutěže na téma Pražské stromy tady převzali své odměny. Zvítězil snímek zajímavého buku z obory Hvězda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.9.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda doporučila ratifikaci Pařížské klimatické dohody - komentář Hnutí DUHA

Vláda právě navrhla ratifikaci přelomové dohody z Paříže, kde se loni v prosinci státy světa shodly, že postupně ukončí závislost na fosilních palivech a provedou opatření pro zastavení růstu teploty Země na relativně bezpečné úrovni [1]. Vláda doporučila poslancům, senátorům i prezitentovi republiky dohodu odsouhlasit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.9.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Muzeum připravilo na Den seniorů setkání s loutkohereckou legendou

V sobotu 1. října 2016 připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi u příležitosti Mezinárodního dne seniorů program plný aktivní zábavy. Vedle projekce vzácných archivních filmů nebo komentované prohlídky expozice MLK se návštěvníci budou moci setkat s loutkohereckou legendou, panem Bohuslavem „Bójou“ Šulcem. Celý text ::kultura::
 

Vybrat20.9.2016 - Praha 2 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Přijďte si poslechnout netopýry do Stromovky a Milíčovského lesa

Česká společnost pro ochranu netopýrů a Lesy hl. města Prahy zvou na sérii čtyř podzimních exkurzí „Za pražskými netopýry“. Setkání s tajuplnými nočními letci proběhnou pod vedením zkušených lektorů z ČESON v Milíčovském lese v termínech 21. a 29. září a ve Stromovce 22. září a 4. října 2016. Začíná se vždy v 18:00 hod. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.9.2016 - [Děti Země]
MŽP dalo megalomanskému jezu u Děčína absurdně třetí šanci

Děti Země: vrácení dokumentace EIA považujeme za předvolební tah hnutí ANO Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.9.2016 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Inovativní řešení lapáků – trojnožek – může zlepšit odchyt kůrovce

Otrávené lapáky ve formě trojnožek se používají v boji proti kůrovci od poslední dekády 20. století, kdy je aplikovaly především Vojenské lesy a statky, s. p. Výhody této metody, především její dlouhodobý účinek bez nutnosti pravidelných kontrol, byly natolik zjevné, že došlo k jejímu významnému rozšíření v lesnické praxi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.9.2016 - Praha [BatteryShop.cz]
Baterie a akumulátory končí stále více na recyklaci než v popelnici. Češi v jejich sběru překonávají hranici 45 %

Ve sběru vysloužilých baterií a akumulátorů Česko v letošním roce míří k překonání legislativních požadavků Evropské unie. Ty stanoví minimální hranici pro zpětný odběr na 45 %. Podle statistik skupiny REMA však již do konce srpna na recyklaci zamířilo dokonce více použitých baterií než určuje tento limit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.9.2016 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Desítky dobrovoníků z Hnutí Brontosaurus zahájili v Krkonoších sezonu podzimních dobrovolnických akcí

Na setkání Hnutí Brontosaurus v Horním Maršově přišlo přes osmdesát převážně mladých dobrovolníků. Uklízeli lesy, pomáhali v ekocentru i na kozí farmě. Tím zahájili podzimní pomoc přírodě, památkám i lidem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.9.2016 - Olomouc [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Obnova Staré Vody

Podzimní částí bude o tomto víkendu 24. - 25. 9. pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody, jehož cílem je péče o bývalou obec a dodnes stále významné poutní místo ve Staré Vodě u Města Libavá. Ve spolupráci s obecní samosprávou a se spolkem Lubavia probíhá intenzivní plánování dalších postupů při údržbě areálu v okolí kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího. "Práce se tentokrát zaměří na vyčištění plochy zahrad bývalého piaristického kláštera a začneme s čištěním rybníka, jehož plocha za poslední léta výrazně zarostla rákosím," shrnuje hlavní náplň pracovního víkendu skautský vedoucí Jan Pečínka. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.9.2016 - Brno [ELEKTROWIN a.s.]
Při Elektrovandru v Jihomoravském kraji přivezou ekologii koňská spřežení

Po vsích a městečkách v Jihomoravském kraji vyrazí v úterý 20., středu 21. a čtvrtek 22. září koňská spřežení, která jejich obyvatelům přivezou ekologický projekt Elektrovandr. Kolektivní systém ELEKTROWIN pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ve spolupráci s Jihomoravským krajem chce jeho prostřednictvím upozornit na rostoucí význam tohoto zdroje surovin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.9.2016 - [Děti Země]
Územní rozhodnutí pro odsun nádraží je stále nepravomocné

Stát za stavbu utratil již 600 miliónů korun, Brno v letech 2010-4 kolem 15 miliónů korun Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.9.2016 - Praha [Česká krajina]
Členy vojenských klubů neodradily ani přívaly deště, pustili se do odklízení černé skládky

Ani velmi špatné počasí neodradilo účastníky sobotního pracovního a vzdělávacího setkání na podporu dlouho očekávaného rozšíření rezervace s velkými kopytníky v bývalém milovickém vojenském prostoru, kde se nedaleko předměstí Benátek nad Jizerou nachází rozsáhlá pastvina se zubry a divokými koňmi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.9.2016 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.]
INCIEN a ERSTE společně představí téma cirkulární ekonomiky na mezinárodním strojírenském veletrhu

Návštěvníci 55. Ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu se mohou těšit na nevšední zážitky a zajímavou inspiraci, kterou přináší téma cirkulární ekonomiky. INCIEN společně se svým hlavním partnerem, korporátní bankou Erste Corporate Banking (ErCB), připravuje netradiční program a výstavu, která zaujme napříč všemi generacemi návštěvníků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.9.2016 - PRAHA [Pionýr]
Nic není nemožné, stačí si vybrat dobrý tábor!

Stačí se zeptat některého z více než 21 000 táborníků, pro které letos v létě Pionýr nachystal prázdninové dobrodružství. Někteří z nich vyrazili na napínavou plavbu na moře, jiní se ocitli v kůži trosečníka Robinsona, další soutěžili v pěstování hub, ocitli se v pohádce, stali se hollywoodskými filmaři, stavěli Egyptské pyramidy, lovili v různých částech Afriky zvířata pro zoologické zahrady, putovali po dávném Japonsku a osvobozovali ho z područí tyrana… Není také žádným překvapením, že více z našich táborů bylo letos inspirováno výročím narození Karla IV., a to je jen pár příkladů. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.9.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Celý život pomáhala. Závětí věnovala své životní úspory Hnutí DUHA a dalším sedmi organizacím

Paní Růžena Polanská, dlouholetá dárkyně Hnutí DUHA, věnovala ve své závěti ekologické organizaci a dalším sedmi organizacím [1] své životní úspory v částce přes sedm set tisíc korun. Chtěla tak podpořit aktivity, jimž věřila, a předejít problémům s dědictvím, s nimiž se setkává až 73 % Čechů. Zesnulá dárkyně pravidelně podporovala Hnutí DUHA více než deset let. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1151 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz