Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.8.2016 - Plzeň [Svoboda zvířat]
O BAG dává sbohem pravým kožešinám

Značka O Bag ve spolupráci s Aliancí za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) oznámila svůj závazek k úplnému upuštění od používání zvířecích kožešin ve svých produktech. Další módní značky se tak přidává k rozhodnutí, které odráží zvyšující se poptávku spotřebitelů po etické, odpovědné a udržitelné módě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rekonstrukcí sportovních areálů v Odoleně Vodě

Odolena Voda (1. srpna 2016) – Do Odoleny Vody se ve dnech 6. - 20. srpna sjede 15 dobrovolníků z celého světa. V rámci dobrovolnického projektu se budou podílet na úpravě obecních prostor. Společnými silami mimo jiné pročistí les, vytvoří v něm odpočinkovou zónu s lavičkami a interaktivními prvky pro děti. Zároveň budou poznávat Česko. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Horního Maršova zavítají dobrovolníci z celého světa. Pomůžou s přípravou slavnosti při znovuotevření nejstaršího kostela ve východních Krkonoších

HORNÍ MARŠOV (29. července 2016) – Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER bude od 1. do 17. srpna 2016 hostit ekologicky zaměřený workcamp (tj. mezinárodní dobrovolnický projekt) ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Do Horního Maršova přijede patnáct mladých dobrovolníků ze všech koutů světa. Své mimoevropské zástupce bude mít například Kolumbie, Čína nebo Rusko. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa v Brně zvelebí terapeutickou a komunitní zahradu

Do Brna se 3. 8. 2016 poprvé sjedou dobrovolníci z Jižní Koreje, Ruska, Srbska, Itálie, Švýcarska, Turecka a Španělska, aby se zapojili do kultivace terapeutické a komunitní zahrady. Zahrada bude sloužit pro relaxaci a odpočinek jak tamějších klientů s duševním onemocněním, tak i široké veřejnosti. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, pořádá v Brně INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci se Sdružením Práh a organizací Tamjdem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
ČSSD dnes rekapituluje 2,5 roku ve vládě. Musí si pospíšit, aby splnila ekologické závazky

Dnes na tiskové konferenci ČSSD rekapituluje činnost vlády, kterou 2,5 roku vede. Hnutí DUHA komentuje plnění ekologických priorit, které si strana vytyčila. Za 2,5 roku vedení vlády se straně podařilo v ekologické oblasti prosadit jen menšinu svých priorit. Několik dalších může - a měla by - splnit ve zbývajícím čase. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [Agentura J.L.M.]
Švýcaři: Máme první solární energeticky soběstačný bytový dům na světě

Severošvýcarský kanton Aargau sice neohromuje turisty zasněženými horskými štíty a ledovcovými jezery, od června má ale jinou raritu. V obci Brütten byl zprovozněn údajně první solární a plně energeticky soběstačný vícerodinný dům na světě. Bytový dům o devíti bytových jednotkách a celkové obytné ploše 1010 m2 už má také první nájemníky. Ne však ledajaké. Protože jde o testování prototypu, museli zájemci o bydlení projít výběrovým řízením a prokázat, že jsou nenáročnými spotřebiteli, navíc vstřícnými k úsporným opatřením a používání nových technologií. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.7.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Čtvrtinu ozbrojených konfliktů v etnicky roztříštěných zemích nastartovala změna klimatu. Čeští politici to musí začít brát vážně a zásadně zvýšit finanční pomoc rozvojovým zemím

Překvapivě rozsáhlý dopad měnícího se podnebí odhalila vědecká studie aktuálně publikovaná v prestižním odborném časopise americké akademie věd Proceedings of the National Academy of Sciences [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa okusí život na farmě u Terezína

Na Svobodném statku na soutoku na Litoměřicku se v první polovině srpna (31.7. – 13.8.) usídlí skupinka nadšených dobrovolníků, odhodlaných pomáhat místní zelinářské ekofarmě. Jedná se o projekt konající se každoročně již několik let, což dokazuje jeho oblíbenost u dobrovolníků a prospěšnost pro místní komunitu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Senát projednal petici na ochranu divočiny v NP Šumava, kterou podepsalo bezmála 60 000 lidí

Celkem 58 269 návštěvníků Národního parku Šumava a lidí z celé republiky apeluje peticí na zákonodárce, aby jasnými pravidly zajistili ochranu divoké přírody na alespoň polovině rozlohy NP Šumava a dali stopku další zástavbě harmonické krajiny [1]. Petici dnes na veřejném slyšení za účasti reprezentantů NP, politiků, úředníků i expertů projednal Senát. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rozvojem Arboreta Domažlice

Domažlice budou ve dnech 28.7.-11.8. hostit skupinu mezinárodních dobrovolníků. Účastníci ze Španělska, Francie, Koreje, Ruska, Řecka, Německa a Finska se zapojí do aktivit Chodsko žije!, spolku pro kulturu a rozvoj. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Tisková zpráva – „Jak dlouho budeme ustupovat českému teroru?“ Multikulturní centrum Praha vytvořilo fiktivní romské noviny a v ulicích natáčelo reakce náhodných občanů.

Jak by se obyčejným Čechům líbilo, kdyby se o nich v místních novinách psalo stylem, jakým se běžně píše o Romech? To se snažil zjistit tým Romů prostřednictvím sociálního experimentu, který proběhl v ulicích Děčína. Výsledek byl zaznamenán na video. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25.7.2016 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Díky dobrovolníkům ožila česká vesnice v srbském Banátu

Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus vyrazili na začátku července za krajany do Srbska, do nejmenší české vesnice v oblasti Banátu. Pomohli nejen s obnovou některých historických míst, ale také na dvanáct dní rozproudili život v obci, kde žije necelých čtyřicet potomků českých přistěhovalců z devatenáctého století. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2016 - [Agentura J.L.M.]
Ohnivých katastrof ve světě přibývá vinou klimatických změn

Na tom, že hlavní příčinou probíhajícího oteplování Země jsou důsledky lidské činnosti, zejména produkce skleníkových plynů při výrobě energií a provozu dopravních prostředků, se shoduje většina odborníků. Úplně všichni jsou ale zajedno, že klimatické změny způsobují rostoucí počet i rozsah zničujících požárů lesů a dalších porostů na celém světě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2016 - PRÁŠILY [Hnutí DUHA]
Nová evropská studie: Rys na Šumavě nemusí přežít. Vědci a dobrovolníci Rysích hlídek chystají o víkendu mezinárodní setkání v Prášilech

Evropští vědci upozorňují, že populární výskyt rysa ostrovida na české, bavorské a rakouské straně Šumavy nemá do budoucna jistotu. Dospěli k tomu genetickou analýzou biologických vzorků rysa (například trusu) sebraných na bavorské straně Šumavy. Tým expertů z Německa, Polska a Ruska v nové studii [1] označil naši největší populace rysa za ohroženou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2016 - Praha [Svoboda zvířat]
90 000 myší zabitých při krutém testování Botoxu – ochránci zvířat po celé Evropě protestují proti společnostem Eisai a Ipsen

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která sdružuje přední evropské organizace na ochranu zvířat, pořádají již pátý ročník Celoevropského týdne akcí proti testování Botoxu na zvířatech. Při něm ochránci zvířat protestují proti pokračujícímu používání myší ke krutým testům jedovatého botulotoxinu. K protestu se připojily organizace z České republiky, Dánska, Francie, Německa, Itálie, Slovinska, Srbska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Velké Británie. V České republice se k této akci připojila členská organizace ECEAE Svoboda zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kampaň Fotbalu pro rozvoj je u konce aneb když imigranti nejsou imigranti a vracejí se domů

Mezi 18. červnem a 13. červencem ambasadoři z České republiky, Keni i Slovinska šířili mezi děti a mládež v šesti různých regionech myšlenky respektu, komunikace a tolerance ve společnosti. Činili tak prostřednictvím velmi poutavých aktivit – napříč Českou republikou se necelý měsíc tancovalo, bubnovalo a zpívalo, a především, pořádaly se turnaje a workshopy v F3 fotbale. Díky těmto aktivitám se každoročně podaří zapojit přes 1500 mladých lidí především z dětských domovů a nízkoprahových center. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.7.2016 - PRAHA [Česká krajina]
Domácí zvířata zanášejí do krajiny nebezpečné jedy, ohrožují tím přírodu

Jako po vymření to často vypadá na pastvinách krav, ovcí a dalších domácích zvířat. Vědci totiž zjistili, že některé přípravky běžně používané k jejich ošetřování jsou prudce jedovaté pro brouky a jiné bezobratlé organismy. Úbytek těchto živočichů pak přispěl i k ústupu některých vzácných druhů ptáků, například dudků, pro něž jsou jejich larvy vítaným zdrojem potravy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.7.2016 - OSTOPOVICE [Hnutí DUHA]
Ekologové připravují obcím šetrné odpadové plány. Návrh zákona o odpadech však obecní plány ruší

Větší obce [1] musí připravit do konce roku [2] plány, jak nakládat s odpady dalších pět až deset let. Přestože EU chystá zcela nové odpadové směrnice, které zvyšují požadované cíle recyklace komunálních odpadů, ministerstvo životního prostředí v návrhu nového zákona o odpadech s vyššími cíli nepočítá a navrhuje zrušit dosud povinné obecní odpadové plány. Hrozí tedy, že s vyššími evropskými cíli pro recyklaci nebude nikdo počítat a bude pro ně chybět infrastruktura a potřebné investice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomohou zvelebit Mnichovo Hradiště, včetně hrobů slavných osobností

Město Mnichovo Hradiště v blízkosti Českého ráje přivítá během dvou prázdninových týdnů v termínu 24. 7. – 7. 8. skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ti se budou podílet na zvelebování veřejného prostoru Mnichova Hradiště. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp je organizován obcí Mnichovo Hradiště ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.7.2016 - PRAHA [Post Bellum]
Startuje letní soutěž Cesty pamětí s aplikací Místa Paměti národa

Vydejte se na místa, kde se odehrála operace Anthropoid nebo si projděte trasy převaděčů na Západ. Povede vás mobilní aplikace Místa Paměti národa plná příběhů a audiozáznamů přímých svědků. Na nejlepší cestovatele registrované v soutěži Cesty paměti po historických místech čekají na podzim věcné ceny. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1147 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz