Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat8.10.2014 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Ekologického Oskara získala akce Ukliďme Česko

Nejuznávanější soutěž v České republice, zaměřená na úsporu energií a ochranu životního prostředí, E.ON Energy Globe Award ČR, zná vítěze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.10.2014 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
Nová putovní zážitková výstava pro jihočeské školy

V základní škole Grünbach (Horní Rakousko) proběhl v úterý 8. 10. 2014 metodický seminář pro jihočeské a hornorakouské pedagogy a slavnostní zahájení výstavy Felix a Maira – chytré hlavičky Zemi rozumí. Jedná se o zážitkovou výstavu na téma energie a obnovitelné zdroje, změna klimatu a deštný prales. Od října 2014 mají jihočeské základní školy možnost si tuto výstavu bezplatně zapůjčit. Jako první obohatí výuku interaktivními exponáty pedagogové ze ZŠ a MŠ Svatý Ján nad Malší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.10.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Charita Olomouc se připojila ke sbírce materiální pomoci pro Ukrajinu

Olomoucká charita se zapojila do materiální sbírky pro postižené válečným konfliktem na Ukrajině. Od dárců přijme zachovalé a vyprané teplé oblečení všeho druhu, které má lidem pomoci přečkat zimu. Ukrajina přišla jak o vlastní zdroje zemního plynu a uhlí, tak i o dodávky plynu z Ruska. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat7.10.2014 - PRAHA/JABLONEC NAD NISOU [Přátelé přírody ČR]
Přátelé přírody se sjedou do Jablonce nad Nisou

V Jablonci nad Nisou a okolí se bude o víkendu 9. - 12. října konat výroční Setkání Přátel přírody. Pro své kolegy z Česka i zahraniční hosty je uspořádá místní Československé turistické sdružení PŘÁTELÉ PŘÍRODY. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 
 

Vybrat7.10.2014 - PRAHA [Český svaz ochránců přírody]
Naučná stezka Krajinou povodní

Naučná stezka Krajinou povodní je situována do nivy Odry na samém jihu CHKO Poodří. Prochází územím zajímavým z hlediska geomorfologického, hydrologického i biologického, o čemž svědčí i fakt, že spadá hned pod 3 - 4 kategorie územní ochrany.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda nadělila Vladimiru Putinovi dar k dnešním narozeninám: 369 milionů - dnes i po všechny další dny na věčné časy a nikdy jinak

Vláda poslala ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi velký dar k jeho dnešním narozeninám [1]. Podle právě zveřejněné zprávy ministerstva životního prostředí [2] na včerejším milánském setkání unijních ministrů průmyslu a životního prostředí nad návrhem cílů energetické a klimatické politiky EU do roku 2030 [3] se zástupci ministerstva průmyslu i životního prostředí postavili proti závazným cílům pro energetickou efektivitu a obnovitelné zdroje. Obě česká ministerstva tak jdou proti progresívním ekologickým a ekonomickým trendům Unie a vyspělých západních států. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.10.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Kuchyňský protest: Nemlčme k porušování lidských práv, nemlčme k Rusku!

V Rusku můžete svobodně projevit názor leda ve své kuchyni – to je hlavní motto happeningu, který proběhne v úterý 7. října v několika městech České republiky a také v Brně. Navzdory faktu, že neustále mizí prostor pro svobodné vyjadřování, velké množství lidí v Rusku nemlčí. Jsme s nimi a podporujeme jejich boj. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat7.10.2014 - PRAHA [NaZemi]
Stali jsme se součástí úspěšné mezinárodní aliance Clean Clothes Campaign

Společně s Ekumenickou akademií jsme dnes podepsali dohodu o vstupu do mezinárodní aliance Clean Clothes Campaign (CCC). V NaZemi se oděvnímu průmyslu věnujeme už šest let. Více než 20letá zkušenost CCC nám pomůže efektivněji vyvíjet tlak na zahraniční i české oděvní firmy. Umožní nám například lepší monitoring pracovních podmínek přímo v zemích výroby a jejich následnou změnu. Veřejnost tak díky tomu získá lepší přístup k informacím, za jakých podmínek vzniká oblečení, které běžně nosíme. Spotřebitelé zároveň dostanou větší šanci, že jejich hlas oděvní firmy vyslyší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.10.2014 - PRAHA [MFF Ekofilm]
Filmový festival Ekofilm zná své vítěze

Jedenáct keramických andělů a jeden ukovaný již mají své majitele. Čtyřicátý Mezinárodní filmový festival Ekofilm 2014 se tak chýlí ke konci. A jak to vše vlastně dopadlo? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.10.2014 - OSTRAVA [MFF Ekofilm]
Když pouť, tak jedině Ekopouť, shodli se mnozí návštěvníci

Mezinárodní filmový festival Ekofilm pomalu doplouvá ke svému závěru. Ta hlavní doprovodná akce – Ekopouť, se konala v sobotu v Ostravě – Porubě. Bavila malé i velké návštěvníky, kterých i přes nepřízeň počasí přišlo dost a dost. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Přijďte s námi oslavit 20 úspěšných let Svobody zvířat

Na 4. říjen připadá Mezinárodní den zvířat. Nejstarší česká organizace na ochranu práv zvířat v tento den pořádá narozeninový večírek, který bude vyvrcholením oslav 20. výročí její existence. Na večírku návštěvníky čeká skvělá hudba, vystoupení ve stylu moderního tance či představení špičkových artistů novodobého cirkusu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2014 - OSTRAVA [MFF Ekofilm]
Účastníci Vzpomínkového večera se shodli – Ekofilm do Ostravy patří

Ekofilm oslavil své čtyřicáté narozeniny vzpomínkovým večerem. Hosté si připomínali minulé ročníky a přáli festivalu to nejlepší. Většinou se ve svých projevech shodli v jednom – tento festival Ostravě a celému našemu kraji prostě sluší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2014 - PRAHA/MILÁNO [Hnutí DUHA]
Ministři Richard Brabec a Jan Mládek by měli doma i v EU prosazovat energetickou soběstačnost

V pondělí 6. října se v Miláně sejdou ministři průmyslu a životního prostředí nad návrhem cílů unijní energetické a klimatické politiky do roku 2030 [1]. Čeští ministři Richard Brabec a Jan Mládek by měli podpořit závazné cíle EU, které pomohou snížit závislost rodin a obcí na dovozech paliv z rizikových zemí i na velkých energetických společnostech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.10.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Šedesátka v říši zvířat

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy připravila u příležitosti 60. výročí založení v týdnu od 6. do 12. října pro děti a jejich rodiče podzimní výstavu rostlin a živočichů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.10.2014 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
ROZKOŠ otevře 7. října svá centra. Přijďte se s námi pobavit o problému pouliční prostituce a tippelzónách

Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) se v úterý 7. října připojí k Týdnu sociálních služeb a otevře svá centra v Brně, Českých Budějovicích a Praze veřejnosti. Pro lidi bude připravena prohlídka ordinací, testování na HIV a fotografická výstava o zónách tolerance nebo-li o tzv. tippelzónách, které fungují v některých evropských městech. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Poslanci Výboru pro životní prostředí odmítají senátní návrh zákona o Šumavě

Poslanecký výbor pro životní prostředí dnes projednal petici s více než 43 000 podpisy, v níž návštěvníci Národního parku Šumava a lidé z celé republiky apelují na zákonodárce, aby zajistili ochranu divoké přírody před těžařskými firmami a krásné šumavské krajiny před developery a spekulanty s pozemky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.10.2014 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Chování na internetu: muži ve větším nebezpečí, ženy v roli obětí

Gender Studies prezentuje výsledky výzkumu, který zkoumal chování na internetu mezi muži a ženami ve věku 18-29 let, jako první v ČR se speciálním zaměřením na genderové rozdíly v souvislosti s kybernásilím a kyberšikanou. Dle hlavních zjištění svět internetu vzhledem k anonymitě genderové nerovnosti částečně zahlazuje, nicméně například díky rizikovějšímu chování kyberprostor je nebezpečnější pro muže. Zkušenosti s drobnější kyberšikanou má prakticky každý bez ohledu na pohlaví a věk. Celý text ::gender::
 

Vybrat1.10.2014 - PRAHA [Pionýr]
Nebojte se zeptat, pionýrská poradna je tu i pro vás!

Září je za námi. Děti si navykají na školní režim, spolu s rodiči se poohlížejí po mimoškolním vyžití, hledají oddíly a kroužky. U některých dětí se ale zřetelněji projevují různé nesnáze. Jsou roztěkané, obtížně komunikují, mají potíže se začlenit mezi spolužáky… zkrátka určité věci zvládají hůře, i když jinak jsou šikovné. Podobné situace dnes řeší i čím dál více rodičů, vychovatelů a vedoucích či trenérů. Pomocnou ruku jim nabízí poradna na webu www.pionyr.cz. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.10.2014 - NEBOVIDY [Nadace VIA]
NEBOjte se NEBOnávsi!

V sobotu 4. 10. 2014 je v NEBOvidech připraven „NEBOjácný večer plný překvapení“. Jde o slavnostní a veselé otevření nové nebovidské návsi, určené všem, kteří se chtějí dobře pobavit. Je završením ročního úsilí občanů Nebovid a Hlubokého Dolu, kteří si vlastníma rukama postavili náves podle svých představ. Zapomenutý prostor, který původně vymezovaly vysoké ploty, skladovací haly a průmyslové přístavky se proměnil k nepoznání.
Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1081 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz