Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.4.2018 - Liberec [Nová Akropolis]
Ukliďme Králův Háj

Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci se Statutárním městem Liberec a ANNOLK vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně "Ukliďme svět, ukliďme Česko!".

Čas a místo setkání: Sobota, 7. dubna 2018 v 10 h u hráze Liberecké přehrady.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.4.2018 - Plzeň [Nová Akropolis]
Pomozte uklidit pěší stezky kolem Radbuzy

Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s Městskou částí 3 a 2 a firmou Čistá Plzeň pořádá ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“.

Čas a místo setkání: Sobota, 7. dubna 2018 ve 13 h na informačním stánku u Papírenské lávky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2018 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Otevírání lanového centra a Loděnice Vltava

Neděle 8. dubna od 10 do 17 hodin bude patřit v lanovém centru na Libeňském ostrově všem příznivcům lezení a vodáctví. Po zimě zahajuje lanové centrum svou činnost a láká všechny Pražany ke zdolání svých fyzických hranic. Celý text ::::
 

Vybrat4.4.2018 - PETROVICE [Hnutí DUHA]
Záběry z dronu ukazují kolaps lesů v předhůří Jeseníků. Změna hospodaření musí přijít rychle. Hnutí DUHA vyzývá politiky k nápravě, spouští výzvu Zachranmelesy.cz

Předhůří Jeseníků v okolí Petrovic (mezi Zlatými Horami a Městem Albrechtice) bez lesů, místo zelených hor jen holiny a moře pařezů. Přesně takové záběry ukazují videa, na která upozornil Hnutí DUHA jeden z příznivců [1]. Je na nich patrné rozsáhlé hynutí nevhodně vysazených smrkových monokultur v předhůří a nižších polohách Jeseníků. Rozsah katastrofy potvrzuje varování, které ekologická organizace opakuje dlouhé roky, a považuje ji za alarmující. Hnutí DUHA zveřejňuje výzvu www.zachranmelesy.cz se sedmi body pro zdravé lesy. Apeluje na poslance a vládu, zejména ministry zemědělství a životního prostředí, aby situaci řešili. Cílem výzvy je předejít kolapsu lesů v Česku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2018 - [Děti Země]
Pro obchvat Břeclavi není „naturové“ hodnocení nutné

Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek krajského soudu o zrušení kompenzačních opatření Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2018 - PRAHA [MŽP ČR]
Velký úklid Česka proběhne v sobotu po Velikonocích. Přidáte se také?

Téměř 100 000 dobrovolníků se na 2 500 místech vloni zúčastnilo naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jejich zájem o letošní ročník napovídá, že loňskou hranici se opět podaří překonat. Nejde ale o lámání rekordů, cílem akce je uklidit nepořádek a černé skládky z našich měst, obcí a především přírody. Startujeme v sobotu 7. dubna. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2018 - Praha [Ukliďme Česko z.s.]
Hlášeny první případy přenosu prasečího moru na člověka

To, čeho se odborníci delší dobu obávali se bohužel stalo skutečností. Prasečí mor (Moribundus porcellus) se díky DNA mutaci (1) změnil ve vysoce virulentní formu, přenosnou na člověka... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.3.2018 - Praha [Ukliďme Česko z.s.]
Pozvánka na tiskovou konferenci k úklidu Česka

Dobrý den do redakcí,
zveme vás na tiskovou konferenci ministra Richarda Brabce k celorepublikové úklidové akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko", kterou společně pořádají spolek Ukliďme Česko z.s. a ČSOP. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - HRADEC KRÁLOVÉ [Citygraph]
Sociální podnik Citygraph slyší jen z poloviny, ale tiskne na 100 %

Sociální podnik Citygraph vznikl jako dvouletý projekt financovaný z prostředků OPZ, jeho hlavními aktéry jsou mladí lidé se sluchovým postižením. Doba realizace byla od 1.7.2016 do 30.6.2018. Jelikož se dvouletý projekt blíží ke konci, dovolte nám podělit se o zkušenosti z realizace projektu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.3.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Střílení vlků problémy chovatelů ovcí nevyřeší

Pět chovatelů ovcí z Broumovska chtějí soudní žalobou na Ministerstvo životního prostředí prosadit, aby jim stát "umožnil účinnou ochranu před vlky a reguloval jejich počet - jinými slovy aby byl možný jejich odstřel" [1]. V tiskové zprávě zveřejněné na webových stránkách Svazu chovatelů ovcí a koz [1] je uvedeno mnoho nepravdivých a zavádějících tvrzení, které v regionu vyvolávají paniku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - [Děti Země]
Hledají se kandidáti na Ropáka a Zelenou perlu 2017

Ekologové přijímají nominace na Ropáka už po šestadvacáté Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - STRAKONICE [Česká společnost ornitologická]
Zvířat zabitých traviči přibývá, poslední obětí je orel mořský

Policie se zabývá dalším nálezem mrtvého dravce s důvodným podezřením na otravu. Mrtvý orel mořský objevený na Strakonicku je jen za tento rok s největší pravděpodobností již devatenáctou obětí otrávených nástrah, které berou velmi brutálním způsobem život často extrémně vzácným a ohroženým druhům dravců. Orel si zřejmě přinesl část návnady na místo, kde se jejím pozřením otrávil. Zbytek nástrahy se smrtelně jedovatým karbofuranem tak může stále být v širším okolí nálezu a ohrožovat další dravce, ale i jiné živočichy včetně člověka. Lidé by se v případě podezřelého nálezu návnady nebo uhynulého zvířete neměli ničeho dotýkat, ale měli by neprodleně volat policii a Českou společnost ornitologickou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - MIKULOV [AOPK ČR]
Vycházka za jedlými rostlinami do CHKO Pálava

Třetí vycházka z cyklu Užitá botanika, který pro veřejnost od loňského roku pořádá AOPK ČR, Správa CHKO Pálava, se vydařila. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - Praha [Společnost pro zvířata - zo Čsop]
MÍSTO VAJEC - dejme koledníkům JABLKA.

MÍSTO VAJEC - DEJME KOLEDNÍKŮM JABLKA! PROČ?
Protože 98,5 % slepic v ČR stále živoří v klecích a jiných věznících chovech.
Pouze 1 – 1,5 % v ČR tvoří volné a volné bio chovy.
V roce 2017 bylo v ČR chováno komerčně 4 965 255 slepic/nosnic (ČSÚ).
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Les může sloužit veřejnosti a zároveň si zachovat produkční funkci

Lidé ve svém volném čase navštěvují lesy v blízkosti svého bydliště čím dál častěji. Vyrážejí na houby, pikniky v přírodě, na cyklistické projížďky nebo jen tak na procházku. Tomuto trendu se přizpůsobuje i lesní hospodářství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2018 - Praha [Pražské služby]
V metropoli roste zájem o třídění odpadu

Pražské služby v loňském kalendářním roce svezly rekordních osm tisíc tun biologicky rozložitelného odpadu. Kompostejner neboli hnědou nádobu na bioodpad od Pražských služeb využívá už téměř dvanáct tisíc zákazníků. Separaci bioodpadu podporuje i pražský magistrát, který ve vybraných částech testuje jeho svoz z bytových domů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Prověřte možnosti, jak omezit znečištění z uhelných elektráren, vyzývají poslanci

Poslanci a poslankyně Výboru pro životní prostředí právě schválili usnesení, které vyzývá Ministerstvo životního prostředí ke zřízení pracovní skupiny, která bude hledat možnosti omezení výjimek z nových limitů pro znečišťování ovzduší z největších uhelných elektráren [1]. Složení skupiny má zahrnovat zástupce ministerstev, provozovatelů elektráren, krajů a nevládních organizací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2018 - Praha [Česká krajina]
Milovickou rezervaci dnes navštívili ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr zemědělství Jiří Milek

Rezervaci velkých kopytníků dnes odpoledne navštívili ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr zemědělství Jiří Milek za doprovodu náměstka hejtmanky Středočeského kraje Miloše Petery a starosty Milovic Milana Poura. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.3.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Přijďte pomoci přírodě, potřebuje poklidit!

Předjaří - počátek pěkného počasí. Při procházkách přírodou pohříchu přichází pořádná pumelice… „Potkáte plasty poházené po příkopech, po polích, potoky plné pneumatik, papíry podél pěšin, parky přeplněné plechovkami, poloprázdnými petkami, použitými plínami, petardami, prošlými potravinami…, prostě peklo, poukazuje předseda Přátel poklizené přírody Petr Pádlo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.3.2018 - LIBEREC/PRAHA [ZOO Liberec]
Ohroženým druhům zvířat nyní můžete pomoci i darováním svého starého oblečení

Zítra, ve středu 28. 3. 2018 proběhne v Praze oficiální otevření obchodu Moment, který provozuje česká nezisková organizace Moment Charity Shops. Ta je známá tím, že prodejem věcných darů ve svých second handech finančně podporuje další neziskové organizace. Mezi ně patří například Mobilní hospic Ondrášek, Stacionář Žebřík, Kola pro Afriku nebo Save-Elephants. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1201 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz