Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.2.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Půl miliardy denně Vladimiru Putinovi za ropu a plyn

Český statistický úřad právě zveřejnil statistiku zahraničního obchodu za rok 2014. Vyplývá z ní, že z české ekonomiky loni odteklo 61 miliard za dovoz zemního plynu a 117 miliard za ropu, celkem tedy 488 milionů korun denně [1]. Většina přitom směřovala do Ruska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.2.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nová pravidla pro národní parky zlepšují současnou situaci, ale v lesích umožňují i velkoplošnou těžbu

Návrh novely zákona, kterou se zpřesňují pravidla ochrany přírody v národních parcích, jde správným směrem. Novela zlepšuje podmínky pro ochranu přírody v NP a stanovuje stejné principy péče pro všechny čtyři české NP. Pouze pro situace, kdy jejich odlišné podmínky vyžadují specifický přístup, má každý národní park své vlastní paragrafy. Návrh dnes ministerstvo životního prostředí zveřejnilo v legislativní knihovně a zaslalo legislativní radě vlády. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.2.2015 - PEC POD SNĚŽKOU [Horská služba ČR]
Lavina zasypala dva lyžaře

Tři skialpinisté ve věku kolem třiceti let dnes dopoledne strhli lavinu v Malé Studniční jámě nad Obřím dolem, dva z nich zasypala, třetí se stačil schovat za skalnatý výběžek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.2.2015 - PRAHA [Pracovní společnost nástavkových včelařů]
Ozvat se proti diskriminaci není předem prohraný boj

Většina krajů podporuje začínající včelaře dotací na pořízení základního vybavení. V minulých letech jsme byli svědky diskriminačního přístupu, kdy kraje podmiňovaly udělení dotace vstupem do Českého svazu včelařů, o. s. (ČSV). Ve Zlínském kraji se podařilo po letech upozorňování dosáhnout zrušení diskriminační podmínky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.2.2015 - TIRANA [Charita ČR]
Albánie se potýká s rozsáhlými povodněmi

Jižní Albánii zasáhly rozsáhlé povodně, které začaly 29. ledna 2015 a vyvrcholily 1. února 2015. Hlavní silnice jižní Albánii byly zcela zablokované. Srážky způsobily rozvodnění hned několika řek, Osumi, Vjose, Gjanica, Drinos, Devolli a Shkumbin. Téměř všechny jižní oblasti, Berat, Elbasan, Fier, Vlora a Gjirokastra, se ocitly pod vodou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.2.2015 - KAOPETA EAST [Charita ČR]
Na řadě je vybudování veterinární kliniky

Díky úspěšnému očkování a ošetření hospodářských zvířat, zejména skotu, ovcí, koz a oslu, získalo v roce 2014 více než sto tisíc členů kmene Toposa z jihosúdánském oblasti Kapoeta East větší šanci na zajištění dostatku potravin. Jihosúdánská Charita Torit ve spolupráci s Charitou ČR pro ně nyní plánuje postavit centrální veterinární kliniku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.2.2015 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Hudební kroužek pro předškoláky

Praha 4. 2. 2015 – Stanice techniků DDM hl. m. Prahy otevírá ve druhém pololetí školního roku Hudební kroužek pro předškoláky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.2.2015 - PRAHA [Národní muzeum]
Národní muzeum spouští dobrovolnický program! Zapojte se do týmu odborníků a pracovníků největší muzejní instituce u nás

Národní muzeum spouští program dobrovolnictví a nabízí tak příležitost zájemcům z řad veřejnosti podílet se na životě a běhu největší muzejní instituce v České republice. Své místo si v muzeu může najít opravdu každý – student hledající odbornou praxi, senior mající zájem o uplatnění v kultuře či někdo, kdo hledá smysluplné a naplňující využití svého volného času. V rámci programu se mohou dobrovolníci zapojit do rozmanité škály činností – od odborné práce, jako je například zpracování sbírkových fondů či asistence při přípravě programů pro veřejnost, až po pomoc s administrativou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.2.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Potřeba hnědého uhlí se dle Energetické koncepce sníží o 73 procent. Teplárny uhlí za limity nepotřebují

Dle Aktualizace Státní energetické koncepce (ASEK) klesne potřeba uhlí do roku 2040 v ČR o 73 procent, aniž by lidé v zimě trpěli chladem [1]. Stane se tak díky modernizaci tepláren a rozvodů tepla i odstavování obstarožních plýtvavých elektráren. Stát má dle koncepce počítat i se zateplováním domů a čistými zdroji tepla. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.2.2015 - JUBA [CARE ČR]
CARE vítá příměří v Jižním Súdánu, se kterým ale musí být také zajištěno mírové uspořádání

CARE vítá podpis příměří mezi vládními a opozičními silami v Jižním Súdánu. Příměří podepsané 1. února v Etiopii zavazuje obě strany k ukončení konfliktu, který od prosince 2013 sužuje tento nejmladší stát světa. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.2.2015 - BRNO [Děti Země]
Soudní spory přípravného výboru o referendum v Brně skončily

Tisková zpráva občanské aliance Referendum 2014 o odmítnutí dvou kasačních stížností NSS o referendu k umístění železničního nádraží, neboť již bylo vyhlášené. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.2.2015 - PRAHA [Social Help o.s.]
Mobily pro seniory zdarma

Občanské sdružení Social Help o.s., zaměřené na pomoc seniorům vydalo zprávu o pilotním projektu, který vedle své pravidelné činnosti realizovalo v uplynulém roce. Celý text ::::
 

Vybrat1.2.2015 - PRAHA [Pionýr]
Plnoletý koncert Děti dětem

Zní to jako protimluv, ale je to tak, koncert Děti dětem má za sebou osmnáctý ročník, který opět stál za to! V pražském Kongresovém centru se v sobotu 31. 1. sešla více než tisícovka dětí, kterým mezi šestou a devátou večer patřilo jeviště i hlediště Kongresového sálu. A kdo to všechno spískal? Tuto tradiční kulturní akci pro děti pořádají společně Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.1.2015 - BRNO [REMA]
V brněnské OpraKavárně si lidé mohou nechat opravit boty, šaty i elektroniku, chrání životní prostředí před zbytečným odpadem

Rozbitý mobil, staré rádio či roztrhané šaty si lidé mohou nechat opravit na jednom místě. Smyslem akce s názvem OpraKavárna, která je obdobou světoznámého RepairCafé, je totiž podpořit opravu rozbitých výrobků a tím i ochranu životního prostředí. Letos již druhý ročník se uskuteční v sobotu 7. února v areálu Industra v Brně. Lidé si v rámci akce mohou nechat opravit nejen oděvy a obuv, ale také například nábytek či elektroniku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.1.2015 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
ECČB radí a měří termovizí, za Jihočechy přijede elektromobilem od společnosti E.ON

Pod poměrně dlouhým typovým označením SMART 45 1EV FORTWO COUPE ELECTRIC DRIVE se skrývají elektromobily, které v ČR provozuje a od roku 2010 v rámci marketingových projektů vybraným institucím a firmám zapůjčuje energetická společnost E.ON. Pokud potkáte na jihočeských silnicích jednoho z těchto Smartů s logem ECČB, jedná se o automobil zapůjčený poradenskému středisku Energy Centre České Budějovice pro účely bezplatného poradenství přímo u klienta. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.1.2015 - NSANJE [CARE ČR]
Zničující povodně v Nsanje v Malawi

Provincie Nsanje v dolním povodí řeky Shire leží ve výšce 45 metrů nad mořem a již v minulosti byla mnohokrát zasažena povodněmi. Nedávné vydatné deště však vedly k rozsáhlým záplavám i v oblastech Malawi, které ještě nikdy předtím povodně nezažily. Pro mnoho lidí z Nsanje se povodně staly běžnou událostí, ale rozsah letošních povodní nemá obdoby. Povodně mají za následek smrt více než 50 lidí, včetně mnoha dětí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.1.2015 - PRAHA [Kočičí domov Sluníčko, z.s.]
Přes 100 koček z útulků bude hledat domov na akci v Toulcově dvoře

Kočičí domov Sluníčko, z.s. pořádá v sobotu 31. 1. 2015 od 10 hod. svou II. Valentýskou umísťovací výstavu opuštěných koček v Toulcově dvoře na Praze 10 v Hostivaři. K účasti na výstavě bylo pozváno 20 organizací pomáhajích opuštěným zvířatům. O trvalý pobyt, hřejivý klín, plnou misku a láskyplnou dlaň se bude ucházet na 100 kočiček. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.1.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 3. února projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat28.1.2015 - PRAHA [Česká krajina]
Historická událost: divocí koně se po staletích vracejí do České republiky

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijede ve středu po poledni do České republiky. Jejich novým domovem se stane nestátní rezervace ve středočeských Milovicích. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.1.2015 - PRAHA/LONDÝN [Hnutí DUHA]
Británie uvalila limity na těžbu břidlicového plynu

Britská vládní koalice včera večer překvapivě schválila výrazné omezení plánů na těžbu břidlicového plynu v zemi [1]. Nebezpečného hydraulického frakování budou ušetřeny národní parky a mimo ně budou v jednotlivých případech stanovovány daleko přísnější podmínky pro povolení těžby. Využívání plynu navíc musí být v souladu se zákonem [2], kterým se řídí snižování závislosti Británie na fosilních palivech. Moratorium na veškerou těžbu však schváleno nebylo. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1092 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz