Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat13.3.2017 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
Supercross 2017 na Božím Daru již tuto sobotu

Seriál crossových soutěží pro děti a mládež Zimní Supercross již rozdal poháry mladým snowboardistům, mladým lyžařům - skicrossařům a na start se chystají tuto sobotu 18.3. také běžkaři. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.3.2017 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Otevři si léto s Hnutím Brontosaurus a připrav se na příval zážitků i dobrý pocit z dobrovolnictví

Na letních akcích budou brontosauři zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata nebo značit turistické trasy na Ukrajině. Zároveň si ovšem užijí zážitkový program. Podívej se už teď na nabídku brontosauřích letních akcí a vyber si tu, která ti nejvíce vyhovuje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.3.2017 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Konference „Zeleno-modrá infrastruktura“

Klima se mění. A s každou změnou zpravidla přicházejí výkyvy, než se stav uvede do nové rovnováhy a takové výkyvy právě zažíváme v extremitě počasí. Dlouhá období extrémního sucha a horka střídají krátké, ale extrémně intenzivní přívalové srážky. A dopady toho všeho? A cesty, jak tyto dopady zmírnit a zlepšit podmínky pro život ve městě, jako je Plzeň? Ty hledá právě tato konference, zaměřená na praktická řešení (zejména vegetační střechy, ozelenění kolejišť, ale i další), přednášená odborníky z praxe. Součástí bude i ukázka modelů, vzorků a mezioborová diskuze.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.3.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Miloš Zeman právě vetoval novelu zákona o národních parcích, která zlepšuje ochranu naší nejcennější divoké přírody. Poslanci by měli vyslyšet názor veřejnosti, vědců i umělců a veto přehlasovat

Prezident Miloš Zeman dnes vetoval novelu zákona o ochraně přírody, která mění pravidla péče o čtyři české národní parky, a vrátil ji k opakovanému hlasování do Sněmovny. Poslanci tak budou hlasovat o novele již potřetí, a to pravděpodobně již počátkem dubna. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.3.2017 - LIBEREC [Nadace Ivana Dejmala]
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor změnila svůj název a nově se jmenuje Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Odkazuje tak na druhého polistopadového ministra životního prostředí, který stál u jejího vzniku. Ivan Dejmal se zasadil o položení základů systematické péče o životní prostředí v České republice. Zároveň se nadace rozhodla své zkušenosti, které získala při obnově a ochraně přírodního a krajinného prostředí Jizerských hor, uplatnit i v dalších místech celé České republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.3.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Muzeum otevírá výstavu Věry Říčařové

U příležitosti Světového dne loutkového divadla připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v úterý 21. března od 17 hodin vernisáž výstavy Věra Říčařová: Hrát si. Ta návštěvníkům vůbec poprvé představí volnou výtvarnou tvorbu této legendární loutkářky. Vernisáž doprovodí křest nové publikace z cyklu (O)hlasy žen v české kultuře věnované Věře Říčařové. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.3.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
V ČR dochází k porušování zákona nařizujícího označování pravých kožešin na textiliích

Z výsledků rozsáhlého průzkumu trhu, který na podzim provedla organizace Svoboda zvířat, vyplývá, že pravé kožešiny na textilních výrobcích nejsou ve většině případů vůbec označovány. Dochází tak k matení spotřebitele, který nemá možnost informované volby a může si omylem zakoupit výrobek s pravou kožešinou v domnění, že je umělá. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.3.2017 - Brno [Ekosmák o.s.]
Již za měsíc se chystá velký úklid Česka, přidejte se také!

Měsíc před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko evidují organizátoři již 1 000 úklidových akcí. Podaří se aktivně zapojit kýžené 1% obyvatelstva ČR? Desítky tisíc dobrovolníků budou uklízet v lesích, obcích a městech, podél komunikací, ale také na řekách, v podzemí, v chráněných územích... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.3.2017 - [Děti Země]
Nejlínější v Sobotkově vládě? Šlechtová, Ťok a Brabec!

Porušují lhůty při vyřizování žádostí o informace či v územním řízení Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.3.2017 - Praha/EU [SEVEn]
Projekt ProCold uspořádal mezinárodní soutěž o energeticky nejúčinnější modely na evropském trhu a nyní představuje modely, které vyhrály v pěti kategoriích profesionální chladicí a mrazicí techniky

Spotřeba elektrické energie u profesionálních chladniček a mrazniček klesá i díky energetickým štítkům. Projekt ProCold uspořádal mezinárodní soutěž o energeticky nejúčinnější modely na evropském trhu a nyní představuje modely, které vyhrály v pěti kategoriích profesionální chladicí a mrazicí techniky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.3.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Hokulo 2017

Hokulo je hokejbalový turnaj pro skauty všech věkových kategorií, který se letos uskuteční už po čtrnácté. Zázemí pro pořádání turnaje v podobě svého školního hřiště poskytuje každoročně ZŠ Mozartova v Olomouci. Celý text ::::
 

Vybrat6.3.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Tatiana Vilhelmová zpívá v soutěži "Tvoje tvář má známý hlas" za národní parky. A v druhém dílu včera vyhrála

Známá herečka Tatiana Vilhelmová vyhrála včera večer v druhém dílu třetí řady pořadu TV NOVA "Tvoje tvář má známý hlas" a podpořila ochranu divoké přírody národních parků. V průběhu soutěže se totiž rozhodla podporovat tuto dlouhodobou práci Hnutí DUHA [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.3.2017 - Praha 2 [Nová Akropolis]
Jak se stát dobrovolníkem?

Pro všechny zájemce o dobrovolnictví pořádá Nová Akropolis kurz s názvem "DOBROVOLNÍKEM NA 100 %". Začátek kurzu je 9. 3. 2017 v 18 hod na adrese Nová Akropolis, Varšavská 516/19, Praha 2. Celý text ::kultura::
 

Vybrat6.3.2017 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Vánoční jedličky budou vysazeny v Hostivařském lesoparku

Jedle bělokorá z českých lesů pomalu mizí. Proto se středisko ekologické výchovy v Praze rozhodlo před Vánoci uspořádat prodej symbolických vánočních stromečků, které budou v sobotu 18. března vysazeny v Hostivařském lesoparku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2017 - PRAHA [Kverulant.org]
Kverulant.org dnes odhalil již čtvrtý útok billboardové lobby na zákon proti billboardům

V květnu 2012 byla přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy. Podle této novely billboardy zmizí od dálnic a silnic I. třídy nejpozději 1. září letošního roku. Přijetí tohoto zákona bylo vyvrcholením Kverulantovy kampaně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2017 - [ex voto]
Hvězdy hudebního nebe budou zářit a třídit odpad v Plzni na Žebříku

Již 10. března budou v areálu DEPO2015 v Plzni vyhlášeny výsledky hudební ankety Žebřík 2016. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat1.3.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Poslanci dnes odmítli destruktivní návrhy Senátu a potvrdili ochranu svobodného vývoje přírody v národních parcích. Zákon nyní ještě může vrátit prezident

Poslanci dnes hlasováním potvrdili své prosincové rozhodnutí [1], kterým schválili novelu zákona o ochraně přírody a krajiny. Ta mění a zpřesňuje pravidla pro české národní parky. Pro její podporu se vyslovilo 117 poslanců, tedy přesvědčivá většina poslanecké sněmovny. Podpořily ji poslanecké kluby ANO, TOP 09 a Starostové, KDU-ČSL, Úsvitu a velká část klubu ČSSD. Přidalo se i sedm poslanců KSČM. Proti byla naopak celá ODS. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.3.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Rada seniorů ČR]
V systému placení za elektřinu zůstává polojasno. Před rokem skončil nepovedený návrh tarifů ERÚ. Nové musí být spravedlivé a transparentní

Přesně před rokem stáhl Energetický regulační úřad (ERÚ) svůj návrh na reformu elektrických tarifů, založenou na zvýšení paušálních plateb podle velikosti jističe. Reforma hrozila podstatně zdražit elektřinu domácnostem s nízkou spotřebou elektřiny a všem, kteří chtějí šetřit za elektřinu ze sítě - ať už tím, že si ji sami vyrábějí v několika fotovoltaických panelech na střeše, nebo používáním úsporných spotřebičů. Do veřejné diskuse o takzvané Nové tarifní struktuře se loni aktivně zapojila i Rada seniorů a Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.3.2017 - Praha [Pražské služby, a.s.]
Pražané za prvních šest měsíců vytřídili téměř 28 tun kovových obalů

V únoru přibylo v ulicích metropole 39 šedě zbarvených nádob určených ke sběru kovových obalů a jejich počet bude během roku dále narůstat. V únoru se o šedý kontejner rozšířila vybraná stání na tříděný odpad v Praze 8, Praze 10, Praze 13 a Praze 18. Sběr nové komodity je celoplošně zajišťován ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy od srpna loňského roku. Aktuálně se v metropoli nachází 338 kontejnerů na kov. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.2.2017 - Brno [Ekosmák o.s.]
Staňme se změnou!

Hlavní cílovou skupinu celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko představuje i pro letošek mládež. Zapojení školních a zájmových kolektivů do úklidů české přírody podpoří distribuce úklidových pomůcek, nový výukový materiál a výtvarná soutěž. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1167 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz