Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.9.2020 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Soused netopýr – výtvarná soutěž pro děti z pražských škol je opět tu!

Česká společnost pro ochranu netopýrů vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti z pražských mateřských, základních a středních škol na téma „Soused netopýr“. Uzávěrka soutěže je 9. října 2020. Vítězní autoři v jednotlivých věkových kategoriích budou odměněni věcnými cenami a jejich díla vystavena v Komunitním centru Kampa v listopadu 2020. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.9.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Lesy ČR ve velkém kácí v NPR Boubínský prales. Hnutí DUHA zveřejnilo fotodokumentaci a dalo podnět ministerstvu k zastavení ničení rezervace

Hnutí DUHA dnes zveřejnilo dokumentaci rozsáhlých těžebních zásahů v Národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Již dříve kritizovalo Správu CHKO Šumava za vydání výjimky, která umožnila státnímu podniku Lesy ČR kácet kůrovcem napadené stromy na velké části rezervace [1]. V rámci odvolacího řízení dalo již v červenci podnět Ministerstvu životního prostředí k úplnému zastavení kácení v boubínské rezervaci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.9.2020 - Praha [Cira Advisory]
První ze série podzimních webinářů představí cirkulární eventy

Společně s Institutem cirkulární ekonomiky a expertkou na event management Martinou Kafkovou, zakladatelkou agentury M-ocean fungující přes 17 let, navazujeme na úspěšnou sérii jarních webinářů, a to tématem prezentujícím zelené akce budoucnosti – cirkulární eventy. Tento nový komplexní koncept vznikal několik měsíců na základě potřeby organizovat akce společensky odpovědně a ekologicky. Na webináři, který se bude konat 16. září, tak účastníky Martina Kafková seznámí s principy cirkulárního eventu a přiblíží jim, jak na to. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat8.9.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
"Starosto, pojďme si vyrábět elektřinu". Lidé a obce žádají poslance o podporu pro obnovitelné zdroje

Dnes na tiskové konferenci před Poslaneckou sněmovnou oznámili zástupci Hnutí DUHA a zástupci obcí své požadavky na změny návrhu novely zákona o podporovaných zdrojích energie, který aktuálně vstupuje do poslaneckého projednávání [1]. Je dobře, že návrh umožní výstavbu větrných turbín jak ekologické organizace a řada obcí žádala, ale novela prozatím ignoruje možnosti fotovoltaických elektráren. Právě o jejich instalaci - zejména na střechách svých budov - mají obce a města, ale také jednotlivé domácnosti, největší zájem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.9.2020 - České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z Evropy přijela pomáhat se sklizní v Českých Kopistech

Ve vesnici České Kopisty se ve dnech 6. 9. – 20. 9. 2020 uskutečňuje mezinárodní dobrovolnický projekt, podporující místní společnost Svobodný statek na soutoku. Deset mladých dobrovolníků a dobrovolnic z Francie, Německa, Slovenska a Maďarska pomáhá se sklizní a péčí o areál. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA, Evropského sboru solidarity a Svobodného statku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.9.2020 - [Děti Země]
Ministr Havlíček se ve svém pořadu NA ROVINU často plete

Děti Země zjistily, že ve třetím díle se mýlil nejméně třikrát Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat8.9.2020 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
ČRA společně s UNDP podpoří v rámci čtyřletého projektu v Bosně a Hercegovině oblast vinařství

Česká rozvojová agentura začala v březnu tohoto roku spolupracovat s UNDP na projektu financovaném Evropskou unií v Bosně a Hercegovině. Hlavním cílem projektu je funkční nastavení státní správy v oblasti zemědělství. Tímto úkolem byla pověřena ČRA, která prostřednictvím českých expertů a zkušeností z doby vstupu do EU bude moci místní vládě doporučit řešení, jak státní správu v oblasti zemědělství připravit na případný vstup do EU. Dalším cílem projektu je podpora bosenských producentů a zemědělských podniků prostřednictvím grantů, což je hlavním úkolem místní pobočky UNDP, která v zemi pracuje již delší dobu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat8.9.2020 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Česká rozvojová agentura společně s UNDP podpoří v rámci čtyřletého projektu v Bosně a Hercegovině oblast vinařství

Česká rozvojová agentura začala v březnu tohoto roku spolupracovat s UNDP na projektu financovaném Evropskou unií v Bosně a Hercegovině. Hlavním cílem projektu je funkční nastavení státní správy v oblasti zemědělství. Tímto úkolem byla pověřena ČRA, která prostřednictvím českých expertů a zkušeností z doby vstupu do EU bude moci místní vládě doporučit řešení, jak státní správu v oblasti zemědělství připravit na případný vstup do EU. Dalším cílem projektu je podpora bosenských producentů a zemědělských podniků prostřednictvím grantů, což je hlavním úkolem místní pobočky UNDP, která v zemi pracuje již delší dobu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.9.2020 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Odborník podporuje ukončení využívání divokých druhů zvířat v cirkusech

Dobrý den,
už ve středu 16.9. pravděpodobně proběhne 3. čtení novely zákona na ochranu zvířat proti týrání, kdy poslanci rozhodnou mj. o osudu zvířat v cirkusech. Rádi bychom Vás v této souvislosti upozornili na vyjádření etologa a výzkumného pracovníka Mgr. Stanislava Lhoty, Ph.D. týkající se využívání divokých druhů zvířat v cirkusech.

Celé vyjádření etologa Stanislava Lhoty naleznete v textu níže.

S pozdravem
Ing. Anna Bernátková
koordinátorka kampaně Cirkusy bez zvířat
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.9.2020 - Valašské Meziříčí [Crest Communications]
S vodními zdroji je třeba lépe pracovat, zaznělo na konferenci Voda v krajině

Odborníci na problematiku vody se na konferenci Voda v krajině shodli na tom, že voda a vodní zdroje jsou zranitelné, a proto je potřeba, abychom více přemýšleli nad tím, jak s nimi správně a udržitelně pracovat. Konference se uskutečnila 29. srpna ve Valašském Meziříčí za podpory grantového programu Radegast lidem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2020 - Praha [Svoboda zvířat]
Poslanecká sněmovna bude brzy hlasovat o osudech zvířat v cirkusech

Vládní novela zákona na ochranu zvířat proti týrání čeká na třetí čtení v Poslanecké sněmovně. Tato novela obsahuje mnoho velkých a diskutovaných témat. Např. zákaz klecových chovů slepic, zákaz drezury a vystupování divokých druhů zvířat v cirkusech, kompenzace pro kožešinové farmy a mnoho dalších. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
V pondělí bude Mezinárodní den čistého ovzduší. Jak je na tom Česko?

OSN vyhlásila na 7. září Mezinárodní den čistého ovzduší: https://www.un.org/en/observances/clean-air-day Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2020 -
Na Ekofilm míří oceněný film Země medu i Kapitán Demo

Přípravy ekologického filmového festivalu finišují Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2020 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Citlivost douglasky tisolisté k suchu stoupá

Vlastníci lesů i lesníci si naléhavě kladou otázky, jaké dřeviny mají vysazovat na holinách, způsobených kůrovcem, aby lesy zůstaly zachovány i pro budoucí generace. Řada vědců a vědeckých pracovišť se jim snaží pomoci nalézt odpověď. V současné době proto probíhá ve vědecké komunitě velmi důležitá debata, která se soustřeďuje na možnosti a přístupy k obnově lesa. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Premiér opět vyjádřil podporu pro ochranu zvířat v cirkusech

Dobrý den,
poslanci možná už ve středu 16.9. rozhodnou o osudech divokých druhů zvířat v cirkusech. Zastánci cirkusů bez divokých druhů zvířat z organizace Svoboda zvířat se proto sešli s premiérem Andrejem Babišem a předali mu tištěnou Petici za zákaz chovu a využívání divokých zvířat v cirkusech v ČR s 27 336 podpisy. Premiér Andrej Babiš už v minulosti dal svůj příslib k ochraně těchto zvířat.

Další podrobnosti se dočtete v tiskové zprávě níže.

Materiály ke stažení: 
Fotky z předání petice Andreji Babišovi: 

https://www.dropbox.com/sh/16bi40d5eny405w/AAB3YbNBNRcSHZ1UFEGaJotxa?dl=0


S pozdravem
Ing. Anna Bernátková
koordinátorka kampaně Cirkusy bez zvířat Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - PRAHA [Radioservis]
Vychází nová kniha z Edice Osudy - Josef Fanta: Ekolog lesa a krajiny

Cesta z Krkonoš do Nizozemí a zpět je strhujícím životním příběhem žijící legendy moderního evropského lesnictví, ekologie krajiny a vizionáře udržitelného způsobu života. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - [Děti Země]
ŘSD ČR vzdalo přípravu D5204.1 z Pohořelic do Nové Vsi

Úsek dálnice je zatím bez výjimky ze zákona i bez územního rozhodnutí Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - Praha [Česká krajina]
Česká krajina byla původně otevřená, upozorňují vědci. Nástup lesů umožnil člověk a vybití velkých býložravců

Původní podoba krajiny v Evropě, včetně České republiky, byla mnohem otevřenější, než dnes. Její zarůstání a nástup lesů umožnil až člověk, který vybil stáda velkých býložravců, která do té doby bránila dřevinám v ovládnutí kontinentu. Čeští vědci na to upozorňují v rozsáhlém, dvojdílném článku, který publikoval časopis Vesmír. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1280 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz