Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.9.2014 - PRAHA [ČSOP]
NET4GAS generálním partnerem nového ročníku soutěží Ekologická olympiáda a Zlatý list

Společnost NET4GAS se stala pro nadcházející ročník celostátních přírodovědných soutěží Zlatý list a Ekologická olympiáda 2014/2015 jejich generálním partnerem. „Vést děti a mládež k blízkému vztahu k přírodě je čím dál složitější. Proto se podpora přírodovědných soutěží stala neodmyslitelnou součástí našeho programu NET4GAS Blíž přírodě a pro nový ročník, který právě startuje, ji ještě rozšiřujeme,“ říká Zuzana Kučerová, která má program v NET4GAS na starosti. Pořadatelem soutěží je Český svaz ochránců přírody, organizátorem jeho zájmová složka Sdružení mladých ochránců přírody ČSOP.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Už 41 667 lidí spolu s vědci požaduje ochranu jedinečné šumavské přírody a stop developerům, těžařům a pozemkovým spekulantům

Petice za dobrý zákon o NP Šumava dnes předána sněmovně. Poslanci projednají návrh usnesení, aby senátní zákon o Šumavě byl „smeten ze stolu“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2014 - DOKSY [Hnutí DUHA]
Vlci v Máchově kraji vyvedli mláďata. Nová část CHKO Kokořínsko dostala symbolický dárek

Hnutí DUHA s radostí uvítalo zprávu státní Agentury ochrany přírody a krajiny, že vlci, kteří žijí v divokých lesích a slatinách Máchova kraje, letos už vyvedli mladé [1]. Je to dnes patrně jediná množící se smečka vlků v České republice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2014 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Klima a úspory energie - sympozium a exkurze

Pro starosty a další zástupce jihočeských měst a obcí je určeno sympozium v Českých Budějovicích ve čtvrtek 11.9.2014 a exkurze do obcí Bad Goisern a Hallstatt v pátek 26.9.2014. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2014 - PRAHA [U vystřelenýho oka]
Benefiční koncert pro Sluneční školu v Himalajích

Ve středu 10.9.2014 poběhne U vystřelenýho oka 5. ročník benefice pro Sluneční školu v Himalajích, program začíná v 19 hodin, hraje skupina Sto zvířat, příspěvek škole je 200 Kč. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.9.2014 - BRNO [Děti Země]
Primátor Roman Onderka je zodpovědný za zmaření referenda v Brně

Tisková zpráva občanské aliance Referendum 2014 o dnešním jednání zastupitelů v Brně a nevyhlášení referenda o poloze nádraží Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda začala připravovat antifosilní zákon, který srazí naši závislost na ropě, plynu a uhlí. Ministr Richard Brabec však musí šlápnout na plyn

Vláda učinila první kroky k přijetí nového zákona, který by srazil kritickou závislost naší země na drahých dovozech ropy a plynu (zejména z Ruska) i na uhelných dolech. Vyplývá to ze zprávy o plnění programových priorit kabinetu, kterou zítra projednají ministři. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Neziskovky mohou vyjet do Norska, Lichtenštejnska nebo na Island. Cílem je navázání spolupráce.

Už jen jeden měsíc mají neziskové organizace na to, aby podaly žádost o mikrogrant z Fondu pro NNO, který společně administrují Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti. Mikrogranty mají pomoci českým neziskovým organizacím navázat nebo prohloubit spolupráci s norskými, lichtenštejnskými nebo islandskými organizacemi. Peníze jsou určeny zejména na cesty zástupců českých organizací do donorských zemí za účelem osobní návštěvy partnerské organizace. Dalším krokem navázané spolupráce je pak její prohloubení během přípravy společné žádosti do Fondu pro NNO. Maximální výše grantu je 70 000 Kč a termín odevzdávání žádostí je 1. října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat1.9.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Zápis do kroužků Karlínského Spektra

Praha 1. 9. 2014 – Od 1. září se v budově Karlínského Spektra na Karlínském náměstí v Praze 8 naplno rozběhne zápis do kroužků. Přijďte kdykoli mezi 14 – 19 hodinou do Spektra nebo volejte na telefon 222 333 888. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.9.2014 - PRAHA [SANANIM ]
Tradiční Hrnčířské trhy na Kampě s doprovodným programem pro celou rodinu

První zářijový víkend ožije pražská Kampa opět Hrnčířskými trhy s programem pro celou rodinu. Ve dnech 6. a 7. září zde představí ve dvou desítkách stánků českou keramiku renomovaní řemeslníci. Své výrobky tu nabídne i chráněná keramická dílna neziskové organizace SANANIM, která pomáhá lidem závislým na drogách jejich blízkým. Výtěžek z prodeje bude věnován Terapeutické komunitě na Karlově, která jako jediná u nás se specializuje na léčbu matek s dětmi. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.9.2014 - OLOMOUC [Junák - svaz skautů a skautek, okres Olomouc ]
Skauti otevřou své klubovny

V pátek dne 5. září pro Vás pořádají skauti okresu Olomouc Den otevřených dveří. Skauti dveře svých kluboven otevřou mezi 16 a 18 hodinou. Vítání jsou všichni, děti i jejich rodiče. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.9.2014 - PRAHA [Kulturní Jižní Město, o.p.s.]
Pivní slavnosti na Jižním Městě

V rámci oslav 38. narozenin Jižního Města se můžete těšit na 3 dny pivních slavností! Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.9.2014 - PRAHA [vedoucí zájmových útvarů DDM Praha 7]
Vodárenská věž musí sloužit Domu dětí a mládeže i po rekonstrukci

Oblíbená vodárenská věž na Praze 7, která slouží dětským zájmovým útvarům Domu dětí a mládeže Prahy 7 již od 70. let minulého století, potřebuje rekonstrukci. To je samo o sobě dobrá zpráva, ale jak bude činnost dětských oddílů vypadat po rekonstrukci a během ní, není ještě dořešeno. A to MČ Praha 7 chce s rekonstrukcí začít již na podzim. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.8.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Romská pouť po šestnácté

Romové z různých koutů České republiky se setkají 20. září 2014 na Svatém Kopečku u Olomouce během tradiční pouti, kterou organizuje Charita Olomouc. Přijměte pozvání a prožijte duchovní zážitek, poznejte romskou hudbu a tanec, nebo se jen přijďte pobavit v rámci atraktivního kulturního programu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.8.2014 - PRAHA [Pionýr]
Pionýr Open

Festival otevřených kluboven a akcí od 5. do 14. 9. 2014 - 200 akcí pro veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.8.2014 - PLZEŇ [Ponton, občanské sdružení]
Benefiční koncert pro Klubíčko se vydařil

Dne 25.8.2014 od 19.00 proběhl v Plzni v prostorách Anděl music baru benefiční koncert pro Klubíčko. Koncert pořádala nezisková organizace Ponton, občanské sdružení na podporu zachování předškolního vzdělávacího Programu včasné péče Klubíčko. Koncert se vydařil, atmosféra byla úžasná, lidé vstřícní a Klubíčko díky všem zúčastněným pokračuje dál.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28.8.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Nemocnice proti vůli pacientů odmítají likvidovat desítky let uchovávané biologické vzorky

Podle nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) jsou v České republice ve velikém množství uchovávány biologické vzorky krve, a to i proti vůli pacientů. To vše se podle IuRe děje v rozporu se zákonem a může za to zřejmě velmi široký výklad toho, co by mělo být součástí zdravotnické dokumentace. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat28.8.2014 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
V místě, kde v Plzni stával „Porybnej“ se objeví Almara překvapení

V dlouhém plášti a holínkách sledoval řeku Radbuzu a vysloužil si tak přezdívku „Porybnej“. Byl z pískovce a už více než 50 let se na něj Plzeňané dívat nemusí – pomník Josefa Vissarionoviče Stalina na dnešním Anglickém nábřeží. Prostor v tomto místě jako by však stále nesl stigma čtyřiceti let šedi komunistického režimu. I proto se zde ve čtvrtek 28. 8. v 17 h objeví Almara překvapení, aby svojí růžovou barvou a zajímavým obsahem oživila toto místo.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.8.2014 - POLIČKA [Pontopolis]
Pantomima se vrací do Česka - na festival přijedou mimové ze čtyř kontinentů.

Americká megastar Red Bastard, mimové z Egypta, Ekvádoru a mnoha Evropských zemích se spolu s českými umělci představí na 3. ročníku Mime Festu. V září proběhne ve východočeské Poličce a v říjnu poprvé v Praze. Mime Fest nabídne přes dvacet představení pro děti i dospělé, ale i speciální představení pro školy. Součásti festivalu budou i odborné workshopy a mimové v ulicích. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.8.2014 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 4/2014: Ne/toleruji, tedy jsem

Ve čtvrtém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč podléháme morální panice? Do jaké míry tolerovat netoleranci? Kdo se chodí k Romům ohřát? Přijdou lepší dny pro nedotknutelné? Jak neplatit výpalmé? Přijdeme o čokoládu? Jak snížit účty za vodu na polovinu? Máme stavět školy v Africe? Proč by se měli učit rodiče, a ne děti? Najdeme v jádru odpuštění? Proč neklesat na mysli? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1077 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz