Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat19.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Výměna starých kamen podpořená z Nové zelené úsporám prospěje čistšímu ovzduší. Chudším domácnostem však nepomůže

Rozšíření podpory na výměnu starých kotlů také o výměnu starých kamen z programu Nová zelená úsporám, které spolu s dalšími novinkami programu [1] představil ministr Richard Brabec, je krok správným směrem. Hnutí DUHA podporu výměny kamen prosazuje jako jedno z řešení pro vyčištění nezdravého ovzduší. K odstranění zplodin z uhelných kamen a kotlů však i po tomto rozšíření Nové zelené úsporám chybí několik systémových řešení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.9.2018 - [Děti Země]
Krajský úřad podruhé odmítl obnovit stavební řízení pro D8

Máme podezření na úmyslný trestný čin, říkají Děti Země Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat18.9.2018 - JESENÍK [Hnutí DUHA a Společnost přátel Jeseníků]
Kácení a nezákonně povolené jedy ničí vzácnou přírodu Jesenické rezervace Rejvíz. Správa CHKO s tím souhlasí, ekologové požádají ministerstvo o okamžitou nápravu

Kácení stromů napadených kůrovcem a používání jedů poškozuje unikátní přírodu v Národní přírodní rezervaci Rejvíz [1] v CHKO Jeseníky. Přitom jde podle zákona o nejvyšší kategorii ochrany přírody, a proto jsou zde negativní lidské zásahy zakázány [2]. Správa CHKO Jeseníky k nim ovšem vydala souhlas. Ekologické organizace přitom ve správním řízení požadovaly, aby Správa zákonem zakázané činnosti na území celé rezervace neumožnila. Ilustrační fotografie najdete zde: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1YW9_cwQej0SBM-80MMH7BMcTsmw4uYUa?ogsrc=32 Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.9.2018 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Den čisté mobility 20. 9. 2018

Informace, zkušební jízdy, nové výzvy, hry a soutěže. To je Den čisté mobility, který již třetím rokem v Českých Budějovicích 20. září organizuje poradenské středisko Energy Centre České Budějovice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zákaz plošného používání glyfosátu v zemědělství by byl významným krokem. Hnutí DUHA vítá slib ministra zemědělství Miroslava Tomana. Toxický herbicid by měl zmizet i z parků a zahrad

Zakáže-li ministr zemědělství Miroslav Toman plošné používání glyfosátu v zemědělství, jak oznámily dnešní Lidové noviny [1], učiní tak velký krok ke snížení zátěže, kterou tento jedovatý a pravděpodobně karcinogenní herbicid poškozuje zdraví, přírodu i životní prostředí. Hnutí DUHA vítá slib zakázat plošné používání v zemědělství, požaduje tento krok již řadu let a bude jej dále vyžadovat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Nejmladší účastník Celosvětového úklidového dne byl z České republiky

Celá planeta byla uplynulou sobotu 15. září zasažena úklidovou vlnou, při které se 13 milionů lidí ze 144 zemí připojilo k největší mírové občanské akci v dějinách. Světový úklid začal na Fidži a po 24 hodinách skončil na americké Samoi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.9.2018 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Nová výstava umožní vyzkoušet si práci restaurátorů loutek

Od 28. září 2018 mohou návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi zavítat na zbrusu novou výstavu nazvanou Tanec kolem baletky s podtitulem Co se děje v restaurátorské dílně? Ukáže zblízka nejen náročný proces restaurování vzácných loutek, ale umožní si i práci restaurátora vyzkoušet na vlastní kůži. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.9.2018 - Praha [Česká krajina]
Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívila předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová

Špičky české vědy se dnes po celý den seznamovaly s výsledky ochranářského a výzkumného projektu spojeného s návratem velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Rezervaci divokých koní, zubrů a zpětně šlechtěných praturů navštívila předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová a další členové vedení této prestižní vědecké instituce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Nejen uklízením živ jest člověk...

Již tuto sobotu - 15. září proběhne velký celosvětový úklid, při kterém dobrovolníci ve 155-ti zemích uklidí nepořádek z přírody, pláží, lesů, řek i obcí a měst… V České republice se bude uklízet na více jak 450-ti místech a kromě samotného uklízení chystají organizátoři i řadu doprovodných programů a soutěží. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Sledujte Celosvětový úklidový den on-line!

V sobotu 15. září celou naší planetu zasáhne zelená vlna úklidů. Bude se jednat o největší dobrovolnickou akci v dějinách lidstva, kterou budete mít možnost on-line sledovat díky 24 hodinovému živé vysílání. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.9.2018 - [IEG - Italian Exhibition Group]
Veletrhy Ecomondo a Key Energy

Italsko - česká obchodní komora Vás zve na 22. ročník mezinárodních veletrhů Ecomondo/Key Energy 2018,který se uskuteční v 6.-9. listopadu 2018 v Rimini, Itálie.

Veletrhy Ecomondo a Key Energy jsou mezinárodními veletrhy zaměřeny na zelenou ekonomiku a opětovné využití materiálů a surovin a solární energii. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.9.2018 - [Děti Země]
Blokování stavby dálnic? Život křečka a člověka má stejnou hodnotu, tvrdí ekolog

Rozhovor DVTV s předsedou Dětí Země o činnosti, o dálnicích, o ekoteroristech v ČR apod. (12.09.2018, 15 minut). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.9.2018 - [Děti Země]
Zdraví člověka, nebo ochrana přírody? V Rozstřelu odpovídal šéf Dětí Země

Rozhovor TV IDNES s předsedou Dětí Země o činnosti, o dálnicích, o ekoteroristech v ČR apod. (12.09.2018, 14 minut). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Dobrovolníci zjistí pro projekt ZÁLOHUJME, kolik PET lahví se povaluje v přírodě

Karlovarské minerální vody (KMV) zahajují spolupráci s celostátní úklidovou akcí „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ a s pomocí do ní zapojených dobrovolníků v sobotu 15. září při Celosvětovém úklidovém dni zmapují, jaký podíl mezi volně pohozenými odpadky (tzv. littering) tvoří použité PET lahve. Výsledky napoví, jaké množství cenného materiálu nezodpovědní spotřebitelé odhodí bez možnosti jej recyklovat a dále využít, a pomohou pracovní skupině ZÁLOHUJME při výpočtech ekonomické efektivity možného zavedení depozitního systému na PET lahve v ČR. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.9.2018 - Bobrovec - Západní Tatry [Společnost pro trvale udržitelný život]
Výzva účastníků Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových k odstranění zbývajících ekologických škod po okupační Sovětské armádě

Tisková zpráva Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ/ČR ) a Spoločnosti pre trvalo udržateľný život (STUŽ/SR) ze dne 11. 9. 2018
Okupanti tu zanechali tikající bombu

Naše společnosti (STUŽ Česká republika a STUŽ Slovenská republika) zorganizovaly ve dnech 7. až 9. září 2018 v obci Bobrovec v Západních Tatrách již své 24. setkání u příležitosti Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových.
Hlavním letošním tématem tohoto setkání bylo sté výročí vzniku společného státu a spolu-práce obou zemí při ochraně přírody a krajiny. Při této příležitosti si účastníci také připomně-li 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa a následnou přes dvě deseti-letí trvající sovětskou okupaci. Ta přinesla nejen ztráty na životech, hospodářskou újmu a úpadek kulturní a mravní, ale i enormní poškození životního prostředí. A jelikož jsou tyto ško-dy a rizika z nich vycházející stále aktuální, vyzývají účastníci 24. Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových vlády České a Slovenské republiky k odstranění zbývajících ekologických škod po okupační Sovětské armádě.
Text výzvy „Výzva účastníků Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových k odstranění zbývají-cích ekologických škod po okupační Sovětské armádě“ je přílohou této tiskové zprávy.

Kontakt pro média:
Pavel Šremer – tel.: +420 732966595; e-mail: sremer@seznam.cz
Mikuláš Huba – tel.: +421 904007782; e-mail: mikulas.huba2@gmail.com
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.9.2018 - Praha [Nadace Proměny Karla Komárka]
VÝZVA PRO VŠECHNY, KDO CHTĚJÍ „NAKOPNOUT“ PROMĚNU VEŘEJNÉHO PROSTORU (NEJEN) VE SVÉM MĚSTĚ

Aktivním lidem, kteří se u nás zasazují o kultivaci veřejného prostoru, se nabízí nová příležitost, jak mohou své představy posunout blíž skutečnosti. Nadace Proměny Karla Komárka adresuje výzvu Proměň své město občanským iniciativám z celé České republiky a s ní i možnost získat grant do výše 100 tisíc korun a odbornou podporu. Nemusí jít přitom jen o fyzickou proměnu či oživení nějakého místa. Výzva cílí také na zlepšování procesů spojených s tvorbou veřejných prostranství, popularizaci souvisejících témat nebo osvětu. Zástupci iniciativ mohou své žádosti podávat do konce října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat11.9.2018 - Strnady [VÚLHM, v.v.i.]
Výzkum ve východních Čechách se zaměřil na vodní režim v lesích

Lesy mají mnoho životodárných schopností. Kromě toho, že jsou bohatou zásobárnou kyslíku, udržují vláhu. Působí jako štít proti větru a snižují teplotní extrémy. Rovnoměrnější rozdělení srážek spolu s vysokou schopností infiltrace a absorpce humusového půdního horizontu a mechového patra snižuje extrémní odtoky z lesních povodí a tím zabraňuje vzniku povodní. Lesy umí přeměnit srážkovou vodu na zásobu vody podzemní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Padne 12 000 let starý prales v Německu kvůli uhlí? Hnutí DUHA vyjadřuje podporu občanským protestům

Dnes padl pod motorovými pilami první strom z posledního zbytku mimořádně cenného německého pralesa Hambacher Forst poblíž Kolína nad Rýnem. Na zítra se chystají veliké občanské protestní akce [1]. Firma RWE chce totiž vytěžit hnědé uhlí nacházející se 550 metrů pod povrchem lesní půdy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.9.2018 - STRÁŽ POD RALSKEM [Hnutí DUHA]
Už zítra začnou noví dobrovolníci poznávat zblízka život velkých šelem. V Ralsku se uskuteční první z letošních školení vlčích a rysích hlídek

Zítra začne první z úvodních seminářů pro vzdělávání nových dobrovolníků Vlčích a Rysích hlídek. Uskuteční se ve Stráži pod Ralskem, v místech trvalého výskytu vlčí smečky - i neobvyklé nory. Hnutí DUHA ve spolupráci s regionálními odbornými partnery tak odstartuje už 19. sezónu hlídek. Na nové zájemce čeká celkem devět takových akcí po celé ČR od Šumavy až po Beskydy, soustředěných do míst výskytu velkých šelem. Loni se hlídek zúčastnilo skoro tři sta dobrovolníků a zájem o ně narůstá. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1216 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz