Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat26.7.2018 - [Děti Země]
Krajský úřad stále odmítá obnovit stavební řízení pro D8

Již více než pět let je to součást jeho úmyslných obstrukcí, tvrdí Děti Země Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.7.2018 - PRAHA [Česká společnost ornitologická]
Dramatická hnízdní sezóna sýčků má dobrý konec

Ještě na začátku hnízdní sezóny to se sýčky nevypadalo vůbec růžově. Jarní mrazy si na jednom z nejohroženějších druhů naší zemědělské krajiny vybraly svoji daň a další životy pak měly na svědomí technické pasti. Není divu, že počet samečků obhajujících teritorium byl oproti předchozím rokům nižší. Ochránci sýčků z České společnosti ornitologické sovám pomáhali vyvěšováním bezpečných budek, zabezpečovali okolí hnízdišť a vyjednávali změny v hospodaření. Závěr letošní sezóny má i díky tomu pro Ptáka roku 2018 dobrý konec. Sýčci vyvedli přes 30 mláďat a v porovnání s předchozí sezónou ornitologové dokonce prokázali hnízdění na více lokalitách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
50 dní do akce: Milióny dobrovolníků ve 134 zemích vyčistí svět za 24 hodin

Během Celosvětového úklidového dne, který se bude konat 15. září 2018, se milióny lidí ve 134 zemích postaví proti globálnímu problému s odpady tím, že uklidí silnice, parky, pláže, lesy, řeky…. Tisíce komunit budou fungovat jako jedna „zelená vlna“, která se potáhne od Nového Zélandu po Havaj. Zapojí se i Česká republika. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2018 - [Děti Země]
Děti Země podruhé podaly proti dálnici D1106-1 rozklad

Z velké části byl použit obsah prvního rozkladu z července 2017 Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2018 - PRAHA [MŽP ČR a SFŽP ČR]
Nové dotační výzvy míří na environmentální výchovu školáků i vzdělávání pedagogů

Zlepšit vztah dětí a veřejnosti k ochraně životního prostředí, prohloubit odbornost pedagogů a podpořit informovanost o přírodním dědictví v chráněných oblastech. To je cílem dvou nových dotačních výzev určených pro školy, učitele a další vzdělávací instituce v rámci Národního program Životní prostředí Státní fond životního prostředí na obě výzvy uvolní celkem 55 milionů korun. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.7.2018 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci budou renovovat prostor pražské Alty

Mexiko, Španělsko, Rusko, Taiwan, Turecko, Německo – ze všech koutů světa se ve dnech 30. 7. - 11. 8. sjedou dobrovolníci, aby se v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, podíleli na renovaci prostor pro pražskou uměleckou skupinu Alta. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.7.2018 - VÁCLAVOV [Charita ČR]
Flétna pod polštářem. Takto usínají černobylské děti na ozdravném táboře

Dodržovat pitný režim, hrát si na čerstvém horském vzduchu, hrát na flétnu, vyřádit se v bazénu a vyjíždět na výlety. Zdánlivě obyčejné záležitosti jsou pro některé děti z ukrajinské oblasti zasažené černobylskou havárií jako sen. Splní si ho v podhůří Jeseníků při ozdravném pobytu, který má letos poprvé pod palcem Arcidiecézní charita Olomouc. Některé děti usínají s flétnou pod polštářem. Ráno se vzbudí a je tam. Nebyl to sen… Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.7.2018 - Praha [SEVEn]
Zpřísnění kritérií a nová internetová stránka: www.uspornespotrebice.cz

Internetová prezentace Úsporné spotřebiče nabízí seznamy těch nejúspornějších spotřebičů pro domácnost i pro podnikání sestavených v několika přehledných kategoriích a vybraných dle transparentních kritérií. Vývoj na trhu televizorů, sušiček a vysavačů vedl ke zpřísnění výběrových kritérií. Červencová aktualizace úsporných spotřebičů je doprovázena po téměř 10 letech zcela novou webovou prezentací. Nový web je plně responzivní a umožní hledat úsporné spotřebiče i na mobilních telefonech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.7.2018 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Česká vesnice v srbském Banátu ožila. Díky dobrovolníkům z Hnutí Brontosaurus

Sedmnáct dobrovolníků z Hnutí Brontosaurus vyrazilo za krajany Srbska, do nejmenší české vesnice v oblasti Banátu. Pomohli nejen s obnovou historických studní, které má České Selo ve znaku, ale také na dvanáct dní rozproudili život v obci, kde žije necelých čtyřicet potomků českých přistěhovalců z devatenáctého století. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.7.2018 - PRAHA [Nejvyšší kontrolní úřad]
Evropské dotace na úspory energie: pomalé čerpání, dlouhé schvalování projektů a cíle v nedohlednu

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na poskytování a čerpání evropských peněz z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), které mají pomoci dosáhnout trvalých úspor energií v průmyslovém sektoru. Kontroloři prověřili postup Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Agentury pro podnikání a inovace při rozdělování dotací a zkontrolovali také 15 vybraných projektů v hodnotě téměř 70 milionů korun. Kontrola ukázala, že úspory energie byly ke konci roku 2017 minimální, na čemž se podepsalo i pomalé čerpání peněz, dlouhá doba schvalování žádostí o dotace a také nezájem o podporu. Nedostatky kontroloři odhalili i u příjemců dotací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.7.2018 - Strnady [VÚLHM, v.v.i.]
Umí mladé smrky zvládnout bez újmy období největšího sucha?

Jak dalece jsou smrky schopné odolávat extrémnímu suchu? Touto v poslední době velmi palčivou otázkou se intenzívně zabývá lesnická věda. Jedním z významných výzkumů byla analýza období sucha a jeho dopadů na stav mladých smrkových porostů v horských podmínkách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.7.2018 - KRÁLÍKY [Hnutí DUHA]
Od zítřka budou dobrovolníci opět pomáhat při obnově horského lesa na Králickém Sněžníku. Tento Týden pro divočinu pro nebojácné povahy pod "Střechou Evropy" pomůže i zadržení vody v krajině

Od zítřka bude pomáhat dvanáct dobrovolníků při obnově cenného horského lesa v našem třetím nejvyšším a zároveň nejmenším pohoří. Budou natírat mladé stromky proti okusu přemnožené zvěře a čistit potoky v pramenné oblasti řeky Moravy, jež pramení přímo pod vrcholem Sněžníku. Ten je totiž významným evropským rozvodím, odkud odtékají vody do tří moří - Černého, Baltského i Severního. Péče o zdravý horský les a tím o zadržování vody v krajině i o malé vodní toky v pramenné oblasti největší moravské řeky je zvlášť významná v době rostoucího sucha a dalších projevů klimatických změn, jež způsobují zejména na Moravě masivní hynutí smrkových monokultur. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2018 - PRAHA/AMSTERDAM [Hnutí DUHA]
Nové větrné a sluneční elektrárny v Nizozemí budou patřit z poloviny místním lidem a obcím. Komunitní energetika by rozhýbala obnovitelné zdroje i u nás

Podle nového nizozemského Národního klimaticko-energetického plánu musí být všechny nové projekty větrných a solárních elektráren vlastněny alespoň z 50% místními lidmi, obcemi, zemědělci nebo drobnými podnikateli [1]. Tento nový cíl má v zemi urychlit rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Umožní také větší demokratizaci energetiky - lidé se sami mohou podílet na proměně energetiky, profitovat z ní a posilovat svou nezávislost na velkých tradičních a znečišťujících zdrojích energie. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2018 - HARRACHOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celého světa přijede do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

Od 22. 7. do 5. 8. 2017 bude Harrachov hostit skupinu sedmi zahraničních dobrovolníků z Belgie, Ruska, Portulgalska, Turecka, Srbska a Španělska. Dobrovolníci budou pomáhat při organizaci akce Svatoanenské dřevosochání. Krátkodobý mezinárodní projekt, workcamp, je v Harrachově organizován ve spolupráci s organizací INEX-SDA již třetím rokem. Celý text ::kultura::
 

Vybrat17.7.2018 - ODOLENA VODA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Čech i zahraničí míří v červenci do Odoleny Vody

V Odoleně Vodě se ve dnech 21. 7. – 4. 8. 2018 sejde mezinárodní skupina dobrovolníků, aby pomohla s rozvojem místní komunity. Během čtrnácti dnů na dobrovolníky čeká nejen práce, ale i vzájemné poznávání kultur nových a výlety do nedalekých měst. Projekt se koná ve spolupráci INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.7.2018 - [Děti Země]
O povolení spalovny v Chotíkově se opět rozhodne v Praze

Ministerstvo pro místní rozvoj uznalo systémovou podjatost krajského úřadu v Plzni Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.7.2018 - PRAHA/PAŘÍŽ [Hnutí DUHA]
OECD: ČR se daří skloubit ekonmický růst a pokles znečištění. Smog však nadále ohrožuje zdraví. Dnes dostaneme ekologické vysvědčení po 13 letech

Dnes v poledne představí generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) [1] José Ángel Gurría premiérovi, ministrovi životního prostředí a dalším členům vlády velké hodnocení vývoje životního prostředí ČR. Zpracovali je experti OECD a jde o třetí hodnocení od našeho vstupu do této organizace v r. 1995. Předchozí hodnocení proběhlo v roce 2005. Tehdy OECD doporučila zvýšit ekologické investice [2]. Osvědčily se jak v zlepšení životní prostředí, tak v posílení ekonomiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.7.2018 - SKALKA U DOKS [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celého světa přijíždí již potřetí do Skalky u Doks pomoci s péčí o krajinu a památky

Již potřetí Institut pohostinného přátelství ve Skalce u Doks přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.7.2018 - NOVÁ VES NAD POPELKOU [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomáhají v sociálním zemědělství

Sociálně-terapeutické Centrum Tabor letos už třetím rokem přivítá skupinu dobrovolníků z celého světa. Ve dnech 13. 7. – 27. 7. 2018 do Nové Vsi nad Popelkou zavítá 12 mladých lidí z Francie, Španělska, Německa, Belgie, Dánska, Slovinska, Ruska, Srbska a Čech, aby společnými silami pomohli v hospodářství Nadace Tabor. Projekt je organizován ve spolupráci s českou dobrovolnickou organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat12.7.2018 - PRAHA [Nadační fond Avast]
Získejte podporu pro rozvoj komunitního zařízení určeného rodinám dětí se zdravotním znevýhodněním

Nadační fond Avast na začátku července vypsal v rámci svého programu Spolu do života otevřenou výzvu na podporu komunitních zařízení pro rodiny dětí se zdravotním znevýhodněním. Žadatelé z řad organizací a uskupení s právní subjektivitou mohou představit svůj záměr do 13. září 2018. Součástí podpory je kromě finančních zdrojů až do výše 5 milionů Kč na subjekt také přístup k cenným kontaktům a vzdělávání v rámci komunity Nadačního fondu Avast. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1210 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz