Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.8.2015 - BRNO [Amnesty International Brno]
Květina pro Su Čchang-Lan: Přidejte se i vy k podpoře lidských práv v Číně a užijte si přitom piknik v Denisových sadech

Datum 1. září si spojujeme se začátkem školního roku a tím i s mnoha asociacemi, které se k tomuto datu vážou. Jednou z nich je i malá pozornost v podobě kytičky, kterou děti přinášejí paní učitelce. Právě s prvním školním dnem a symbolem květiny spojila Brněnská skupina AI zahájení nové kampaně za adoptivní vězenkyni Su Čchang-Lan. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat27.8.2015 - VŠENORY [ALKA Wildlife]
Rysí tulák z Prachaticka došel až k Linzi

Rys Luděk, který byl zaznamenán na Prachaticku, se nyní k velkému překvapení českých i rakouských ochránců přírody objevil v sedmdesát kilometrů vzdáleném lesním komplexu Kürnbergerwald u rakouského Linze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.8.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s. - Špatný vTTIP]
TTIP hrozí vytvořením nákladného byrokratického bludiště

Návrh regulatorní spolupráce (1), která má být klíčovým prvkem připravované smlouvy TTIP (Transatlantické obchodní a investiční partnerství) nejvíce ze všeho připomíná nákladné handrkování o sbližování často nesbližitelných pravidel a postupů v EU a USA. Zvyšování standardů kvality potravin či ochrany zdraví by naráželo na zeď úředníků a lobbistů. Daňoví poplatníci by si ve výsledku připlatili za zvyšující se neochotu vůbec se pokusit zavést nové a lepší standardy chránící veřejný zájem, ať jde o ochranu spotřebitele, zdraví, bezpečnost potravin a dalších výrobků, životní prostředí nebo pracovní podmínky. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat26.8.2015 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Tým odborníků zachraňuje unikátní topol šedý

Unikátní, na území České republiky vzácnou populaci topolu šedého, se pokoušejí zachránit odborníci z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. Společně s firmou Baroza, s. r. o., (lesní školka) a za podpory Lesů České republiky, s. p., začali letos pracovat na projektu s názvem Záchrana a reprodukce cenné populace topolu šedého. Projekt, který potrvá do prosince 2018, je financován z veřejné soutěže Národní agentury pro zemědělský výzkum a je součástí tematického programu Komplexní udržitelné systémy v zemědělství 2012 – 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.8.2015 - PRAHA [Iniciativa 'Za rozumný okruh Prahy' ]
Otevřený dopis - Andrej Babiš - předseda hnutí ANO 2011

Vážený pane předsedo,
v rozhovoru min. dopravy D. Ťoka zveřejněném dne 21.8. t.r. v Hospodářských novinách jsme s velkým rozhořčením zaznamenali lživé a hrubě urážlivé výroky týkající se Pražského okruhu. Citujeme: "Máme třeba možná patnáctiletý dluh na Pražském okruhu. Tam jsme v absurdní situaci, lidé si kolem budoucí dálnice nakupovali domy a najednou zjistili, že jim povede 100 metrů za domem. Co napadne průměrného Čecha? Založí občanské sdružení a zabrání stavbě. Půl promile obyvatel terorizuje zbytek, protože se nepodívali do územních plánů." Takový výpad pana ministra nás škokoval o to více, že nevychází snad z neinformovanosti a neznalosti kauzy Silničního okruhu kolem Prahy. S D. Ťokem se totiž někteří z nás před nedávnou dobou dokonce setkali, problematiku okruhu mu z našeho pohledu vysvětlili a předali základní písemné podklady. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.8.2015 - PRAHA [Galerie Školská 28 (DEAI-Setkání)]
Frontiers of Solitude (Na pomezí samoty). Mezinárodní umělecko-vědecký projekt o proměnách krajiny, industrializaci a globalizaci.

Probíhající projekt Na pomezí samoty (Frontiers of Solitude) je o provázanosti post-industriální společnosti a přírody. K jejímu zkoumání volí netradiční formu umělecko-vědeckých expedic, směřujících do tří specifických oblastí střední a severní Evropy: Seyðisfjörðuru na východním pobřeží Islandu, Mostecké uhelné pánve v severních Čechách a regionu Finnmark v severním Norsku. Posláním projektu je podpořit výměnu informací a zkušeností, rozvíjet dialog a spolupráci mezi umělci, odborníky a iniciativami v těchto (i dalších) zemích.
Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Ze Světového skautského jamboree v Japonsku si čeští skauti a skautky přivezli nezapomenutelné zážitky a kamarády po celém světě

Čeští skauti a skautky si z letošního Světového skautského jamboree v Japonsku přivezli neuvěřitelné množství zážitků. Od setkání s japonským princem přes společnou modlitbu s místními obyvateli v Hirošimě, uvítání dvou českých skautů, kteří trasou dlouhou 14 tisíc kilometrů na místo dorazili ve staré Škodě 120L, až po diskuzi s představiteli českého parlamentu, kteří setkání také navštívili. Jedinečných zážitků však bylo mnohem více. Jamboree v Japonsku se zúčastnili také skauti z okresu Olomouc. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.8.2015 - PRAHA [Portus Praha, z. ú.]
Bez předsudků pomáhá již 1000 zaměstnanců v sociálních službách

62 realizovaných vzdělávacích kurzů na území Středočeského a Ústeckého kraje na téma Předsudky v sociálních službách a Profesionální pomáhání a téměř 1000 absolventů – zaměstnanců v sociálních službách, kteří pracují v především přímé péči. To jsou čísla, která mluví za výsledky projektu, jenž v letech 2014 a 2015 realizoval Portus Praha, z.ú. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat20.8.2015 - PRAHA [ČSOP]
Kozmické ptačí louky – jedinečná ukázka skloubení šetrného hospodaření a ochrany přírody

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) představil veřejnosti novou sedmimetrovou pozorovatelnu v rámci unikátního území Kozmických ptačích luk. Turisticky atraktivní cíl se nachází mezi Ostravou a Opavou. Jedná se již o jedenáctou lokalitu v Moravskoslezském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.8.2015 - BRNO [Děti Země]
Povolování R52 z Brna na Vídeň již osm let na mrtvém bodě

Stavební úřady v Pohořelicích a v Mikulově přerušily územní řízení už dvanáctkrát Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.8.2015 - Praha [Česká krajina]
Dülmenský pony: tragický omyl vedl k zániku posledního stáda divokých koní na kontinentu

Jen několik desetiletí chybělo k tomu, aby v Německu přežila až do současnosti unikátní populace divoce žijících koní. Kvůli osudové chybě je však dülmenský pony ve své autentické podobě navždy ztracen. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.8.2015 - BRNO [Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání]
Vysokoškoláci pomáhají lesu a loukám v Bílých Karpatech

Celkem dvacet studentů různých oborů a z různých míst České i Slovenské republiky táboří tento týden na louce v Bílých Karpatech. I přes nepřízeň počasí se zde věnují dobrovolnické práci a pomáhají čistit místní les a louku, a vrátit tak místu jeho původní vzhled a funkci v krajině. Program pro studenty během týdne chystá Lipka ve spolupráci s Hnutím Duha. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat18.8.2015 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
Další ročník Karlova kroku na Božím Daru je za dveřmi

V sobotu 29.8. zveme všechny příznivce aktivity Nordic Walking a fandy prima zábavy bez ohledu na věk a kondici na Boží Dar. Již po dvanácté odstartuje Karlův krok, oblíbený pochod severským stylem se speciálními holemi. Karlův krok je součástí celého seriálu sportovně-kulturních setkání pod hlavičkou Krok ke zdraví, který kromě pohybu nabídne také spoustu zábavy a zdravotně-preventivních konzultací na téma zdravý životní styl pro celou rodinu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.8.2015 - BLANSKO [Hnutí DUHA]
Moravský kras získává zpět svou původní tvář. Týden pro divočinu a infostánek pro veřejnost nejsou jediné činnosti, které v krasu realizuje Hnutí DUHA

Skupina dvaceti dobrovolníků z celé České republiky se zúčastnila Týdne pro divočinu v Moravském krasu. V termínu od 9. 8. - 16. 8. vyštípávali a vysekávali nálety na škrapových polích, která se svým charakterem podobají stepím. Dále pod vedením odborníků na ochranu přírody odstraňovali náletové křoviny na Vykydalově stráni naproti jeskyni Balcarka nebo u vývěrů Punkvy obnovovali oplocenky, aby ochránili mladé jedle, buky a tisy před přemnoženou spárkatou zvěří. V rezervacích Bílá voda a Býčí skála pomáhali semenáčkům vzácných dřevin tím, že vysekávali černý bez a lísky, které je zastiňují a berou jim vláhu a živiny. Ve Sloupu na horním toku Punkvy odstraňovali z břehů invazní netykavku žláznatou, která vytlačuje naše původní druhy netykavek a dalších rostlin kolem toků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.8.2015 - Praha [Česká krajina]
Hucul není přímým potomkem divokých koní, je výsledkem křížení několika domácích plemen

Huculští koně nejsou přímými potomky divokých koní, jak se o nich často tvrdí. Na formování tohoto plemene se podílelo hned několik plemen domácích koní. Shrnutí domácích i zahraničních pramenů k problematice shrnuje studie Divoký kůň a pratur: klíčové druhy pro formování české krajiny. Na jejím vzniku se podíleli vědci z Biologického centra Akademie věd, Jihočeské univerzity, Univerzity Karlovy a Ústavu biologie obratlovců Akademie věd. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.8.2015 - České Budějovice [Rosa - společnost pro ekologické informace a aktivity, o.p.s.]
Nové publikace Rosy podporují soběstačnost

Českobudějovická ekoporadna Rosa, o.p.s. vydala v těchto dnech dvě nové publikace. Zpracování vlny - rady a návody od ovečky k šále (autor Lenka Smržová) inspiruje čtenáře, jak podomácku naložit s ovčí vlnou. Domácí zpracování mléka (autor Petra Rubášová) je II. přepracované, aktualizované a doplněné vydání původní čtenáři oblíbené publikace. Obě brožury jsou k dostání v internetovém obchodě Rosy (www.rosacb.cz). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.8.2015 - [Děti Země]
Veřejnost může připomínkovat koncepci vodní dopravy

Děti Země: Jde o absurdní plán, jak zkanalizovat poslední zbytky našich řek Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.8.2015 - Olomouc [Jsme ze stejné planety, z.s.]
Jsme ze stejné planety 2 - výsadba mezinárodního parku ve Velké Bystřici

Výsadba mezinárodního parku za účasti 29 cizinců z celého světa. Celou akci doprovází celodenní piknik ve stylu street food spolu s multikulturním programem.
Propojení zahradní architektury s tématu migrace. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.8.2015 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Trvá roky, než mravenci po požáru obnoví svoji populaci

Do jaké míry ovlivní lesní požár populace různých druhů mravenců, zkoumali v uplynulých letech vědečtí pracovníci z VÚLHM a ČZU v Národním parku České Švýcarsko. Zde v okolí Jetřichovic vypukl před devíti lety v červenci jeden z největších lesních požárů za poslední dobu. Cílem studia bylo popsat vývoj sukcese společenstva mravenců v sekundárních lesních porostech ovlivněných požárem v podmínkách střední Evropy. Doposud byly obdobné studie prováděny zejména v územích s vyšší frekvencí požárů, jako jsou savany nebo tropické lesy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.8.2015 - PRAHA [Česká krajina]
Se záchranou divokých koní pomáhá nový klip od režiséra Jana Svatoše

Divocí koně se během svého půlročního pobytu v České republice stali druhým nejoblíbenějším zvířetem pro českou veřejnost. Se záchranou těchto ohrožených kopytníků ode dneška pomáhá také nový propagační klip od režiséra Jana Svatoše. Video umístěné na YouTube upozorňuje na možnost podpořit záchranu divokých koní zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KRAJINA na číslo 87 777. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1113 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz