Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.6.2015 - MILOVICE [Česká krajina]
Děti z Mateřské školy Kostička předaly šek na podporu divokých koní v Milovicích

Divoké koně v Milovicích velmi výrazně podpořily děti z místní Mateřské školy Kostička. Šek na částku 5120 korun převzal z jejich rukou Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2015 - BRNO [DOTYK II, o.p.s.]
„Už si doma rozumíme“

Podpora rozvoje komunikace pro děti s poruchami autistického spektra v domácím prostředí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.6.2015 - PRAHA [Český svaz ochránců přírody]
Přivítejte prázdniny 30. června na nově zrekonstruované stezce ČSOP ve Veseckém údolí

Naučná stezka Vesecké údolí v Liberci bude otevřena 30.června ve 14 hodin na hrázi Veseckého rybníka. V programu jsou hry pro děti o hodnotné ceny jako např. dalekohled, opékání buřtů,výuka sečení kosou a prezentace letních aktivit místních NNO. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2015 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [OIŽP - Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí]
Souběžné potíže v obou českých jaderných elektrárnách

V JE Dukovany včera odstavili čtvrtý výrobní blok kvůli netěsnosti potrubí. Voda vytékala z potrubí, kterým se dostává do parogenerátoru neradioaktivní voda. Jde o závadu sekundárního okruhu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Chinaski zahrají na Korunní pevnůstce. Nejen tatínkům k svátku

V neděli 28. června vystoupí v areálu Korunní pevnůstky v rámci rodinného odpoledne kapela Chinaski. Součástí interaktivního odpoledne budou nejen hry a soutěže pro celou rodinu, ale také tzv. „Rodinný obchod“, kam mohou lidé přinést jakoukoli českou trvanlivou potravinu. Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství a fanoušek Chinaski Marian Jurečka. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23.6.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Charita Olomouc zahájí sbírku luštěnin divadelním představením

Olomoucká charita pořádá sbírku luštěnin, jejíž výtěžek poslouží lidem bez domova. Zahájení sbírky doprovodí představení divadelního spolku Úlet, který tvoří lidé s bezdomoveckou zkušeností. Divadelní improvizaci lze navštívit ve čtvrtek 25. června v 18:00 hodin v prostorách výstavy (Ne)viditelná Olomouc na adrese Křížkovského 5. Sbírka luštěnin potrvá do konce srpna. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23.6.2015 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 3/2015: Memento naturae

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč ne/chodíme do přírody? Jak zařídit, aby děti chodily ven? Co znamená žít lokálně? Jak třídíme bioodpad? Proč blokovat neonacisty? Podléháme mediatizaci? Jak se v Holandsku pěstuje a nakupuje? Co vzejde ze spojení environmentalismu a novopohanství? Co nastalo po Farmě zvířat? Čím prospívá paření her? Proč včelařit přírodně? V čem nám pomůže volný trh? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat22.6.2015 - PRAHA [www.ditekrize.cz]
Letní prázdniny mohou pro děti znamenat nejen radost, ale i nebezpečí

Letní prázdniny už jsou opět za dveřmi. Pro děti je to období, kdy si přejí prožít radostné okamžiky a netradiční zážitky. Volný prázdninový čas nemusí být vždy tak růžový, jak se na první pohled může zdát. Kromě nepříjemných úrazů si mohou děti nasbírat i šrámy na duši. Jedním z nejvážnějších problémů, které mohou vaše dítě v průběhu prázdnin potkat, je sexuální obtěžování. V ohrožení jsou děti předškolního i školního věku. Pachatelem sexuálního zneužívání je nejčastěji osoba, kterou dítě dobře zná, ale může to být v podstatě kdokoliv. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.6.2015 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Hnutí Brontosaurus v Brně vyškolí Kubánce. Pomůže jim nastartovat první kampaň na ochranu přírody

Šestici kubánských aktivistů vyškolí ve středu 24. června v Brně odborníci z Hnutí Brontosaurus. Naučí je, jak uspořádat dobrovolnickou kampaň a ukáží příklady z Česka. Kubánci připravují půlroční ekologický projekt. Školení jim má pomoci stát se průkopníky akcí na pomoc kubánské přírodě, která se potýká se stále větším znečištěním životního prostředí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.6.2015 - http://www.zenyaveda.cz/gender-veda/seminare-a-diskuze/praha-ne-bezpecna-verejny-prostor-a-bezpeci [Národní kontaktní centrum - ženy a věda]
Praha ne/bezpečná? Veřejný prostor a bezpečí

20. června 2015 v Národním domě na Vinohradech se v rámci Kongresu žen bude konat panelová debata na téma Praha ne/bezpečná? Veřejný prostor a bezpečí. Začátek 15:00. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.6.2015 - PRAHA [http://kongreszen.cz/kongres-zen-2015/]
Kongres žen 2015: Ženy a média

20. června 2015 se bude konat kongres žen na téma: “ Ženy a media“ v Národním domě na Vinohradech, Náměstí Míru (Praha). Celý text ::gender::
 

Vybrat19.6.2015 - Brno [Ekosmák o.s.]
Ekologové z Kuby se dozvědí, jak se uklízí Česko, zapojí se i do úklidu v Brně

Ve čtvrtek 25.6. se v Brně uskuteční díky organizaci Člověk v Tísni školení kubánských ekologických aktivistů, na kterém se dozvědí informace o organizaci, průběhu a výsledcích akce Ukliďme Česko a posléze se zapojí i do praktického úklidu, kdy společně s organizátory akce uklidí značně znečištěný úsek nábřeží řeky Svitavy v Brně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.6.2015 - [Děti Země]
Rozsáhlá nová výsadba dřevin za kácení v trase obchvatu Frýdku-Místku

Děti Země jsou spokojené s postupem krajského úřadu v Ostravě Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.6.2015 - Praha [01/71 ZO ČSOP Koniklec, p. s.]
Žáci prozkoumali stav životního prostředí u svých škol

Druhý běh projektu Mikroklima okolí školy se blíží k závěru společně se školním rokem 2014/2015. 614 žáků druhého stupně z 20 pražských základních škol si v něm se svými učiteli vyzkoušelo, jaké je to zkoumat životní prostředí jako vědci. Ve vybraných problematických lokalitách u svých škol prováděli experimenty, při kterých zjišťovali kvalitu ovzduší, vody a zeleně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.6.2015 - PRAHA [Gender Studies]
Rozdíly v odměňování nejvíce dopadají na vzdělané matky

Kariéru žen v Česku ovlivňuje nejvíce mateřství a také to, že jim je automaticky přiřazována role výlučné pečovatelky. Navíc platí, že čím vzdělanější ženy jsou a na čím prestižnější místa aspirují, tím se prohlubují rozdíly v odměňování i přístupu k těmto pozicím. Potvrzuje to aktuální analýza společnosti Gender Studies. Celý text ::gender::
 

Vybrat18.6.2015 - PRAHA/VATIKÁN [Česká biskupská konference]
Vácha: Nová encyklika papeže Františka je přelomovým textem

Ekologie je neoddělitelná od péče o člověka a o společnost. Ochrana přírody pak není volnočasovou aktivitou, nýbrž povinností každého člověka. Taková jsou některá témata nové encykliky papeže Františka Laudato si´ - o péči o společný domov, která byla dnes (18. června 2015) publikována. V příloze zveřejňujeme také stručného průvodce základními tématy dokumentu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Papež František vyzval ke snížení závislosti na fosilních palivech

Ve Vatikánu byla právě představena nová encyklika, kde se hlava katolické církve dle očekávání a dříve uniklé pracovní verze dokumentu odvolává na závěry vědců a vyzývá k razantnímu snížení emisí skleníkových plynů. Ty totiž způsobují změnu klimatu na planetě a jsou výsledkem zejména vysoké spotřeby fosilních paliv. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2015 - DŽUBA [Člověk v tísni]
Multisektorálním přístupem Člověk v tísni snižuje podvýživu v Jižním Súdánu

Podle posledního antropometrického průzkumu je až šestnáct procent dětí žijících v jihosúdanském regionu Jižní Bahr el Ghazal podvýživených. Nejenže mají nedostatečnou hmotnost vůči své výšce, ale také jsou náchynější k nemocem a trpí omezeným rozvojem kognitivních schopností. Zatímco je podvýživa často spojována s nedostatkem jídel, dostupné výzkumy ukazují, že za její vznik mohou i další faktory. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2015 - PARDUBICE [Nová Akropolis o.s.]
Přednáška: Aztékové – oběť a odvaha

Přednáška: Aztékové – oběť a odvaha
Čtvrtek, 25. června 2015 od 18 h
Místo konání: Dům hudby, Sukova 1260, Pardubice (Komorní sál), Mobil: 774 554 422 Celý text ::kultura::
 

Vybrat18.6.2015 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
Nově budované tůně a mokřady ochrání zákon

Novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu vyděsila část projektantů, kteří se snaží cíleně budovat v krajině drobné plochy podporující zadržování vody v přírodě, jako jsou tůně nebo mokřady. Tyto plochy by totiž měly podléhat zpoplatnění při vyjímání příslušných pozemků z půdního fondu, což jsou při stávajících sazbách poplatků pro případné investory zcela odrazující náklady v řádu desítek i stovek tisíc korun. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1109 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz