Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.11.2017 - PRAHA [Sjednocená organizace pro nevidomé a slabozraké, z.s.]
Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek pořádá ve čtvrtek 9. 11. 2017 od 9.00 do 17.00 hod. Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé v Praze, Krakovská 21, Praha 1.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.11.2017 - BONN [Hnutí DUHA]
Tisíce lidí demonstrují v Bonnu za rychlejší odchod od uhlí. Mezi nimi i Češi a Slováci

"Konec doby uhelné" či "Slunce a vítr místo uhlí", to jsou dvě z mnoha hesel, které se dnes objevily na obřím poklidném shromáždění a pochodu v německém Bonnu. Zúčastnilo se ho přes deset tisíc lidí z desítek zemí světa, mezi nimi i výprava dobrovolníků a dobrovolnic Hnutí DUHA a dalších aktivních lidí z Česka a Slovenska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.11.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Care, Centrum pro dopravu a energetiku, Glopolis, Greenpeace, Klimatická koalice a Veronica]
Zítra ČR oficiálně přistoupí k Pařížské klimatické dohodě - jako poslední země v EU. Množství CO2 v ovzduší bylo loni rekordní. Cesta k ukončení fosilní závislosti musí konečně začít, varují vědci

Zítra se Česká republika stane oficiálně smluvní stranou Pařížské klimatické dohody [1], na jejímž přijetí (12. prosince 2015) se podílela. Dohoda začala globálně platit před rokem, 4. listopadu 2016 [2]. Státy světa se v ní shodly, že kvůli probíhající změně klimatu ukončí využívání fosilních paliv a ničení pralesů. ČR k dohodě přistoupila v EU jako poslední. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.11.2017 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
Kdo ohřívá vodu Pražanům? ZEVO Malešice optikou cirkulární ekonomiky

Téma energetického využití odpadu je už léta diskutováno veřejností. Častokrát se jedná o spory mezi zastánci recyklování a spalování. Tento článek otevře bránu pražské spalovny v Malešicích a odpoví na otázku, proč není energetické využití vždy špatnou volbou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.11.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ
Práce s uživateli drog se vyplácí, infekčních chorob a odhozených stříkaček je díky ní v kraji málo

Ve vybraných městech a obcích Královéhradecka, Rychnovska, Jičínska, Náchodska a Broumovska působí již sedmnáctým rokem Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje Laxus z.ú.. Jeho posláním je chránit veřejné zdraví a pracovat s lidmi, kteří užívají drogy. Díky jejich práci se počet nalezených stříkaček mnohonásobně zmenšil a ubylo i infekčních nemocí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.11.2017 - Praha [ENVIprofi]
Novinky v ohlašovacích povinnostech na konferenci Povinnosti v podnikové ekologii

II. ročník konference Povinnosti v podnikové ekologii, který se uskuteční 20. listopadu v pražském hotelu Grandior, se zaměří zejména na praktické povinnosti podnikových ekologů. Odborný garant konference a výkonný ředitel Svazu průmyslu druhotných surovin ČR Ing. Petr Šulc nastíní, jaké problémy řeší původci odpadu při ohlašování odpadů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2017 - [Děti Země]
Děti Země uspěly u Nejvyššího soudu ve sporu o drůbežárnu ve Velkém Malahově

Nejvyšší soud dal Dětem Země za pravdu ve sporu o druhou halu pro chov nosnic firmy Česká drůbež Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2017 - Strnady [VÚLHM]
Lidé chodí do lesa nejčastěji za odpočinkem. Nejvíce jim vadí pohozené odpadky

Díky dotazníkovému šetření mezi návštěvníky Ostravských městských lesů získali lesníci přesnější informace o tom, proč lidé lesy navštěvují, co zde preferují a co se jim nelíbí. Znalost názorů a preferencí veřejnosti na hospodaření a správu lesního majetku je jedním z předpokladů optimální péče o lesy s cílem maximálně sladit jejich produkční a mimoprodukční funkce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zadržte dech - zhruba na půl roku. Příchod zimy nalije do ovzduší dávku znečištění z uhlí

Pokles teplot, který prožíváme v těchto dnech, přináší také začátek sezóny dýmajících komínů, které budou během příštích měsíců zhoršovat kvalitu ovzduší napříč regiony. V případě nebezpečných jemných prachových částic, které zvyšují výskyt a zhoršují průběh onemocnění srdce, cév a dýchacího ústrojí, připadá na lokální vytápění domácností plná polovina znečištění [1]. Zatímco ve velkých městech je hlavní příčinou znečištěného ovzduší většinou doprava, ve venkovských oblastech jednoznačně dominuje kouř z nevyhovujících kotlů a kamen na uhlí. K tomu se přidávají uhelné teplárny a celoročně pumpují do ovzduší další prach a škodlivé plyny uhelné elektrárny a průmyslové provozy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.10.2017 - [Děti Země]
Nedej se: Dějiny neposlušnosti (2)

Druhý díl (70. léta 20. století) dokumentárního cyklu o vzniku, historii a souvislostech ekologického hnutí v ČSR/ČSSR/ČR od 50. let 20. století až do cca roku 2000, v němž vystupuje i předseda Dětí Země Miroslav Patrik (26 minut).
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.10.2017 - PRAHA [Talentica]
Týmová práce zvyšuje motivaci a výkon zaměstnanců, potvrzuje nová studie

Spolupráce na pracovišti motivuje zaměstnance k lepším pracovním výkonům. Vyplývá to z nejnovější studie výzkumníků ze Stanfordské univerzity publikované v Journal of Experimental Psychology. Přestože je týmová práce v současnosti zavedená již v mnoha firmách, podle personalistů se jedná především o nadnárodní koncerny. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.10.2017 - [Sedmá generace]
Sedmá generace: Zelená bitva vzplála?

Má se ekohnutí inspirovat socialismem? Kam s textilem? Mají polonomádští Masajové budoucnost? Jak zasadit dlouhověký strom? Daří se nám mediálně vzdělávat mládež? Proč by ženy neměly vydělávat méně? Jaké eko-vysvědčení si zaslouží politické strany? Proč je život bez odpadů lehký? Jak bude Brno vypadat v roce 2050? Může válka změnit člověka k lepšímu? Jakými zájmeny označovat přírodní svět? Proč si přečíst Citový život zvířat? Jak se žije na horské samotě? Dá se se změnou klimatu naučit žít? Kam jít a co dělat? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat26.10.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ [Laxus z.ú.]
Práce s uživateli drog se vyplácí, infekčních chorob a odhozených stříkaček je díky ní v kraji málo

Ve vybraných městech a obcích Královéhradecka, Rychnovska, Jičínska, Náchodska a Broumovska působí již sedmnáctým rokem Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje Laxus z.ú. Jeho posláním je chránit veřejné zdraví a pracovat s lidmi, kteří užívají drogy. Terénní pracovníci aktivně vyhledávají uživatele drog a spolupracují s nimi na stabilizaci jejich sociální situace a zdravotního stavu v jejich přirozeném prostředí a motivují je ke změně životního stylu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25.10.2017 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
Glyfosát v EU: Vlády se na prodloužení registrace nebezpečného herbicidu nedohodly, parlament žádá zákaz do roku 2022. Ministr Marian Jurečka opět podporoval prodloužení registrace nebezpečného herbicidu, europoslanec Pavel Poc inicioval parlamentní zákaz

Členské státy EU dnes nepodpořily prodloužení registrace glyfosátu, nejpoužívanějšího herbicidu s negativními účinky na lidské zdraví i přírodu, o dalších deset let. Jednání budou muset pokračovat. Ve hře je nadále zkrácená doba registrace glyfosátu - i tří až pětiletá lhůta k jeho opuštění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.10.2017 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Vše o stavění a bydlení v pasivních a energeticky úsporných domech ve třech nabitých dnech

Polovinu energie na vytápění domu zajistí slunce, z dalších 15% „vytopí“ dům lidé a televize a o zbytek se postará malé tepelné čerpadlo nebo kotel na dřevo. V únoru za jasného mrazivého dne vůbec netopíte (i když se z okolních komínů kouří ostošest) a při spánku dýcháte čerstvý vzduch, aniž byste mrzli u otevřeného okna. Za všechny energie zaplatíte v dvoupatrovém rodinném domě kolem 1 500 Kč za měsíc. Vítejte v energeticky pasivním domě! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.10.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nová studie odhalila vysoké koncentrace jedovatého herbicidu glyfosátu v organismu zajíce polního. Zítra bude EU rozhodovat o dalším povolení nadužívaného herbicidu. Záleží i na hlasu ministra Mariana Jurečky

Unikátní studie zkoumající rezidua pesticidu v tělech zvířat žijících v naší zemědělské krajině přinesla varující výsledky [1]. Průměrná koncentrace herbicidu glyfosátu v moči zajíců byla 6,3 ug/L. V zemědělské sezóně je přitom velmi pravděpodobně koncentrace ještě podstatně vyšší. Populace zajíce polního přitom zaznamenává pokles již několik desetiletí, ale v posledních pěti letech jde o masivní úbytek. Přítomnost glyfosátu v moči tohoto zvířete dokazuje intenzivní používání glyfosátových herbicidů v krajině. Glyfosát je u nás nejpoužívanější a nejuniverzálnější pesticid. V roce 2015 tvořil 32 % všech použitých herbicidů a desikantů (látek na vysoušení zemědělských plodin). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.10.2017 - PRAHA [Letní dům, z.ú.]
PF z Letního domu - PF s dobrým skutkem

Letní dům nabízí originální novoročenky, které napomohou k pozitivním změnám v životech rodin ohrožených sociálním vyloučením. Celý text ::::
 

Vybrat23.10.2017 - VRCHLABÍ [Lesní mateřská škola Mraveneček]
Lesní školka Mraveneček ve Vrchlabí buduje nové zázemí a žádá o podporu na Hithitu

Lesní mateřská škola Mraveneček ve Vrchlabí prochází velkými změnami. Od září se přestěhovala na jižní okraj Vrchlabí, kde buduje nové zázemí pro své fungování. „Rozhodli jsme se, že pro děti postavíme zateplenou maringotku na míru, tak aby plně vyhovovala našim potřebám i požadavkům, které musíme jako lesní mateřská škola splňovat,“ říká koordinátorka školky Linda Zelenková. Finance na dostavbu zázemí a jeho dovybavení školka žádá přes internetový dárcovský server Hithit.cz. Na projekt může přispět kdokoliv částkou od 100,- Kč výše a za svůj příspěvek si může vybrat i různé odměny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.10.2017 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Vědci mapovali výskyt drobných savců v různých podmínkách horských lesů

Ve čtyřech různých oblastech České republiky se uskutečnil výzkum populací drobných savců a jejich vliv na výsadby lesních dřevin. Plochy byly rozmístěny v Moravskoslezských Beskydech, Hrubém Jeseníku, Českém Středohoří a Krušných horách. Pro srovnání území s odlišnými přírodními podmínkami výzkumníci využili společnou platformu lesních vegetačních stupňů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.10.2017 - [Děti Země]
Nedej se: Dějiny neposlušnosti (1)

První díl z celkových pěti dokumentárního cyklu o vzniku, historii a souvislostech ekologického hnutí v ČSR/ČSSR/ČR od 50. let 20. století až do cca roku 2000, v němž vystupuje i předseda Dětí Země Miroslav Patrik (cca 26 minut). Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1189 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz