Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.6.2015 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Vítejte v říši divů, historie ochotnického divadla obce Sudslava

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje ve spolupráci se spolkem Genius loci Sudslava z. s. výstavu Vítejte v říši divů, která seznamuje s historií ochotnického divadla obce Sudslava. Výstava bude pro veřejnost otevřena od 26. června 2015. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.6.2015 - PRAHA [Gulag.cz]
Gulag – od literatury faktu k románu o labutích

Sdružení Gulag.cz vás zve na besedu se slovenským spisovatelem Peterem Juščákem, která se uskuteční v úterý 23. června 2015 v 19 hodin ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí 4 (Praha 1). Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.6.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Začínáme sedmičku

Je začátek června a to je již měsíc od slavnostního zahájení 7. ročníku národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn.“
Sedmička je obecně pokládaná za šťastné číslo a my říkáme „ano, je to pravda.“ Čísla jsou krásným a přesným vyjádřením tam, kde se nedostává slov. Jsme stále plni emocí a pozitivních dojmů a nemáme kolem sebe básníka. Takže nově a zcela aktuálně 7. ročník národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“ řečí čísel:
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.6.2015 - TBILISI [Charita ČR]
Charitní týmy zjištují, jaká pomoc bude v Gruzii potřeba

V noci ze soboty 13. června na neděli 14. června zasáhly Gruzii prudké deště a vyvolaly povodně v Tbilisi, kde usmrtily třináct lidí a zranily více než dvacet lidí. Stovky rodin muselo opustit své domy. Týmy Charity Gruzie vyrazily, aby zjistily, co lidé potřebují. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Co přinese TTIP: výhodný obchod, ekonomické NATO či korporátní hrozbu?, debata MDA, úterý 23. června, 18.00

Dovolujeme si Vás pozvat na diskuzi odborné komise - Evropské platformy Masarykovy demokratické akademie. Tématem bude českými médii opomíjená smlouva TTIP (Translatlantické obchodní a investiční partnenrství) mezi Evropskou unií a Spojenými státy americkými. Naším cílem je uchopit ideologický i věcný rámec tohoto paktu. Panelisté přiblíží jeho obsah a vysvětlí argumenty, proč bychom jej měli nebo neměli přijmout. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat15.6.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Podívejte se, jak vypadají špičkové materiály pro pasivní domy – 18.6. na stavební průmyslovce v Plzni

Škola slaví a při tom otevře unikátní sbírku věnovanou pasivním a nulovým domům. Dřevostavba nebo zděná stavba? Nejmodernější vakuová tepelná izolace nebo přírodní izolace z konopí? Všechno ve sbírce na stavební průmyslovce mají. A ve škole toho uvidíte mnohem více – laboratoř stavební fyziky, kde můžete na termokameře vidět, jak uniká teplo ze starého nebo moderně zatepleného domu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2015 - LIBEREC [Nová Akropolis o.s.]
Přednáška: Aztékové – oběť a odvaha

Přednáška: Aztékové – oběť a odvaha
Pondělí, 22. června 2015 od 18 h
Místo konání: Nová Akropolis, Jablonecká 16, Liberec, tel: 481 030 288 (Po-Čt 18-21 h), Mobil: 604 284 152 Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.6.2015 - PRAHA [http://www.bakalafoundation.org/upload/docs/press/tz_scholarship_2015-final.pdf]
Bakala Foundation bude vybírat stipendisty z 238 zájemců o studium v zahraničí

Zájem o finanční podporu studia v zahraničí prostřednictvím programu SCHOLARSHIP je v letošním roce opět velmi silný. Do stipendijního programu Bakala Foundation se v letošním roce přihlásilo 238 studentů. Nadace nyní z tohoto počtu vybere žadatele k ústním pohovorům, kam postoupí zhruba každý desátý. Pokud přesvědčí výběrovou komisi, získají stipendium, které jim ulehčí studium na prestižních zahraničních univerzitách. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.6.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Pozvánka na slavnostní večer a tiskovou konferenci k zahájení kampaně Fotbal pro rozvoj 2015

Vážení kolegové, dovoluji si vás pozvat na tiskovou konferenci spojenou se slavnostním zahájením celorepublikové osvětové kampaně Fotbal pro Rozvoj 2015 a premiérou dokumentu, který jsme natáčeli v Nairobi. Projekt letos slaví jubilejní 10. výročí své existence, proto jsme se rozhodli letošní TK uspořádat trochu opulentněji a budeme rádi, když s námi zůstanete i po zbytek večera a patřičně ho s námi oslavíte. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.6.2015 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
eRallye Česká Kanada 2015

Ve dnech 19. - 21. 6. 2015 pořádá Asociace pro elektromobilitu ČR ve spolupráci s Energy Centre České Budějovice Rallye elektromobilů „Česká Kanada 2015“. Akce se koná pod záštitou Města Třeboň a za podpory České Kanady, JHMD a ekologického kempu Oasa ve Staňkově. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Regiony se v létě budou inspirovat mezinárodním dobrovolnictvím

Co všechno lze dokázat, když se spojí aktivní zastupitelstvo, místní organizace a dobrovolníci z Čech i celého světa? Využívají vesnice a města přínosy dobrovolnictví nebo neví jak? Čím se můžeme inspirovat od našich severských partnerů jako je např. Island při zapojování obyvatelů do zvelebování svého regionu? Celý text ::kultura::
 

Vybrat11.6.2015 - Praha [Ekodomov]
Jak jsme se vydali za ptačími krásami Šáreckého údolí

22. května 2015 - Vítání ptačího zpěvu v okolí Ekodomova a v Šárynce.
Brzy ráno jsme se skupinkou "ptákomilců" vydali na vycházku za poznáváním ptačího zpěvu a ekologie. Vycházka začala v Šárynce, kde Tomáš Hodek představil Ekodomov a Alena Rulfová, která vycházku vedla, představila Českou společnost ornitologickou. I přes pozdní vyhlášení této akce se dostavilo 13 dospělých a 8 dětí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2015 - PRAHA [Slovo 21, z.s.]
Dža Dureder 2015

Nezisková organizace SLOVO 21 i v roce 2015 realizuje projekt Dža Dureder, jehož cílem je doučování a příprava romských žáků základních a středních škol na další studium. SLOVO 21 tak již po několikáté zvyšuje úspěšnost mladých Romů v českém vzdělávacím systému. Dža Dureder navazuje na ceněné projekty z předchozích let, jako Dža Dureder 2014 nebo Můžeme jít dál II. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10.6.2015 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Na lýkožrouta platí i obyčejná voda aneb netradiční metody v boji proti kůrovcům

V krizových situacích, například po rozsáhlých větrných kalamitách, mohou snížit riziko napadení lesů kůrovcem netradiční metody v ochraně lesa. Jejich cílem je snižovat nepříznivé důsledky nedostatečného odbytu dřeva, které bylo v lesích sice zpracováno, ale ponecháno na skládkách a hrozilo by jeho napadení lýkožroutem smrkovým, následně pak i napadení okolních stojících, nepoškozených stromů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.6.2015 - PRAHA [Pionýr]
Zažijte s Pionýrem Prahu plnou pověstí

Víte, kdo stvořil Golema? Jak se jmenoval známý zámečník a orlojář, který před smrtí zastavil orloj na Staroměstském náměstí? A co panovník, kterého dal zabít vlastní bratr a po němž je dnes pojmenováno jedno známé náměstí v Praze? Znáte odpovědi? Pak pro vás budou hračkou otázky, které dostanete od známých postav našich dějin při hře Praha plná pověstí v sobotu 13. června (10.00 – 18.00 hod.). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.6.2015 - OLOMOUC [Nová Akropolis o.s.]
Přednáška: Aztékové – oběť a odvaha

Přednáška: Aztékové – oběť a odvaha
Čtvrtek, 11. června 2015 od 19 h
Místo konání: Nová Akropolis, Lafayettova 51/1, Olomouc, tel: 585 235 234 (Po-Pá 17:30-21 h), Mobil: 737 488 287 Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.6.2015 - Praha [Svoboda zvířat]
Ministr zemědělství odmítl návrh Svobody zvířat na zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat

Včera se v podvečerních hodinách uskutečnila dlouho očekávaná schůzka ministra zemědělství Mariana Jurečky a zástupců neziskových organizací a občanky požadujících zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR. Celý text ::::
 

Vybrat9.6.2015 - [Děti Země]
Ústavní soud: povolování dálnice D8 s vážnými chybami

Za neefektivní soudní ochranu může Krajský soud v Ústí nad Labem Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.6.2015 - Pardubice [Východočeská pobočka ČSO]
Ornitologové mapovali ptáky na Jičínsku

Ve dnech 29.- 31. května až se v bezprostředním okolí Jičína uskutečnil tzv. Víkendový výzkumný tábor. Akce, která si již 22 let klade za cíl zmapovat druhovou skladbu ptáků na určitém území, zejm. tam, kde je nedostatek místních znalců či v rámci potřeby dat pro další výzkumné projekty. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.6.2015 - PRAHA [Gender Studies]
Rozdíly v odměňování nejvíce dopadají na vzdělané matky

Kariéru žen v Česku ovlivňuje nejvíce mateřství a také to, že jim je automaticky přiřazována role výlučné pečovatelky. Navíc platí, že čím vzdělanější ženy jsou a na čím prestižnější místa aspirují, tím se prohlubují rozdíly v odměňování i přístupu k těmto pozicím. Potvrzuje to aktuální analýza společnosti Gender Studies. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1108 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz