Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat17.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Ve finále prestižní evropské energetické soutěže je i český zástupce – brněnské centrum Otevřená zahrada

Mezi 30 finalistů evropské soutěže Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards 2014, která oceňuje energeticky úsporné projekty, se v konkurenci 342 přihlášených projektů z celé Evropské unie dostal i jediný český zástupce v soutěži – nová administrativní budova v areálu Otevřené zahrady Nadace Partnerství v Brně. Slavnostní vyhlášení proběhne 24. června pod patronací evropského komisaře pro energetiku, Günthera H. Oettingera. „Od počátku směřujeme k uhlíkově neutrální (zero carbon) bilanci provozu nadačních objektů, což se nám postupně daří naplňovat. I proto dnes slouží Otevřená zahrada jako praktický příklad a inspirace pro ekologicky šetrnou přestavbu městských částí i administrativních areálů,“ říká ředitel Nadace Partnerství, Miroslav Kundrata. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2014 - [Česká asociace paraplegiků]
K létu patří časté úrazy páteře-nový program BanalFatal! přichází s prevencí

K létu patří časté úrazy páteře-nový program BanalFatal! přichází s prevencí pomocí debatních seminářů, které proběhnou postupně ve všech krajích ČR. Hlavním lektorem programu je herec Hynek Čermák. Celý text ::::
 

Vybrat16.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Prestižní Cenu Josefa Vavrouška pro rok 2013 získal Petr Pakosta. Původně horník, poté bojovník proti těžbě v severních Čechách.

Ve čtvrtek 5. června byl v rezidenci primátora hlavního města Prahy slavnostně představen držitel prestižní Ceny Josefa Vavrouška pro rok 2013, kterou uděluje Nadace Partnerství za konkrétní činy na podporu životního prostředí. Letošním laureátem se stal v konkurenci dalších 14 osobnostní soukromý zemědělec Petr Pakosta, který byl nominován za celoživotní úsilí o ochranu životního prostředí v Severočeské hnědouhelné pánvi, za záchranu zámku Jezeří a za aktivity pro obnovu osídlení a lesů na Krušných horách nejen na Mostecku. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat13.6.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Praha 14: opět bezpečněji online!

Městská část Praha 14 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI) realizuje již druhý ročník vzdělávacího a osvětového projektu v oblasti prevence elektronického násilí a kriminality s názvem „Praha 14 bezpečně online“. Projekt přináší řadu vzdělávacích a osvětových aktivit pro odborníky, děti a veřejnost současně. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.6.2014 - PRAHA [Lukáš Pacek]
Česká zemědělská univerzita ví, jak racionálně plánovat obnovitelné zdroje energií

Nesystémová podpora obnovitelných zdrojů energie (OZE), která v roce 2010 vyvrcholila nechvalně proslulým solárním boomem, byla podnětem realizace projektu Interaktivní mapy OZE pro regionální udržitelné plánování v energetice.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2014 - ÚSTÍ NAD LABEM [Děti Země]
Ústecký krajský úřad schvaluje ničení přírody u Libouchce

Děti Země se podruhé odvolaly proti likvidaci cenných biotopů obřími sklady Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Nadace Partnerství vyzývá maďarskou vládu: Nezastrašujte neziskovky!

Po svém znovuzvolení v dubnu 2014 odstartovala vláda Viktora Orbána kampaň napadající důvěryhodnost nevládních organizací v Maďarsku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Postavme si svoje město! Před Národní technickou knihovnou

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy ve spolupráci s Nadací Proměny zve všechny děti v pondělí 16. června od 15 do 18 hodin na prostranství před Národní technickou knihovnu v Dejvicích na tvůrčí dílnu zaměřenou na zlepšení povědomí veřejnosti o architektuře. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Senátoři výboru pro životní prostředí se vysmáli občanům

Senátní výbor pro regionální rozvoj a životní prostředí včera odpoledne jednohlasně podpořil návrh zákona o Šumavě senátorů Pavla Eyberta, Tomáše Jirsy (oba ODS) a dalších, jehož přijetí by vedlo k likvidaci národního parku [1]. Nezviklalo je v tom ani oficiální předání petice Za dobrý zákon o NP Šumava s 25 555 podpisy před týdnem [2], ani včerejší předání výzvy všem senátorům členem petičního výboru, hercem Petrem Vackem (dopis v příloze), ani argumenty členů petičního výboru, ekologů a vědců vyslovené na jednání výboru. Výbor přijal jen kosmetické úpravy návrhu zákona a doporučil jej pro hlasování ve druhém čtení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2014 - VIMPERK [Šumava domovem]
Nestandardní a neobjektivní postup při projednání senátního návrhu zákona o NP Šumava senátním výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí

Dne 11. června 2014 byl při projednání senátním výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí postoupen do dalšího čtení kontroverzní a sporný návrh zákona o Národním parku Šumava, předložený skupinou senátorů kolem Pavla Eyberta a Tomáše Jirsy (oba ODS). Projednání tohoto návrhu zákona předcházela petice 25 555 občanů, kteří se postavili proti jeho přijetí. Senátní výbor petici vůbec nevzal v úvahu a odmítl její přednostní projednání. Není přípustné, aby parlament v demokratické zemi pohrdal názorem téměř šestadvaceti tisíc občanů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2014 - HRADEC KRÁLOVÉ [Oblastní charita Hradec Králové]
Sociální služby poskytované oblastní charitou pomáhají konkrétním lidem

Čtyři z devíti sociálních služeb poskytovaných Oblastní charitou Hradec Králové jsou z významné části financované v rámci projektu Služby sociální prevence v Královéhradeckém kraji II, financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Celý text ::::
 

Vybrat11.6.2014 - REGENSBURG [The EUROPARC Federation]
EUROPARC se připojil k Evropské komisi v nové platformě, která má pomoci řešit konflikty soužití s velkými šelmami

Yesterday, in Brussels, at the premises of the Committee of the Regions, EUROPARC President, Mr. Thomas Hansson, signed the agreement on key principles of engagement in the EU platform on Coexistence of People with Large Carnivores. Eight key European Stakeholder organisation joined to sign the agreement to promote dialogue and cooperation. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2014 - VRCHLABÍ [EUROPARC ČR]
Vznikla nová Evropská platforma pro soužití lidí s velkými šelmami

V Evropě vznikla nová platforma "Soužití s velkými šelmami". Jednou z osmi jejích zakládajících organizací je i Federace EUROPARC. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha, o. s.]
Projekce předválečného expresionistického filmu Město bez Židů pomůže analyzovat soudobé projevy xenofobie a náboženské nesnášenlivosti

Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s Experimentálním prostorem NoD uvede 17. června od 20:00 projekci rakouského němého filmu Město bez Židů s živým hudebním doprovodem. Film o vyhnání Židů z nejmenovaného středoevropského města je děsivou předtuchou pozdějšího vyvražďování Židů, Romů a dalších skupin obyvatel. Po projekci bude následovat diskuze s odborníky na téma antisemitismu a stereotypního zobrazování Židů v literatuře a filmu. Projekce se uskuteční v rámci evropského projektu Praha sdílená a rozdělená, který finančně podpořila Evropská unie v programu Evropa pro občany. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.6.2014 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
Exkurze do Horního Rakouska

Bezplatná exkurze pro širokou veřejnost na téma Konkrétní příklady úspor energie a nízkoenergetického stavění se koná již tento pátek 13.6.2014. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2014 - PRAHA [Nadační fond J&T ]
Nadační fond J&T uspořádal mezinárodní konferenci v rámci projektu Zn. Náhradní rodič

Projekt „Jak aktivně nacházet náhradní rodiče - profesionalizace procesů při výběru adeptů na nový typ zaměstnání“ (zkrácený název Zn. náhradní rodič) vyvrcholil v květnu mezinárodní konferencí, která se konala v pražském hotelu Olympik za účasti odborníků z České i Slovenské republiky. Hlavním tématem příspěvků bylo sdílení příkladů dobré praxe v oblasti vyhledávání a získávání nových adeptů na náhradní rodiče. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR a jeho stěžejní součástí jsou semináře určené především pracovníkům Odboru sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) a nevládních neziskových organizací (NNO), které poskytují služby náhradním rodičům i zájemcům o náhradní rodinnou péči. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.6.2014 - BRNO [Společnost Podané ruce, o.p.s]
Preventivní party – akce vhodná nejen pro příznivce prevence

Centrum prevence Společnosti Podané ruce o. p. s. završilo 20 let existence a k připomenutí jubilea pořádá 12. června ve svém sídle na Hapalově 22 v Brně- Řečkovicích akci „Preventivní párty“. Od 13:00 do 15:30 mohou její účastníci zhlédnout ukázky dramatizace, videí, výstavu dokumentárních fotografií a dalších „exponátů“ z činnosti preventistů. Pro zástupce médií je plánován brífink na 13.30 hodinu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.6.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Papírové kupony namísto Opencard by bylo dobrým řešením

Praha v současné době narychlo řeší problém s licencemi na městskou čipovou kartu Opencard. Jako krizové řešení je přitom prezentován přechod zpět na papírové tramvajenky a předplatní kupony, který je přirovnáván k návratu od elektrických tramvají ke koňkám. Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe), která se kartě Opencard věnovala od jejího vzniku zejména pokud jde o otázku ochrany dat oponuje, že návrat k papírovým kuponům vůbec není špatné řešení. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.6.2014 - PRAHA [ČSOP a NET4GAS ]
Exkurze do přírody s doprovodným programem také letos zdarma díky NET4GAS a programu ČSOP Setkání s přírodou

V rámci kampaně Setkání s přírodou připravil Český svaz ochránců přírody (ČSOP) 17 zajímavých exkurzí do přírody s průvodci v Moravskoslezském, Jihomoravském, Zlínském, Jihočeském, Olomouckém, Libereckém i Středočeském kraji a v Praze. Exkurze budou probíhat ve dnech od 13. až 22. června. Akce jsou určené široké veřejnosti a jsou zdarma. ČSOP spolu s generálním partnerem, společností NET4GAS, zároveň vyhlásil pro účastníky fotosoutěž, jejíž výherce získá stan a předplatné časopisu Naše příroda.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.6.2014 - VIMPERK/GRAFENAU/VRCHLABÍ [EUROPARC ČR a Správa NP Šumava]
Zástupci evropských chráněných území se sejdou na Šumavě

Pravidelné setkání evropských chráněných území, která spolupracují přes státní hranice, se v červnu 2015 bude konat v Národním parku Šumava a Národním parku Bavorský les. Zástupci obou národních parků Martin Starý (NP Šumava) a Johann Kiener (NP Bavorský les) to oznámili na letošním setkání iniciativy TransParcNet, které se konalo minulý týden ve francouzsko-belgickém Přírodním parku Hainaut/Scarpe-Escaut. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1071 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Rok jinak

Rok jinak

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz