Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.12.2014 - PRAHA [Usnea, o.s.]
Projekt Zvyšování hnízdních možností ptáků ve vybraných pražských lesích se blíží k závěru

Projekt, jehož hlavním cílem bylo zmapování, zvýšení a kontrola hnízdních možností ptáků v pražských lesích v jihovýchodním sektoru města, konkrétně v Milíčovském lese a Hostivařském lesoparku skončí 31. prosince letošního roku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.12.2014 - PRAHA [Zaostřeno, o.p.s.]
Bílá Lilie za dobré vládnutí rozkvete již po čtvrté

Pražská Gröbeho vila (Havlíčkovy Sady 58, Praha 2) bude 8. 12. 2014 hostit již čtvrté udílení ceny Bílé lilie 2014, kterou může získat jednotlivec nebo skupina spolupracujících osob za mimořádný přínos při prosazování principu transparentnosti ve veřejné správě. Vítěz vybraný nezávislou pětičlennou porotou obdrží skleněnou sošku ve tvaru lilie z dílny designérky Márie Hostinové a účelově vázaný finanční dar v hodnotě 200 000 Kč na další činnost. Sponzorem slavnostního večera i samotné ceny Bílé lilie je Fondation Zdenek et Michaela Bakala a udílí ji obecně prospěšná společnost Zaostřeno. Slavnostním ceremoniálem, který se uskuteční od 19,30 do 22,30 hodin, návštěvníky provede redaktorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková. O hudební doprovod se postará saxofonista Jan Fečo. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.12.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Mikuláš v Karlínském Spektru

V sobotu 6. prosince od 14 hodin přijde do Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy Mikuláš a se svým doprovodem připraví pro děti nejen tradiční nadílku, ale i spoustu zábavy, ve které nebudou chybět vánoční dílničky, soutěže ani pohádka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.12.2014 - BUDAPEŠŤ [WWF]
Světový šampion v boxu Zsolt Erdei v zápase za ochranu vlků

World boxing champion Zsolt Erdei will be the face of WWF Hungary national wolf protection programme carried out in cooperation with researchers at the Hungarian Aggtelek National Park Directorate. The two key players in conservation in Hungary will protect wolf habitats, raise awareness of illegal wolf shooting and do joint research. The Budakeszi Wildlife Park will also play an active role in the programme. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.11.2014 - PRAHA [Junák - Svaz skautů a skautek ČR]
Náčelnický pozdrav k 25 letům svobodného skautingu: Skauting – potřetí a napořád!

Před dvaceti pěti lety, 2. prosince 1989, se v pražské Městské knihovně sešly stovky skautských vůdců a vůdkyň z celé země. Jen dva týdny po demonstraci 17. listopadu tam všichni společně obnovili svobodný skauting. Po třech zákazech ze strany totalitní moci, jednou nacistické a dvakrát komunistické, po poslední vynucené pauze, která trvala dvě desetiletí, se skauting zvedl z popela, skoro jako bájný Fénix. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.11.2014 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
1. prosinec je Světovým dnem AIDS. R-R testuje zdarma na HIV v pěti městech ČR - v Brně, Českých Budějovicích, Mostě, Ostravě a Praze

Lidé po celém světě si 1. prosince připomenou onemocnění HIV/AIDS. Jde zároveň o dobrou příležitost nechat se otestovat na HIV. ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) bude zdarma a bez objednání provádět testy na pěti místech České republiky tedy v Brně, Českých Budějovicích, Mostě, Ostravě a v Praze. Letošní statistiky bohužel stvrzují přes deset let trvající trend nárůstu výskytu HIV infekce v naší zemi. Ke konci října bylo objeveno 208 nových případů HIV, tedy o 13 více než za stejné období v roce 2013 . Loňský rok s celkovým počtem 235 případů HIV přitom znamenal nejhorší číslo za celou historii sledování infekce v ČR. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28.11.2014 - PRAHA [Care, Česko proto chodobě, Glopolis, Greenpeace, Hnutí DUHA, Klimatická koalice, Veronica]
Klima Lima - generálka pro Paříž

V pondělí začne globální klimatický konference, která prověří politickou vůli k přijetí nové klimatické dohody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.11.2014 - KYJEV [WWF]
WWF Ukrajina mapuje ekologické problémy země

WWF Ukraine is inviting people in the country to put their region’s environmental problems on an online map, www.ecomap.org, and work together to solve them. A team of young programmers from SoftServe IT Academy helped start the platform. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.11.2014 - PRAHA [Pracovní společnost nástavkových včelařů]
Česká republika zažívá po letech nebývalé úhyny včelstev

Systém kontroly varroózy používaný v České republice selhává. Metodika z 80. let minulého století nevyhovuje a překvapení včelaři čelí úhynům včelstev. Přestože PSNV na situaci již několik let upozorňuje a nabízí kroky k její nápravě, letošní rok je v některých oblastech kritický. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.11.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
V šesti letech aspiruje na červený diplom z Oxfordu

Britský zákon dnes slaví narozeniny. Úspěšně snižuje závislost na uhlí, ropě a plynu. I ČR může mít podobný. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.11.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA, Zelený kruh a Arnika]
Nový Operační program ŽP: Žádné spalovny, ale recyklace dál pod evropským průměrem

Včera večer poslalo ministerstvo životního prostředí Evropské komisi konečnou verzi Operačního programu životní prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.11.2014 - GLAND [WWF]
Hospodářské zisky nebo ochrana pokladů maďarské přírody?

The biggest Hungarian nature conservation organisations have joined hands in civil action against a recent government decision to transfer the trusteeship of more than 20% of Hungary’s protected nature conservation areas to the National Agriculture and Land Management Service (NFA). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.11.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Jak ztratit další generaci: Pokrytectví ve vzdělávání českých Romů

Na 18 případů dětí – dnes již dospělých Romů – se zaměřuje výstava s názvem Jak ztratit další generaci: Pokrytectví ve vzdělávání českých Romů. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat24.11.2014 - PRAHA [Archiweb]
Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání uspělo v Ceně Piranesiho 2014

Vrchlabské centrum KCEV od architekta Petra Hájka získalo v architektonické soutěži o Piranesiho cenu Čestné uznání. Cenu získala realizace Vinice a lázně v Egeru od Pétera Gerebena a Mariána Balázse, druhé Čestné uznání si odneslo Severské centrum v Planici od M. Blenkuše, M. Florjančiče, K. Kobala, A. Kučan a L. Javornika. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.11.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Adventní dílny v Karlínském Spektru

V neděli 30. listopadu od 14 do 18 hodin budou v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy připraveny adventní dílny pro děti i dospělé. Celý text ::::
 

Vybrat24.11.2014 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
Adventní tradice na Ježíškově Božím Daru

Adventní období a čekání na Ježíška vám už tradičně zpestří čtyři adventní víkendy na Božím Daru. I letos se první dva ponesou v duchu společných, česko-německých setkání a těší se finanční podpoře z Česko-německého fondu budoucnosti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat24.11.2014 - BRNO [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Začíná Evropský testovací týden. Brněnská ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne v úterý 25. listopadu testy na HIV zdarma, kondom pro štěstí a poradenství k bezpečnějšímu sexu

V České republice za posledních deset let setrvale stoupá počet nových případů pohlavní infekce HIV. Bilance je následující: 153 nových případů za rok 2011, 212 za rok 2012, 235 za rok 2013 a 185 nových případů jen za prvních devět měsíců roku letošního. Centrum ROZKOŠE bez RIZIKA v Brně se proto připojí k Evropskému týdnu testování a v úterý 25. listopadu nabídne lidem testy na HIV zdarma, kondom pro štěstí a základní poradenství k bezpečnějšímu sexu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.11.2014 - STRNADY [VÚLHM]
Smrk ztepilý se zvýšenou odolností pomůže při obnově horských lesů

Zdraví, stresu odolní a štíhlí jedinci s vysokou genetickou hodnotou mohou přežít v extrémních horských podmínkách a přispět tak ke stabilitě lesních ekosystémů. Řeč je o smrku ztepilém, který má při obnově lesa v horských podmínkách své nezaměnitelné místo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.11.2014 - BRNO [Děti Země]
Nová brněnská koalice je připravena vyhlásit referendum společně s krajskými volbami

Přípravný výbor za vyhlášení referenda o poloze nádraží v Brně vítá aktivitu Strany zelených, která na prvním jednání zastupitelstva města v úterý 25. listopadu 2014 navrhne vyhlásit referendum společně s volbami do krajských zastupitelstev na podzim roku 2016. Zastupitelé tak budou hlasovat jak o tomto termínu, tak o termínu 24. ledna 2015 odcházející ČSSD a ODS. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.11.2014 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Začíná Evropský testovací týden. Českobudějovická ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne v úterý 25. listopadu testy na HIV zdarma, kondom pro štěstí a poradenství k bezpečnějšímu sexu

V České republice za posledních deset let setrvale stoupá počet nových případů pohlavní infekce HIV. Bilance je následující: 153 nových případů za rok 2011, 212 za rok 2012, 235 za rok 2013 a 185 nových případů jen za prvních devět měsíců roku letošního. Centrum ROZKOŠE bez RIZIKA v Českých Budějovicích se proto připojí k Evropskému týdnu testování a v úterý 25. listopadu nabídne lidem testy na HIV zdarma, kondom pro štěstí a základní poradenství k bezpečnějšímu sexu. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1087 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz