Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Letos přes 2 500 odpracovaných dobrovolnických hodin po celé ČR pro rozmanitou a divokou přírodu. V neděli končí 20. ročník Týdnů pro divočinu Hnutí DUHA

Zachycením divoké přírody Bílých Karpat na malířské plátno skončí poslední z letošních Týdnů pro divočinu [1], akcí na pomoc přírodě, které už dvacet let pořádá Hnutí DUHA. V tomto roce přes 70 dobrovolníků pomáhalo na Strakonicku, v Bílých Karpatech, na Šumavě a Králickém Sněžníku. Za letošních zhruba 2500 odpracovaných hodin vystavěli desítky individuálních oplocenek kolem stromků a ochránili je tak před zvěří. Obnovovali také v minulosti poškozená rašeliniště a pomohli tak udržování vody v krajině. Reportáž ze Soumarského rašeliniště na Šumavě zachycuje, jak to na týdnech probíhá: https://youtu.be/u6YiT1Sj750 [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - [Děti Země]
Dálnice D11: ještě stále nelze v ČR řídit spolky jako firmu!

Reakce předsedy Dětí Země Miroslava Patrika na tiskovou konferenci ministra dopravy Dana Ťoka a generálního ředitele ŘSD ČR Jana Kroupy dne 27.07.2017 Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Kde rádi divočíte? Nová fotografická soutěž hledá krásná místa naší divoké přírody. Právě se rozbíhá řada akcí pro českou divočinu

Milovníci přírody, hlavně české divočiny, mohou získat zajímavé ceny v nové fotografické soutěži Hnutí DUHA. Přihlásit mohou jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby, ať už to jsou meandrující koryta řek, tlející dřevo či rozlehlá rašeliniště, ale i rostliny a zvířata, která v ní mají svůj domov. Fotografie se přihlašují do 31. října na adrese http://www.ceskadivocina.cz/fotosoutez, kde zájemci najdou podmínky soutěže i seznam cen. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - Praha [Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR ]
Máte šanci: objevte s námi tajemný život netopýrů

Koncem léta se dospělí i děti mohou každoročně těšit na setkání s netopýry. S létajícími savci se zblízka seznámí díky pestré nabídce akcí konaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Připraveny jsou i ukázky výzkumu netopýrů včetně jejich sledování pomocí speciálních přístrojů. Na výběr je z padesátky akcí, které probíhají po celé České republice až do začátku října. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
Karlův krok a několik dalších Kroků ke zdraví na Božím Daru

V sobotu 26.srpna se milovníci pohybu mohou těšit nejen na Karlův krok, nordic walking pochod a to již čtrnáctý ročník, ale také na mnoho dalších Kroků ke zdraví. V 11 hodin odstartuje na božídarském náměstí pochod se speciálními holemi a stejně jako minulé ročníky budou připraveny značené tratě 5 a 15 km. Pořadatelský Klub Krušných hor se spolu s partnerským saským klubem SSV Sayda rozhodl rozšířit nabídku sportovních i zábavných aktivit a vyzvat tím české i německé návštěvníky k dalším Krokům ke zdraví. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Vláda ignoruje neústavnost plošného uchovávání dat o elektronické komunikaci. Počty žádostí o poskytnutí dat přitom raketově rostou. IuRe chystá ústavní stížnost.

Jak vyplývá z dat poskytnutých ze strany Českého telekomunikačního úřadu nevládní organizaci Iuridicum Remedium, tak v roce 2016 bylo zažádáno o poskytnutí provozních a lokalizačních údajů pouze o používání mobilních telefonů v celkem 472 522 případech, což je více než dvojnásobek počtu z roku 2015 (219 070 žádostí) či 2014 (173 087 žádostí). Jde o data o tom, kdo komu či odkud telefonoval. Obrovský meziroční nárůst žádostí ještě prohlubuje problém, že naše právní úprava, která uchovávání dat upravuje, zřejmě odporuje evropskému právu, neboť Soudní dvůr EU opakovaně jasně deklaroval, že plošné a dlouhodobé ukládání metadat o elektronické komunikaci každého z nás je v rozporu s Listinou základních práv EU. Přesto tato praxe trvá a dle vyjádření Ministerstva průmyslu a obchodu se žádná novelizace zákona o elektronických komunikacích, který plošné shromažďování dat upravuje, nechystá. Celý text ::internet::
 

Vybrat23.8.2017 - Česko / Svět [Nadační fond Neuron]
Odvážní čeští vědci přivezli z terénu cenná data

Laboratoř a bílý plášť – to je první asociace, která člověka napadne, když se řekne vědec. Někdy je ale potřeba pro poznatky a vzorky vyrazit do terénu, proto se čeští vědci a vědkyně v rámci Expedice Neuron vydávají do celého světa, aby získali data, která jim pomohou posunout hranice lidského poznání. Co jsme se díky jejich výpravám již dozvěděli? A na čem nová generace českých výzkumníků pracuje nyní? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - Praha [Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR]
Máte šanci: objevte s námi tajemný život netopýrů

Koncem léta se dospělí i děti mohou každoročně těšit na setkání s netopýry. S létajícími savci se zblízka seznámí díky pestré nabídce akcí konaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Připraveny jsou i ukázky výzkumu netopýrů včetně jejich sledování pomocí speciálních přístrojů. Na výběr je z padesátky akcí, které probíhají po celé České republice až do začátku října. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2017 - KÁTHMÁNDÚ [Člověk v tísni]
Záplavy v Nepálu postihly přes 336 000 lidí. Člověk v tísni uvolnil na pomoc obětem živelní katastrofy půl milionu korun

Následkem silných monzunových dešťů zasáhly Nepál, Indii a Bangladéš rozsáhlé záplavy, které podle údajů Červeného kříže (IFRC) postihly celkem 16 milionů lidí. Nejsilněji byl při tom zasažen jih Nepálu, kde přišlo o život minimálně 141 lidí a přes 20 osob se stále pohřešuje. Celkem bylo v Nepálu povodněmi zasaženo přes 336 000 lidí, kteří nyní naléhavě potřebují humanitární pomoc – především pitnou vodu a potraviny. Uvádí se, že tyto záplavy zcela zničily 65 000 domů a dalších 120 000 jich poškodily, přes 150 500 nepálských rodin tak přišlo o střechu nad hlavou. Člověk v tísni (ČvT) společně s partnery z Alliance2015, irským Concern Worldwide a německým Welthungerhilfe, pomáhá obyvatelům nejpostiženějších oblastí Nepálu. ČvT navíc na pomoc obětem těchto povodní uvolnil půl milionu korun z humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.8.2017 - Praha [Zvonečník, z.s.]
Almanach Letní ekologické akademie 2017

Druhý ročník Letní ekologické akademie uspořádala ekologická platforma Zvonečník, Masarykova demokratická akademie a Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v ČR. Akademie proběhla 21. a 22. července a nyní se můžete seznámit s jejím almanachem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2017 - Dýšina [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa podporují kulturní dění v Dýšině

Západočeská vesnice Dýšina ve dnech 27. 8. - 10. 9. 2017 bude hostit skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přispějí k obohacení programu v obci. Sedm mladých lidí z celého světa se bude podílet nejen na organizaci tradičních pivních slavností, ale také na přípravách základní školy na nový školní rok a úpravě zeleně v okolí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.8.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Zelený kruh]
K zítřejšímu hodnocení ministryně Karly Šlechtové: Špatný stavební zákon a nutnost nového. Zákon porušil vládní program

Novela stavebního zákona, jeden ze stěžejních úkolů ministryně pro místní rozvoj, nesplnila svůj účel. Nezjednodušila a nezrychlila povolování staveb, ale místo toho zásadně porušila programové prohlášení vlády. Vláda se výslovně zavázala, že neomezí právo občanů rozhodovat o životním prostředí. Svůj slib však pár měsíců před volbami navzdory silným protestům veřejnosti, odborníků i veřejných osobností včetně pěti bývalých ministrů životního prostředí flagrantně porušila a způsobila největší omezení občanských práv od roku 1989 [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2017 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
Sedláci se obávají propadu příjmu peněz z EU a další devastace krajiny

V únoru letošního roku odstartovaly v rámci Evropské unie konzultace o podobě Společné zemědělské politiky EU po roce 2020 (SZP), která se má podle drtivé většiny členských zemí oproti současné podobě změnit ve prospěch menších a středních zemědělských podniků, nových technologií, adaptačních opatření na změnu klimatu a rozvoje venkova jako celku. Materiál s názvem „Hlavní teze ČR při vyjednávání SZP po roce 2020“, který k tomu připravilo ministerstvo zemědělství a kterým se má zabývat Vláda ČR, ale podle názoru Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) předpokládané změny SZP v zásadě ignoruje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2017 - Šternberk [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Klášter Šternberk plný mezinárodních dobrovolníků

Bývalý augustiniánský klášter Šternberk ve dnech 27. 8. - 10. 9. 2017 poprvé navštíví mezinárodní skupina dobrovolníků. V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu nadšenci z Německa, Chorvatska, Francie, Polska, Mexika, Ruska a Čech budou společnými silami přispívat ke zvelebení klášterní zahrady a kláštera samotného. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.8.2017 - Strnady [VÚLHM]
Lesníci na severní Moravě hledají řešení, jak pomoci chřadnoucím lesům

Lesníci na severní Moravě a ve Slezsku hledají řešení, jak zmírnit důsledky rozsáhlé kalamity v oblastech chřadnutí smrku. Projevy této neutěšené situace se začaly objevovat postupně již od 90. let minulého století. Na severní Moravě se tento jev objevil v oblasti Ostravské pánve, Podbeskydské pahorkatiny a Nízkého Jeseníku v nadmořských výškách 300–500 m n. m., tj. v lokalitách, kde v minulosti nebyl smrk běžně rozšířen a je zde tedy nepůvodní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2017 - [AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les]
Začátek září je netopýří

První zářijový víkend, v pátek 1. září a v sobotu 2. září 2017, pořádá Správa CHKO Slavkovský les hned dvě noci za sebou setkání s tajemnými nočními tvory v rámci „Mezinárodní noci pro netopýry“. Tradiční putovní akce po našem regionu přibližuje lidem život záhadami a mnoha mýty opředených nočních lovců – netopýrů. V pátek se koná odchyt netopýrů u jedné z nejvýznamnějších netopýřích lokalit v západních Čechách, u středověkého dolu Jeroným. V sobotu si pak přijdou na své také děti, protože Netopýří noc na hradě a zámku Bečov nad Teplou proběhne s bohatým doprovodným programem i pro ně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.8.2017 - [ALDP a SDP]
Reakce ALDP a SDP na petici Strany zelených

Dne 7. 8. 2017 byla publikována petice Strany zelených s výzvou ministru zemědělství včetně několika dalších článků. S řadou tvrzení obsažených v petici musíme vyjádřit nesouhlas. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.8.2017 - 582 22 Přibyslav, Bechyňovo náměstí 1 [město Přibyslav]
Tisková konference u příležitosti Mlékárenského dne v Přibyslavi

26. ročník Mlékárenského dne v Přibyslavi je jedinou akcí svého druhu v rámci ČR. Ve středu 6. 9. 2017 v 10 hod. v radničním sále (Bechyňovo náměstí 1, 582 22 Přibyslav) proběhne tisková konference se zaměřením na produkci mléčných výrobků. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.8.2017 - Pelhřimov [Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR]
České lesy zadržují vodu v krajině i bez další certifikace

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR odsuzuje petici „Na sucho se musí od lesa“, kterou spustila Strana zelených 10. srpna. Petice obsahující řadu polopravd a účelových tvrzení vyzývá ministra zemědělství, aby zabránil dalšímu ničení českých lesů a levnému vývozu surového, nešetrně pokáceného dřeva do zahraničí a s odkazem na boj proti suchu i v zájmu českého venkova zahájil přechod státních lesů na certifikaci FSC.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2017 - [Děti Země]
Obchvat Frýdku-Místku délky 2,3 km má opět stavební povolení

Stavební řízení probíhá již 3,5 roku a týká se území NATURA 2000. Ministerstvo dopravy vydalo dne 11. srpna 2017 stavební povolení pro dvanáct stavebních objektů, které se týká části obchvatu Frýdku-Místku délky 2,3 km dálnice R48. Žádost o jeho vydání byla podána před 3,5 lety a jde již o druhé povolení. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1183 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz