Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.10.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Český den akcí proti „stonásobně silnějším následovníkům ACTA“ – úmluvám TTIP a CETA – 18. října

V sobotu 18. října proběhne Český den akcí proti připravovaným dohodám Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP) mezi EU a USA a Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA) mezi EU a Kanadou. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14.10.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha (MKC Praha)]
Žáci se učí, jak respektovat odlišnosti druhých

V období od října do listopadu 2014 realizuje Multikulturní centrum Praha vzdělávací program Stereo abeceda zaměřený na odstraňování stereotypů a předsudků vůči cizincům a menšinám. 7 tříd z pražských středních odborných škol a učilišť projde celkem patnácti workshopy a dvěma semináři. Kromě toho proškolí lektoři MKC Praha také učitele, aby mohli tento program dál šířit na školách. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Dílny tvořivosti]
Konference Sexualita osob po poškození mozku

Ve středu 19. 11. 2014 pořádá organizace Dílny tvořivosti v Americkém centru na Praze 1 v pořadí již devátou odbornou konferenci věnující se problematice lidí po poranění mozku. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Prodej kožešin z Evropy klesá - v Číně přestávají být v módě

Zářijové aukce kožešin ve Finsku a Dánsku hlásí strmý pád cen norkových kožešin ve srovnání s rokem 2013. Průměrná cena kožešiny z norka klesla na nedávné finské aukci společnosti Saga Furs o 55 % a letošní prodejní ceny společnosti Kopenhagen Fur v Dánsku spadly o 40 %. Důvodem je i to, že luxusní produkty jako kožešiny již v Číně nejdou tolik na odbyt kvůli nárůstu protikorupčních opatření i stále silnějším kampaním na ochranu zvířat. Evropský kožešnický průmysl již nemůže zůstávat slepý k dlouho předpovídanému splasknutí „čínské kožešinové bubliny“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nespokojená demokracie - i příroda. Právě začíná Fórum 2000, ochrana přírodního dědictví i divočiny má na něm důležité místo

Na letošním Fóru 2000 - s titulem "Nespokojená demokracie. Čtvrt století od železné opony a Tchien - an - Menu" - budou osobnosti debatovat také o souvislostech ochrany divoké přírody a demokracie. Jedním z hlavních příkladů bude Národní park Šumava. Hnutí DUHA zastoupí na konferenci hned dva řečníci - Jaromír Bláha a Jan Piňos. Program Fóra 2000 věnovaný odkazu Václava Havla pro ochranu přírodního dědictví a divočiny se uskuteční dnes a zítra ve třech programových blocích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Nová metodika pomáhá při začleňování cizinců do pracovního procesu

MKC Praha vydává novou publikaci Metodiky sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců určenou lidem pracujícím v oblasti integrace cizinců. Publikace představuje nástroje, metody práce a konkrétní ukázky úspěšných projektů např. v oblasti kariérového poradenství, rekvalifikace, nastartování vlastního podnikání nebo terénní práce s cizinci. Uvádí také důležité kontakty a zdroje existujících materiálů a slouží jako zdroj inspirace. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.10.2014 - PRAHA [Nadační fond J&T]
Příbuzenská pěstounská péče - semináře ESF

Nadační fond J&T zahájil sérii vzdělávacích seminářů pro NNO a OSPOD v rámci projektu Možnosti systémové podpory ohrožených a náhradních rodin (CZ.1.04/5.1.01/B2.00015), financované ESF. Semináře se uskuteční ve všech krajích ČR. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.10.2014 - OSTRAVA [MFF Ekofilm]
Ekofilm v číslech

Tisíce spokojených návštěvníků, stovka zhlédnutých filmů, hektolitry vypité vody. Tak vypadal letošní jubilejní 40. ročník Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.10.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Mezinárodní den za vymýcení chudoby

Charita Olomouc, Armáda spásy, Člověk v tísni a CARITAS – VOŠ sociální Olomouc zvou na čtvrtý ročník aktivit konaných u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který připadá na 17. října. Letošním tématem je „Byznys s chudobou“. Na všechny akce je vstup zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.10.2014 - GLAND [IUCN]
160 000 druhů do roku 2020 - pomůžete?

This year is an important milestone for IUCN as it marks the 50th anniversary of The IUCN Red List of Threatened Species. By scientifically documenting on a case-by-case basis the nature and severity of threats to the survival of species, The IUCN Red List helps drive meaningful and appropriate conservation action. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.10.2014 - PRAHA [MŽP ČR]
Reakce MŽP na tiskovou zprávu Hnutí Duha z 9. října 2014

Tisková zpráva z dílny Hnutí Duha využívá neférové praktiky pro manipulaci s veřejností. Pan Kropáček (a titulek TZ) podsouvá veřejnosti vlastní názor jako citaci ministra Brabce. Takové jednání dle mého názoru značně poškozuje celou organizaci Hnutí Duha jak před médii, tak i veřejností. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.10.2014 - PRAHA [ČSOP]
V Poodří vznikla díky ČSOP a NET4GAS interaktivní stezka pro děti i dospělé

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) otevřel pro veřejnost novou naučnou stezku, díky programu NET4GAS Blíž přírodě již desátou v Moravskoslezském kraji. Trasa je dlouhá 4,5 km a vede chráněnou krajinnou oblastí Poodří (CHKO). Představí nivu řeky Odry, která je známá také tím, že chrání Ostravsko před povodněmi. Interaktivní stezka příhodně nazvaná „Krajinou povodní“ tuto problematiku a další zajímavosti přibližuje na devíti zastaveních, která provázejí tok Odry mezi Jeseníkem nad Odrou, Bernarticemi a Suchdolem. Slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministr Richard Brabec (ANO): "Recyklaci prostě nechceme!"

Poslanci výboru pro životní prostředí sněmovny dnes projednají negativní pozici České republiky k návrhům Evropské komise na budoucí zvýšení recyklace. Pozici navrhuje ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.10.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Neprosíme, nežebráme, hlásíme se jen o svá práva

Odborníci zvou na neobvyklé procházky Prahou – o právech žen, migrantech i kavárenském životě. Na jakém místě Prahy se konala schůze téměř 3000 žen, které před sto lety bojovaly za svá volební práva? I na tuto otázku odpoví série výjimečných procházek pořádaných Multikulturním centrem Praha. To oslovilo řadu odborníků a spolu s nimi oživuje předválečné události na konkrétních místech metropole. Na další z cyklu procházek mohou Pražané přijít už v úterý 14. října. Politoložka Jitka Gelnarová je provede místy spojenými s bojem žen za volební práva. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.10.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Hnutí DUHA převzalo prestižní cenu nadace Euronatur za budování zelených a mírových mostů v Evropě

Hnutí DUHA včera večer ve Švýcarsku slavnostně převzalo - jako vůbec první středoevropský laureát - prestižní cenu "Award for Environmental Excellence 2014" od evropské nadace EuroNatur za budování zelených a mírových mostů na Šumavě, v místech, kde před čtvrtstoletím padla železná opona [1]. Toto ocenění za přínos k ochraně přírodního dědictví v mezinárodním měřítku dosud dostali špičkoví vědci a významné osobnosti, mezi nimi např. princ Charles, Nelson Mandela či Michail Gorbačov [2]. Cenu převzali z rukou prezidentky nadace Christel Schroeder programový ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh a Jaromír Bláha, dlouholetý expert na ochranu lesů a NP Šumava, jenž má na jejím udělení lví podíl. Fotodokumentaci ze slavnosti naleznete zde (případně požádejte o fotografie ve větším rozlišení): https://www.facebook.com/HnutiDuha?hc_location=timeline Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.10.2014 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Perspektiva budoucnosti pro region Dunaj-Vltava: Hodnocení výsledků dvouleté spolupráce přinese odborná konference

Evropský region Dunaj – Vltava (ERDV) pořádá 15. října odbornou konferenci, na které bude mít svého zástupce ve znalostní platformě Výzkum a inovace Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i. (VÚLHM).
Odborná konference „Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava“ se bude konat v Bavorsku, konkrétně v ambergském Congress Centrum (ACC). Celý text ::regionální rozvoj::
 
 

Vybrat8.10.2014 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Ekologického Oskara získala akce Ukliďme Česko

Nejuznávanější soutěž v České republice, zaměřená na úsporu energií a ochranu životního prostředí, E.ON Energy Globe Award ČR, zná vítěze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.10.2014 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
Nová putovní zážitková výstava pro jihočeské školy

V základní škole Grünbach (Horní Rakousko) proběhl v úterý 8. 10. 2014 metodický seminář pro jihočeské a hornorakouské pedagogy a slavnostní zahájení výstavy Felix a Maira – chytré hlavičky Zemi rozumí. Jedná se o zážitkovou výstavu na téma energie a obnovitelné zdroje, změna klimatu a deštný prales. Od října 2014 mají jihočeské základní školy možnost si tuto výstavu bezplatně zapůjčit. Jako první obohatí výuku interaktivními exponáty pedagogové ze ZŠ a MŠ Svatý Ján nad Malší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.10.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Charita Olomouc se připojila ke sbírce materiální pomoci pro Ukrajinu

Olomoucká charita se zapojila do materiální sbírky pro postižené válečným konfliktem na Ukrajině. Od dárců přijme zachovalé a vyprané teplé oblečení všeho druhu, které má lidem pomoci přečkat zimu. Ukrajina přišla jak o vlastní zdroje zemního plynu a uhlí, tak i o dodávky plynu z Ruska. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1082 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz