Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat18.11.2016 - PRAHA/MARRÁKEŠ [Hnutí DUHA, Klimatická koalice a Glopolis]
Pravidla pro plnění Pařížské klimatické dohody budou jasná do dvou let, způsob kontroly také. Dohoda o ochraně klimatu žije dál, Trumpovi navzdory

Pravidla pro plnění Pařížské dohody budou hotová do roku 2018. Do té doby má být jasné, jakým způsobem se bude kontrolovat, že státy snižují emise tak, jak v Paříži slíbily. Také se nejpozději do dvou let určí, kdo a v jaké výši má pomoci s dlouhodobým financováním adaptace na změnu klimatu v nejvíce postižených zemích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.11.2016 - Brno [Lipka]
Autor nejlepší diplomové práce získá 10 000 korun

XIV. ročník Soutěže diplomových prací s tematikou životního prostředí v Jihomoravském kraji vyvrcholí na mezioborové konferenci v úterý 22. listopadu 2016. Soutěž tradičně vyhlašuje Lipka a Jihomoravský kraj. Vítězové převezmou ocenění, nejlepší práce budou prezentovat a o tématech diskutovat s odborníky z praxe, akademické sféry, zástupci firem i neziskových organizací. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat16.11.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Mezinárodní energetická agentura dnes: Obnovitelné zdroje a energetická efektivita vítězí, státy omezují fosilní dotace. Ani Donald Trump tento trend nezvrátí

Investice do čistých obnovitelných zdrojů v roce 2015 byly vyšší než investice do všech ostatních zdrojů energie dohromady. Uvádí to dnes zveřejněná prestižní zpráva World Energy Outlook 2016 [1], kterou každoročně vydává Mezinárodní energetická agentura (IEA). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.11.2016 - Praha [Mgr. Lubomír Bartoš]
Zajímavá zjištění z monitoringu lokalit nové divočiny na území pražské Libně, Vysočan a Žižkova

V průběhu dubna až září 2016 proběhly terénní biologické a ekologické průzkumy lokalit nové divočiny v oblasti kolem železniční trati 011 Praha – Kolín na území pražské Libně, Vysočan a Žižkova.
Celkem zde bylo zjištěno 137 druhů cévnatých rostlin, 14 druhů bezobratlých a 3 druhy ptáků, z nichž ani jeden není v žádném stupni ohrožení podle Červeného seznamu cévnatých rostlin České republiky. Žádný druh není chráněn ani podle vyhlášky MŽP č. 395/1992 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů.
Byl zmapován i výskyt invazních druhů planě rostoucích rostlin a volně žijících živočichů. Celkem zde bylo zjištěno 23 invazních druhů cévnatých rostlin.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.11.2016 - Olomouc [Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje]
Stop větrným elektrárnám! Neziskový sektor připomínkoval aktualizaci krajské energetické koncepce

Budou v našem kraji hrát prim tepelné elektrárny, biomasa nebo větrníky na kopcích? Anebo to bude jinak? Tomuto tématu se mimo jiné věnuje aktualizace Územní energetické koncepce Olomouckého kraje. S výzvou k jejímu připomínkování byla krajem oslovena i Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) jako zástupce neziskového sektoru v regionu. Odborníci z jejích členských organizací, spolku Kořeny domova, z. s. a Spolku Nízký Jeseník, se tématu poctivě věnovali, a tak mohly být v termínu zaslány Ministerstvu životního prostředí zásadní připomínky, které snad zvrátí záměr podporovat v kopcovitých a horských oblastech kraje výstavbu větrných elektráren, na které aktualizovaná koncepce sází. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat16.11.2016 - LITOMYŠL [Junák - český skaut]
Elixír 2016 nabídne inspiraci čtyřem stovkám skautských vedoucí z celé země. O víkendu se potkají na zámku v Litomyšli

I vedoucí skautských oddílů potřebují čerpat novou inspiraci a energii k další činnosti. Tu jim v krásných prostorách litomyšlského zámku poskytne setkání skautských vedoucích z celé republiky o víkendu 18. – 20. listopadu. Na 400 účastníků si zde namíchá vlastní elixír skautingu dle svých preferencí, čekají je desítky vzdělávacích seminářů, které uplatní při práci s dětmi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.11.2016 - PRAHA [Sociální klinika]
Dostupná psychoterapie není mýtus. Sociální klinika už pomohla 350 lidem. O tom, kolika lidem pomůže v roce příštím, rozhodnete i vy

Rozvod, vážné onemocnění v rodině, trauma po fyzickém napadení, ztráta blízkého, tyto a mnohé další složité životní situace člověk často nedokáže vyřešit sám. Najít bezplatnou kvalitní psychickou pomoc ovšem není v České republice snadné a soukromou psychoterapeutickou pomoc si řada lidí nemůže dovolit z finančních důvodů. Situaci pomáhá řešit unikátní projekt s názvem Sociální klinika, který v naší zemi funguje druhým rokem a zatím pomohl 350 lidem. Do projektu je v současné době zapojeno 66 psychoterapeutů a psychoterapeutek, kteří své služby poskytují bez nároku na odměnu. Pro větší dostupnost služby nyní pořádá organizace sbírku na portálu Hithit: hithit.cz/socialniklinika. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.11.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda zítra schvaluje Politiku životního prostředí. Slibuje čistší prostředí, chybí však zásadí řešení, která by vedla ke skutečnému zlepšení

Aktualizace Státní politiky životního prostředí ČR 2012 - 2020, kterou zítra projedná vláda, požaduje výměnu starých uhelných kotlů a zavádění čistších paliv do veřejné i individuální dopravy. Ačkoliv však kritizuje nehospodárné využívání zdrojů, nepožaduje odstavování zastaralých uhelných elektráren, které způsobují masivní znečištění a tím i každoroční mnohamiliardové ekonomické škody, které platí stát. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Po stopách vlků v Pošumaví. Nové údaje o výskytu šelem v Pošumaví od dobrovolníků Rysích hlídek

Fotopasti Hnutí DUHA doplnily obraz aktuálního výskytu vlků v České republice. Portrétní záběr vlka, který se přišel na podzim podívat do objektivu automatické kamery, pochází z jižního Pošumaví. Jedná se o osamělého jedince. Na našem území se pohybuje jedna vlčí smečka na Kokořínsku a druhá na Broumovsku. Další trvalý výskyt vlků v ČR není prokázán, byli však letos zaznamenání i na Šluknovsku, v Krušných horách, Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2016 - PRAHA [Pionýr]
IX. výroční zasedání Pionýra

Aby v Pionýru padla ta nejdůležitější rozhodnutí, jako jsou změny základních dokumentů, musí se sejít zástupci všech pionýrských skupin, kteří společně tvoří nejvyšší orgán spolku - Výroční zasedání Pionýra. V sobotu 12. 11. se jich v Pardubicích sešlo přes dvě stě, aby společně určili směr pro příští roky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.11.2016 - DOLOPLAZY [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Skautský country bál

Country bál v Doloplazích je léty prověřenou akcí, která je určená nejen skautům, ale především všem příznivcům Country hudby a tanců. První bál se v Doloplazích konal někdy kolem roku 2004. Od té doby se vždy na podzim do vesnice nedaleko Olomouce sjíždí všichni milovníci tohoto hudebního žánru z okolí, aby zde strávili příjemný večer plný hudby, tance a zábavy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.11.2016 - PRAHA [Domov Sue Ryder]
Andělský adventní kalendář plní přání seniorům

Nezisková organizace Domov Sue Ryder si na letošní adventní čas připravila Andělský adventní kalendář. Nabízí tak možnost udělat dobrý skutek, pořídit smysluplný vánoční dárek a zároveň pomoci potřebným. Od začátku adventu, tedy od 26. listopadu až do konce roku 2016 můžete online přispět na užitečné věci, které pomohou seniorům ke kvalitnímu životu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.11.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Setkání skautských sběratelů Olomouc

V sobotu dne 12.11. proběhne v Olomouci již tradiční Mezinárodní setkání skautských sběratelů. Akce se uskuteční v prostorách Právnické fakulty UPOL (budova A) na třídě 17. listopadu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.11.2016 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Poslanci dnes podpořili zákon zakazující kožešinové farmy

Poslanci dnes v 1. čtení podpořili novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání, která navrhuje zcela zakázat chov tzv. kožešinových zvířat v ČR. Pro podporu zákona hlasovalo 67 poslanců, proti bylo 57, 21 se zdrželo. Hlasování dnes proběhlo po bouřlivé debatě, která byla přerušena v úterý večer. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vraťme ekonomiku blíž k lidem - doma i v Evropě potřebujeme víc soběstačnosti a bezpečnosti. Komentář Hnutí DUHA ke zvolení Donalda Trumpa

Donald Trump slibuje větší izolaci USA. Pro EU a ČR je to dle Hnutí DUHA jasná zpráva pro nutnost posílit energetickou i surovinovou soběstačnost a také vrátit ekonomiku blíž k lidem. Jeden ze způsobů, jak toho dosáhnout - chytrou podporu obecních a občanských obnovitelných zdrojů - představila ekologická organizace dnes spolu s podnikateli v oboru a zástupci nové koalice obcí a měst pro podporu komunitních obnovitelných zdrojů energie [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vznikla nová koalice pro komunitní obnovitelné zdroje energie. Brno, Kladno, Litoměřice, Kněžce a dalších šedesát obcí a měst prosazuje společně s ekology a experty větrné elektrárny a malou fotovoltaiku

Dnes poprvé se na tiskové konferenci v Praze představila nová česká komunitní koalice pro podporu obnovitelných zdrojů energie. Je složená z více než šedesáti měst a obcí, jejich asociací, expertů z oboru a Hnutí DUHA. Jsou v ní zastoupeny obce a města napříč Českou republikou, od drobných vesnic až po krajská města v čele s Brnem. Různorodé společenství spojuje jeden cíl - prosadit opatření k větší energetické soběstačnosti a nezávislosti. Decentrální komunitní obnovitelná energetika se úspěšně rozvíjí už v řadě zemí světa. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2016 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Vše o stavění a bydlení v pasivních a energeticky úsporných domech ve třech nabitých dnech

Polovinu energie na vytápění domu zajistí slunce, z dalších 15% „vytopí“ dům lidé a televize a o zbytek se postará malé tepelné čerpadlo nebo kotel na dřevo. V únoru za jasného mrazivého dne vůbec netopíte (i když se z okolních komínů kouří ostošest) a při spánku dýcháte čerstvý vzduch, aniž byste mrzli u otevřeného okna. Za všechny energie zaplatíte v dvoupatrovém rodinném domě kolem 1 500 Kč za měsíc. Vítejte v energeticky pasivním domě! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2016 - Praha [Česká krajina]
Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívili experti rakouské pobočky celosvětové ochranářské organizace WWF

Zástupci rakouské pobočky Světového fondu na ochranu přírody, kterou zná veřejnost spíše pod zkratkou WWF a díky černobílé pandě ve znaku, navštívili dnes rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2016 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Jedle vznešená – vzácný druh v lesích České republiky

Jedle vznešená (latinský název Abies procera Rehd.) nedělá svému jménu žádnou ostudu. Její majestátní koruna zdobí nejeden park, zahradu nebo rekreační les. V České republice není tato introdukovaná dřevina původem z Pacifického severozápadu USA zatím moc rozšířená. Výzkum jedle vznešené přinesl díky pokusným plochám, založeným v 80. letech 20. století, cenné poznatky o přednostech a úskalí pěstování tohoto krásného jehličnanu ve středoevropských podmínkách. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1156 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz