Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.1.2017 - Praha [Severský filmový klub]
Severská filmová zima 2017

Festival kinematografie severských a pobaltských zemí Celý text ::kultura::
 

Vybrat29.1.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Experti: Novela zákona o Vojenském zpravodajství je nebezpečná, umožní na internetu sledovat všechny

Sněmovna bude v druhém čtení projednávat novelu zákona o Vojenském zpravodajství. Ta dává vojenské tajné službě pravomoc umístit na internetové linky „černé skříňky“, jež by mohly odposlouchávat, ale i blokovat, či měnit provoz českého Internetu. Podle vojáků opatření pomůže kybernetické obraně státu. Počítačoví odborníci, právníci i poskytovatelé internetu však považují návrh zákona za zneužitelný. Ohrozí podle nich ústavní práva na soukromí i svobodu projevu a bezpečnost sítí může paradoxně výrazně zhoršit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27.1.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Komise znovu potvrdila, že spalovny nesmí podkopat vysokou recyklaci. Mezitím návrh českého zákona přesouvající odpady ze skládek do spaloven míří do vlády

Evropská komise ve čtvrtek 26. ledna zveřejnila svou pozici ke spalování odpadů [1]. Znovu potvrdila, že prioritou pro Evropskou unii musí být prevence a vysoká míra recyklace. Přičemž členské státy musí zajistit, aby nevznikly nadbytečné kapacity spaloven. Komise doporučuje státům přestat spalovny jakkoli finančně podporovat a naopak spalování odpadů zdanit. Plánované spalovny nesmí bránit vysokým cílům recyklace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.1.2017 - [Děti Země]
Dnešní soudní jednání ke sporu o plzeňský Hornbach bylo zrušeno

Již téměř pět let trvající soudní spor čeká další zdržení Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.1.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Lidé odmítají ničivý návrh senátního zákona o národních parcích. Otvírá cestu masivní zástavbě i těžbě dřeva a popírá smysl NP. Výzvu poslanců k zamítnutí návrhu senátorů podepsalo za den 3 500 lidí

Včera v poledne zahájilo Hnutí DUHA veřejnou internetovou výzvu poslancům a poslankyním, aby "v opakovaném hlasování o novele zákona o ochraně přírody s novými pravidly pro národní parky zamítli senátní pozměňovací návrh a podpořili novelu zákona v té podobě, kterou již dříve schválili" http://www.hnutiduha.cz/zachranme-narodni-parky. Za jediný den ji podepsalo 3 500 lidí a rychle přibývají další. Představitelé Hnutí DUHA a jeho podporovatelé předají výzvu poslancům před hlasováním. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.1.2017 - PRAHA [Pionýr]
Užijte si v Praze „Ledovku“

I když by to tak mohlo vypadat, nechceme vás zvát na kluziště, ale na tradiční akci Ledová Praha, kterou už posedmnácté pořádá v době pololetních prázdnin (letos 3. až 5. února) Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Po tyto tři dny se v ulicích Prahy budete moci setkat s tisíci dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst. Vše, co k využití této příležitosti potřebují, je takzvaná Ledová karta, kterou získají zdarma. Jedinou starostí tak je vybrat si z více než čtyř desítek míst, kam mohou vyrazit, protože všechno se za jeden víkend stihnout nedá… Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.1.2017 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
ODPAD ZDROJEM 2017: Odpadní vody v cirkulárním pojetí

Voda společně se vzduchem tvoří základní podmínky pro život na Zemi. Hospodaření s vodou a zejména riziko nedostatku vody pitné a závlahové, která je nezbytná pro zemědělskou produkci a zajištění udržitelné produkce potravin, se stalo jedním z hlavních témat posledních let. Nedostatek vody souvisí nejen s globálními klimatickými změnami, ale také s nehospodárných zacházením s vodními zdroji. V této souvislosti je často skloňováno zadržování vod v krajině, recyklace vod, znovuvyužívání vod odpadních a taktéž využití energie, která vzniká při jejich čištění. A právě tato témata budou diskutována i na konferenci ODPAD ZDROJEM. Na konferenci, která přináší aktuální informace o oběhovém hospodářství pro zástupce samospráv. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.1.2017 - Lidéřovice [ALKA Wildlife, o.p.s.]
Zima umožnila spočítat vydry v Orlických horách, žije jich tam šest

Vydra říční je naše největší šelma žijící v řekách a rybnících. Letošní zima se sněhovou nadílkou a tuhými mrazy umožnila odborníkům spočítat, kolik vyder žije v Orlických horách. Šest dospělých zvířat a dvě mláďata je výsledek, který ukazuje, že populace vyder v CHKO Orlické hory je stabilní a počet odpovídá úživnosti prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.1.2017 - PRAHA [Česká společnost ornitologická]
Opět jde do tuhého – senátoři chtějí zrušit národní parky

Titulek není přehnaný. Senát navrhl takové úpravy zákona o ochraně přírody a krajiny, že národní parky by vlastně přestaly existovat – na velké části jejich území by byl hlavním cílem rozvoj obcí. Je potřeba okamžitá reakce každého z nás. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.1.2017 - WEST GLACIER [The Global Transboundary Conservation Network]
Mezinárodní workshop: Ruce napříč hranicemi

Hands Across Borders - An international workshop on transboundary conservation, held in Glacier National Park, USA, from 13-18 September 2016, gathered about 50 transboundary conservation practitioners and leaders from six different continents. Through a mix of presentations, problem-solving clinics, and field trips, the participants shared their experiences in catalyzing, enabling, and sustaining transboundary conservation initiatives across different types of ecosystems, social, economic, and political systems, and cultures and languages. The workshop topics included cooperative management, transboundary conservation governance, and sustainable financing, while an open space session focused on decision-supporting tools, civil society engagement and future leaders. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.1.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Čisté nebe a Zelený kruh]
Konec smogu: Konec uhelných dotací, účinná regulace dopravy a modernizace průmyslu. Ekologické organizace přicházejí s plánem proti smogu, dnes jej projedná vláda

Premiér Bohuslav Sobotka vyzval ministra Richarda Brabce, aby navrhl akce proti smogu. Dnes o nich má debatovat vláda. Ekologické organizace souhlasí, že opatření přijatá v minulých letech dala obcím a městům nové nástroje k řešení znečištění a obce by je měly víc využívat. Ale rolí vlády je zasáhnout ve prospěch zdraví občanů a řešit situaci strategickými rozhodnutími k ozdravění ovzduší i ekonomiky. Současné povinnosti a možnosti měst a obcí zdaleka nestačí pro výraznější ozdravění ovzduší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.1.2017 - Strnady [VÚLHM]
Topoly se opět stávají významnou dřevinou lužních lesů

Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i., vydal v pořadí již čtvrtou příručku k určování domácích druhů lesních dřevin. Tentokrát se čtenáři mohou podle přehledného klíče naučit rozpoznávat jednotlivé druhy topolů. Příručce o topolech již předcházejí metodiky k určování domácích druhů dubů, bříz a olší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.1.2017 - PRAHA [Učená společnost ČR]
Stanovisko Učené společnosti České republiky k navrhované novele zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny

Učená společnost ČR je velmi znepokojena stanoviskem Senátu ČR, který většinou jediného hlasu vrátil do Poslanecké sněmovny ČR k opětovnému projednání v prosinci 2016 schválenou vládní novelu zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny. Pozměňovací návrhy připravené Senátem ČR zcela ignorují moderní pohled na ochranu přírody a vědecky prokázanou mimořádně úspěšnou obnovu přírody v národních parcích. Naopak vrací situaci před rok 1989 a de facto likvidují připravenou novelu, představující úspěšný a pečlivě vyjednaný kompromis mezi minimalizací zásahů do přírody na zlomku našeho území a zájmy místních samospráv. Učená společnost ČR apeluje na poslance, aby novelu zákona schválili v původním znění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Europoslanci požadují zvýšit recyklaci komunálních odpadů do roku 2030 na 70 %. Pro ČR to znamená zvýšit ji dvojnásobně. Návrh nového odpadového zákona MŽP jde v protisměru

Země Evropské unie mají zvýšit recyklaci komunálních odpadů do roku 2030 na minimálně 70 procent, přičemž minimálně pět procentních bodů musí být dosaženo opakovaným použitím. Požaduje to Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu. ČR aktuálně třídí a recykluje pouhých 36 % a návrh nového odpadového zákona ministra Richarda Brabce nemá ambici to příliš měnit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2017 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Česká společnost ornitologická]
Nečekaná zajímavost z ptačí oblasti Českobudějovické rybníky v roce 2016

Českobudějovické rybníky se přes bezprostřední blízkost krajského města stávají velmi známou a atraktivní ornitologickou lokalitou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2017 - JAROMĚŘ [Česká společnost ornitologická]
1. únor - den bez palmového oleje

Připojme se 1. února k mezinárodní události, na jejíž iniciaci se výrazně podíleli východočeští ornitologové. I Česká společnost ornitologická se zasazuje o snížení devastace posledních deštných pralesů na Zemi členstvím v Koalici proti palmovému oleji www.stoppalmovemuoleji.cz/denbezPO.php. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.1.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Ocenění pro Simonu Chalupovou za zásluhy v oblasti česko-vietnamských vztahů

Dne 18. 1. 2017 obdržela ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Mgr. Simona Chalupová ocenění velvyslance Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Sona za činnost a zásluhy v oblasti kultury pro Vietnam a vietnamskou komunitu v České republice. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.1.2017 - PRAHA/BRUSEL [Hnutí DUHA]
Zítra europoslanci projednají vysoké cíle pro recyklaci komunálních odpadů. Balíček pro oběhové hospodářství míří k recyklaci minimálně 70 % odpadů, u nás jsme na polovině

Zítra projedná Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu za účasti dvou českých europoslanců Pavla Poce (ČSSD) a Kateřiny Konečné (KSČM) balíček šesti nových odpadových směrnic Evropské Unie, známý jako Balíček pro oběhové hospodářství [1]. Europoslanci budou hlasovat o návrzích na zvýšení minimální míry recyklace komunálních odpadů na 70 %, snížení skládkování odpadů a mnoha dalších. ČR aktuálně třídí a recykluje pouhých 36 % a návrh nového odpadového zákona ministra Richarda Brabce nemá ambici to příliš měnit. Cíl obsažený ve směrnici bude pro členské státy po schválení směrnice závazný. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.1.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Antifosilní zákon by snížil smog o 95 procent. Ministr Brabec jej chce odložit v době, kdy se lidé u nás dusí. Vlády musí rozjet záchranný plán pro naše zdraví

Antifosilní zákon - který navrhuje ministr životního prostředí Richard Brabec odložit - by snížil znečištění prachem o 96 % a škodlivých oxidů uhlíku by bylo ve vzduchu o 95 % méně. Říká to studie dopadů k antifosilnímu zákonu, kterou pro MŽP zpracovala konzultační firma EGÚ Brno spolu s Centrem pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy [1]. Zákon by totiž tlačil na zavření nepotřebných uhelných elektráren, rozvoj čistých domácích zdrojů energie, rychlou a pohodlnou veřejnou dopravu, rozmach elektromobilů i moderní technologie do průmyslu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2017 - PRAHA [Společnost pro zvířata ZO ČSOP]
Pár vět k reakci veřejnosti na ptačí chřipku

Každoročně milióny kusů drůbeže končí na jatkách jen v ČR. Do svého konce jsou uvězněny v ubikacích průmyslových koncentrovaných chovů v otřesných podmínkách. Aby posloužily jako potrava lidem a masožravým zvířatům. Kde je veřejnost, aby protestovala?

Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1163 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz