Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.6.2014 - PRAHA [EDUin]
Zákon o dětské skupině jeden problém řeší a druhý vyvolává

Hrozí, že zákon o dětské skupině, který schválili poslanci minulý týden, povede k zániku některých lesních mateřských škol a rodinných center a způsobí konflikt s aktivními rodiči. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2014 - ČESKÁ TŘEBOVÁ [Nadace Mezinárodní potřeby]
Nadace Mezinárodní potřeby má nové webové stránky

Nadace Mezinárodní potřeby (NMP) spustila nové internetové stránky na adrese www.mezinarodni-potreby.cz. Najdete je také zadáním adresy www.zdrava-mladez.cz, www.dalkova-adopce.cz nebo původní adresy www.incz.info. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.6.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Právě probíhá celoevropský týden akcí proti testování Botoxu na zvířatech

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) tento týden pořádají několik akcí proti pokračujícímu používání zvířat v krutých testech botulotoxinu (známého jako Botox). Toto testování probíhá navzdory tomu, že v EU je k dispozici schválená alternativní metoda bez zvířat. K akci se připojila i členská organizace ECEAE za Českou republiku Svoboda zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.6.2014 - PRAHA [Kulturní Jižní Město, o.p.s.]
Pozvánka na festival Tóny Chodovské tvrze

Již 11. ročník hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze proběhne od 21. července do 24. července 2014 v prostorách nádvoří Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 4. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19.6.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Máte problémy s místem ve školce?

CPD Klíček Stanice techniků DDM hl. m. Prahy nabízí poslední volná místa pro děti od 3 do 5 let, které se nedostaly do mateřské školky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19.6.2014 - PRAHA [Asociace lesních MŠ]
Lesní školky nebo dětské skupiny? Rodiče si přejí možnost výběru!

Schvalovaný zákon o dětských skupinách vyvolal zmatek vlivem mnoha pozměňovacích návrhů. Je vidět, že každý si správnou péči o dítě představuje jinak. Se schválením zákona v původní podobě bude za správné považována pouze dětská skupina nebo mateřská škola. Opravdu to rodičům pomůže při jejich rozhodování, kam svěřit své dítě a jít do práce? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2014 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy pokračují i v létě...

V minulých letech měly Plzeňské farmářské trhy krátkou prázdninovou přestávku. Letos se nic takového nechystá! Farmářské trhy pokračují v klasickém 14 denním intervalu i o letních prázdninách. Nejbližší Plzeňské farmářské trhy otevřou své brány v sobotu 21. června. Pro letošní sezónu je jejich domovem náměstí Republiky v Plzni. Začínají v 8 a končí ve 12 hodin. Sjíždí se na ně pravidelně přes 40 prodejců toho nejlepšího sezónního tuzemského jídla. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2014 - ČKYNĚ [Komunita pro duchovní rozvoj, o.p.s.]
Občané proti větším I. zónám na Šumavě

Petice, která se staví proti rozšíření prvních bezzásahových zón v Národním parku Šumava a požaduje jejich vyhlášení zákonem do 20 procent území, byla odevzdána do Senátu. Ve středu 18. června 2014 byla předána II. část archů s 3 327 podpisy. Celkově je pod peticí 14 252 podpisů. Archy převzal Jaromír Jermář, předseda Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, za přítomnosti senátora Jana Veleby. Petenti byli zastoupeni Petrem Martanem, poradcem v lesnictví; Naděždou Kavalírovou, předsedkyní Konfederace politických vězňů ČR; Josefem Kalbáčem, bývalým senátorem. Celý text ::::
 

Vybrat18.6.2014 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Diskriminace na trhu prace z hlediska pohlavi a veku sili. Mezinarodni den rovnosti zen a muzu upozornuje na pretrvavajici problemy

Z více než osmileté praxe právní poradny Gender Studies vyplývá, že diskriminace na trhu práce na základě pohlaví a/nebo věku je stále velmi aktuální téma. V poslední době počet dotazů v poradně narůstá. Nejčastější dotazy se týkají rodičovské dovolené a problémů s návratem na trh práce po ní a nerovného odměňování. Obvykle se jedná o kombinaci více problémů najednou. Celý text ::gender::
 

Vybrat18.6.2014 - SLAVONICE [Slavonická renesanční, o. p. s.]
Slavonickem se budou opět prohánět špičkové elektromobily

Již podruhé se elektromobily z České republiky i Rakouska vydají na trať Elektrorallye TOUR - Česká Kanada – Thayaland. Letošní start je naplánován na sobotu 21. června do Slavonic. Elektrovozy urazí více než 90 kilometrů a překonají přes 1100 výškových metrů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Postavme si svoje město! Landscape Festival

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy ve spolupráci s Nadací Proměny pořádají v pondělí 23. června dílnu na téma vztah člověka k místu, ve kterém žije a k formování jeho okolí. Akce se uskuteční v prostorách Nákladového nádraží Žižkov v rámci Landscape Festivalu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2014 - PRAHA [ZO ČSOP Koniklec]
Žáci pražských základních škol zkoumali životní prostředí

Dvaadvacet pražských základních škol uskutečnilo v tomto školním roce pilotní projekt MIKROKLIMA OKOLÍ ŠKOLY pocházející z dílny 01/71. ZO ČSOP Koniklec. Projekt představuje příklad dobré praxe, jak smysluplně realizovat environmentální výchovu ve škole a jak zapojit školu do komunitního rozvoje obce. Má tři okruhy - Ovzduší, Voda, Zeleň a zahrnuje terénní i třídní aktivity. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Ve finále prestižní evropské energetické soutěže je i český zástupce – brněnské centrum Otevřená zahrada

Mezi 30 finalistů evropské soutěže Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards 2014, která oceňuje energeticky úsporné projekty, se v konkurenci 342 přihlášených projektů z celé Evropské unie dostal i jediný český zástupce v soutěži – nová administrativní budova v areálu Otevřené zahrady Nadace Partnerství v Brně. Slavnostní vyhlášení proběhne 24. června pod patronací evropského komisaře pro energetiku, Günthera H. Oettingera. „Od počátku směřujeme k uhlíkově neutrální (zero carbon) bilanci provozu nadačních objektů, což se nám postupně daří naplňovat. I proto dnes slouží Otevřená zahrada jako praktický příklad a inspirace pro ekologicky šetrnou přestavbu městských částí i administrativních areálů,“ říká ředitel Nadace Partnerství, Miroslav Kundrata. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2014 - [Česká asociace paraplegiků]
K létu patří časté úrazy páteře-nový program BanalFatal! přichází s prevencí

K létu patří časté úrazy páteře-nový program BanalFatal! přichází s prevencí pomocí debatních seminářů, které proběhnou postupně ve všech krajích ČR. Hlavním lektorem programu je herec Hynek Čermák. Celý text ::::
 

Vybrat16.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Prestižní Cenu Josefa Vavrouška pro rok 2013 získal Petr Pakosta. Původně horník, poté bojovník proti těžbě v severních Čechách.

Ve čtvrtek 5. června byl v rezidenci primátora hlavního města Prahy slavnostně představen držitel prestižní Ceny Josefa Vavrouška pro rok 2013, kterou uděluje Nadace Partnerství za konkrétní činy na podporu životního prostředí. Letošním laureátem se stal v konkurenci dalších 14 osobnostní soukromý zemědělec Petr Pakosta, který byl nominován za celoživotní úsilí o ochranu životního prostředí v Severočeské hnědouhelné pánvi, za záchranu zámku Jezeří a za aktivity pro obnovu osídlení a lesů na Krušných horách nejen na Mostecku. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat13.6.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Praha 14: opět bezpečněji online!

Městská část Praha 14 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (NCBI) realizuje již druhý ročník vzdělávacího a osvětového projektu v oblasti prevence elektronického násilí a kriminality s názvem „Praha 14 bezpečně online“. Projekt přináší řadu vzdělávacích a osvětových aktivit pro odborníky, děti a veřejnost současně. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.6.2014 - PRAHA [Lukáš Pacek]
Česká zemědělská univerzita ví, jak racionálně plánovat obnovitelné zdroje energií

Nesystémová podpora obnovitelných zdrojů energie (OZE), která v roce 2010 vyvrcholila nechvalně proslulým solárním boomem, byla podnětem realizace projektu Interaktivní mapy OZE pro regionální udržitelné plánování v energetice.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.6.2014 - ÚSTÍ NAD LABEM [Děti Země]
Ústecký krajský úřad schvaluje ničení přírody u Libouchce

Děti Země se podruhé odvolaly proti likvidaci cenných biotopů obřími sklady Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Nadace Partnerství vyzývá maďarskou vládu: Nezastrašujte neziskovky!

Po svém znovuzvolení v dubnu 2014 odstartovala vláda Viktora Orbána kampaň napadající důvěryhodnost nevládních organizací v Maďarsku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Postavme si svoje město! Před Národní technickou knihovnou

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy ve spolupráci s Nadací Proměny zve všechny děti v pondělí 16. června od 15 do 18 hodin na prostranství před Národní technickou knihovnu v Dejvicích na tvůrčí dílnu zaměřenou na zlepšení povědomí veřejnosti o architektuře. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1072 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Rok jinak

Rok jinak

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz