Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.4.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Začátek konce špatných biopaliv první generace. Europoslanci Výboru pro životní prostředí odhlasovali limity pro biopaliva vyráběná na zemědělské půdě

Omezení pro biopaliva vyráběná z plodin pěstovaných na zemědělské půdě schválil dnes ráno výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu. Biopaliva takzvané první generace [1] se budou moci podílet v Evropě do roku 2020 maximálně sedmi procenty na zajištění celkového podílu obnovitelných zdrojů v dopravě [2]. Česká debata o biopalivech právě dnes probíhá v hospodářském a rozpočtovém výboru poslanecké sněmovny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.4.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Na indiánské stezce aneb Svojsíkův závod v Olomouci

Svojsíkův závod je celorepubliková skautská soutěž, která probíhá ve třech kolech. Ze základního kola, které probíhá přibližně na úrovni okresů, lze postoupit do krajského kola a jeho vítězové pak postupují do podzimního celostátního finále. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.4.2015 - LIBEREC [FreshPoint]
Hudebně divadelní rock show - 7.5. v Liberci - vstup volný

7. května ve 20:00 proběhne v Liberci akce, jaká tu ještě nebyla - hudebně divadelní rock show mezinárodního týmu No Longer Music. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.4.2015 - PRAHA [Pražské stromy]
Celopražská soutěž vyzývá k hledání významných stromů

Mnoho stromů kolem nás připomíná důležité historické okamžiky. Jen zřídka se však o nich všeobecně ví. Nově vyhlášená soutěž „Objevme významné stromy“ má pomoci pátrat po zajímavých velikánech, jenž budou následně zařazeny do databáze významných stromů Prahy. Zapojit se může každý a dobré tipy budou oceněny knižními novinkami. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.4.2015 - PLZEŇ [Hnutí za přímou demokracii]
Dohoda TTIP posílí moc globálního kapitálu a může ohrozit demokratická práva občanů v EU. Politici to ignorují

Hnutí za Přímou Demokracii vyzývá občany k co největší účasti na demonstraci proti připravované obchodní dohodě TTIP mezi EU a USA, která proběhne 18. 4. v Praze na Náměstí 14. října od 14 hodin v rámci celosvětového akčního dne Global Trade Day. Celý text ::::
 

Vybrat13.4.2015 - Brno [Nová Akropolis o.s.]
Ukliďme okolí řeky Svratky!

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Ukliďme svět!“ („Clean Up the World!“), která se uskuteční ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a Povodím Moravy.

Čas a místo setkání: Neděle, 19. dubna 2015 ve 14 h, Kšírova ulice (U Heršpického mostu), Brno Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.4.2015 - PRAHA [Nová Akropolis o.s.]
Ukliďme okolí lesoparku Řepy!

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Ukliďme svět!“ („Clean Up the World!“). Akce probíhá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a ÚMČ Praha 17.

Čas a místo setkání: Sobota, 18. dubna 2015 ve 13 h, za hotelem Fortuna West z ulice Mrkvičkova (50°03'59.0"N 14°19'12.2"E), nejbližší zastávka: Hlušičkova (bus 180, tram 9,10,16).
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.4.2015 - Liberec [Nová Akropolis o.s.]
Ukliďme okolí Liberecké přehrady.

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Ukliďme svět!“ („Clean Up the World!“). Akce probíhá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a Statutárním městem Liberec.

Čas a místo setkání: Sobota, 18. dubna 2015 ve 14 h u hráze Liberecké přehrady.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2015 - PRAHA [Amelie,o.s.]
Projekt návrat do zaměstnání po onkologické nemoci pomalu finišuje. Co se v rámci realizace podařilo?

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci realizovalo občanské sdružení Amelie jako první svého druhu v České Republice. Projekt byl určen lidem žijícím ve Středočeském kraji, jejichž nemoc ustoupila, pobírají invalidní důchod a mají potíže s nalezením zaměstnání. Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.4.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Poslanci právě schválili novelu zákona o podporovaných zdrojích: pomáhá slunci a bioplynu, ale ignoruje nejlevnější vítr

Domácnosti a firmy si budou moci brzo začít vyrábět svou vlastní elektřinu a ušetřit tak za energii ze sítě. Teoreticky. Proto, aby se to stalo doopravdy, musí však stát přidat: zavést net-metering, obnovit hodinové zelené bonusy pro obecní a družstevní větrné i malé solární elektrárny nebo jinou formu podpory. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2015 - PRAHA [ČSOP]
40 akcí s Ukliďme svět! - Tento víkend

Jarní část kampaně Ukliďme svět! vrcholí. Jen na tento víkend je po České republice naplánováno více jak 40 úklidových akcí, nejvíce jich bude v Jihomoravském, Moravskoslezském a Středočeském kraji. Napříč dvěma kraji se bude čistit řeka Sázava. Záštitu mezinárodní kampani Ukliďme svět! udělil i ministr životního prostředí Richard Brabec. Přidejte se i vy! Stále je ještě čas registrovat nové úklidy na www.uklidmesvet.cz.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
TTIP vadí i Američanům, chystají přes 50 protestů

Kontroverzní Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi EU a USA (tzv. TTIP) vzbuzuje v Evropské unii bezprecedentní vlnu občanské aktivity a odporu. Celoevropská petice žádající zastavení vyjednávání TTIP byla v rekordním čase dvou měsíců podpořena jedním milionem evropských občanů. TTIP je vnímána velmi problematicky i za oceánem. Američané plánují přes padesát protestů zaměřených proti TTIP. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10.4.2015 - PRAHA [ČSOP]
Ukliďme svět! na Trianglu

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Botič – Rokytka ve spolupráci s městskou částí Prahy 15 a kanceláří ÚVR ČSOP pořádají ekologickou akci v rámci mezinárodní kampaně Ukliďme svět! Úklid vzácné přírodní lokality Triangl v Praze se uskuteční tuto sobotu 11. dubna 2015 od 9 hodin.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2015 - Praha [Česká krajina]
Drsné námluvy u divokých koní. Hřebec si vybojoval náklonnost prvních klisen

Není to žádná romantika ani příběh z červené knihovny. První dny námluv u divokých koní v Milovicích připomínají spíše scény z akčního filmu. Hřebec si totiž postupně musí vybojovat svoji pozici v rámci stáda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2015 -
Na čo si máte dávať pozor, aby ste nenaleteli pri slnečných kolektoroch

Zariadenia na výrobu energií z obnoviteľných zdrojov (OZE) sú presne tým typom výrobkov, kde by mal zákazník veľmi zvažovať už pri výbere výrobku a dodávateľa. Ide totiž o výrobky s dlhou dobou návratnosti a tak pri nich by jednými z hlavných kritérií výberu mali byť účinnosť a životnosť. Ak sa nechcete roky trápiť s nekvalitnými, poruchovými a problematickými výrobkami ázijskej proveniencie, radšej siahnite po overenej certifikovanej značke. Špičkou na trhu je najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o.. Firma dodáva nielen slnečné kolektory, ale poskytuje aj ďalšie služby a produkty súvisiace s OZE, napríklad komplexné poradenstvo, fotovoltické (FV) panely na výrobu elektrickej energie, tepelné čerpadlá a kombinácie rôznych systémov. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.4.2015 - PRAHA [Pionýr]
Pojďte slavit s Pionýrem!

Pro pionýry je tou nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Pod názvem „Pionýrské Pětadvacítky“ se takových akcí skrývá celá řada! Budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoliv, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého… Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí po celé republice a zváni jsou opravdu úplně všichni! Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.4.2015 - EDINBURGH/PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 50. Skotsko letos vyrobí 50 procent elektřiny z domácích obnovitelných zdrojů

Skotsko pokryje letos s největší pravděpodobností z padesáti procent spotřebu elektřiny domácími obnovitelnými zdroji. A v roce 2020 má velkou šanci vyrobit obnovitelně veškerou potřebnou elektřinu. Uvádí to nejnovější zpráva britské vědecké komise o naplňování skotského antifosilního zákona [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.4.2015 - PRAHA [Musica Florea]
Musica Florea uvede skladby z unikátních českých archivů

Ve středu 15. dubna 2015 uvede renomovaný český barokní soubor Musica Florea druhý koncert 13. ročníku festivalového cyklu Musica Florea Bohemia 2015. Na programu Hudba pražských Křižovníků a kroměřížského archivu zazní skladby J. C. F. Fischera, P. J. Vejvanovského, J. J. Rittlera a A. Bertaliho. Koncert se koná v 19:30 v Českém muzeu hudby (Karmelitská 2, Praha), kde pod vedením Marka Štryncla vystoupí soubor Musica Florea, sbor Collegium Floreum a sólisté Eva Kolková, Martin Ptáček, Daniela Čermáková, Čeněk Svoboda a Jaromír Nosek.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.4.2015 - BRUSEL [Eurid]
Nominace Web Awards 2015 zahájeny

Po loňském úspěchu s hrdostí oznamujeme vyhlášení druhého ročníku soutěže .eu Web Awards! Vyzýváme všechny držitele doménového jména .eu, aby přihlásili své webové stránky. O co vlastně jde? O exkluzivní ceny udílené na slavnostním předávání cen v Bruselu koncem roku 2015. Celý text ::internet::
 

Vybrat8.4.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
IuRe se v novém projektu zaměří na šíření a zlepšení ochrany informací v nevládních organizacích

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) bude pomáhat dalším nevládním organizacím v oblasti šíření a ochrany informací. Rozvoj nových technologií přináší řadu nových možností jak dostat informace mezi jejich adresáty, ale také nová ohrožení důvěrnosti informací a komunikace. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměří zejména na dvě oblasti. Na jedné straně půjde o zvýšení informovanosti nevládních organizací o možnosti využívání děl pod licencí Creative Commons při tvorbě a šíření informačních materiálů všeho druhu. Na druhou stranu se pak projekt zaměří na zvyšování know-how o pravidlech zabezpečení osobních údajů o klientech, jakož i o pravidlech dodržování zákonné povinnosti mlčenlivosti ze strany nevládních organizací. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1099 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz