Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.11.2015 - PRAHA [http://www.genderaveda.cz/files/tiskova-zprava-vystava-zeny-v-nasi-vede.pdf]
V zapomnění: ženy v naší vědě

Od 2. listopadu do 15. listopadu 2015 bude v oknech areálu AV ČR do Husovy ulice v Husově ulici k vidění výstava V zapomnění: ženy v naší vědě. Jak název napovídá, výstava se věnuje vybraným ženským osobnostem našich vědeckých a vysokoškolských institucí dávné i nedávné minulosti. Cílem výstavy je zaplnit prostor, který je ve veřejném obraze vědy často opomíjen a spojován převážně s muži. Celý text ::gender::
 

Vybrat3.11.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Poslanecký přílepek o úvěrových registrech k zákonu o ochraně spotřebitele otevírá prostor pro nekontrolované sdílení osobních údajů spotřebitelů

Zcela bez pozornosti médií i většiny veřejnosti poslanecká sněmovna v podstatě jednohlasně schválila vládní novelu zákona o ochraně spotřebitele i s poslaneckým přílepkem, který se týká problematiky úvěrových registrů. Podle nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) tato úprava, o níž bude v nejbližších dnech rozhodovat senát, otevírá nový prostor pro sdílení informací o klientech, kteří získali úvěr nebo o něj třeba jen požádali. Vágně definované údaje o bonitě nebo důvěryhodnosti klientů mohou být na rozdíl od stávajícího stavu uchovávány i bez souhlasu spotřebitelů a i několik let poté, co jsou vzájemné závazky vyrovnány. Navíc není jasné, jak bude fungovat dohled nad využíváním dat z registrů a zda bude vůbec možné nějak efektivně bránit tomu, aby se registry zneužívaly například za účelem cíleného marketingu na poli nabídky půjček. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat3.11.2015 - PRAHA [Beleco]
Na pražské Kampě se objevil bobr!

Pražanům i turistům se na Kampě ve čtvrtek naskytl překvapivý pohled na obzvláště velký exemplář bobra. Zvíře, které se do své práce umí pořádně „zakousnout“! Stromy na Kampě (ani dřevěné mlýnské kolo v Čertovce) však nejsou výskytem extra velkého exempláře bobra nijak ohroženy. Bobří macek je totiž… maketa, která upozorňuje na nový populárně naučný web organizace Beleco www.pribehyceskeprirody.cz, který je součástí vzdělávací kampaně o české přírodě. Kromě bobra se tak na pražském náměstí Míru objevil i sysel a ve Stromovce dokonce vlk! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.11.2015 - PRAHA [Neposeda]
Chybí nám přechodové rituály do dospělosti, říká americký psycholog Bret Stephenson

Zatímco dříve bylo jasně vymezené to, jak se člověk stává dospělým, podobný předěl v dnešní době chybí. To také může být jedním z důvodů, proč sledujeme prudký nárůst výskytu rizikového chování u dnešních dospívajících. Americký transpersonální psycholog Bret Stephenson se v celém svém profesním životě zaměřuje na to, jak pomoci dospívajícím chlapcům úspěšně zvládnout přechod do dospělosti. Upozorňuje přitom na to, že nestačí jen radit a vést, ale že je třeba, aby dospívající prokázal výjimečnou osobní odvahu a vydal se na hrdinskou výpravu. V listopadu navštíví Prahu na základě pozvání neziskové organizace Neposeda. Bude také jedním z hlavních řečníků čtvrteční konference Ohrožená rodina, ohrožené dítě. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat31.10.2015 - Jeseníky [Společnost přátel Jeseníků, o.s.]
Divoká krása Jeseníků je nyní dobře dostupná pro milovníky hor

Obdivovatelé přírody Jeseníků mají novou příležitost dozvědět se zajímavé informace o těchto horách. Na jednom místě mohou nalézt údaje o výjimečné i ohrožené přírodě Jeseníků, o aktuálním dění v oblasti ochrany přírody, o lesnickém hospodaření, o různých projektech vč. záměru Národního parku Jeseníky.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2015 - PRAHA [Knihovna AV ČR]
Knihovna Akademie věd ČR vzplane ohněm pekelným

V sobotu 31. října se široké veřejnosti opět otevřou historické prostory Knihovny Akademie věd ČR na Národní 3 v Praze. I letos knihovna zahájí svou účast na festivalu Týden vědy a techniky AV ČR akcí Knihovna snů. Její čtvrtý ročník nese podtitul „Oheň pekelný“ a v rámci celodenního programu nabídne oheň i peklo v nejrůznějších podobách a významech. Pro návštěvníky jsou již tradičně připraveny přednášky, výstavy, program pro děti, filmy, koncert a komentované prohlídky knihovny. Vstup do Knihovny snů je pro všechny zdarma. Celý text ::kultura::
 

Vybrat30.10.2015 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Jedle obrovská a douglaska patří mezi perspektivní introdukované dřeviny

Problematikou introdukovaných (cizokrajných) dřevin v České republice se již řadu let zabývá Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i., ve Strnadech. Důvodem k introdukci dřevin v lesním hospodářství je především objemová produkce, poskytování kvalitního dřeva specifických druhových vlastností a produkce cenných sortimentů. Jedním z kritérií uplatnění introdukovaných dřevin v ČR je vyloučení invazivního působení na domácí druhy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2015 - Praha [REMA]
Trash Made již pošesté na Designbloku: představí šperky vzniklé ohýbáním plechů či originální zpracování zátek na víno

Značka šperků a doplňků z nefunkčních elektrozařízení Trash Made se již pošesté zúčastní mezinárodní přehlídky designu a módy - Designblok 2015, která se letos uskuteční od 22. do 27. října v Praze. Expozice Trash Made na letošním Designbloku představí nové šperky vytvořené technikou lámání a ohýbání plechů z vysloužilých elektrozařízení. Kromě toho uvede novou kolekci knoflíků nebo originální zpracování zátek na víno. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.10.2015 - JESENÍK [Společnost přátel Jeseníků]
Divoká krása Jeseníků je nyní dobře dostupná pro milovníky hor

Obdivovatelé přírody Jeseníků mají novou příležitost dozvědět se zajímavé informace o těchto horách. Na jednom místě mohou nalézt údaje o výjimečné i ohrožené přírodě Jeseníků, o aktuálním dění v oblasti ochrany přírody, o lesnickém hospodaření, o různých projektech vč. záměru Národního parku Jeseníky. To a řadu dalších věcí nabízí projekt „Divoká krása Jeseníků“, který během října spustila Společnost přátel Jeseníků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.10.2015 - PRAHA/BRUSEL [Zelený kruh]
Významné evropské země brání Junckerovu pokusu o změnu zákonů na ochranu přírody

Evropská legislativa chránící vzácnou přírodu získala masivní podporu, když devět velkých evropských států včetně Německa, Polska a Francie vyzvalo k jejímu zachování. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.10.2015 - PRAHA [SANANIM o.s.]
„Šlehárny“ veřejná debata o aplikačních místnostech pro uživatele drog

Veřejná debata proběhne ve středu 11. 11. 2015 od 15 hodin v konferenční místnosti Evropského domu, Jungmannova 24, Praha 1, předpokládané ukončení v 17 hodin. Cílem veřejného setkání je vyvolání debaty o vhodnosti a přínosech sociálně-zdravotní služby aplikační místnosti pro osoby závislé na nealkoholových drogách. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.10.2015 - PRAHA [Skutečně zdravá škola]
Za pět měsíců dokázaly některé školy zlepšit své stravování víc než většina ostatních za celé roky - stačila vůle a informace

V sobotu 24. října se na konferenci občanské iniciativy Skutečně zdravá škola předávala ocenění školám zapojeným ve stejnojmenném programu. Přihlášené školy plnily podle vzoru britského programu Food for Life kritéria, která směřují k ozdravění školní jídelny a k rozvoji vzdělávání o jídle. V rámci konference školy prezentovaly své úspěchy a proběhlo i nezávislé hodnocení programu Skutečně zdravá škola. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.10.2015 - Praha [Svoboda zvířat]
Dara Rolins, Nela Boudová či Bára Hrzánová podporují zákaz kožešinových farem

Dnes spouští Svoboda zvířat další z projektů kampaně Proti srsti, jehož smyslem je upozornit na špatné podmínky chovů tzv. kožešinových zvířat v České republice, a podpořit tak jejich zákaz za pomoci veřejně známých osobností. Dara Rolins, Nela Boudová nebo Bára Hrzánová jsou první z řady celebrit, které se rozhodly proti kožešinám veřejně vystoupit a podpořit snahy této organizace. Celý text ::::
 

Vybrat27.10.2015 - Praha [Pražské matky]
Děkujeme, povedlo se! Portál Chodci sobě využívá zkušeností občanů i odborníků na úřadech.

Díky portálu Chodci sobě i programu Bezpečné cesty do školy, dvou projektů spolku Pražské matky, se v hlavním městě podařilo funkčně i esteticky upravit již desítky míst, která usnadňují a zpříjemňují cesty chodcům. Je to výsledek spolupráce občanů, kteří na portál vkládají své podněty, a úřadů městských částí, resp. pražského magistrátu, které byly schopny občanské podněty využít, tj. vyprojektovat změnu a investovat do ní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.10.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
ČEZ začíná nabízet fotovoltaické systémy na klíč. Nadějné vyhlídky domácností ale může podkopat i firma sama

ČEZ dnes oznámil, že začíná domácnostem nabízet fotovoltaické systémy na klíč. Energetický gigant tím v praxi potvrdil, že trendu decentralizace energetiky může využít i tradiční energetická společnost. Pro rozvoj fotovoltaiky bude klíčové, aby vyhlášky připravované ministrem průmyslu Janem Mládkem a Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) neznemožnily nabídky ČEZu ani jeho konkurentů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.10.2015 - BLANSKO [Hnutí DUHA]
Ombudsmanka Anna Šabatová podpoří aktivisty v novém ročníku Školy občanské iniciativy. Dnes začíná sedmý ročník osvědčeného projektu Hnutí DUHA

Dvacet pět lidí ve věku od 18 do 55 let se o víkendu sejde v Moravském Krasu na sedmém, právě začínajícím ročníku Školy občanské iniciativy. Na tomto prvním setkání ze série kurzů o občanské angažovanosti se od zkušených lektorů se dozví, jak pracuje neziskový sektor a jak plánovat a vést veřejné kampaně. V jejich úsilí je přijede hned na počátku podpořit ombudsmanka Anna Šabatová. Podělí se s nimi o své zkušenosti s prací v disentu i v občanském sektoru a pohovoří o tom, jak hájit práva občanů z pozice veřejného ochránce lidských práv. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.10.2015 - PRAHA [Česká krajina]
Je to holka! První hříbě divokých koní je klisnička

První hříbě divokých koní, které se včera ráno narodilo v Milovicích, je klisnička. Dnes to potvrdili odborníci, kteří celé dopoledne matku i její čerstvý přírůstek sledovali. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.10.2015 - [Děti Země]
Schvalování Stupně Přelouč II se vrátilo před rok 2004

Stavba je bez výjimek k zásahu do biotopů a bez územního rozhodnutí Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.10.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na mezinárodní konferenci k dobrovolnictví zavítají hosté z Islandu

Druhý týden v listopadu se v Praze uskuteční dvě ojedinělé akce věnované mezinárodnímu dobrovolnictví – debata Dobrovolnictví na Islandu a mezinárodní konference Překročme plot. Obě pořádá INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a zavítají na ně zajímaví hosté z Islandu i z různých regionů ČR. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.10.2015 - MILOVICE [Česká krajina]
Česko má po staletích první hříbě divokých koní narozené v přírodě, na svět přišlo nečekaně

Nečekaný přírůstek se objevil dnes ráno na pastvinách u Milovic. Jedné z klisen místního stáda divokých koní se narodilo hříbě. Po několika staletích je to první hříbě divokých koní, které se narodilo v české přírodě. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1120 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz