Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat22.6.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Smutný trend prudkého nárůstu HIV v ČR pokračuje. ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne v Hradci Králové ve své sanitce testování zdarma

Statistika k testování na HIV v ČR mluví jasně. Od ledna do dubna roku 2016 bylo prokázáno 118 nových případů HIV. O rok dříve za stejné období šlo o 76 případů. Rok 2015 byl přitom vůbec nejhorším za celou historii testování v naší zemi. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) proto v pátek 24. června od 9. do 18. hodiny ve své sanitce zaparkované v kampusu Univerzity Hradec Králové nabídne veřejnosti testování na HIV zdarma. Testování se koná v rámci Festivalu sociálních služeb „Poznejme se navzájem“. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22.6.2016 - Praha 1 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Pražské děti zachytily své zážitky s netopýry v literární a výtvarné soutěži


Přes 250 dětí z pražských škol se zapojilo do soutěže, kterou v jarních měsících vyhlásila Česká společnost pro ochranu netopýrů v rámci projektu podpořeného Hlavním městem Prahou. Svoje zážitky na téma „Jak jsem potkal netopýry“ ztvárnily děti formou obrázků, vyprávění a básniček. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům proběhne ve čtvrtek 23. června ve Stanici přírodovědců DDM Hlavního města Prahy.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.6.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt „O dětech s dětmi“ Ratolesti Brno získal další podporu

V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají. Do této doby se do projektu zapojily téměř tři desítky klientů, se kterými sociální pracovnice intenzivně pracovaly a poskytly jim bez mála 800 kontaktů. Projekt, který získal navazující dotaci, tak bude pokračovat až do dubna 2017. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat22.6.2016 - Brno [Lipka]
Domov pokojného stáří Kamenná otevře společně s Lipkou novou terapeutickou zahradu

Principy zahradní terapie se stále častěji úspěšně využívají ve zdravotnictví, tato metoda však nachází své místo také v sociálních službách. Své o tom vědí v Domově pokojného stáří Kamenná, kde bude 29. června slavnostně otevřena terapeutická zahrada, kterou zde pomohlo vytvořit školské zařízení Lipka. Lipka navíc představí nový prototyp pojízdného záhonu, tzv. floramobil, určený pro seniory trvale upoutané na lůžko. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat21.6.2016 - PRAHA [ČSOP a NET4GAS]
Opuštěný vápencový lom ochránci přeměnili na žabí ráj a vybavili vyhlídkou pro návštěvníky

Ochránci přírody dnes slavnostně otevřeli dříve zanedbaný vápencový lom v Jinošovském údolí u Vlašimi. Vytvořili zde nové tůně pro obojživelníky a pro návštěvníky připravili informační tabule a vyhlídku do lomu. Jedná se již o třináctou lokalitu ve Středočeském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem již sedmdesátou pátou v ČR.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.6.2016 - PRAHA [01/71 ZO ČSOP Koniklec, p. s.]
Žáci navrhují: chytřejší opatření pro životní prostředí města

Mikroklima okolí školy - projekt, do kterého se zapojilo ve školním roce 2015/2016 celkem 15 pražských základních škol a víceletých gymnázií, končí. Pomocí terénních měření a pokusů žáci druhého stupně zkoumali stav životního prostředí v problematických lokalitách v okolí svých škol. Nyní navrhují opatření, která by je mohla zlepšit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2016 - JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na tábor pro děti s autismem přijedou pomoct dobrovolníci z různých koutů Evropy

Ve dnech 27. 6. až 11. 7. 2016 budou v Jizbicích na Nymbursku šestým rokem pomáhat dobrovolníci z cizích zemí. Za pomoci českých asistentů se budou podílet na realizaci letního tábora pro děti s autismem a jinak zdravotně postižené. Zahraniční dobrovolníci přijedou do Česka v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu fungujícího pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2016 - PRAHA [Nová galerie]
Café Nová galerie má ambice stát se prostorem nejen výtvarníkům zaslíbeným. Láká na kávu i umělecké disputace

Nová galerie rozšiřuje své služby. Ve svých prostorách na adrese Balbínova 26 otevírá novou kavárnu, která se kromě příjemného posezení při návštěvě výstav stane i prostorem pro setkávání umělců, sběratelů či zájemců o umění z řad široké veřejnosti. Slavnostní zahájení je naplánováno na pátek 24. června od 18 hodin a v rámci večera vystoupí i kapela Swing Pigs. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.6.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Ženy, které poskytují sexuální služby, se setkávají s násilím a nekorektním jednáním ze strany policie a strážníků. Situaci by pomohly řešit zóny tolerance

Žádost o úplatek, poskytnutí sexuální služby zdarma, rasistické urážky, vyhrožování zadržením na služebně, fyzické násilí, ponižující jednání, tyto a mnoho dalších podob má násilí a nekorektní chování ze strany policie a strážníků, s nímž se setkávají ženy poskytující placené sexuální služby. Na současný stav ukazuje výzkum organizací ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) a Spolek Ulice Plzeň, které ženám nabízí sociální a zdravotní služby. Alespoň část problému by pomohly vyřešit zóny tolerance, které existují například v sousedním Německu nebo Rakousku. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat16.6.2016 - BRNO [Hnutí DUHA]
Šetřit a vyrábět elektřinu se musí vyplácet. Ekologové diskutovali v Brně s šéfy ERÚ. Návrh elektrických tarifů nesmí poškodit šetrné domácnosti

S předsedkyní Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenou Vitáskovou přišli v Brně o nových tarifech elektřiny včera večer diskutovat dobrovolníci a sympatizanti Hnutí DUHA. Návrh tarifů by neměl poškodit domácnosti s malou spotřebou. Naopak by měl motivovat k šetření elektřinou a její samovýrobě. Veřejný konzultační proces, který předsedkyně ERÚ k novým tarifům vyhlásila, končí za dva týdny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.6.2016 - Brno [Masarykova univerzita]
Nová výuková laboratoř se bude zabývat technologií CCS

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity vybudovala výukovou laboratoř zaměřenou na shromažďování a předávání informací o technologii zachycování a ukládání CO2. Laboratoř vznikla díky projektu hrazenému z Norských fondů, na kterém se podíleli také odborníci z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.6.2016 - BRNO [Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, příspěvková organizace]
Diplomky a bakalářky opět soutěží o 10 000 korun

Nebezpečné chemické látky, chránění živočichové, architektonické studie, fenomén zahrádkaření anebo studie politických procesů při ustanovení CHKO – vzdálená témata i obory propojuje to, že se týkají životního prostředí v Jihomoravském kraji. Právě takto zaměřené závěrečné práce mohou studenti přihlásit do 30. června do již XIV. ročníku Soutěže diplomových prací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.6.2016 - TŘEŠŤ [Orthodoxia Christiana o. p. s.]
Slavnostní otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu Svatého Filareta Nového Vyznavače v Praze

V sobotu 2.7. bude v novém pravoslavném chrámě na adrese Kováků 18 (Praha 5 - Smíchov) správce moravské eparchie Řecké pravoslavné starostylní církve, vladyka Kliment gardikijský, sloužit obřad otevření a malého posvěcení chrámu, po kterém bude následovat večerní bohoslužba. Následující den v neděli 3.7. se bude podle řeckého typikonu sloužit jitřní bohoslužba, následovaná archijerejskou svatou liturgií. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.6.2016 - Praha [Česká krajina]
Úhyn dvou losů způsobila řada chyb, odborníci připraví pro příště kuchařku

Úhyn losice s mládětem na okraji Brna způsobila podle odborníků celá řada chyb, které provázely zásah spojený s jejich odchytem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2016 - PRAHA [Gender Studies]
Tisková zpráva při příležitosti Dne rovnosti žen a mužů 19. 6. 2016

19. červen si již tradičně připomínáme jako Den rovnosti žen a mužů. Tento den upozorňujeme na přetrvávající nerovnosti a znevýhodňování žen i mužů na základě genderu. V Praze na Karlově náměstí bude u příležitosti MDR fungovat informační stánek Gender Studies, o. p. s. (v pátek 17. 6. u sochy Elišky Krásnohorské). Veřejnosti bude po celý den k dispozici bezplatné pracovněprávní poradenství zaměřené na problematiku návratů na trh práce po mateřské a/nebo rodičovské, právní nároky rodičů malých dětí v zaměstnání, možnosti a limity flexibilních pracovních forem, kyberšikanu či diskriminaci na základě věku a/nebo pohlaví. Celý text ::gender::
 

Vybrat15.6.2016 - Vlašim [ČSOP Vlašim]
Plynová děla ruší zvěř i lidi

Lidé si stěžují na výstřely, které se ozývají po celou noc z polí. Způsobují je plynová děla a instalují je zemědělci, aby plašila zvěř z polí. Je to ale povolená metoda ochrany úrody? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2016 - Ústí nad Labem [ELEKTROWIN a.s.]
Navštivte Zoo Ústí nad Labem za vysloužilý spotřebič

Přijďte v sobotu 18. června s vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické zahrady Ústí nad Labem, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.6.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Vyhrožování, izolace, práce bez mzdy. Jak zamezit vykořisťování cizinců?

Na semináři pořádaném pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové představí nevládní organizace Multikulturní centrum Praha policy paper navazující na dosavadní debaty o systematickém porušování pracovních práv občanů a občanek Evropské unie zejména v subdodavatelských řetězcích v České republice. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat14.6.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahájení kampaně Fotbalu pro rozvoj se zúčastní neziskové organizace i Tomáš Ujfaluši

Celorepubliková kampaň Fotbal pro rozvoj bude zahájena tuto sobotu v pražských Kobylisích. Na exhibičním turnaji se utkají neziskové organizace i politici, na tiskové konferenci představí projekt jeho patron a bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat14.6.2016 - Ostravice [Obnova řemesel v Beskydech]
Díky dobrovolníkům vznikly v Beskydech nové naučné trasy

Od září 2015 probíhá v oblasti Moravskoslezských Beskyd mapování suchých kamenných zdí a tvorba naučných tras. Tyto činnosti vykonávají dobrovolníci, kteří se přihlásili na výzvu spolku Obnova řemesel v Beskydech (dále OBŘEB). Akce je financovaná z projektu „Dobrovolníci pro OBŘEB“. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1144 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz