Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat13.1.2016 - PRACHATICE [Hnutí DUHA, ALKA Wildlife a Luchsprojekt Österreich Nordwest]
Rysí tulák Luděk. Z Prachaticka do Linze a pak do Novohradských hor

Rys Luděk z Prachaticka, jenž loni v srpnu překvapil místní obyvatele v lesním komplexu Kürnberg Wald u Linze, se nyní objevil až v Novohradských horách. Tento pravděpodobně mladý samec je skutečný dobrodruh. Poté, co v létě překonal náročných sedmdesát kilometrů plných překážek z domovského Prachaticka k Linzi, vrátil se znovu na sever. Opět přešel Dunaj a přes rakouský Mühlviertel a Waldviertel doputoval až do Novohradských hor. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.1.2016 - [ALKA Wildlife, Hnutí DUHA, Luchsprojekt Österreich Nordwest]
Rysí tulák Luděk

Rys Luděk z Prachaticka, jenž loni v srpnu překvapil místní obyvatele v lesním komplexu Kürnberg Wald u Linze, se nyní objevil až v Novohradských horách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.1.2016 - BOUDY [BUDEKO, z .s.]
Mezinárodní únos dětí

Dobrý den vážení, zasílám vám podnět či možnost přispění k řešení mezinárodního únosů dětí do SR, kdy děti jsou zadržované matkou proti vůli otce a žijí v otřesných podmínkách v bytě 1+1 ( 3 děti a 4 dospělí na 20 m2). V bytě jsou k dispozici pouze 2 postele. Slovenská sociálka neshledává nevyhovující podmínky! Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.1.2016 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Nový projekt představí veřejnosti tajemné obyvatele půdních prostor

Na půdách, v těsném sousedství lidí, často žijí zajímaví a ohrožení živočichové - netopýři. Jejich ochrana je do značné míry závislá na dobré vůli a spolupráci obyvatel a správců budov. Cílem nového projektu České společnosti pro ochranu netopýrů je oslovit veřejnost a přiblížit jí způsob života a ochrany těchto tajemných savců, mimo jiné i pomocí tzv. netopýří turistiky. Dvouletý projekt vznikl díky finanční podpoře SFŽP ČR a MŽP. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.1.2016 - [Děti Země]
Nedej se plus: Občanský vzdor v ohni

"Evropská odpadová politika prosazuje na základě zkušeností z praxe vysokou míru recyklace... vyplynul zákaz spalování recyklovatelných a kompostovatelných odpadů a omezení skládkování... Naše vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL... ale plánuje přesunout odpady... především do spaloven. Výstrahou k tomuto plánu by měla a mohla posloužit výstavba spalovny Chotíkov..." - ČT2: 10.01.2016
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nová megaspalovna ČEZu v Mělníku pro Středočeský kraj má vysávat recyklovatelné suroviny. Připomínky ke Krajskému odpadovému plánu lze podat do pondělí 11. ledna

Nižší recyklace, zastavení dosavadního poklesu produkce netříděných odpadů a hlavně nová naddimenzovaná spalovna odpadků v Mělníku provozovaná ČEZem, která bude největší v republice. To jsou hlavní body návrhu Plánu odpadového hospodářství Středočeského kraje na dalších deset let. Veřejnost může návrh odpadového Plánu Středočeského kraje připomínkovat do pondělí 11. ledna 2016 [1]. Nejsnáze je možné spalovací bláznovství kraje odmítnout v online výzvě www.hnutiduha.cz/chcirecyklovat Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 12. 1. projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti.
Proti rozhodnutí Městského soudu se odvolalo Ministerstvo vnitra. O tomto odvolání bude rozhodovat Vrchní soud v Praze dne 12. 1. od 10:30 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.1.2016 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Již za 100 dní se bude uklízet Česko i svět. Přidáte se?

Do vypuknutí dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016 zbývá přesně sto dní. Spojení dvou zkušených organizací, Spolku Ekosmák a Českého svazu ochránců přírody, vyústilo v ambiciózní cíl: zapojení 100 000 dobrovolníků. Své úklidy mohou zájemci přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Záštitu nad projektem převzaly pro letošek významné české osobnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.1.2016 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
ECČB od nového roku spolkem v čele s novým předsedou - Úspěšná dlouholetá spolupráce Jihočeský kraj – Horní Rakousko v oblasti úspor energie a obnovitelných zdrojů pokračuje

Energy Centre České Budějovice (ECČB) bylo založeno před osmnácti lety jako platforma pro přeshraniční spolupráci mezi Horním Rakouskem a Jihočeským krajem v oblasti efektivního hospodaření s energií a obnovitelných zdrojů. Poskytuje bezplatné a komerčně nezávislé energetické poradenství, zpracovává energetické posudky a audity, provádí měření termovizní kamerou a organizuje semináře, exkurze a další vzdělávací a osvětové akce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.1.2016 - BRNO [Hnutí Brontosaurus - Brontosauři v Himálajích]
Benefiční cestovka do Malého Tibetu

Díky dlouhodobým vazbám s komunitou Malého Tibetu, nabízí organizace Brontosauři v Himálajích možnost zažít Himálajskou kulturu autenticky, originálně a osobně. V rámci dobrovolnictví je možné naprosto splynout s tamními obyvateli, můžete se naučit základy buddhismu nebo tibetské medicíny v tamním klášteře, sportovní lity pokořit v rámci Benefiční Himálajské výzvu nebo si změřit své improvizační dovednosti v rámci cesty Jugar. Za pomoc může účastníkům poděkovat sám 14. Dalajláma, s kterým jsou každoročně pořádány audience. Účastníci Benefiční cest mohou svou účastí vyjádřit postoj k nedávnému odklonu Česka od otázek lidských práv a odkazu Václava Havla. Celý text ::::
 

Vybrat7.1.2016 - Liberec [Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor]
Nadace pomůže školám s ekologickou výchovou

Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor vyhlásila již čtrnáctý ročník grantového programu ekologické výchovy dětí. Podporovány jsou projekty škol i organizací pracující s mládeží, které mají za cíl prohlubovat vztah nejmladší generace k přírodě. Žádosti, které jsou k dispozici na internetových stránkách nadace, je možné zasílat až do konce ledna. „Projekty by měly klást důraz na práci v terénu. Míněna je například výzkumná práce, pozorování živočichů či rostlin, péče o přírodní zajímavosti, ekosystém lesa, regionální problémy a podobně. Důraz je kladen i na samostatnou aktivitu dětí. Přednost bude dána projektům s přímou vazbou na Jizerské hory,“ říká Ondřej Petrovský, ředitel nadace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.1.2016 - PRAHA [radost 3.0]
Odborníci z byznysu mají chuť předat dále lidem z nezisku to nejlepší, co se naučili

radost 3.0 vyhlašuje jarní kolo vzdělávacího programu Un Dia … Daruji jeden den 2016, které jsme připravili společně s odborníky z byznysu.
Celý text ::občanský sektor::
 
 

Vybrat6.1.2016 - DOKSY [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Vlčí smečka na Dokesku se rozrostla i loni

Smečka vlků, která v CHKO Kokořínsko-Máchův kraj v roce 2014 poprvé vyvedla mláďata, se v uplynulém roce rozrostla minimálně o dvě vlčata (v roce 2014 byla mláďata nejspíše tři). Rozmnožování během léta 2014 potvrdila nahrávka vytí a záznamy z fotopastí Správy CHKO Kokořínsko-Máchův kraj. Fotopast Hnutí DUHA Olomouc nedávno odhalila, že se v oblasti aktuálně vyskytuje minimálně sedmičlenná smečka. Následující videozáznam tak mění dosavadní pohled na dokeskou smečku:
https://www.youtube.com/watch?v=L-tgao-HJ94&feature=youtu.be Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.1.2016 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
O víkendu bude vrcholit Tříkrálová sbírka v Olomouci a okolních obcích

Dne 6. ledna 2016 navštívily dvě skupinky Tří králů významné olomoucké instituce. Nejvíce koledníků pak bude v Olomouci a okolí koledovat o víkendu 8. - 10. ledna. Program Tříkrálové sbírky také zpestří dvě hudební vystoupení v obchodním centru Šantovka a to 7. ledna a 10. ledna od 15 hodin. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.1.2016 - BRNO [Hnutí Brontosaurus - Brontosauři v Himálajích]
Benefiční cestovka do Malého Tibetu

Díky dlouhodobým vazbám s komunitou Malého Tibetu, nabízí organizace Brontosauři v Himálajích možnost zažít Himálajskou kulturu autenticky, originálně a osobně. V rámci dobrovolnictví je možné naprosto splynout s tamními obyvateli, můžete se naučit základy buddhismu nebo tibetské medicíny v tamním klášteře, sportovní lity pokořit v rámci Benefiční Himálajské výzvu nebo si změřit své improvizační dovednosti v rámci cesty Jugar. Za pomoc může účastníkům poděkovat sám 14. Dalajláma, s kterým jsou každoročně pořádány audience. Účastníci Benefiční cest mohou svou účastí vyjádřit postoj k nedávnému odklonu Česka od otázek lidských práv a odkazu Václava Havla. Celý text ::::
 

Vybrat4.1.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
24. Tříkrálový ples dobré vůle

Tak jako každý rok i letos skautské středisko Jana Boska pořádá Tříkrálový ples dobré vůle. Již dvacátý čtvrtý ročník se uskuteční v sobotu 9. ledna 2016. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29.12.2015 - PRAHA [Česká krajina]
Úspěch českých vědců. Jejich projektu se věnoval prestižní magazín Science

Úspěchem se mohou pochlubit vědci, kteří spolupracují na projektu návratu velkých kopytníků. V jeho rámci se během letošního roku v bývalém vojenském prostoru Milovice-Mladá objevili divocí koně dovezení z anglického Exmooru, zubři dovezení z polských rezervací a také zpětně šlechtění pratuři pocházející z Nizozemí. Právě jim je věnován článek v prestižním vědeckém časopise Science ve svém prosincovém vydání. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.12.2015 - [Děti Země]
Obchvat Okříšek bude vyhodnocen i v alternativní variantě

Krajský úřad v Jihlavě uznal návrhy Dětí Země a občanů a Obce Petrovice Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2015 - VÍDEŇ [Save the Blue Heart of Europe]
Nová naděje pro balkánské řeky: Světová banka shodila ze stolu financování projektu vodní elektrárny v Národním parku Mavrovo v Makedonii

The World Bank withdrew its funding for one of the two big hydropower projects inside Mavrovo National Park in Macedonia. This is another stage win for the protection of Balkan rivers from the destruction by the hydro lobby. “The World Bank was long overdue to take this step. Hydropower plants stand in contradiction to the protection of biodiversity and have no place in protected areas such as the Mavrovo National Park”, says Gabriel Schwaderer, CEO of nature conservation foundation EuroNatur. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1127 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz