Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.4.2014 - PRAHA [Adventor o.s.]
Putování Po Proudu 2014 - autisté znovu vyrazí. Akce na podporu osvěty autismu

A je to tady - druhý ročník Putování. Pokud jste se zúčastnili loňského Putování a líbilo se Vám to, či pokud jste se nezúčastnili a bylo vám to líto, i pokud o Putování dosud neslyšeli a říkáte si, co si to zase ten Adventor vymyslel, tak čtěte. Čtěte, přijďte a přidejte se! Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.4.2014 - BRATISLAVA [FOR DOM]
ForDom sa na CONECU predstaví s novou kolekciou atraktívnych domov

S novou kolekciou siedmich atraktívnych pasívnych domov sa predstaví na tohtoročnej výstave CONECO v Bratislave, v dňoch 26. – 29. marca, najväčší slovenský výrobca nízkoenergetických a pasívnych domov ForDom. Autormi novej kolekcie sú renomovaní slovenskí architekti Pavol Pokorný, František Lehocký a Kubiš Kupec, ale časť pochádza aj z vlastnej dielne. Ďalšou novinkou spoločnosti ForDom, ako jedinej na trhu, je garantovaná spotreba energií. Pri všetkých katalógových pasívnych stavbách ForDomu sa pohybujú na úrovni 50 - 70 kWh, oproti 200 – 250 kWh pri klasických domoch. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDom s. r. o. Branislav Kuzma.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2014 - STARÉ MĚSTO [REC Group s.r.o.]
Ve Starém Městě připravují další ročník Dne Země

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště naplno probíhají přípravy tradičního svátku moderního ekologického hnutí. Hlavním organizátorem je společnost REC Group, která chystá otevření nevšední porodnice pro nová zvířata ze šrotu. Ta se pak stanou součástí expozice zvané KOVOZOO. Den Země se uskuteční v areálu firmy v sobotu 26. dubna od 13 do 18 hodin. Tradičním vstupným na akci bude vysloužilý elektrospotřebič na osobu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat31.3.2014 - PRAHA
Na poli se dají vypěstovat i gigajouly

Přístup k obnovitelným zdrojům energie (OZE) se může velmi lišit podle vnímání těch, kteří s nimi pracují. Od čistě finančního – tedy jak získat co nejvíce peněz na podpoře od státu, přes technický – jak využívat dané přírodní zdroje co nejefektivněji, až po environmentální, který zkoumá, co všechno příroda nabízí v daném místě a jaký typ obnovitelného zdroje je nejlepší využívat. Zejména ten poslední přístup zajímá tým odborníků, kteří sestavují interaktivní mapu zdrojů RESTEP. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.3.2014 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Testy na HIV a poradenství k bezpečnějšímu sexu. Brněnská ROZKOŠ bez RIZIKA rozšiřuje služby pro veřejnost

Jihomoravský kraj a město Brno patří ohledně výskytu HIV/AIDS v naší zemi k těm ohroženějším. Jen v loňském roce přibylo v Jihomoravském kraji šestnáct nových případů HIV. Přesto je v Brně nabídka testování na tuto pohlavní infekci nedostatečná. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) se proto rozhodla zahájit ve svém centru pravidelné testování veřejnosti. Lidé mohou přijít do brněnské R-R každé první úterý v měsíci, cena za otestování je 250 Kč. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28.3.2014 - PRAHA [Hnutí Brontosaurus]
Kroky pomáhají – benefiční sportovní výzva se Světlanou Nálepkovou

5. dubna proběhne v pražských Letňanech chodecko/běžecká výzva s názvem Kroky pomáhají, která spojuje tréninkový program Heat a organizaci Brontosauři v Himálajích. V rámci řízeného tréningu podpoří účastníci každým krokem rozvoj školy v Malém Tibetu. Společnou výzvou je vybrat částku alespoň 20 tisíc a její dosažení budou mít účastníci podporu Světlany Nálepkové, které je patronkou akce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2014 - PRAHA [Česká konfederace porodních asistentek]
Mezinárodní kongres porodních asistentek po 89 letech opět v Praze

Rok 2014 je plný velmi důležitých událostí, které mohou ovlivnit systém péče poskytované ženám a jejich novorozeným dětem v České republice. Vrcholnou událostí je 30. mezinárodní kongres porodních asistentek pořádaný Mezinárodní konfederací porodních asistentek (ICM -www.internationalmidwives.org ) v Praze od 1. do 5. června 2014 www.midwives2014.org v Kongresovém centru v Praze. Hostitelskou organizací je Česká konfederace porodních asistentek (ČKPA - www.ckpa.cz ). Již v roce 1925 se konal v Praze, v Obecním domě, Mezinárodní sjezd Jednoty porodních asistentek. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.3.2014 - PRAHA [Prazskestromy.cz]
Pražané mají rádi stromy. Upozornili na desítky pozoruhodných dřevin

Počet významných stromů v celopražské databázi dosáhl 204 jedinců. Rozšíření databáze je výsledkem dosud probíhající soutěže „Objevme významné stromy“ na webu prazskestromy.cz. Odhaleny byly mnohdy zapomenuté stromy, které nesou důležitá poselství naší historie.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Tábor Jinak - Expedice Bernské Alpy III

Klub Klamovka DDM hl. m. Prahy pořádá od 28. 6. do 5. 7. 2014 již třetí ročník výjimečného outdoorového Tábora Jinak – Expedice Bernské Alpy pro děti a mládež ve věku 10 – 26 let. Celý text ::::
 

Vybrat26.3.2014 - JAROMĚŘ [Ptačí park ČSO Josefovské louky]
Jeřábi na Josefovských loukách

Zavlažené Josefovské louky jsou neodolatelné pro kolem migrující ptáky. Roky práce a podpora Vás, kdo fandí ptačímu parku, přináší své ovoce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Přírodní hernu pro nejmenší otevřou na Modrém domě

Středisko ekovýchovy Modrý dům v Kosteleckých Horkách má novou nabídku. Pro nejmenší děti a jejich rodiče otevírá pravidelnou přírodní hernu. Herny budou lektorované a začínají první dubnovou středu. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - PRAHA [Nová Akropolis]
Nová Akropolis: Ukliďme okolí Motolského potoka

Kulturní asociace Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA ve spolupráci s ÚMČ Praha 13 vás zve na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně Ukliďme svět! Akce se uskuteční v sobotu 29. března 2014 od 10 do 16 hodin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - BRATISLAVA
Zrušenie ciel pre Ukrajinu môže poškodiť slovenské chemické podniky

Zrušenie ciel na 94 % tovarov vyvážaných z Ukrajiny do krajín EU, ktoré navrhla Európska komisia v snahe pomôcť Ukrajine, môže poškodiť niektoré slovenské chemické firmy. Ukrajinskí výrobcovia sa tým stanú lacnejšími a ich výrobky konkurencieschopnejšími, pritom výrobné podmienky a cenové vstupy sú na Ukrajine neporovnateľne priaznivejšie. Informoval o tom prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR Roman Karlubík. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - BRATISLAVA [THERMO|SOLAR]
Slnečné kolektory so štátnou podporou by znížili zraniteľnosť SR

Krymská kríza a s ňou súvisiace ohrozenie energetickej bezpečnosti Slovenska opäť ukázali, že slovenskí politici sa dostatočne nepoučili zo zastavenia dodávok plynu z Ruska zo začiatku roku 2009. Závislosť Slovenska od ruských energetických dodávok sa za posledné roky nezmenila a rovnako sa nezmenil prístup k obnoviteľným zdrojom energie (OZE). Namiesto ozajstnej podpory tých OZE, ktoré sú skutočne prínosom, Slovensko vytrvalo lobuje v EU za zníženie svojho podielu OZE na celkovej výrobe energií. Informoval o tom technický riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov THERMO|SOLARU Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom Alfréd Gottas. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Studentská soutěž objevila pítka i návrhy proměn okolí řek

Nadace Partnerství ocenila nejlepší vysokoškolské nápady druhého ročníku soutěže Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou. Úkolem soutěžících bylo navrhnout, jak lépe zacházet s vodou ve městě a krajině nebo v budovách a technologiích. Autorky dvou vítězných projektů – Brno žít, vodu pít a Nová nábřeží Svitava - dnes převzaly finanční odměny ve výši 30 tisíc korun. Druhá a třetí místa obdržela šeky v hodnotě 10 a 5 tisíc korun. Podrobnější informace o soutěži jsou dostupné na www.soutezprovodu.cz. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.3.2014 - PRAHA [Pečovatelské centrum Praha 7]
Pražští senioři dostali nový denní stacionář

Se službami nového denního stacionáře pro seniory se mohli seznámit Pražané v Holešovicích v Tusarově ulici 42. Počátkem března jej otevřelo Pečovatelské centrum Praha 7 pod záštitou MUDr. Tomáše Kaštovského, místostarosty Městské části Praha 7. Zařízení je určeno především lidem starším 65 let věku, kteří přes den potřebují péči jiné osoby. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.3.2014 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Být online - získat zaměstnání

Kampaň „Get Online“ probíhá v týdnu od 24. do 30. března 2014. Pořádá ji sdružení Telecentre Europe s podporou Evropské komise a národních partnerů v 19 evropských státech. V České republice kampaň organizuje Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Celý text ::internet::
 

Vybrat22.3.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Hnutí Brontosaurus zve mladé na zážitkové víkendovky do Filipova údolí a na hodonínské ekocentrum

Hned na 2 místech v regionu mohou mladí lidé z Hodonínska první dubnový víkend (4. - 6. 4.) zažít netradiční akci spojenou s pomocí přírodě. V hodonínském ekocentru dokončí unikátní výukovou zahradu a poprvé vyrazí i do CHKO Bílé Karpaty. Tam vyčistí studánky, založí vermikompost a vysekají náletové dřeviny v okolí chaty Kristýna. Obě víkendové akce pro studenty středních a vysokých škol doplněné o zážitkový program připravují organizátoři Hnutí Brontosaurus. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.3.2014 - PRAHA [INEX -SDA]
Zažijte léto jinak, vyrazte do světa v roli dobrovolníka, nabídka letošních projektů právě zveřejněna

Komu nestačí trávit léto odpočinkem na pláži a hledá nové formy zkušeností, měl by zauvažovat o účasti na krátkodobém dobrovolnickém projektu, tz. workcampu. Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA), která ročně vyšle do světa kolem osmi stovek dobrovolníků, právě představuje nabídku letošních dobrovolnických projektů. Výběr je opravdu široký, v nabídce najdete kolem 2 000 projektů po celém světě. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat21.3.2014 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Energy Centre České Budějovice]
Energetický specialista s oprávněním ke zpracování PENB

Ve dnech 16. a 17. dubna 2014 pořádá Energy Centre České Budějovice v Českých Budějovicích již třetí opakování úspěšného kurzu Energetický specialista s oprávněním ke zpracování PENB. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1062 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz