Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat12.4.2016 - BATUMI [BirdLife International]
Ochrana dravců v batumském "úzkém hrdle"

Every autumn, millions of birds of prey make their way south from the Russian forests and plains to their warmer African wintering grounds. This migration takes them through high Caucasus, and along the shores of the Black and Caspian Seas, which are difficult to cross. Nowhere is this migration more impressive than in Batumi, Georgia – a 10-km wide corridor between the Black Sea and the Lesser Caucasus mountains – where over a million birds of prey (raptors) are recorded annually. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2016 - Brno [Nová Akropolis]
Připojte se a ukliďte s námi cyklostezku a břehy řeky Svratky

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“, která se uskuteční ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, Povodím Moravy a ÚMČ Brno-jih.

Čas a místo setkání: Sobota, 16. dubna 2016 v 10 h, u Dolnoheršpického mostu (za AVION Shopping parkem) 49°9‘21.787“N, 16°37‘33.742“E. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2016 - Plzeň [Nová Akropolis]
Pomozte uklidit pěší stezky kolem Radbuzy

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA ve spolupráci s úřadem městské části Plzně 2 a 3 pořádají ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko!

Akce se uskuteční v sobotu 16. dubna 2016 od 13 do 18 hodin. Místo setkání: Informační stánek u Papírenské lávky v Plzni. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2016 - Liberec [Nová Akropolis]
Připojte se a ukliďte s námi okolí a břehy Liberecké přehrady

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA ve spolupráci se Statutárním městem Liberec a s Asociací nestátních neziskových organizací Libereckého kraje vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“. Čas a místo setkání: Sobota 16. dubna ve 13 h u hráze Liberecké přehrady. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2016 - Pardubice [Nová Akropolis]
Ukliďme kousek břehu řeky Labe!

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“. Skupiny dobrovolníků na celém světě organizují úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území, likvidaci černých skládek… Akce probíhá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody. Akci také podporují: SLUŽBY MĚSTA PARDUBIC a.s., SMP - ODPADY a.s., Městský obvod Pardubice I, Turistické informační centrum Pardubice a Pardubický svět.

Čas a místo setkání: Pátek, 15. dubna 2015 od 10 h u mostu Kapitána Bartoše, Pardubice (GPS: 50.039162, 15.753092). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.4.2016 - Praha [PRO-BIO LIGA]
Ze školy do zahrady i na statek

Od února 2016 mohou žáci 2. stupňů pražských základních škol vyrazit na zážitkový program na některou z pražských komunitních či městských zahrad, městských včelínů, či na rodinná hospodářství, kde pro ně budou připraveny programy o nejrůznějších aspektech zemědělství a potravin v souvislostech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.4.2016 - [Ecoinstitut, z.s.]
Okolí Mžan, Dubu a Stračovské Lhoty si v sobotu sami uklidili

TZ k veřejnému úklidu v rámci akce Ukliďme Česko ve Mžanech, Dubu a Stračovské Lhotě na Královéhradecku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.4.2016 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Den Země - svátek, který se snaží připomenout pravé hodnoty

Je to už 45 let, kdy byl poprvé 22. dubna oslaven Den Země. Tato aktivita původně vznikla nejen jako zamýšlený ekologický svátek, ale také jako určitý happening proti válce ve Vietnamu. Dnes je však jeho cílem čistá propagace ekologických myšlenek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.4.2016 - Praha [Česká krajina]
Začíná největší sčítání zubrů v historii, ze zoo, obor i rezervací

Sčítání zubrů v České republice, které dnes začíná, zmapuje všechny zubry, kteří se v zemi vyskytovali v loňském roce. Evidence se týká zvířat žijících v zoologických zahradách, soukromých chovech, oborách i přírodních rezervacích. Počtem zvířat bude největší, jaké se v zemi dosud uskutečnilo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2016 - Milovice [Česká krajina]
Ornitologové připravili v milovické rezervaci speciální budky pro ohrožené dudky

Pět speciálních budek pro vzácného dudka chocholatého instalovali o víkendu ornitologové na obou pastvinách v bývalém vojenském prostoru Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.4.2016 - Milovice [Česká krajina]
Pět desítek dobrovolníků dnes uklidilo pastvinu divokých koní v Milovicích

Až v půl sedmé večer skončil dnešní dobrovolnický den na pastvině divokých koní v Milovicích. Na pět desítek dobrovolníků v jeho rámci uklidilo čtyřicetihektarovou lokalitu od černých skládek i pozůstatků armádní infrastruktury z doby fungování vojenského prostoru, na jehož okraji se pastvina nachází. Úklid začal v půl desáté ráno. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.4.2016 - Praha [Česká krajina]
Pastvinu divokých koní v Milovicích zítra uklidí dobrovolníci

Další dobrovolnická akce zaměřená na úklid pastviny divokých koní se uskuteční zítra od 9:30 hodin v Milovicích. Brigádu pořádá společnost Česká krajina, která na čtyřicetihektarové pastvině chrání ohrožené druhy rostlin a živočichů prostřednictvím přirozené pastvy divokých koní a zpětně šlechtěných praturů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.4.2016 - Praha [Ekodomov, z.s.]
Ekodomov na Festivalu Evolution

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát Ekodomov, z.s. prezentoval svou činnost na Festivalu Evolution (dříve Biostyl). Jako již tradičně velký zájem budily kompostéry, vermikompostéry, kompostovací pomůcky, ale i např. pomůcky pro malé badatele. V závěru festivalu vystoupil předseda Ekodomova Tomáš Hodek se svou přednáškou o kompostování. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.4.2016 - Praha [Crest Communications]
Česká rada pro šetrné budovy zahajuje PR spolupráci s Crest Communications

Komplexní PR služby bude České radě pro šetrné budovy poskytovat agentura Crest Communications. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.4.2016 - Praha [Ekodomov, z.s.]
Ekodomov na Festivalu Evolution

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát Ekodomov, z.s. prezentoval svou činnost na Festivalu Evolution (dříve Biostyl). Jako již tradičně velký zájem budily kompostéry, vermikompostéry, kompostovací pomůcky, ale i např. pomůcky pro malé badatele. V závěru festivalu vystoupil předseda Ekodomova Tomáš Hodek se svou přednáškou o kompostování. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.4.2016 - Brno [Ekosmák o.s.]
Přípravy vrcholí. Za týden se bude uklízet Česko.

V rámci celorepublikové akce se chystá přes 1 600 úklidů. Kompletace a rozesílka balíků s úklidovým materiálem je v plném proudu. Dobrovolníci se mohou registrovat i nadále. V Brně uspořádala Městská policie předúklid injekčních stříkaček. Uklízet Česko bude i velvyslanec USA Andrew Shapiro. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.4.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
A jdeme do finále, vážení aneb proměny chystáme spoustu dní

V těchto dubnových dnech „finišují“ přípravy na představení zcela nových 99-ti PROMĚN STAVEB a KRAJINY v rámci projektu „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN“. Tato národní putovní výstava zahajuje letos 21. května na pražském Vyšehradě již 8. ročník své úspěšné existence. Během uplynulých 7 let představila doslova stovky zvelebených a nádherně proměněných staveb, míst a zákoutí z celé naší země. Vystavené PROMĚNY PŘED a PO jsou každoročně účinnou inspirací a ukázkou, že když se opravdu chce, tak to jde…. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.4.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 76 miliard za ropu jsme loni poslali do států a firem ovládaných pohlaváry z Panama Papers. ČR potřebuje snížit závislost na fosilních palivech

Lidé z blízkého okolí Vladimíra Putina, ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev i vnuk kazašského vůdce Nursultana Nazarbajeva [1] jsou nejen prominentními klienty firmy Mossack Fonseca, kteří ukrývají své bohatství v daňových rájích. Jsou také spojeni s dodavateli 99,8 procent ropy do ČR. Do společností přímo či nepřímo ovládaných těmito prezidenty tak z naší země odteklo jen v roce 2015 76 miliard korun [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.4.2016 - [Děti Země]
Experti zjistili, že jez v Děčíně bude důležitý snad jen ve válce

Veřejnost může do 13. dubna 2016 posílat svá vyjádření ke stavbě jezu Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.4.2016 - Praha [Český plynárenský svaz]
Díky kotlíkovým dotacím by mohlo být instalováno až 3,5 tisíce nových plynových kotlů

Podle Českého plynárenského svazu určitě kotlíkové dotace přispějí ke zlepšení ovzduší, neboť bylo zatím podáno už téměř 2200 žádostí o dotaci na kondenzační plynové kotle. Ceny plynu dlouhodobě klesají, přejít na plyn je tak dnes mimořádně výhodné. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1136 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz