Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.5.2015 - PRAHA [Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z. s.]
Už vím! Srozumitelně o duši a těle pro ženy s mentálním postižením

Sekretariát SPMP ČR získal roční grant od NROS na projekt zabývající se osvětou žen s mentálním postižením v oblasti zdraví, partnerských vztahů a zneužívání. Celý text ::gender::
 

Vybrat5.5.2015 - Brno [Český svaz ochránců přírody]
Přírodovědnému klenotu jižní Moravy se vrací někdejší lesk! Pomohli jí nadšenci z celé ČR.

Během uplynulého prodlouženého víkendu se na jedné z přírodovědně nejhodnotnějších lokalit v rámci území celé ČR – Národní přírodní památce Pouzdřanská step – Kolby sjeli nadšenci ze všech koutů našeho státu, aby pomohli s obnovou jejího bohatství. Cílem Jihomoravského kavylobraní byla obnova nejvíce degradovaných ploch, které již řadu let trpěly absencí vhodné údržby. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2015 - PRAHA [FreshPoint]
Hudebně divadelní rock show - 7. 5. v Liberci - vstup volný

7. května ve 20:00 proběhne v Liberci akce, jaká tu ještě nebyla - hudebně divadelní rock show mezinárodního týmu No Longer Music. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.5.2015 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
10 000 žlutých narcisů pro Plzeň

Na podzim loňského roku občanské sdružení ENVIC zahájilo projekt Rozkvetlá Plzeň. Stalo se tak díky podpoře programu Pěstuj prostor. Jeho smyslem bylo společně s místními občany po celé Plzni vysázet 10 000 žlutých narcisů. Celkem se do výsadeb zapojilo téměř 1 200 lidí. Narcisky právě kvetou a zdobí celé město Plzeň.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2015 - Brno [Ekosmák o.s.]
Nedaří se Vám zlikvidovat černé skládky ve Vaší obci? Nyní je tu možnost..

Stovky černých skládek uklidili letos na jaře dobrovolníci v rámci akce Ukliďme Česko 2015. V řadě míst však existují skládky, které pro svůj rozsah, nebezpečnost, či nevyjasněné majetkové poměry nejsou dobrovolníci schopni uklidit. A právě pro tyto případy má sloužit aktuální dotační program MŽP na jejich odstranění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2015 - PRAHA [Rozkoš bez Rizika]
Lidé se mohou v brněnském centru R-R zbavit strachu a nechat se zdarma otestovat na HIV

Rozkoš bez Rizika nabídne ve svých centrech veřejnosti bezplatné testování na HIV. Na testy se lidé nemusí objednávat, stačí když jen navštíví některou z poboček organizace. V Brně akce proběhne v úterý 5. května mezi 10. a 18. hodinou. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3.5.2015 - HRADEC KRÁLOVÉ [Nová Akropolis o.s.]
Dobrovolníci uklízeli okolí rybníka Biřička

Během deštivého 1. května 2015 se uskutečnil úklid okolí rybníka Biřička v Hradci Králové. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.5.2015 - JAROMĚŘ [ČSOP JARO Jaroměř]
Jihomoravské kavylobraní

Ve dnech 1. – 3. 5. 2015 pořádá ČSOP JARO Jaroměř na Pouzdřanské stepi akce pro širokou veřejnost na podporu klenotů jižní Moravy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.4.2015 - VYSOKÉ MÝTO [Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě]
Vysokomýtské náměstí zaplní blafající stabiláky

V sobotu 2. května se odehraje 1. ročník festivalu historické techniky Kujebácké rotování. Přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Ve Vysokém Mýtě budou moci návštěvníci obdivovat elektrické i spalovací stabilní motory – stabiláky.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat29.4.2015 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
45. ročník závodu Sázavské pádlo

Druhý květnový víkend (8.–10. 5.) se sjede přes 200 vodáků z Prahy a středních Čech, aby poměřili své síly v závodě s dlouholetou tradicí. Sázavské pádlo je otevřeno všem vodácko-turistickým oddílům. Letošní ročník bude inspirován tématem Vikingů, jejich životem, zvyklostmi i způsobem života. Akci pořádá Loděnice Vltava Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy ve spolupráci s občanským sdružením D. O. S. Celý text ::::
 

Vybrat29.4.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 3/4. Chceme-li zabránit nebezpečné změně klimatu, musíme ponechat v zemi 3/4 zásob fosilních paliv, říkají elitní vědci a ekonomové

Pokud chce lidstvo zabránit nebezpečné změně klimatu (tedy růstu teploty o více než 2 stupně), musí nechat v zemi 75 procent současných zásob uhlí, ropy a zemního plynu. Shodli se na tom přední vědci a renomovaní ekonomové - jako třeba bývalý šéfekonom Světové Banky Nicholas Stern nebo ekonomický poradce generálního tajemníka OSN Jeffrey Sachs [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.4.2015 - Pardubice [Nová Akropolis o.s.]
Dobrovolníci uklízeli břeh řeky Labe v Pardubicích

V pátek 24. dubna 2015 dobrovolníci z Nové Akropolis zorganizovali ve spolupráci se skupinou pro aktivní ekologii GEA, Českým svazem ochránců přírody, SMP-ODPADY a.s. a Městským obvodem Pardubice I. úklid části břehu Labe v Pardubicích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.4.2015 - Olomouc [Nová Akropolis o.s.]
Dobrovolníci uklízeli břeh řeky Moravy v Olomouci

V sobotu 25. dubna 2015 se 17 nadšených dobrovolníků pustilo do úklidu břehů slepých ramen řeky Moravy v centru Olomouce. Ekologickou akci pořádala Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA ve spolupráci s Povodím Moravy s. p. a Českým svazem ochránců přírody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.4.2015 - Hradec Králové [Nová Akropolis o.s.]
Ukliďme okolí rybníka Biřička!

Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA vás zvou na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně „Ukliďme svět!“ („Clean Up the World!“). Akce je pořádána ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové a.s.

Čas a místo setkání: Pátek, 1. května 2015 v 10 h, ohniště na pláži rybníka Biřička (50°10'13.8''N, 15°51'30.7''E) Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.4.2015 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha,z.s.]
Proměny Prahy v letech 1933-1945 na unikátní mapě

V době oslav 70 let od konce druhé světové války vydává Multikulturní centrum Praha (MKC) ojedinělý nástroj, který veřejnosti přiblíží dopady války a holokaustu. Zaměřuje se na bohaté česko-německo-židovské soužití a zobrazuje jeho stěžejní průsečíky na mapě Prahy. Vznikla tak interaktivní paměťová on-line mapa dostupná na praha.mkc.cz, která pomocí příběhů konkrétních domů, pasáží, firemních sídel, kaváren či kin ilustruje mnohonárodnostní atmosféru předválečné Prahy i její zásadní proměny po skončení války. Mapu doplňují ve dnech 3. – 13. května komentované procházky Prahou.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.4.2015 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy ozdobí Slavnosti svobody


Slavnosti svobody jsou pro Plzeň naprosto zásadní akcí. Oslavy osvobození Plzně americkou armádou nemohou proběhnout bez Plzeňských farmářských trhů. V sobotu 2. května se na náměstí Republiky (před renesanční radnicí) uskuteční dobové Plzeňské farmářské trhy. Začnou jako tradičně v 8 hodin a skončí úderem 12 hodiny. Plzeňské farmářské trhy budou pokračovat dle původního harmonogramu – 9.5., 23.5., 6.6. a dále ve 14 denním intervalu (každou lichou sobotu) až do 19. prosince!
Pořádá je sdružení Envic s podporou města Plzně. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat27.4.2015 - PRAHA/KÁTHMÁNDÚ [Středisko humanitární a rozvojové pomoci Diakonie ČCE]
Zemětřesení v Nepálu: Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE vyhlašuje sbírku

Po těžkém zemětřesení v oblasti Himalájí potřebují zasažení lidé okamžitě především léky, deky, potraviny a čistou vodu. Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE se společně s partnerem - německou Diakonie Katastrophenhilfe - účastní pomoci lidem především v Nepálu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2015 - PRAHA [Pionýr]
Vybíráte tábor? Nejste v tom sami!

Již od roku 2005 pomáháme rodičům i dětem při plánování letních dobrodružství. S blížícím se létem se opět projekt Opravdu dobrý tábor rozbíhá na plné obrátky a již v současné době naši odborníci odpovídají na vaše dotazy, ať už telefonicky na čísle 222 247 529 nebo na e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Vše podstatné se dozvíte i na www.dobrytabor.cz.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27.4.2015 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Čarodějnice v Loděnici Vltava

Praha 27. dubna – zveme všechny, malé i velké, na oslavu čarodějnického veselí ve čtvrtek 30. dubna od 16 hodin do krásného prostředí areálu loděnice a lanového centra na Libeňském ostrově. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2015 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Čarodějnické testování na HIV. Lidé se mohou v centrech R-R zbavit strachu a nechat se otestovat na HIV

Na přelomu dubna a května nabídne organizace ROZKOŠ bez RIZIKA veřejnosti bezplatné testování na HIV. Na testy se lidé nemusí objednávat, stačí když navštíví některé z center organizace. V Českých Budějovicích akce proběhne v úterý 28. dubna od 10 do 18 hodin. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1102 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz