Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat11.7.2014 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Sexy zahrádky se hlásí o slovo...

Město je živý organismus. Ten, kdo o jeho podobě rozhoduje, jsme my, jeho obyvatelé. Město je úžasné, krásné, tepající nebo temné podle toho, jakýma očima se na něj díváme… Nebojme se přetvářet jeho podobu. Sdružení Envic se nebojí a proto vyhlašuje druhý ročník Zahradnické přehlídky. Pěstitelé bylinek, zeleniny, květin na balkonech, lodžiích nebo za okny se mohou svými úspěchy pochlubit. Zapojené zahradnice a zahradníky sdružení ocení báječnými zahradnickými cenami. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.7.2014 - BRNO [Ekosmák o.s.]
Akce Ukliďme Česko byla nominována na ekologického oskara, podpořte ji svým hlasem…

Šanci získat Ekologického oskara, jak se přezdívá ocenění nejlepších energetických a ekologických projektů Energy Globe Award ČR, má v letošním ročníku dobrovolnická akce Ukliďme Česko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministr průmyslu Mládek brání domácnostem a obcím v energetické nezávislosti

Návrh ministerstva průmyslu na úpravu zákona o podporovaných zdrojích energie a energetického zákona nedává šanci na rozvoj malých fotovoltaických elektráren na střechách domů či efektivních větrných elektráren ani bioplynových stanic na využití komunálního odpadu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda právě schválila žádost o evropské dotace pro pálení odpadků

Vláda včera večer schválila Operační program životní prostředí (OPŽP) na léta 2014 - 2020, v němž plánuje podporovat z evropských fondů spalovny komunálních odpadů. Prohnat komíny nových spaloven by se mělo v sedmi následujících letech více než 50 milionů eur tj. 1,35 miliard korun evropských dotací. OPŽP má i další závažné nedostatky a opakuje chyby z minulosti [1]. OPŽP tak jako i ostatní dnes vládou odsouhlasené programy evropské podpory musí ještě schválit Evropská komise. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 47. Polovinu obnovitelných zdrojů v Německu vlastní jednotlivci a družstva

Bezmála polovinu – 47 procent – instalovaného výkonu obnovitelných zdrojů energie v Německu vlastní jednotlivci nebo družstva [1]. Energetika u našich sousedů je tedy nejen neustále čistější, ale domácnosti jsou také soběstačnější a méně závislé na velkých energetických firmách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.7.2014 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Chcete zmapovat škody ozonem? Stačí mít chytrý telefon

Vlastníci a správci lesů si mohou sami vyzkoušet, zda jimi obhospodařovaná vegetace není poškozena ozonem. Tato novinka je díky aplikaci pro telefony s iOS a Androidem dostupná od letošního roku veřejnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.7.2014 - PRAHA [Liga otevřených mužů]
Při záchraně lesních školek jde také o mužský element v předškolním vzdělávání

Nově vznikající zákon o dětských skupinách může znamenat likvidaci lesních školek. Jejich podporovatelé se snaží situaci zvrátit a usilují o jejich místo na slunci. Jde zde však o víc než o zachování možnosti dětí vzdělávat se v přírodě místo ve třídě. „Lesní školky jsou tahouni přítomnosti mužského elementu v předškolní výchově. A ten je ohrožen také,“ říká Václav Šneberger z Ligy otevřených mužů (LOM). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.7.2014 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Pražské děti ztvárnily své zážitky s netopýry ve výtvarné a literární soutěži

Na konci června bylo vyhodnoceno 1. kolo výtvarné soutěže „Můj kamarád netopýr“ a literární soutěže „Jak jsem potkal netopýry“, které v rámci vzdělávacího projektu pro pražské školy vyhlásila Česká společnost pro ochranu netopýrů. Porota hodnotila přes 200 výkresů a tři vyprávění o setkání s netopýry. Vítěze čekají zajímavé ceny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.7.2014 - PRAHA [Asociace lesních MŠ]
Přijde 2500 dětí o místo v lesní školce kvůli dětským skupinám?

Dětské skupiny jsou prezentovány jako nová možnost péče o děti předškolního věku. Veřejnost se však nedozvěděla, že s přijetím nového zákona žádná další forma péče o děti nebude přípustná. Jeho záměrem je totiž regulovat širokou nabídku různých zařízení – všichni, kdo nebudou mít parametry dětské skupiny, tak do roka končí. Je ohroženo 2500 míst v lesních školkách a to nejsou jediné, koho zákon může ohrozit. „Politici klamou veřejnost, prosazují plošnou kontrolu a nazývají to novou alternativou,“ upozorňuje Tereza Valkounová z Asociace lesních mateřských škol. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.7.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
14. Dalajláma požehnal Brontosaurům k otevření školy v Malém Tibetu

V pátek 4. 7. získali zástupci Hnutí Brontosaurus požehnání od Jeho Svatosti 14. dalajlámy k otevření nového školního internátu a tříd ve škole Spring Dales Public School ležící v Malém Tibetu (vesnice Mulbekh). Nové školní budovy jsou ekologické stavby energeticky závislé pouze na solení energii, umožní vzdělání 200 dětem a jejich stavba byla v průběhu posledních dvou let Brontosaury a Dalajlámou financována. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Dnes začínají první letošní Týdny pro les a divočinu

Devět týdenních pracovních akcí pro dobrovolníky, kteří chtějí pomoci s obnovou zdravých lesů a zeleně v krajině, pořádá letos Hnutí DUHA. První z nich začínají dnes v Jizerských horách, na Strakonicku a ve Vsetínských vrších. Další akce proběhnou v Beskydech, na Králickém Sněžníku, v Jeseníkách nebo Bílých Karpatech [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.7.2014 - PRAHA [CpKP střední Čechy]
Pečujeme doma o seniora, ví to někdo?

Žije mezi námi hodně lidí, kteří se rozhodli starat se doma o své blízké v seniorském věku. Neuvažují o žádné pobytové službě, snaží se zvládat vše sami a v domácím prostředí pečují o své rodiče, životní partnery, kamarády. Je to velmi náročné. Netušíme, kolik takových rodin u nás je a s čím vším se potýkají. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3.7.2014 - PRAHA [Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ)]
Stanovisko předsednictva STUŽ č. 125 k projektu vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe

Předsednictvo Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ) vydalo stanovisko k uvažovanému projektu vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe. S případnou výstavbou výše uvedeného vodního koridoru STUŽ zásadně nesouhlasí. Dle nejen jejího názoru by výstavba takovéhoto koridoru byla jedním z největších zásahů člověka do fungování relativně přirozených ekosystémů ČR a střední Evropy, do osídlení i dopravní a technické infrastruktury
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.7.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Evropská unie zveřejnila plán, jak snížit plýtvání surovinami

Evropská unie právě představila plán, podle kterého by všechny členské státy měly do šestnácti let recyklovat odpady stejnou měrou, jako to dnes dělá nejlepší země, belgické Vlámsko. Chce tak postupně snížit závislost kontinentu na dovážených surovinách [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.7.2014 - PRAHA [Asociace lesních mateřských škol]
Doufejme v nejlepší, připravme se na nejhorší - situace lesních mateřských škol

Situace lesních mateřských škol je po schválení zákona Sněmovnou nejistá. Jaké jsou naděje pro tuto u rodičů čím dál oblíbenější formu předškolního vzdělávání? Celý text ::sociální oblast, životní prostředí::
 

Vybrat2.7.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Příběhy 40 let pomoci přírodě a památkám

Při příležitosti oslav 40 let dobrovolnictví pro přírodu a památky spouští Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.6.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Vodácký tábor na řece Otavě - VIKINGOVÉ

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy pořádá v termínu od 9. do 16. srpna druhý ročník vodáckého tábora, který tentokrát proběhne na řece Otavě a jeho hlavním tématem bude celotáborová hra „Výpravy vikingů“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.6.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Ochránci zvířat vyzývají Air France: Skončete s přepravou opic do laboratoří!

Primáti používaní k nejrůznějším pokusům, jsou chováni v chovných centrech a dodáváni do laboratoří, nebo odchytáváni v přírodě a přepravováni na dlouhé vzdálenosti do Evropy a USA. Protesty veřejnosti přesvědčily mnohé letecké společnosti, aby s přepravou opic skončily. Jedinou evropskou aerolinkou, která se dosud na přepravě primátů podílí, je Air France. Evropští ochránci zvířat se proto v posledních letech snaží tuto společnost přesvědčit, aby s přepravou primátů také skončila. Do kampaně se zapojila i česká organizace Svoboda zvířat, která dnes mezi 16:30 a 19:00 pořádá před pobočkou Air France (Jungmannova 750/34, Praha 1) protestní akci. Na místě také bude možnost podepsat petici proti přepravě primátů touto aerolinkou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.6.2014 - PRAHA [ENVIROS]
Jaký je potenciál pro uplatnění dobrovolných nástrojů v českých podnicích?

Největší využitelný potenciál pro efektivní uplatnění dobrovolných nástrojů, při kterém se dosahuje současně zvyšování konkurenceschopnosti i zlepšování environmentálního profilu podniku, existuje v českých podnicích v oblasti účinnějšího využívání energie a vstupních surovin v rámci výrobních procesů. Na stále větším významu nabývá oblast vztahů podniku se zainteresovanými stranami a společenská odpovědnost; do budoucna by měla být pozornost věnována řízení životního cyklu produktů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.6.2014 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 3/2014: Nadnárodky sobě

Ve třetím letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Poučili jsme se z neúspěšných pobídek nadnárodním firmám? Čím hodlá prorazit himálajská korporace Bodhi and Satva´s? Přinese TTIP rovnost, volnost, partnerství? Proč v ukrajinsko-ruském konfliktu fandíme všichni? Jak se žije v ráji chodců? Proč je změna klimatu špatně načasovaná? Jak vybavit děti citlivostí pro souvislosti? Co dělají energetičtí zástupci? Kdy máme být občansky neposlušní? Proč se loví ploutve bez žraloků? Jak vypadá Leviatan jednadvacátého století? V čem si benediktýn notuje s manažerem Pumy? O čem ne/zpívají Zelené koule? Co je napsáno na pohlednici z budoucnosti? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1073 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz