Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.6.2016 - Praha [AMI Communications]
Vodafone se zavázal k plnění Cílů udržitelného rozvoje

Vodafone se stal součástí globální iniciativy UN Global Compact a současně jedním z 27 členů Národní sítě Global Compact Česká republika. Tato síť přináší do lokálních podmínek globální know-how z oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti. Vodafone tak potvrdil, že mu není lhostejná společenská odpovědnost v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce. Generální ředitel Vodafonu Balesh Sharma byl za osobní zapojení v prosazování a naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) nominovaný na ocenění Local SDG Pioneer. Výherce tohoto ocenění bude vyhlášen v červnu 2016 na UN Global Compact Leaders Summit v New Yorku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.6.2016 - Praha [Česká krajina]
Hřebec divokých koní se ujal role učitele, školí svoje syny

Na čísle dvanáct se uzavřel počet letošních hříbat divokých koní, která se prohánějí na starší pastvině u Milovic. Jako poslední se narodil potomek klisně Kylin. Jedenáct hříbat tvoří potomci hřebce Northcroft Firestartera. Matka dvanáctého hříběte, Sgurr, přijela březí již z Anglie. Stejně tak jako dvě klisny Thuja a Foxtrot z nové pastviny na Travinách u Benátek nad Jizerou. Na obou pastvinách je tak celkem čtrnáct hříbat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.5.2016 - Ostrava [Česká krajina]
Film Lekce divokosti uspěl na festivalu v Ostravě

Z rukou prezidenta festivalu T-FILM, herce Ondřeje Vetchého, převzal v Ostravě režisér Jan Svatoš cenu Perseus za svůj dokument Lekce divokosti. Snímek, který vznikl v produkci České televize pro cyklus Nedej se!, vypráví příběh o divokých koních z anglického Exmooru a jejich cesty do České republiky. Zabývá se ale také kulturním kontextem vztahu člověka a koně jako fenoménu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.5.2016 - PRAHA [Přátelé přírody z. s.]
Na dovolenou jinam a jinak než vždycky? Přátelé přírody nabízejí levné ubytování na 1000+1 místě v Evropě i jinde ve světě

Pokud si rádi dovolenou plánujete sami a chcete ji strávit jinak než ostatní, možná vás zaujme následující nabídka. Mezinárodní hnutí Přátelé přírody provozuje na tisíc ubytovacích zařízení od turistických útulen po horské hotely v mnoha nejen evropských zemích, zejména v těch německy mluvících, ale třeba i v Chile či v senegalském Dakaru. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat27.5.2016 - PRAHA [Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze]
Dětský den pod Petřínem u boromejek

Sestry boromejky a jejich nemocnice pro Vás v sobotu 4. června pořádají tradiční zábavné odpoledne pro děti, které se bude konat od 14.00 v zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.5.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci pomůžou horské chatě Prašivá

PRAŠIVÁ (26. května 2016) – Skupina dobrovolníků z různých zemí světa přijede v sobotu 4. června na chatu Prašivá v Beskydech (obec Vyšní Lhoty), aby pomohla s probíhající rekonstrukcí historické turistické chaty. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, na chatě Prašivá pořádá INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) vůbec poprvé. V různých krajích jich letos proběhne pod hlavičkou INEX-SDA celkem 36. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27.5.2016 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Lidé bez domova mají příležitost poměřit své síly na fotbalovém turnaji

Charita Olomouc pořádá ve čtvrtek 2. června 2016 fotbalový turnaj pro lidi bez domova. Letos se koná jubilejní 25. ročník, akce bude probíhat od 9.00 na hřišti TJ Sokol Velký Týnec. Do turnaje se zapojí celkem šest družstev, která se skládají z klientů a pracovníků sociálních služeb neziskových organizací. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat26.5.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Protichůdné poslanecké návrhy pro národní parky: Lépe chránit divočinu vs. Rozprodat pozemky a kácet. Příští měsíc poslanci rozhodnou, jak dobře nový zákon ochrání klenoty naší přírody a turistiky

Poslanci včera večer ukončili druhé čtení vládní novely zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění a zpřesňuje pravidla péče o všechny naše národní parky. Návrh teď směřuje do třetího čtení, kdy o něm i o čerstvě představených pozměňovacích návrzích poslanci rozhodnou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.5.2016 - Praha [Česká krajina]
Zubři v rezervaci mají první mládě, Česko další světový unikát

První mládě se dnes narodilo stádu zubrů, kteří obývají rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice. Na pastvině, která se nachází nedaleko města Benátky nad Jizerou, se tak podařilo tento ohrožený druh rozmnožit jen několik měsíců po založení nového chovu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.5.2016 - Adamov [ELEKTROWIN a.s.]
Den dětí u Adamova

Příležitost dozvědět se něco užitečného o recyklaci budete mít v Adamově již tuto sobotu 28. května mezi 13 a 17 hodinou v lese u Adamova. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.5.2016 - Brno [Ekosmák o.s.]
Rozhodněte o vítězi! Fotosoutěž Ukliďme svět, ukliďme Česko jde do finále

Součástí celorepublikové úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je již tradičně také soutěž o nejlepší fotografii zachycenou při úklidu. O konečné pořadí deseti finalistů ve třech kategoriích však rozhodne veřejnost hlasováním na facebooku akce. Vítěze nové kategorie Video určí odborná porota. Hodnotné ceny věnuje firma Canon. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.5.2016 - Brno [Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú. a RENARDS dotační, s.r.o. ]
Cirkulární ekonomika v praxi: Uzavřený cyklus bioodpadů ve městě Brně

Cirkulární ekonomika aneb oběhové hospodářství je v poslední době velmi často skloňované slovní spojení. Zjednodušeně se jedná o systém nastavený tak, aby v něm materiály a energie mohly cirkulovat co nejdéle a s co nejmenšími ztrátami. Můžeme hovořit o trvalé udržitelnosti, která kopíruje přirozené ekosystémové funkce, které na Zemi fungovaly odjakživa. Cirkulární ekonomika však přichází v době, kdy společnost produkuje obrovské množství odpadu, které často končí na skládkách a nejsou již dále nikterak využity. Tak přicházíme nejen o cenné materiály, ale i energii. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.5.2016 - Přimda [AOPK RP Správa CHKO Český les]
Handikep v Českém lese není překážkou

Poznávat krásy Českého lesa by mělo být umožněno i lidem, kteří mají různá zdravotní postižení. V rámci možností se jim v tom AOPK ČR, RP Správa CHKO Český les snaží pomoci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.5.2016 - MOST [Hnutí DUHA]
Tykač by za OKD zaplatil státním uhlím. Obchod s ním by mohl ohrozit domovy lidí na Mostecku

Podezřelý zájem majitele hnědouhelných dolů v severních Čechách Pavla Tykače o krachující společnost OKD vzbuzuje u Hnutí DUHA celou řadu otázek. Pro kontroverzního finančníka a uhlobarona to může být způsob, jak znovu otevřít uzavřenou debatu o limitech těžby hnědého uhlí na velkolomu Československé armády. Argumentoval by tím, že potřebuje prolomením limitů a bouráním měst a obcí zvýšit zisky hnědouhelných firem, aby mohl financovat neekonomickou těžbu černého uhlí a zachránit práci pro horníky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.5.2016 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Ochranná pásma chráněných území vyžadují specifický pěstební přístup

Formulovat postupy pěstování lesů v ochranných pásmech maloplošných zvláště chráněných území (ZCHÚ) v 5.–7. lesním vegetačním stupni (LVS) si dali za cíl odborníci z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. a Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro kajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i. Zaměřili se na případy, kdy ZCHÚ je ponecháno samovolnému vývoji a součástí dřevinné skladby ZCHÚ je smrk ztepilý. V těchto územích může docházet ke gradaci kůrovcovitých a jejich šíření pak ohrožuje okolní hospodářské lesy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
8. ročník výstavy Má vlast cestami proměn zahájen

Na staroslavném Vyšehradě byl v sobotu 21. května slavnostně zahájen 8. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.5.2016 - Praha [Srdcem pro kočky, z.s.]
3. Májovka - umísťovací výstava koček bez domova

Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s. pořádá v sobotu dne 28. 5. 2016 od 10 hodin do 17hodin 3. Májovku - umisťovací výstavu koček bez domova ve Spolkovém domě (budova staré kino), K Vidouli 727, Praha 5 - Stodůlky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Týden dětí s Hurvínkem

U příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi od 1. 6. do 4. 6. 2016 sérii akcí nazvanou Týden dětí s Hurvínkem navazující na oslavy devadesátin nejslavnější české loutky, které v MLK v letošním roce probíhají. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.5.2016 - Praha 1 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Děti i dospělí míří za netopýry do pražské Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky, na Sedlčansko nebo hrad Točník

Výpravy za tajemnými obyvateli pražských parků pod vedením odborníků z České společnosti pro ochranu netopýrů míří do Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky. Čtyři večerní exkurze pro školy i veřejnost se uskuteční na přelomu května a června, začíná se vždy ve 21 hodin. V rámci jarní série vycházek proběhnou také exkurze pro Gymnázium Sedlčany v Hrachově a pro pražské Gymnázium Jana Keplera na hradě Točníku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2016 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Dvě členské organizace Toulcova dvora získaly certifikát EVVO

Certifikátem byly na Toulcově dvoře odměněny hned dvě organizace. Botič o.p.s., jehož posláním je pomocí výchovných, vzdělávacích, volnočasových a kulturních aktivit vést lidi k citlivosti a úctě k přírodě i tradicím, a také sdružení SRAZ, které se zabývá výchovně-vzdělávacími a terapeutickými programy s využitím zvířat pro děti, mládež, dospělé a osoby s postižením. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1142 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz