Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.4.2014 - PRAHA [Česká vodíková technologická platforma]
Česko hostí špičky výzkumu vodíku: Jde o budoucnost energetiky i dopravy, shodují se odborníci

Na mezinárodní konferenci Hydrogen Days 2014 v Praze debatují experti o využití vodíkových technologií a palivových článků v energetice i dopravě. „Pro evropskou energetiku jde o stěžejní téma, zvlášť pokud chce stále více využívat obnovitelné zdroje,“ říká Josef Šalamon, ředitel České vodíkové technologické platformy. Také s auty na vodík se podle něj budeme na silnicích setkávat stále častěji. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2014 - PRAHA [Nová Akropolis]
Dobrovolníci uklízeli údolí Motolského potoka

V sobotu 29. 3. 2014 více než 30 dobrovolníků vyčistilo několik černých skládek v údolí Motolského potoka na území Prahy 13. Ekologickou akci pořádala Mezinárodní organizace Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody a ÚMČ Prahy 13. Odměnou všem účastníků byl nejen pocit z dobře vykonané práce, ale i jarní sluníčko, které svými paprsky celou akci rovněž výrazně podpořilo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2014 - PRAHA [Česká krajina]
Sbírka DMS KRAJINA pokračuje, za první tři roky veřejnost věnovala přes deset tisíc korun

Úspěšně skončily první tři roky sbírky DMS KRAJINA, jejíž výtěžek je věnovaný na projekty návratu zubrů, divokých koní a praturů a dalších druhů zvířat do přírody, stejně jako obnově přírodních luk a lesů. Veřejnost věnovala prostřednictvím dárcovských zpráv 10.165,50 korun. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2014 - DĚČÍN/PLZEŇ [Centrum pro životní prostředí a zdraví ]
Děčín - znečištění prachem vyčerpalo „smogovou kvótu“ o ¾ roku dříve než loni

Ovzduší v Děčíně vyčerpalo zákonem povolenou míru znečištění prachem za necelé 3 měsíce. Koncem března totiž počet dní s překročeným denním limitem pro polétavý prach (PM10) přesáhl kvótu povolenou na celý kalendářní rok. Prach v ovzduší přitom vážně ohrožuje zdraví i životy lidí. Podle zprávy Státního zdravotního ústavu mělo znečištění ovzduší prachem v České republice za rok 2012 na svědomí zhruba 5500 předčasně zemřelých lidí a 1800 vážně nemocných, kteří museli být hospitalizováni pro akutní srdeční nebo dýchací obtíže. (1) Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2014 - ÚSTÍ NAD LABEM [Centrum pro životní prostředí a zdraví ]
Ústecké ovzduší překročilo „smogovou kvótu“ pro zamoření prachem – o 9 měsíců dříve než v loňském roce

Znečištění ovzduší v Ústí nad Labem už vyčerpalo počet dní, po které smí být legálně překročen limit pro polétavý prach (PM10). Ústí se tak letos zařadilo společně s Mostem a Lomem mezí první místa v Ústeckém kraji, jejichž občané jsou nuceni dýchat ovzduší znečištěné škodlivinami více, než připouští platná směrnice o ovzduší. Opakuje se tak situace z minulých let, kdy byly v Ústí překračovány limity pro znečištění ovzduší prachem. Toto znečištění přitom vážně ohrožuje zdraví i životy lidí. Podle zprávy Státního zdravotního ústavu mělo znečištění ovzduší prachem v České republice za rok 2012 na svědomí zhruba 5500 předčasně zemřelých lidí a 1800 vážně nemocných, kteří museli být hospitalizováni pro akutní srdeční nebo dýchací obtíže. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Nesmyslné pokusy na zvířatech – aprílový žert či krutá realita?

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) dnes zveřejnila zprávu o naprosto zbytečných pokusech na zvířatech, které proběhly v nedávné době v laboratořích EU. Výsledky jsou tak absurdní, že by je leckdo mohl považovat za „apríl“, bohužel se ale o vtip nejedná. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2014 - BRNO [Ekosmák - občanské sdružení]
Ukliďme Česko 2014 - celorepubliková úklidová akce

Chystaná úklidová akce "Ukliďme Česko" vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí proběhl úspěšně již ve více než 100 zemích za účasti 8,5 milionů dobrovolníků. Úklid Česka proběhne ve dnech 16. - 17. 5. 2014, v pátek pro firemní dobrovolníky, v sobotu se do akce může zapojit každý občan ČR.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2014 - BRATISLAVA [THERMO|SOLAR]
Slnečné kolektory so štátnou podporou by znížili zraniteľnosť SR

Krymská kríza a s ňou súvisiace ohrozenie energetickej bezpečnosti Slovenska opäť ukázali, že slovenskí politici sa dostatočne nepoučili zo zastavenia dodávok plynu z Ruska zo začiatku roku 2009. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2014 - PRAHA [Adventor o.s.]
Putování Po Proudu 2014 - autisté znovu vyrazí. Akce na podporu osvěty autismu

A je to tady - druhý ročník Putování. Pokud jste se zúčastnili loňského Putování a líbilo se Vám to, či pokud jste se nezúčastnili a bylo vám to líto, i pokud o Putování dosud neslyšeli a říkáte si, co si to zase ten Adventor vymyslel, tak čtěte. Čtěte, přijďte a přidejte se! Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.4.2014 - BRATISLAVA [FOR DOM]
ForDom sa na CONECU predstaví s novou kolekciou atraktívnych domov

S novou kolekciou siedmich atraktívnych pasívnych domov sa predstaví na tohtoročnej výstave CONECO v Bratislave, v dňoch 26. – 29. marca, najväčší slovenský výrobca nízkoenergetických a pasívnych domov ForDom. Autormi novej kolekcie sú renomovaní slovenskí architekti Pavol Pokorný, František Lehocký a Kubiš Kupec, ale časť pochádza aj z vlastnej dielne. Ďalšou novinkou spoločnosti ForDom, ako jedinej na trhu, je garantovaná spotreba energií. Pri všetkých katalógových pasívnych stavbách ForDomu sa pohybujú na úrovni 50 - 70 kWh, oproti 200 – 250 kWh pri klasických domoch. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDom s. r. o. Branislav Kuzma.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2014 - STARÉ MĚSTO [REC Group s.r.o.]
Ve Starém Městě připravují další ročník Dne Země

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště naplno probíhají přípravy tradičního svátku moderního ekologického hnutí. Hlavním organizátorem je společnost REC Group, která chystá otevření nevšední porodnice pro nová zvířata ze šrotu. Ta se pak stanou součástí expozice zvané KOVOZOO. Den Země se uskuteční v areálu firmy v sobotu 26. dubna od 13 do 18 hodin. Tradičním vstupným na akci bude vysloužilý elektrospotřebič na osobu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat31.3.2014 - PRAHA
Na poli se dají vypěstovat i gigajouly

Přístup k obnovitelným zdrojům energie (OZE) se může velmi lišit podle vnímání těch, kteří s nimi pracují. Od čistě finančního – tedy jak získat co nejvíce peněz na podpoře od státu, přes technický – jak využívat dané přírodní zdroje co nejefektivněji, až po environmentální, který zkoumá, co všechno příroda nabízí v daném místě a jaký typ obnovitelného zdroje je nejlepší využívat. Zejména ten poslední přístup zajímá tým odborníků, kteří sestavují interaktivní mapu zdrojů RESTEP. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.3.2014 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Testy na HIV a poradenství k bezpečnějšímu sexu. Brněnská ROZKOŠ bez RIZIKA rozšiřuje služby pro veřejnost

Jihomoravský kraj a město Brno patří ohledně výskytu HIV/AIDS v naší zemi k těm ohroženějším. Jen v loňském roce přibylo v Jihomoravském kraji šestnáct nových případů HIV. Přesto je v Brně nabídka testování na tuto pohlavní infekci nedostatečná. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) se proto rozhodla zahájit ve svém centru pravidelné testování veřejnosti. Lidé mohou přijít do brněnské R-R každé první úterý v měsíci, cena za otestování je 250 Kč. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28.3.2014 - PRAHA [Hnutí Brontosaurus]
Kroky pomáhají – benefiční sportovní výzva se Světlanou Nálepkovou

5. dubna proběhne v pražských Letňanech chodecko/běžecká výzva s názvem Kroky pomáhají, která spojuje tréninkový program Heat a organizaci Brontosauři v Himálajích. V rámci řízeného tréningu podpoří účastníci každým krokem rozvoj školy v Malém Tibetu. Společnou výzvou je vybrat částku alespoň 20 tisíc a její dosažení budou mít účastníci podporu Světlany Nálepkové, které je patronkou akce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2014 - PRAHA [Česká konfederace porodních asistentek]
Mezinárodní kongres porodních asistentek po 89 letech opět v Praze

Rok 2014 je plný velmi důležitých událostí, které mohou ovlivnit systém péče poskytované ženám a jejich novorozeným dětem v České republice. Vrcholnou událostí je 30. mezinárodní kongres porodních asistentek pořádaný Mezinárodní konfederací porodních asistentek (ICM -www.internationalmidwives.org ) v Praze od 1. do 5. června 2014 www.midwives2014.org v Kongresovém centru v Praze. Hostitelskou organizací je Česká konfederace porodních asistentek (ČKPA - www.ckpa.cz ). Již v roce 1925 se konal v Praze, v Obecním domě, Mezinárodní sjezd Jednoty porodních asistentek. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.3.2014 - PRAHA [Prazskestromy.cz]
Pražané mají rádi stromy. Upozornili na desítky pozoruhodných dřevin

Počet významných stromů v celopražské databázi dosáhl 204 jedinců. Rozšíření databáze je výsledkem dosud probíhající soutěže „Objevme významné stromy“ na webu prazskestromy.cz. Odhaleny byly mnohdy zapomenuté stromy, které nesou důležitá poselství naší historie.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Tábor Jinak - Expedice Bernské Alpy III

Klub Klamovka DDM hl. m. Prahy pořádá od 28. 6. do 5. 7. 2014 již třetí ročník výjimečného outdoorového Tábora Jinak – Expedice Bernské Alpy pro děti a mládež ve věku 10 – 26 let. Celý text ::::
 

Vybrat26.3.2014 - JAROMĚŘ [Ptačí park ČSO Josefovské louky]
Jeřábi na Josefovských loukách

Zavlažené Josefovské louky jsou neodolatelné pro kolem migrující ptáky. Roky práce a podpora Vás, kdo fandí ptačímu parku, přináší své ovoce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Přírodní hernu pro nejmenší otevřou na Modrém domě

Středisko ekovýchovy Modrý dům v Kosteleckých Horkách má novou nabídku. Pro nejmenší děti a jejich rodiče otevírá pravidelnou přírodní hernu. Herny budou lektorované a začínají první dubnovou středu. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - PRAHA [Nová Akropolis]
Nová Akropolis: Ukliďme okolí Motolského potoka

Kulturní asociace Nová Akropolis a skupina pro aktivní ekologii GEA ve spolupráci s ÚMČ Praha 13 vás zve na ekologickou akci, která probíhá v rámci mezinárodní kampaně Ukliďme svět! Akce se uskuteční v sobotu 29. března 2014 od 10 do 16 hodin. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1062 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz