Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat9.5.2017 - HOSTĚTÍN [ZO ČSOP Veronica]
Naokolo Hostětína s dobrou náladou a ptačím zpěvem

Netradiční nedělní odpoledne – procházku magickou krajinou Bílých Karpat, při které budou návštěvníci zkoumat záhadu Kočičího hrádku, slasti a strasti životů našich pradědečků a zvuky lesa, připravilo Centrum Veronica Hostětín. V neděli 14. května 2017 se uskuteční v Hostětíně již 6. jarní otevírání stezky „Naokolo Hostětína“, spojené s vycházkou a lesním překvapením. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat5.5.2017 - VRCHLABÍ [Správa KRNAP a Aeroklub ČR]
Letci a národní park se shodli, jak dál s létáním nad Krkonošemi

Jak by mělo v budoucnu vypadat létání nad Krkonošským národním parkem po novelizaci zákona o ochraně přírody a krajiny se shodlo vedení Správy Krkonošského národního parku s prezidentem Aeroklubu ČR Vladimírem Machulou a ředitelkou Letecké školy Vrchlabí (majoritního vlastníka Letiště Vrchlabí) Šárkou Jorovou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.5.2017 - [Investiční fórum pro udržitelnou energii]
V Praze se konala významná konference Investiční fórum pro udržitelnou energii

V Praze se minulý týden konala konference Investiční fórum pro udržitelnou energii organizovaná Evropskou komisí ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Iniciativou OSN pro životní prostředí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat5.5.2017 - Praha [Asociace společenské odpovědnosti]
Ceny SDGs: Hlasujte pro nejlepší projekty, které mění svět

Zvolte vítěze Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se letos vůbec poprvé uděluje v ČR. Cílem je rozšířit povědomí o Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a motivovat firmy, neziskové organizace, veřejnou správu i širokou veřejnost k začlenění udržitelnosti do každodenního života. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
První akcí na terasách bude Noc literatury

Městská knihovna Chrudim společně s Chrudimskou besedou a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi pořádají ve středu 10. května 2017 tradiční Noc literatury. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.5.2017 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Kloubnatka smrková nadále ohrožuje lesy Krušných hor

Lesy v Krušných horách se po imisní kalamitě musí vyrovnávat s vysokou zátěží v podobě napadení patogenními houbami. Přes veškerou péči se jen velice pozvolna daří vracet lesní porosty na severozápadu České republiky do stavu, ve kterém by mohly dostatečně plnit své produkční i mimoprodukční funkce. Návrat k dřevinné skladbě období před imisemi je komplikován rozpadem porostů náhradních dřevin (PND), zejména smrku pichlavého (SMP), spolu s neúměrně vysokými početními stavy spárkaté zvěře. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2017 - [Děti Země]
Lukáš Landa z ČT získal cenu za reportáž o dálnici D8

Novinářskou cenu v kategorii Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek vyhrál dne 3. 5. 2017 Lukáš Landa z České televize za reportáž s názvem Miliardový zářez, která hledá viníky sesuvu zeminy na dálnici D8 z června 2013.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2017 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
První stanoviska k dotacím po roce 2020 jsou na světě!

Ačkoliv se zdá být ještě dost času na jednání o dotacích po roce 2020, není tomu tak. Vzpomeňme na zpoždění aplikace aktuální Společné zemědělské politiky na národní úrovni. I proto se Ministerstvo zemědělství (MZe) rozhodlo zahájit první jednání již letos v dubnu, tedy zhruba s ročním předstihem oproti minulému období. Jaké jsou hlavní informace z prvních třech pracovních skupin a jaká stanoviska zaznívají od jednotlivých subjektů? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2017 - [Děti Země]
Umístění obchvatu Břeclavi bylo podle soudu nezákonné

V rozporu se zákonem pak rozhodoval i krajský úřad v Brně a MŽP Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2017 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Férovou snídaní podpoříte férové obchodování

Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradovýc pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí po celém světě. Sami jej můžete podpořit v sobotu 13. května například piknikem na Toulcově dvoře ve středisku ekologické výchovy v Praze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.5.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Petiční výbor převzal výjimečně rozsáhlou petici požadující zákaz kožešinových farem

Předsedkyně petičního výboru Poslanecké sněmovny Zuzka Bebarová Rujbrová dnes v úterý 2. května převzala od zástupců organizace Svobody zvířat petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR. Zákaz svým podpisem podpořilo 45 783 petentů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.5.2017 - PRAHA [Meridian matematický spolek]
3. národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

3. národní finále Matematické soutěže Pangea pořádané Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií proběhne v pátek 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea. Letošního ročníku se zúčastnilo na 46 000 žáků z celé České republiky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.4.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Husité a Křižáci 2017

Dne 6. května se uskuteční 12. ročník akce Husité a Křižáci, jedná se o to terénní hru s použitím papírových koulí a štítů. Celý text ::::
 

Vybrat28.4.2017 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
AVÍZO: 4.5.2017 diskusní seminář k dopadům kontroverzní úmluvy CETA

Příští čtvrtek 4. května se na půdě Poslanecké sněmovny PČR koná diskusní seminář k dopadům kontroverzní kanadsko-unijní úmluvy CETA (Komplexní hospodářská a obchodní dohoda) Celý text ::::
 

Vybrat28.4.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Zákaz kožešinových farem prošel druhým čtením ve sněmovně

Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání právě prošla druhým čtením v Poslanecké sněmovně. Novela, jíž  se mění zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, navrhuje ukončení činnosti kožešinových farem. Na jaře 2016 ji předložila skupina poslanců v čele s poslancem Robinem Böhnischem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.4.2017 - [Děti Země]
Výsledky anket „Ropák 2016“ a „Zelená perla 2016“

Ropáka 2016 získal ministr dopravy Dan Ťok a Zelenou perlu 2016 poslanec Roman Váňa (ČSSD). Rozhodlo o tom 95 členů Komise ze 107. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Dozorčí rada ČEZu prozatím odmítla prodat uhelnou elektrárnu Počerady Pavlu Tykačovi. Elektrárnu je potřeba směřovat podle Státní energetické koncepce k uzavření

Dozorčí rada ČEZu dnes odpoledne odložila rozhodnutí o prodeji uhelné elektrárny ČEZ Počerady kontroverznímu finančníkovi Pavlu Tykačovi. Uhlobaron přitom na poslední chvíli začal vyhrožovat ČEZu, že pokud mu elektrárnu neprodá do konce dubna, tak už ji nebude chtít. Takové jednání je nepřípustné a i kdyby Tykač své úterní ultimátum odvolal, dozorčí rada strategické většinově státní firmy ČEZ už nemá jinou možnost, než jakékoliv další vyjednávání s ním odmítnout. Elektrárnu Počerady je naopak třeba začít připravovat na původně plánované ukončení provozu v roce 2023. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2017 - PRAHA [Limity jsme my!]
Plážovou pohodou na větru a zimě proti prodeji Počerad. Prodat Elektrárnu Počerady je asi tak výhodné, jako že je dnes krásně, vzkázali recesisté Dozorčí radě ČEZ

Slunečník, lehátka, bazének a desítka rekreantů v plavkách. Taková plážová scenérie vítala dnes před sídlem společnosti ČEZ její dozorčí radu, jež má rozhodnout o navrhovaném prodeji uhelné elektrárny Počerady kontroverznímu uhlobaronovi Pavlu Tykačovi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2017 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Petiční výbor převezme petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat s téměř 46 000 podpisy

V úterý 2. května předají zástupci organizace Svobody zvířat 45 783 podpisů sesbíraných pod peticí za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat petičnímu výboru Poslanecké sněmovny. Petici převezme jeho předsedkyně  Zuzka Bebarová Rujbrová. K předání dojde ve 13:30 hodin před hlavní budovou Poslanecké sněmovny ve Sněmovní 4. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2017 - PRAHA [Meridian matematický spolek]
3. národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

3. národní finále Matematické soutěže Pangea pořádané Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií proběhne v pátek 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea. Letošního ročníku se zúčastnilo na 46 000 žáků z celé České republiky.
Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1174 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz