Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat29.12.2014 - BRNO [Děti Země]
Na dálnici D8 se hlavní sanační práce na sesuvu nestihly

Děti Země na základě předsilvestrovské kontroly stavebních prací na dálnici D8 v Českém středohoří zjistily, že slibovaná hlavní část sanačních prací na sesuvu se do konce roku nestihla provést. Přitom Ředitelství silnic a dálnice ČR již v říjnu 2014 získalo z důvodu havarijního stavu tři předběžná stavební povolení na zemní práce, odvodnění sesuvu a na výstavbu obslužných komunikací. Navíc se zpožďuje i samotná výstavba D8, neboť se např. již dva roky čeká na zahájení stavby mostu přes Uhelnou strouhu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.12.2014 - JIHLAVA [Mokřady - ochrana a management]
Oživili mokřad v Pístově

Členové neziskové organizace Mokřady – ochrana a management s vydatnou pomocí veřejnosti zrealizovali v letošním roce projekt na Revitalizaci mokřadu ve Žlebech, na okraji obce Pístov u Jihlavy. Tento projekt byl podpořen Nadací Partnerství v rámci programu Nestlé pro vodu v krajině. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.12.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Brontosauři na podzim pomohli na 28 místech dobrovolnou prací za 250 000 korun

Osmadvacet podzimních víkendů odpracovali mladí dobrovolníci zdarma pro přírodu a památky. Na 400 nadšenců vyrazilo na některou z podzimních víkendovek Hnutí Brontosaurus v Česku. Opravovali hrady, stavěli archeopark, vyvěšovali ptačí budky či sázeli stromy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2014 - PRAHA [SANANIM o.s.]
Pozvánka na tiskovou konferenci Končím s hulením

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci na téma "končím s hulením", která se koná 29. 12. 2014 v 11 hodin v Cafe THERAPY, Školská 30, Praha 1 Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22.12.2014 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Darujme zvířatům laskavé Vánoce aneb vánoční dárky bez krutosti

Zbývá pár dnů do Vánoc a nakupování je v plném proudu. I během hledání a pořizování těch pravých dárků pro naše blízké můžeme brát ohled na ochranu lidských práv, životního prostředí či práv zvířat a nepodporovat společnosti, které v rámci výrobního procesu svého zboží způsobují poškozování přírody nebo nedbají na dodržování lidských či zvířecích práv. Organizace Svoboda zvířat proto připravila pro eticky smýšlející spotřebitele malý návod, jak si vybírat dárky s co možná největším respektem ke zvířatům. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2014 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Netopýři očima dětí

Svoje zážitky ze setkání s netopýry ztvárnily pražské děti ve druhém, podzimním kole výtvarné soutěže „Můj kamarád netopýr“ a literární soutěže „Jak jsem potkal netopýry“, které vyhlásila Česká společnost pro ochranu netopýrů. Celkem se sešlo přes 140 obrázků a 13 básniček či esejů, z nichž porota vybrala nejzdařilejší práce. Odměnou pro výherce bude kromě věcných cen také prezentace jejich prací formou výstavy, která proběhne začátkem roku 2015. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda dnes schvaluje energetickou koncepci promarněných příležitostí. Z návrhu přesto vyplývá, že uhlí za limity, ani rozšiřování jaderných elektráren nepotřebujeme

Vláda dnes projedná Aktualizaci Státní energetické koncepce (ASEK). Ta potvrzuje, že se klidně obejdeme bez uhlí za limity těžby i rozšiřování jaderných elektráren a že závislost na fosilních palivech by šlo výrazně srazit. Jeden z navržených scénářů možného vývoje české energetiky totiž počítá se zachováním hnědouhelných limitů a současným nerozšiřováním jaderných elektráren. A to i přesto, že ASEK promarňuje většinu příležitostí ke snížení energetické náročnosti ekonomiky i výrobě domácí čisté energie. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2014 - BRNO [Děti Země]
Brno v boji proti referendu o nádraží utratilo milion korun

Onderka s Kotzianem si proti aktivistům najali externí advokáty Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Velké šelmy a lidé mohou žít v Evropě vedle sebe, říká studie zveřejněná v prestižním časopisu Science. Na novém výzkumu se podíleli i experti z Hnutí DUHA

Nová studie publikovaná v jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů světa - Science - hodnotí aktuální stav populací a perspektivy velkých šelem v Evropě. Rozsáhlý kolektiv 76 autorů z 26 evropských zemí včetně tří českých biologů - Luďka Bufky ze Správy Národního parku Šumava a Miroslava Kutala i Martina Váňi z Hnutí DUHA Olomouc - zjistil, že alespoň jeden druh velké šelmy obývá zhruba třetinu kontinentální Evropy a jejich populace byly v 21. století většinou stabilní nebo mírně rostoucí. Důvodem úspěšné obnovy evropských populací je lepší legislativní ochrana, pozitivní postoje veřejnosti a řada dalších opatření, které usnadňují soužití velkých šelem a lidí [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Stovky lidí z Olomouce pomohli mongolským sirotkům

Během listopadu se na různých místech v Olomouci vyrobilo 337 adventních věnců a stovky svíček ze včelího vosku. Akci zorganizovala Charita Olomouc. Beneficí chtěla upozornit na tisíce dětí žijících na ulici v Mongolsku a podpořit sirotčinec, který o ně pečuje. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.12.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Obyvatelé azylových domů navštíví na Štědrý den arcibiskupský palác

Ne každý má to štěstí, aby mohl prožít Vánoce v kruhu svých blízkých. Lidem, kteří nemají nejen rodinu, ale ani domov nelze tyto věci nahradit. Díky pracovníkům Charity Olomouc však nemusí tyto sváteční chvíle prožít o samotě. Středisko Samaritán, jako každý rok, myslí na velký počet lidí v nouzi a bez domova v Olomouci a nabízí jim zpestření během vánočních svátků. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.12.2014 - FRÝDEK-MÍSTEK [Síť ekologických poraden]
Síť ekologických poraden STEP aktualizovala databázi ekoporadenských otázek a odpovědí

Jste začínající ekoporadce nebo si rozšiřujete svou odbornost a chcete se ujistit, že vaše odpověď klientovi odpovídá standardům v ekoporadenství? Nebo vás trápí problém týkající se ochrany životního prostředí? Máme pro vás připravenou aktualizovanou a rozšířenou databázi nejčastěji kladených otázek a odpovědí v ekoporadnách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2014 - JAROMEŘ [JARO Jaroměř]
Prvni symbolické spálení slonoviny v ČR

V sobotu dopoledne 20.12.2014 proběhne Jaroměři na zdejší záchranné stanici pro divoká zvířata první symbolické spálení slonoviny v ČR. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.12.2014 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
V olomoucké Charitě vrcholí přípravy na Tříkrálovou sbírku

Začátek nového roku je již tradičně spjatý s nejznámější a největší dobrovolnickou akcí u nás – Tříkrálovou sbírkou. V roce 2015 se s koledníky v Olomouci a okolních obcích setkáme od pátku 2. do středy 14. ledna. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18.12.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Vladimír Kořen a Pavel Dočekal jsou novými členy správní rady Nadace Partnerství!

Správní rada naší nadace posiluje. Mezi její členy se nově řadí i moderátor a starosta Vladimír Kořen a ekonomický ředitel IBM Pavel Dočekal. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.12.2014 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Olomouc se poprvé zalíbila netopýrům jižním

Vzácný netopýr jižní (Pipistrellus kuhlii), který má domov především ve Středozemí, letos poprvé zavítal do Olomouce. Odborníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) zde zaznamenali hned dva jedince, na oba upozornili obyvatelé města. Jedná se o zatím nejsevernější doložený výskyt tohoto druhu v Česku. Jelikož tito savci žijí v koloniích, dá se předpokládat, že jich je ve městě více. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.12.2014 - OLOMOUC [Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Olomouc]
Betlémské světlo v Olomouci

Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 20. 12., v neděli 21. 12. jej při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Lidé si pro plamínek z Betléma mohou přijít do některého z olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat olomoučtí skauti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.12.2014 - PRAHA [Středisko humanitární a rozvojové pomoci Diakonie ČCE]
Káva a chov včel v Etiopii, 2. část

V pondělním článku jste se dozvěděli, co je uzavřená oblast, viděli jste školku se sazenicemi kávy, ovocných a lesních stromků a mohli jste si přečíst, jak se podle tradičních metod chránit proti včelímu bodnutí. V dnešním článku se seznámíte se sdružením žen, které podporujeme, i s jedním úspěšným farmářem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.12.2014 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 3. Jen tři procenta energie v ČR dodává Důl ČSA fosilního miliardáře Tykače. Zateplení českých domů nabízí dvojnásobek

Jen tři procenta primárních energetických zdrojů pro české domácnosti, obce a firmy pocházejí z velkolomu ČSA [1], který by po prolomení limitů těžby uhlí pohltil město Horní Jiřetín a další severočeské obce. Miliardový prospěch by z toho měl jen uhlobaron Pavel Tykač se společníky Janem Diestlem a Tomášem Fohlerem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.12.2014 - PRAHA [Charita ČR]
Ecofair Media – jídlo pro všechny!

Charita Česká republika společně s německou Nadací Heinrich-Böll-Stiftung a organizací Misereor vyhlašují soutěž pro studenty filmových a mediálních oborů na téma Lidské právo na potravu v kategoriích Sociální média, Dokumentární film, Animovaný film a Krátký film. Výhrou je stipendium ve výši 8 500 eur na provedení zamýšleného projektu. Více informací v letáku na adrese http://svet.charita.cz/res/data/033/003895.pdf Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1090 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz