Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.3.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Europoslanci musí chránit veřejnost před hrozbami obchodní úmluvy mezi EU a USA, vyzývají odbory i nezávislé organizace

375 občanských iniciativ z 25 evropských zemí vyzvalo představitele EU, aby chránili své občany, pracovní trh a životní prostředí před hrozbami, které přináší Transatlantická obchodní a investiční úmluva (TTIP). Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5.3.2015 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Na MDŽ dostanou karafiát také sexuální pracovnice

Sexuální pracovnice obdrží k letošnímu Mezinárodnímu dni žen karafiát. Květinu jim jako symbol podpory a uznání předají terénní týmy neziskové organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R). V České republice není sexuální práce stále legislativně upravena a ženy ze sexbyznysu musí čelit stigmatizaci a nejrůznějším formám násilí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5.3.2015 - PRAHA [Dětské krizové centrum]
Dětské krizové centrum za podpory NROS rozšiřuje své služby

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) se ve spolupráci s The Velux Foundations rozhodla podpořit pro rok 2015 a 2016 rozšíření služeb Dětského krizového centra. Díky této podpoře je možné dětem poskytovat okamžitou krizovou pomoc bez objednání a navýšit počet hodin, kdy je možné se přes chat obrátit na konzultanty Linky důvěry DKC. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5.3.2015 - BRNO [Amnesty International Brno]
Nefaulujte v Tibetu! Žlutá karta Číně za porušování lidských práv

Dne 10. března 2015 si Brněnská skupina Amnesty International připomene výročí tibetského povstání ve Lhase proti komunistické nadvládě Číny. Název akce Nefaulujte v Tibetu! Žlutá karta Číně za porušování lidských práv má upozornit na soustavné porušování lidských práv tibetského lidu. Situace v Tibetu se i přes medializaci problému nezlepšuje. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4.3.2015 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Hnutí Brontosaurus uspořádá na jaře 30 akcí pro přírodu a památky. Dobrovolníci pomohou po celém Česku

Stovky mladých lidí na jaře vyrazí pracovat bez nároku na odměnu, ale s chutí pomáhat. Vybírat mohou z téměř 30 víkendových akcí na pomoc přírodě a památkám, které organizátoři Hnutí Brontosaurus připravili po celém Česku. Na zámku v Uherčicích je například čeká víkend motivovaný knihou Gulliverovy cesty, v Dolejších Kunčicích dosází alej starými odrůdami jabloní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.3.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: 1/2. Francouzská "Energiewende" plánuje spotřebovávat jen polovinu energie co dnes

Francie plánuje pokrýt do patnácti let z obnovitelných zdrojů třetinu energie. Plán nazvaný Transition énergétique je v tomto ohledu dokonce mírně ambicióznější než známá německá Energiewende. A stejně jako Němci tak i Francouzi budou směřovat ke snížení spotřeby energie do roku 2050 na pouhou polovinu [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2015 - PLZEŇ [Děti Země]
Spalovně v Chotíkově chybí územní i stavební rozhodnutí

Důvodem je systémová podjatost krajského úřadu v Plzni Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.3.2015 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Bílé prapory a Říše loutek v muzeu

U příležitosti nadcházejících oslav sedmdesátého výročí konce druhé světové války připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi s podporou Ministerstva kultury České republiky mimořádnou výstavu. Její první část, nazvaná „Bílé prapory nad Evropou“, přináší pohled na české i světové loutkářství v období nástupu fašismu i během druhé světové války. Druhá část s názvem „Říše loutek – 95 let bez přestávky“ ukazuje životaschopnost české loutkářské tradice na příběhu jedné z našich nejvýznamnějších loutkohereckých divadelních scén. Mezi mnoha artefakty dokumentujícími zápas českých loutkářů za svobodu budou návštěvníci moci shlédnout i unikátní soubor loutek Václava Podsedníka, který vznikl během jeho služby u československých jednotek ve Velké Británii. Pro veřejnost bude výstava otevřena od 14. března 2015 až do 10. ledna 2016. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.3.2015 - VRCHLABÍ [Správa KRNAP]
Vrchlabská Záchranná stanice pro handicapované živočichy se stala součástí Národní sítě záchranných stanic

Správa Krkonošského národního parku pečuje o zvířata ve volné přírodě, ale nezapomíná ani na zvířata handicapovaná. První útulek pro poraněná divoká zvířata byl zřízen již od 70. let minulého století, kdy byl součástí Minizoo Správy KRNAP. Nyní se naše Záchranná stanice stala 30. členem Národní sítě záchranných stanic. Správa KRNAP získala akreditaci dle novelizované legislativy v roce 2012. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.3.2015 - Praha [01/71 ZO ČSOP Koniklec, p. s.]
Žáci 20 pražských škol zkoumají životní prostředí ve svém okolí

Stav ovzduší, vody a zeleně ve velmi problematických lokalitách v blízkosti základních škol zkoumají ve školním roce 2014/2015 žáci druhého stupně ve vybraných 20 pražských základních školách. Činí tak v rámci projektu „Mikroklima okolí školy“, který připravila 01/71 ZO ČSOP Koniklec, o. s. a který v Praze probíhá již druhým rokem a navazuje na dřívější úspěšný projekt Město do kapsy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2015 - PRAHA [Středisko humanitární a rozvojové pomoci Diakonie ČCE]
Ohlédnutí za rokem 2014 v Kambodži

V srpnu navštívily naše kolegyně Naděžda Matoušková, projektová manažerka, a Ilona Gajdíková, vedoucí sekce zahraničních projektů, provincii Battambang v Kambodži, aby zajistily monitoring a vnitřní evaluaci projektu „Sociální harmonizace a podpora obživy v komunitách“. V rámci jejich návštěvy se uskutečnilo i setkání s naší partnerskou organizací Krom Akphiwat Phum (KAWP), se zástupcem České rozvojové agentury panem Náprstkem a zástupkyní Velvyslanectví ČR v Kambodži, paní Gašparíkovou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2015 - PRAHA [Česká společnost ornitologická]
Jaro ožívá a ptáci nás opět potřebují! Připravme pro ně Ptačí balkon či zahradu s Jaro ožívá

V celé Evropě i u nás Jaro ožívá vracejícími se ptáky a další sezóna tohoto stejnojmenného projektu začne již 1. března! Sledujte s celou Evropou návrat ptačích poslů – čápa, vlaštovky, kukačky, rorýse a vlhy na www.springalive.net! Letošní sezóna bude navíc ve znamení Ptačích zahrad a balkonů. Upravit zahradu tak, aby měla ptákům co nabídnout a následně se těšit z jejich přítomnosti, mohou nejen školní kolektivy. Jak na to, se dozvíte opět na www.springalive.net Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.2.2015 - Brno [Ekosmák o.s.]
I obce se mohou zapojit do akce Ukliďme Česko 2015

Na letošní jaro pro Vás pod oficiální záštitou Ministerstva životního prostředí ČR opět chystáme celorepublikovou úklidovou akci Ukliďme Česko. Loňský první ročník se shledal s velkým úspěchem, když i přes nepřízeň počasí vyrazilo přes 6 000 dobrovolníků vstříc černým skládkám, kterých se podařilo zlikvidovat na 500 a celkový objem uklizeného odpadu přesáhl 350 tun. Úsilí všech zúčastněných bylo odměněno hlavní cenou v soutěži E.ON Energy Globe Award přezdívané „Ekologický Oskar“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.2.2015 - PRAHA [Hnutí DUHA, Klimatická koalice, Centrum pro dopravu a energetiku, Přátelé přírody, CARE ČR]
Globální klimatická dohoda: Evropský příspěvek není dostatečný. Může za to i ČR

Návrh svého příspěvku k připravované globální klimatické dohodě, která má být přijata na konci tohoto roku v Paříži, právě zveřejnila Evropská komise. Návrh je součástí nové unijní energetické strategie nazvané Energetická unie [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.2.2015 - BRNO [Děti Země]
Územní rozhodnutí pro Stupeň Přelouč II počtvrté zrušeno

Již počtvrté od roku 2004 musel krajský úřad v Pardubicích zrušit územní rozhodnutí pro plavební kanál u Přelouče, neboť bylo stavebním úřadem v Přelouči vydáno nezákonně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.2.2015 - Praha [REMA]
Aktuální statistika MŽP potvrzuje růst ve sběru přenosných baterií, a to na 31 %. Nárůst ale musí být rychlejší

Podle právě zveřejněných statistik MŽP ČR se v roce 2013 zpětně vybralo 31 % přenosných baterií a akumulátorů. Na tento druh se v odpadovém hospodářství již tradičně upíná hlavní pozornost. Přestože Češi odevzdávají baterie pořád častěji, sběr stále není dostatečný. Podle evropských směrnic musí Česko v roce 2016 zpětně vybrat až necelou polovinu veškerých prodaných výrobků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.2.2015 - BRUSEL [Friends of the Earth Europe]
Tohle ještě nestačí k ukončení praxe "potraviny do paliv"

Limiting the use of biofuels from food crops that can be used to fuel Europe's cars moved a step closer today after MEPs voted to reform the EU's biofuels policy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.2.2015 - PRAHA [Společnost pro trvale udržitelný život]
Stanovisko Společnosti pro trvale udržitelný život vládě: Prolomení ekologických limitů těžby uhlí bude ztrátové: s dočasnými, jen dílčími přínosy, ale s trvalými a nenahraditelnými ztrátami hodnot území, sídel, přírody a krajiny

STUŽ vyzývá vládu a její Radu pro udržitelný rozvoj ke skutečně komplexní analýze dopadů prolomení limitů těžby uhlí v Severozápadních Čechách, nikoliv jen úzce pojatých důsledků ekonomických a sociálních. Limity pro severočeskou hnědouhelnou pánev spolu s limity pro Sokolovsko byly vládní zárukou tamějším obcím, že nedojde k dalšímu zhoršování ekonomického, sociálního a environmentálního prostředí, k ohrožování jejich majetku, zdraví a dlouhodobých perspektiv existence. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat23.2.2015 - Brno [Ekosmák o.s.]
Do akce Ukliďme Česko zbývají 2 měsíce. Uklízet bude i ministr...

Přípravy druhého ročníku celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2015 jsou v plném proudu. Do jejího uskutečnění v sobotu 18. 4. 2015 zbývají necelé dva měsíce a na webových stránkách projektu postupně přibývají zaregistrovaní organizátoři místních úklidů a dobrovolníci, kteří se třetí dubnovou sobotu společně vydají do boje proti černým skládkám a odpadu ve svém okolí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.2.2015 - BRNO [naOkraji - o krajině na okraji, z.s]
Výstava "Krajina na okraji"

Výstava velkoformátových fotografií land artových děl umělecké skupiny naOkraji. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1095 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz