Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.5.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Mýty a fakta o zlepšování recyklace v ČR. Reakce na informace MŽP o přípravě nového odpadového zákona

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku ekologických organizací a tvrdí, že cílem nově připravovaného zákona o odpadech je skutečně zvýšit recyklaci. Jaká je ale skutečnost? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.5.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Závod světlušek a vlčat v Olomouci

Během dubna a května probíhají po celé zemi základní kola skautských Závodů vlčat a světlušek. Kluci a holky nejmladší věkové kategorie se v malých skupinách snaží v maximální možné míře využít všechno, co se ve svých skautských oddílech naučili. V simulovaných situacích prokazují, že spolu umí spolupracovat, překonávat překážky a že dokáží využít potenciál a znalosti každého jednotlivce. Nejlepší týmy pak poměří své schopnosti v krajských kolech a následně během září v kole celostátním. Cílem Závodu vlčat a světlušek je především uplatnění skautských dovedností v opravdovém světě a podpora spolupráce v týmu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat5.5.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Poslanci navrhují změny v novele zákona o národních parcích. Bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko podpořil doplnění záruk pro ochranu divočiny i regulaci výstavby

Poslanci včera večer otevřeli druhé kolo diskuse o vládní novele zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění a zpřesňuje pravidla péče o všechny naše národní parky. Jednání však po několika vystoupeních přerušili. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.5.2016 - Praha 2 [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Vzdělávání dětí pokračuje a netopýři míří nově i do mateřských škol

Vzdělávací projekt České společnosti pro ochranu netopýrů nazvaný „Škola vzhůru nohama“ přináší i v letošním roce dětem, žákům a studentům výukové programy, přednášky a exkurze zaměřené na poznání života netopýrů a jejich ochranu. Novinkou je program pro děti ve věku 3 – 6 let. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2016 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy budou menší, ale budou!


Tento víkend bude Plzeň žít Slavnostmi svobody. Díky vstřícnosti vedení města Plzně a především Odboru prezentace a marketingu pod vedením Jany Komišové můžeme Plzeňské farmářské trhy pořádat i v komplikovaných dopravních podmínkách slavností. Farmářské trhy tedy v sobotu 7. května v pro ně již v tradiční severní části náměstí Republiky budou. Začnou jako obvykle v 8 hodin, ale skončí již v 11 hodin (standardně končí až ve 12 hodin). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Chrudim se připojuje k celoevropské Noci literatury

Městská knihovna Chrudim společně s Chrudimskou besedou a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi pořádají ve středu 11. května od 18 hodin 2016 akci nazvanou Noc literatury. Ta letos probíhá ve více než sedmdesáti českých a evropských městech. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.5.2016 - Praha [Česká krajina]
V Česku loni žilo 75 zubrů, nejvíce v historii, ukázalo první celostátní sčítání

V České republice loni žilo nejvíce zubrů evropských od časů, kdy lidé tento ohrožený druh na našem území během středověku v přírodě vyhubili. První celostátní sčítání, které se uskutečnilo v minulých týdnech, v Česku zaevidovalo v roce 2015 celkem 75 zubrů. „Od doby, kdy se u nás v minulém století začali zubři chovat v zajetí, nebyly jejich stavy nikdy vyšší,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která vede tuzemskou pobočku mezinárodní ochranářské organizace European Bison Conservation Center (EBCC). Právě ta sčítání organizovala pro mezinárodní plemennou knihu, která je vedena v Polsku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2016 - [Děti Země]
Kanál u Přelouče: Ústavní soud odmítnul třetí stížnost ŘVC ČR

ŘVC ČR rezignovalo na ekologická kompenzační opatření Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2016 - SOKOLOV [Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.]
Soudy vracejí lidem svéprávnost a podle občanského zákoníku mohou využívat pomoci podpůrce

V minulosti soud omezil Jardu ve svéprávnosti stejně jako dalších více než 35 tisíc lidí. S novým občanským zákoníkem přišlo i povinné přešetření jeho rozsudku o omezení svéprávnosti. Jarda, jako jeden z prvních na Karlovarsku, má nyní svou svéprávnost zpět a navíc má dle nového občanského zákoníku i svou podpůrkyni, která mu pomáhá s jednáním na úřadech.
Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat3.5.2016 - Lidéřovice [ALKA Wildlife, o.p.s.]
Na silnicích umírá stále více chráněných vyder. Mapová aplikace ukáže, kde jsou nejvíce riziková místa

Silniční doprava stále více ohrožuje chráněné vydry říční. Ročně je nalezeno kolem padesáti takto uhynulých zvířat a jejich počet stále stoupá. Na vině je zejména rostoucí intenzita dopravy a nevhodné stavební řešení dopravních komunikací, které neumožňuje vydrám jejich bezpečné překonání. Nová mapová aplikace www.vydrynasilnici.cz má pomoci při řešení tohoto problému. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.5.2016 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Lesníci vzkazují: Pomáháme lesům růst. Přijďte se přesvědčit v Týdnu lesů

Brandýs nad Labem/Strnady – 2. května 2016 – POMÁHÁME LESŮM RŮST. Pod tímto zdánlivě jednoduchým, ale o to výstižnějším heslem, se letos odehraje v pořadí již 9. Týden lesů v ČR. Hlavním tématem této populární akce určené nejen pro školy, ale i širokou veřejnost, je OBNOVA LESA. Týden lesů letos oficiálně připadá na termín od 9. do 13. května. Sice se jedná jen o pět pracovních dní, ale akce u příležitosti letošního Týdne lesů chystají lesníci na mnoha místech České republiky v průběhu celého měsíce května. Navazují tak na předchozí úspěšné ročníky.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.5.2016 - HORNÍ MARŠOV [SEVER Horní Maršov]
DOTEK získal značku Ekologicky šetrné služby – jako první v Krkonoších!

Po mnohaměsíčním úsilí získal dům DOTEK v Horním Maršově hned dvě prestižní ekoznačky: evropskou značku Ecolabel - The Flower (Květina) a českou značku Ekologicky šetrná služba. Zařadil se tak po bok zatím pouze 4 pražským hotelům a jednoho moravského ekocentra, které podobné označení mohou používat. Obě tato ocenění zapůjčuje na dobu určitou Ministerstvo životního prostředí ČR. Tyto značky garantují, že uvedené turistické ubytovací služby v domě DOTEK splňují ta nejnáročnější ekologická kritéria v oblasti ochrany životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.5.2016 - Praha [Česká krajina]
Nedělní překvapení: při pátečním porodu přišla na svět dvojčata praturů

Druhý porod praturů, ke kterému došlo během pátku, měl v neděli radostnou dohru. V rámci etologického výzkumu, který na pastvině dlouhodobě probíhá, odborníci zjistili, že na svět nepřišlo jen jedno mládě, ale že samice přivedla na svět dvojčata. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.4.2016 - Praha [Česká krajina]
Druhé mládě pratura se dnes narodilo v milovické rezervaci

Druhé mládě pratura se dnes ráno narodilo na pastvině v Přírodní rezervaci Milovice. O novém přírůstku informovali zástupci chovatelského dohledu ze společnosti Správa městských lesů Benátky nad Jizerou, kteří zvířata denně kontrolují. Samice porodila sama bez asistence. Stejně jako u prvního narozeného telete, které se ve stádě narodilo 20. dubna, také v tomto případě šlo u samice o jejího vůbec prvního potomka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.4.2016 - Hostětín [Ekologický institut Veronica, Centrum Veronica Hostětín]
Střípky soběstačnosti

Soběstačnost v zásobování potravinami, energií, vodou. Utopie či realita? Naivnost anebo prozíravost v době očekávaných změn klimatu? Výzva a radost anebo dřina a nesmysl? Záležitost „poblázněných“ jedinců anebo celých komunit či dokonce alternativních strategií rozvoje celých států? Na to hledal odpověď dvouletý projekt Ekologického institutu Veronica. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.4.2016 - Milovice [TAD z.s.]
Správa městských lesů Benátky nad Jizerou ve spolupráci s Military Experience likvidovala černou skládku

Společnými silami se podařilo uklidit černou skládku v lesích bývalého vojenského prostoru Milovice - Mladá a nebezpečný odpad na pastvinách divokých koní v Milovicích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.4.2016 - Hostětín [Ekologický institut Veronica, Centrum Veronica Hostětín]
Střípky soběstačnosi

Dubnem ukončujeme dvouletý projekt zaměřený na resilienci - schopnost reagovat na klimatické změny. V rámci něj jsme realizovali celou řadu činností - Letní školu soběstačnosti, workshopy, exkurze, klimatickou soutěž CO2 liga, semináře pro místní akční skupiny, pracovali jsme s akademickou sférou... Přečtěte si naši zprávu o projektu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.4.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Česká divočina hostí osm desítek rysů. Přežijí u nás? Fotopasti Hnutí DUHA zachytily unikátní záběry rysí říje

Šumava, Beskydy, Javorníky, Novohradské hory, ale nově také Jeseníky či Jizerské hory - to jsou jen některé z oblastí, které jsou stálým či přechodným domovem naší největší a skrytě žijící kočkovité šelmy, rysa ostrovida. Podle posledních odhadů jich na území České republiky žije zhruba osm desítek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2016 - PRAHA [Pionýr]
Proč čekat? Najděte svůj dobrý tábor už teď!

Ať si počasí nebo kalendář říká, co chce, letní prázdniny jsou už opravdu blízko – obzvlášť pokud chcete, aby vaše děti část z nich strávily na letním táboře, který bude opravdu dobrý. Naštěstí nejste na hledání sami. Pomocnou ruku nabízí projekt Opravdu dobrý tábor, který spolek Pionýr odstartoval už před dvanácti lety. Ten přináší e-mailovou (opravdu@dobrytabor.cz) a telefonickou (222 247 529) poradnu a také webové stránky www.dobrytabor.cz, kde najdete mnoho rad a užitečných informací i nabídku míst na táborech pořádaných v Pionýru. Na řadě z nich bude letos pro děti připraven doprovodný program od BESIPu. Celý text ::::
 

Vybrat27.4.2016 - HORNÍ MARŠOV [SEVER Horní Maršov]
SEVER je certifikovaným ekocentrem

SEVER splňuje všechny předpoklady pro poskytování kvalitních služeb v oblasti environmentální výchovy. Dokladem je certifikát, který SEVER získal po hloubkovém auditu ze strany poskytovatele této značky - Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina. Certifikát zaručuje, že SEVER nabízí hodnotné programy pro děti i dospělé, které vedou vzdělaní a zkušení lektoři. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1139 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz