Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.12.2016 - PASÍČKA [ČSOP a NET4GAS]
Ochránci přírody otevřeli 80. lokalitu v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě

Závěr letošního roku není pouze ve znamení předvánočního shonu. Najde se také chvíle na slavnostní zpřístupnění nové lokality Blíž přírodě, za deset let spolupráce NET4GAS a Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) již osmdesáté. Toto kulaté číslo má tu čest přebrat lokalita Suchou nohou mezi vodou, interaktivní stezka vedoucí mezi soustavou drobných vodních ploch, které se nacházejí pod areálem Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Pátrání po ekologických Vánocích

Do Štědrého dne zbývá už jen pět čokoládek z adventního kalendáře (bez palmového tuku, samozřejmě). Jsou stále tací, kteří nevědí, čím udělat radost svým blízkým? A jak vybírat a co kupovat bez zbytečných škod přírodě? Vlastně je to jednoduché. Dobrým začátkem je stromek z prořezávky z blízkého lesa nebo s certifikátem FSC. Existuje i několik dalších tipů: je možné se obejít bez kapra nebo ho aspoň nepouštět "na svobodu". I samotná zvířata nejraději prožijí Vánoce, Silvestra i Nový rok v klidu ve svém prostředí. A kdo by chtěl jít "vytrávit" Vánoce do přírody, najde níže inspiraci, kam na tichý výlet. Ale pozor, divoká zvířata venku nekrmit! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2016 - STRNADY [VÚLHM, v.v.i.]
Mapování významných domácích populací buku lesního přináší cenné informace

Mapový seriál významných regionálních populací lesních dřevin pokračuje. Po smrku ztepilém a jedli bělokoré zpracovali odborníci z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i., genetickou charakterizaci důležitých potomstev buku lesního v České republice. Výsledky projektu Národní agentury pro zemědělský výzkum, který je zaměřen ještě na smrk ztepilý, borovici lesní, dub zimní a dub letní, lze považovat za jeden z prvních příspěvků k získání znalostí tohoto charakteru. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.12.2016 - [Děti Země]
Nedej se (2000): Dálnice D8 přes CHKO České středohoří

K dnešnímu předčasnému užívání celého úseku dálnice D8 přes České středohoří: Reportáž z ekologického cyklu Nedej se, který se vysílal dne 12.9.2000, tj. v době, kdy náměstek ministra životního prostředí Josef Běle (ČSSD) dne 13.7.2000 povolil výjimku podle § 43 zákona č. 114/1992 Sb. ze zákazu stavět nové dálnice v Chráněných krajinných oblastech jako je České středohoří. Tuto výjimku pak dne 14.2.2001 potvrdil ministr životního prostředí Miloš Kužvart (ČSSD). V pořadu mj. hovoří geologové Vladimír Cajz z AV ČR a Zdeněk Hroch z ČGÚ a generální ředitel ŘSD ČR Jaroslav Čipera.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.12.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Vláda v pondělí projedná návrh zákona o DNA

Téměř půl roku po stanoveném termínu vláda v pondělí 19. 12. projedná návrh novely zákona o policii a dalších zákonů, který upravuje existenci kriminalistické databáze DNA. Návrh v reakci na dlouholetý tlak ochránců soukromí, zejména nevládní organizace Iuridicum Remedium a Úřadu pro ochranu osobních údajů připravilo na základě vládou uloženého úkolu Ministerstvo vnitra. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.12.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Spalovny z evropských fondů financovány nebudou. Evropská komise bude podporovat hlavně recyklaci. Nové spalovny by tak zaplatili hlavně obce a lidé

Výstavba a rekonstrukce spaloven komunálních odpadů nebude do roku 2020 financována z evropských fondů. To je výsledek dohody mezi ministerstvem životního prostředí a Evropskou komisí z jednání 5. Monitorovacího výboru Operačního programu životní prostředí (OPŽP). Plánované spalovny by tak museli zaplatit lidé z daní nebo zvýšených poplatků za odpad. Evropská komise chce v programovém období 2014-2020 podporovat především oběhové hospodářství a vysoké cíle recyklace odpadů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.12.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Pozvánka na pochod ROZKOŠE bez RIZIKA s červenými deštníky proti násilí na sexuálních pracovnicích

ROZKOŠ bez RIZIKA pořádá v souvislosti se Světovým dnem za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích pochod proti násilí na lidech pracujících v sexbyznysu. V sobotu 17. prosince v 15. hodin vyjdeme od radnice na Karlově náměstí a přes Václavské náměstí půjdeme do Vrchlického sadů, kde už tradičně pochod ukončíme zapálením svíček. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.12.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Kamarád muslim? Pro studenty žádný problém

Unikátní výzkum přináší aktuální zjištění o tom, jak mladí Češi vnímají uprchlíky a další menšiny, nenávist na internetu, jakým zdrojům věří a kdo je v jejich názorech nejvíce ovlivňuje. Na výběru otázek, jejich formulaci i na sběru dat se mladí lidé sami podíleli. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.12.2016 - PRAHA [Komora OZE]
Vítáme vládní návrh na vyplacení chybně zastavené podpory pro malé vodní elektrárny rekonstruované v letech 2013 až 2015

Komora obnovitelných zdrojů energie vítá vládou schválený návrh Ministerstva průmyslu a obchodu, který zajistí vyplacení nesprávně zastavené podpory pro malé vodní elektrárny rekonstruované v letech 2013 až 2015. Je to zcela logický a správný krok, který opravuje chybu v zákoně vzniklou změnou zákona v poslanecké sněmovně v roce 2015. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.12.2016 - PRAHA [Komora OZE]
Vítáme vypsání podpory pro provozované obnovitelné zdroje pro rok 2017

Komora obnovitelných zdrojů energie vítá vypsání podpory pro provozovatele elektráren na obnovitelné zdroje energie pro rok 2017. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.12.2016 - [Děti Země]
Dálnice D8 není hotová, věcně a ani právně

Stát si prosadil, sám si schválil a nechal postavit zpackanou stavbu, tvrdí Děti Země Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.12.2016 - Strnady [VÚLHM, v.v.i.]
Přihnojování drcenými těžebními zbytky má pozitivní vliv na růst borovice lesní

Jaký vliv má využívání těžebních zbytků na růst sazenic borovice lesní? To se snaží zjistit trojice vědců z České zemědělské univerzity v Praze – Fakulty lesnické a dřevařské. Před čtyřmi lety zahájili výzkum problematiky vlivu využití těžebních zbytků na stav půd a trvalost lesní produkce. Výzkumné plochy se nacházejí v oblasti přirozených borů v majetku Městských lesů Doksy, s. r. o. První výsledky experimentu letos řešitelé publikovali v recenzovaném periodiku Zprávy lesnického výzkumu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.12.2016 - PRAHA [Hnutí DUHA a Calla]
Mezinárodní energetická agentura: Obnovte podporu pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Komentář Hnutí DUHA a Sdružení Calla ke zveřejnění prestižního hodnocení české energetiky

Česká republika nevytváří dostatečně čitelné prostředí pro investory v energetice. Tak hodnotí Mezinárodní energetická agentura (IEA) plošné zrušení podpůrných schémat pro obnovitelné zdroje od začátku roku 2014. Vláda by proto měla vypracovat návrh na obnovení podpory výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Mezinárodní energetická agentura (IEA) dnes v Praze zveřejnila aktuální hodnocení české energetiky [1]. Předchozí pochází z roku 2010. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.12.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Svíčky a lucerny s sebou! Skautky a skauti i letos rozvezou Betlémské světlo po celém Česku. Samozřejmě i do Olomouce.

Betlémské světlo - symbol míru a přátelství - skauti a skautky do Česka přivezou i tento rok už 10. prosince z Vídně, aby ho následující sobotu 17. prosince vlaky rozvezli do všech koutů republiky. Na mnoha místních akcích si jej budou moci lidé připálit a odnést do svých domovů. Ve Olomouci jej skauti veřejnosti nabídnou v sobotu 24. prosince. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.12.2016 - Brno [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
Konference ODPAD ZDROJEM: chytrá řešení pro úspory rozpočtů měst a obcí.

Představte si obec, která hospodaří takovým způsobem, že jí odpady přináší zdroje a zároveň je energeticky soběstačná.  Občas stačí malé změny, být otevřený inovativním řešením, nechat se inspirovat příklady dobré praxe a být ochoten přijmout změnu. Spousta inspirativních příkladů je již k dispozici a my je s Vámi chceme sdílet. Naučíme se společně vnímat odpad jako zdroj. 
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.12.2016 - Praha [Toulcův dvůr]
Kdysi byla královnou českých lesů, dnes se ji snažíme zachránit

Jedle bělokorá z našich českých lesů pomalu mizí, můžeme ji tam však vrátit. Tuto jedličku lze totiž jako symbolický vánoční stromeček koupit v květináči a po svátcích vysadit do přírody. Jedním z prodejních míst je i ekologické středisko Toulcův dvůr v Praze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2016 - [Děti Země]
Šťastné pondělí: Český patent při stavbě dálnic. Salámová metoda, rychlost pět metrů za den

Jindřich Šídlo vtipně a razantně účtuje s přípravou a výstavbou dálnic v ČR, zejména dálnice D8 přes CHKO České středohoří, která má být slavnostně předčasně zprovozněna v sobotu 17.12.2016 u tunelu Radejčín za účasti stranických a vládních špiček, ačkoliv není hotová fyzicky a ani právně a velkým rizikem je oživení sesuvů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Vánoční den s techniky

V sobotu 17. prosince od 10 do 15 hodin proběhne na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy letos poslední Den s techniky, který se tentokrát ponese v duchu Vánoc. Celý text ::::
 

Vybrat12.12.2016 - [Děti Země]
Reportéři ČT: Miliardový zářez

Reportáž ze dne 12.12.2016 odhaluje, že podle 6 měsíců utajované studie AV ČR o příčinách sesuvu, který v červnu 2013 zničil železniční trať i dálnici D8 v Českém středohoří, patří mezi hlavní viníky této katastrofy i ŘSD ČR. Analýza tak potvrzuje dlouhodobá podezření Dětí Země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2016 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Nevíte, co nadělit pod stromeček? Dárky přírodě potěší i pomohou

Dárky přírodě jsou zajímavým řešením klasického předvánočního dilematu. Dárek přírodě udělá radost jak obdarovanému, tak světu kolem nás. Díky darujícímu i obdarovanému vyroste na jaře v přírodě třeba ptačí budka, nový strom nebo domek pro ježky. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1160 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz