Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.4.2019 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Woodstock se vrací, po 50-ti letech! Zase bude co uklízet…

Jak jsme se dozvěděli na webu akce Ukliďme svět, ukliďme Česko (www.UklidmeCesko.cz), historie dobrovolnických úklidů započala, dle odkazu na výzkum odborníků z ústavu archeoekologie, před padesáti roky v americkém Woodstocku. Několik tisíc dobrovolníků tam několik dní uklízelo několik tun pozůstatků po největším a nejslavnějším koncertu všech dob. Událost dokládá video zveřejněné na facebookové stránce https://www.facebook.com/jaroslav.maurenc.3/posts/112130689967014 Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2019 - Liberec [Nová Akropolis]
Úklid Králova háje a okolí Liberecké přehrady

Nová Akropolis Liberec ve spolupráci se SML a ANNOLK vás zvou na ekologickou akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko". V sobotu 6. dubna 2019 od 10 hodin budeme uklízet prostor Králova háje nad Libereckou přehradou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2019 - Brno [Nová Akropolis]
Ukliďme břeh řeky Svratky!

Nová Akropolis Brno ve spolupráci s městskou částí Brno-střed vás zvou na ekologickou akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko". V sobotu 6. dubna 2019 od 10 hodin budeme uklízet levý břeh řeky Svratky od Riviéry směrem k ulici Poříčí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.4.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Etiopská farmářka Almaz se stala vzorem pro svou komunitu

Almaz Argeta společně s manželem v současnosti obhospodařuje v kebeli Dibicha pětihektarové pole, na němž zúročuje nejen své dlouholeté zkušenosti, ale i nové poznatky a postupy z projektu České rozvojové agentury. V loňském říjnu díky dodání šlechtěných osiv zasadila mrkev, cibuli, rajčata, zelí, červenou řepu a dva druhy fazolí. Úroda se kvantitou i kvalitou natolik vydařila, že si na trzích v obcích Safa a Chuko za své výpěstky mohla účtovat vyšší cenu, a zajistit tak svoji desetičlennou rodinu, nakoupit potřebné léky i školní pomůcky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat29.3.2019 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Ukliďme svět, ukliďme Česko: balíky už jsou na cestě k organizátorům

(Brno, 29.3. 2019) Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody bezmála 3 000 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. Kampaň vítá nového partnera z nejpovolanějších, kterým je autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Od 1. dubna musejí obce umožnit třídění bioodpadů po celý rok. Dalším krokem musí být zákaz jejich skládkování od roku 2024

Od letošního 1. dubna musejí obce zajistit místa pro třídění bioodpadů celoročně a nikoli pouze v období v letním půlroce (od 1. dubna do 31. Října) jako dosud. Požaduje to vyhláška Ministerstva životního prostředí [1]. Vzkaz je jasný: bioodpady nepatří do směsného odpadu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2019 - PRAHA [Ekocentrum Koniklec]
Získali jsme 3. místo v soutěži Eduína

Projekt Stavitelé města byl na Den učitelů 28. března 2019 oceněn v soutěži Eduína 2018 – cena za inovace ve vzdělávání. Získal 3. místo v Ceně odborné poroty. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2019 - Praha 9 [Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov]
Petice za koncepční ochranu zeleně brzy získá 2000 podpisů

Petice občanů ze čtvrtí Střížkov, Prosek, Letňany a Vysočany získává širokou podporu mezi nově nastěhovanými i starousedlíky. Brzy dosáhne 2000 podpisů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2019 - PRAHA [Spolek přátel sídliště Ďáblice]
Kniha o sídlišti Ďáblice získala za první dva týdny již 160 předobjednávek

Kniha Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi je od 18. března v předprodeji na webu Startovač. Po prvních čtyřech dnech bylo dosaženo cílové částky. Po dvou týdnech kniha získala 140 podporovatelů a předobjednávky na 160 knih. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29.3.2019 - Praha, Berlín [ENVIROS, projekt guarantEE]
České organizace a projekty EPC se účastnily soutěže European Energy Service Award (EESA) 2019

Evropské ceny za nejlepší energetickou službu (EESA2019) se za Českou Republiku účastnili dva kandidáti ve dvou ze tří vyhlášených kategorií – kategorie nejúspěšnější propagátor energetických služeb a kategorie nejlepší projekt energetických služeb. Ačkoli se čeští účastníci soutěže neprosadili v konkurenci s účastníky z Německa, Chorvatska, Rumunska a Slovinska, považujeme jejich aktivity za natolik klíčové a důležité pro trh v České Republice, že jsme se rozhodli je touto formou prezentovat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2019 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
Evropský parlament včera odmítl financovat spalovny a fosilní paliva. Parlament také definitivně schválil směrnici omezující jednorázové plasty

Evropský parlament včera podpořil Evropskou komisi a odmítl financovat z evropských fondů v letech 2021 až 2027 fosilní paliva a spalování i jiné zpracování směsných komunálních odpadů. Nyní budou zástupci Evropské komise a Evropského parlamentu diskutovat o použití evropských fondů v uvedeném období v takzvaném trialogu se zástupci členských zemí zastoupených Radou EU. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Využije ministr Miroslav Toman rajonizaci lesů pro ochranu před zbytečným kácením a používáním jedovaté chemie? Poslanci mohou podstatněji zlepšit zdraví lesů jinou aktuální novelou zákona

Ministr zemědělství Miroslav Toman získal prezidentovým podpisem rychlé poslanecké novely lesního zákona [1] pravomoc změnit při kůrovcové kalamitě dosavadní nevyhovující pravidla pro zásahy proti kůrovci. Vlastníci lesů nebudou muset v ministrem vymezených oblastech kácet všechny kůrovcové stromy a budou moci soustředit omezené kapacity do oblastí, kde zásahy mají ještě smysl [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2019 - PRAHA [Česká krajina]
Změna času rozpoutá další zbytečné masakry zvířat na českých silnicích

Únava, bolesti hlavy, poruchy spánku, oslabená imunita. To jsou jedny z reálných dopadů pravidelné změny času na člověka. Energetické úspory, kvůli kterým bylo střídání takzvaného zimního a letního času zavedeno a desítky let zdůvodňováno, přitom nepřináší. Evropská unie se v roce 2018, na základě průzkumu mezi evropskou veřejností, rozhodla střídání času zrušit. Poslanci Evropského parlamentu však v minulých dnech dlouho očekávanou změnu odsunuli až na rok 2021. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2019 - PRAHA/MAPUTO [Lékaři bez hranic]
Lékaři bez hranic vyhlašují krizovou sbírku na pomoc po cyklonu Idai

Přes milion obyvatel Mosambiku se jen obtížně vzpamatovává z úderu cyklonu Idai. Mnoho z nich urgentně potřebuje pomoc. Následky přírodní katastrofy jsou devastující. V zemi se už objevily případy cholery. Cyklon a záplavy zasáhly kromě Mosambiku rovněž Zimbabwe a Malawi. Lékaři bez hranic v ČR proto vyhlašují krizovou sbírku. První zdravotnické týmy už zasahují na místě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.3.2019 - PRAHA/JAKARTA [ADRA ČR]
Indonésie půl roku poté

Je tomu přesně 6 měsíců, co ostrov Sulawesi v severní Indonésii zasáhlo silné zemětřesení, které následně vyvolalo přívalovou vlnu tsunami. Zanechalo za sebou několik tisíc obětí pohřbených v sutinách spadlých budov, desetisíce lidí byly zraněny nebo přišly o domov. Celkově bylo zničeno na 80 tisíc domů. Jednalo se již o druhou přírodní katastrofu takového rozsahu, která Indonésii minulý rok zasáhla. Země se tak otevřela pomoci humanitárních organizací, včetně Adry. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.3.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Lidé berou změnu klimatu vážně. ČR nedělá pro snížení emisí dost. K řešením se však poslanci dnes nedostali. Sněmovna přerušila jednání o změně klimatu

Poslanecká sněmovna dnes otevřela bod "Informace vlády o ochraně klimatu", ale vzhledem k rozsáhlé diskusi byl bod ve 12:30 přerušen kvůli dalšímu programu jednání. Ekologické, rozvojové a humanitární organizace nadále postrádají návrh konkrétních řešení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA, Zelený kruh a České fórum pro rozvojovou spolupráci]
ČR zaostává v ochraně klimatu. Poslanci a vláda by měli konečně nastartovat změnu. Nezávislý audit české klimatické politiky a doporučení pro zítřejší jednání Sněmovny o změně klimatu

Nerozšiřovat těžbu a zarazit plýtvání uhlím v zastaralých elektrárnách vyrábějících na vývoz, zvýšit cíl pro obnovitelné zdroje, aby odpovídal skutečným možnostem, změnit lesní hospodaření na přírodě blízké či zásadně zvýšit příspěvek rozvojovým zemím na vyrovnání se s dopady klimatických změn - to jsou hlavní řešení, na která upozorňují české ekologické, rozvojové a humanitární organizace v nezávislém auditu české klimatické politiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Kamerunu by se měla s českou pomocí rozjet výrobní linka na zemědělská krmiva

I když v Kamerunu pracuje v zemědělském průmyslu přes 60 % obyvatelstva, místní farmáři se potýkají s dlouhodobým nedostatkem kvalitních zemědělských krmiv. Společnost Nirex Tanzania Investments proto s podporou dotačního Programu B2B České rozvojové agentury zpracovala podnikatelský plán, který bude sloužit jako poklad pro vybudování produkční linky na rozličný počet krmiv určených pro zemědělská zvířata na území Kamerunu a okolních států v rámci zóny CEMAC. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat25.3.2019 - Brno [ZO ČSOP Veronica]
Hodina Země upozorňuje na nejistou budoucnost. Nestačí ale zhasnout jen na hodinu

Miliony lidí po celém světě v sobotu 30. března 2019 od 20:30 hodin zhasnou ve svých obcích, obývácích i firmách. Dají tak symbolicky najevo, že vnímají, jak se mění klima Země a že jim záleží na tom, v jakém světě budeme žít. Celosvětová kampaň Hodina Země upozorňuje, že se urychleně musí skončit s využíváním fosilních paliv. Ne “někdy”, ale už teď, do deseti let. Jde o budoucnost mladé generace a všech následujících. V České republice akci koordinuje Ekologický institut Veronica. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.3.2019 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Veřejné jednání u Ústavního soudu, návrh zrušení legislativy k plošnému sledování el. komunikace

Ve středu 27. 3. Od 10:00 Proběhne u Ústavního soudu v Brně veřejné plenární jednání ve věci návrhu podaného skupinou 58 poslanců na zrušení legislativy, která upravuje povinnost operátorů uchovávat plošně provozní a lokalizační údaje o veškeré elektronické komunikaci pro potřeby zejména policie, ale i dalších orgánů. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1233 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz