Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.9.2023 - v Praze 15. září 2023 [Domov Sue Ryder]
Když fotbal pomáhá

14. září 2023 se na Strahově konal 15. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. Pořadatelem je nezisková organizace Sue Ryder, která již 25 let kope za důstojné stáří v Česku. I letos se k ní přidalo 26 firem, které společně poskládaly výtěžek 1 340 000 Kč. Pomohou financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár a první místo vyhrála společnost A11, stříbro si odnesla firma KPMG, třetí skončil tým 8000 důvodů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.9.2023 - PRAHA [Fridays for Future ČR]
Po celém světě stávkují studenti za klima, v Česku se sešli na happeningu před ministerstvem životního prostředí a sehráli divadelní scénku: “Tak jako Shakespearův Hamlet před sebou máte zásadní rozhodnutí. Pane ministře, žít, či těžit?“

V pátek se po celém světě konala globální stávka za klima. V České republice středoškoláci uspořádali happening před ministerstvem životního prostředí, chtějí po ministerstvu pana Hladíka, aby dodrželo své předvolební sliby a jasně se postavilo za konec uhlí v České republice do roku 2033. Happening s názvem Žít, či těžit? byl další z řady akcí, které studenti v reakci na klimatickou krizi uspořádali. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.9.2023 - Olomouc [Univerzita Palackého]
Univerzita Palackého se připojí k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje

Nevyhazovat věci, které ještě mohou sloužit druhým, šetřit energie, zkusit změnit jídelníček nebo být aktivnější v pohybu – to vše a mnohem víc nabídne Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR). Uskuteční se od 20. do 26. září 2023 a historicky poprvé se do něj zapojí české veřejné vysoké školy včetně Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Ta na tento týden připravila například bazar nebo rozšířenou nabídku vegetariánských jídel v menzách. Připojí se také k mezinárodnímu bez aut. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat14.9.2023 - Praha [Recyklohraní]
Školy jdou v ochraně životního prostředí příkladem. S Recyklohraním hrají Celoroční hru a stanovují si Celoroční cíl s ekologickou tematikou

Celkem 1 700 škol se v minulém školním roce zapojilo do Celoroční hry s Recyklohraním. V průběhu roku žáci a studenti ve školách plnili úkoly s environmentální tematikou a pedagogové využívali výukové materiály, videa a účastnili se vzdělávacích akcí. Ve školách se rovněž se zapojovali do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů. 214 nejaktivnějších škol si navíc stanovilo Celoroční cíl – celý rok se věnovali konkrétním projektům a aktivitám a učili se, jak měnit své chování a přístupy nebo inspirovat ostatní, aby byli ohleduplnější k naší planetě a něco smysluplného pro ni udělali. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.9.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
O víkendu uklidí miliony dobrovolníků celou Zemi

Blíží se 16. září 2023, den, kdy se bude konat největší globální dobrovolnická akce - Celosvětový úklidový den (World Cleanup Day). Je to událost, která propojuje dobrovolníky z více než 190-ti zemí celého světa. Organizátoři letos očekávají, že akce přiláká více než 21 milionu dobrovolníků a podaří se tak překonat rekord z roku 2019. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.9.2023 - Liberec [Institut pro udržitelný rozvoj o. p. s.]
Mokřady ve vestibulu krajského úřadu

Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí. Výstavu připravil Institut pro udržitelný rozvoj, který se za podpory Libereckého kraje a ve spolupráci s další neziskovou organizací Čmelák – Společnost přátel přírody zabývá přípravou a realizací projektů mimo jiné na zadržování vody v krajině, kam patří právě i revitalizace mokřadů a budování tůní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.9.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Plošné sledování komunikace není řešení. IuRe v otevřeném dopise kritizuje chystané Nařízení Evropské komise

Za účelem ochrany dětí by chtěla Evropské komise kontrolovat veškerou digitální komunikaci. Podle organizace IuRe (Iuridicum Remedium), která se zabývá ochranou soukromí, by však Česká republika neměla Nařízení podpořit. Své argumenty shrnula v otevřeném dopise ministru vnitra Vítu Rakušanovi, který má na starost formulaci české pozice k tomuto návrhu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2023 - [Asociace komunitní energetiky ČR]
Asociace komunitní energetiky ČR přivítala nové členy. Přispějí ke zkvalitnění a rozvoji komunitní energetiky v České republice

Asociace komunitní energetiky ČR (AKE ČR) rozšiřuje své řady o dva nové členy: společnosti Green Home Energy, s.r.o., a WATEX, s.r.o. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.9.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologický statek v Českých Kopistech

České Kopisty (11.9. 2023): Na ekologickou farmu v Českých Kopistech poblíž historického města Terezín se vypraví skupina dobrovolníků ze zahraničí. V termínu od 10. do 24. září budou během workcampu pomáhat s jednoduššími pracemi v zemědělství. Projekt pořádá INEX-sdružení dobrovolných aktivit a Svobodný statek na soutoku o. p. s., který je členem komunitního hnutí Camphill. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat11.9.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Startuje Týden bez odpadu

Týden bez odpadu (Zero Waste Week) je mezinárodní ekologická kampaň na snížení odpadu na skládkách a koná se každoročně v září (letos 11.-17. 9.). Jedná se o nekomerční kampaň, demonstrující prostředky a metody ke snížení plýtvání, vytvářející komunitní podporu a zvyšující povědomí o rostoucím problému plýtvání a znečištění životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.9.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Podíl přirozené obnovy českých lesů je stále rekordně nízký. Ve zbytečném vysazování stromků utápí ČR nejvíce zdrojů v celé Evropě

České lesy jsou pouze zhruba z jedné dvacetiny tvořené přirozeně vzniklými porosty. Česká republika je navíc stále v čele žebříčku evropských zemí s největším podílem umělého zalesňování. A to přestože dle čerstvých dat v Česku roste i míra přirozené obnovy lesů, tedy obnovy nezaložené na umělém zalesňování lidmi, ale na spontánním výsevu semen. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.9.2023 - PRAHA [STUŽ]
Seminář Lidstvo a udržitelnost

Kam se řítí naše civilizace, kam směřuje antropocén? Takový byl podtitul semi-náře Společnosti pro trvale udržitelný život (STUŽ) konaného včera, 5.září, v pražském Informač-ním centru OSN. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.9.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Koná se Evropský týden recyklace baterií

Tento týden se v řadě evropských zemí, včetně Česka, slaví již 8. ročník Evropského týdne recyklace baterií. Cílem je připomenout veřejnosti důležitost třídění a recyklace baterií. Vždyť každý den se v Evropě do oběhu dostane zhruba 13,3 milionů baterií, ročně pak 3,33 miliard, z nichž přibližně tři čtvrtiny jsou předány na recyklaci. Vyhlašovatelem kampaně je sdružení národních organizací pro sběr baterií EUCOBAT. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.9.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
7. září slavíme Mezinárodní den čistého ovzduší za modrou oblohu

Mezinárodní den čistého ovzduší za modrou oblohu vyhlásilo Valné shromáždění OSN na 7. září pro posílení mezinárodní spolupráce při zlepšování kvality ovzduší a snižování jeho znečištění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.9.2023 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Ochrání mykorhizy sazenice smrku ztepilého před napadením václavkami?

Houby václavky patří k nejvýznamnějším patogenům evropských lesů. Náchylnější k napadení václavkami jsou dřeviny stresované vysokými teplotami, půdním suchem a odumíráním mykorhiz. Nejohroženější jsou monokultury, především nepůvodní smrkové porosty na stanovištích se zhutnělou a kyselou půdou s nedostatkem živin. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat5.9.2023 - Třeboň, Pardubice [Český nadační fond pro vydru]
Mladá orlice se díky spolupráci záchranných stanic v Třeboni a Pasíčkách vrací do přírody

Společná tisková zpráva Třeboňské záchranné stanice a Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka - 5.9.2023

Mladá orlice se díky spolupráci záchranných stanic v Třeboni a Pasíčkách vrací do přírody. Letošní samička orla mořského, kterou koncem května lidé nalezli poraněnou na Třeboňsku, se navrací do volnosti. Orlice se díky péči ošetřovatelů a veterinářů v Třeboni ze zranění hrudní kosti zcela zotavila a následně se úspěšně „rozlétala“ v Pasíčkách. Díky příkladné spolupráci obou neziskových organizací zapojených do Národní sítě záchranných stanic tak vzácný dravec dostal novou šanci na život. Do přírody se vrátí v polovině tohoto týdne.
Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat5.9.2023 - Praha [Zelený kruh]
nová pravidla pro rozvoj dopravní a energetické infrastruktury se připravují v utajení a ohrožují životní prostředí i občanská práva

Zelený kruh považuje opakované předkládání návrhů na razantní omezení práv občanů, vlastníků a samospráv s cílem urychlit rozvoj energetické a dopravní infrastruktury za nepřijatelné. Postup je v rozporu s vládními sliby a poslanci by rozsáhlé změny připravené k novele liniového zákona měli zamítnout. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.9.2023 - Praha [Asociace AMPI ]
Slavnostní otevření první Farmářské školy v České republice

Symbolicky dne 1. září 2023 proběhlo slavnostní otevření první Farmářské školy v České republice. Přichází se zcela novým inovativním přístupem ke vzdělávání založeném zejména na praktické výuce. Je jedinou vyšší odbornou školou u nás zaměřenou výhradně na ekologické a biodynamické zemědělství. Cílené vzdělávání v této oblasti tu doposud chybělo. Do jejího historicky prvního ročníku nastoupilo celkem 50 studentů. Slavnostní zahájení jejich tříletého studia proběhlo
v prostorách Výzkumného ústavu rostlinné výroby V Praze za účasti Miroslava Skřivánka, náměstka ministra zemědělství, Mikuláše Madarase, ředitele Výzkumného ústavu rostlinné výroby,
Jana Moudrého, emeritního profesora z Jihočeské univerzity, Milana Hluchého, zakladatele Biocont Laboratory, a Jana Valešky z Asociace místních potravinových iniciativ. Nechyběl ani ambasador Farmářské školy, zpěvák Tomáš Klus.
Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1372 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz