Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.2.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Číslo týdne: Třetinu německé elektřiny loni vyrobily obnovitelné zdroje. U nás jen 11 %. Vláda má šanci to napravit v aktuální novele zákona o podporovaných zdrojích energie

Právě třetinu (33,1 %) elektřiny loni v Německu vyrobily obnovitelné zdroje. Podíl obnovitelné produkce na domácí spotřebě je ještě vyšší (36,5 %), protože Německo je významným vývozcem elektřiny. Obnovitelné zdroje se tak významně přiblížily výrobě elektřiny z uhlí, která pokrývá celkem 37 % německé produkce (černé a hnědé uhlí dohromady). Roční výroba německých obnovitelných zdrojů dosáhla 216 terawatthodin, což je víc než dvouapůlnásobek roční výroby všech elektráren u nás. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.1.2018 - DUKOVANY/PRAHA [Hnutí DUHA a Calla]
Nejvyšší čas probudit se ze snů o jaderných reaktorech. Jde o energetickou bezpečnost i naše peněženky

Poslanci hospodářského výboru Sněmovny mají dnes v JE Dukovany na svém prvním výjezdním zasedání diskutovat o tom, jak stavět a zaplatit nové jaderné bloky v České republice. Podle organizací Calla a Hnutí DUHA zní otázka zásadně jinak: Jak za dvacet let pokrývat naše energetické potřeby bez drahých a riskantních atomových reaktorů? Sázka omezující nové zdroje jen na rozšíření Dukovan či Temelína je riskantní kvůli enormní finanční náročnosti i geopolitickým rizikům. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.1.2018 - Mariánské Lázně [AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les]
Konference s tématem lesní zvěře

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 v dopoledních hodinách pořádala Správa CHKO Slavkovský les v Domě přírody Slavkovského lesa na Kladské konferenci "Moderní postupy v managementu zvěře". Konference měla za cíl seznámit místní uživatele a držitele mysliveckých honiteb s novými poznatky v péči o zvěř. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.1.2018 - Praha [Institut Cirkulární Ekonomiky, z.ú.]
Poprvé na sběrném dvoře

Ráno na sběrném dvoře. U vstupu na nás čeká pan vedoucí provozu sběrných dvorů PSAS František Sedláček s širokým úsměvem na rtech. “No tak pojďte dovnitř, já vám ty základní věci popovídám v teple!”. Neprozrazuji, že už jsem na pár sběrných dvorech byla, protože mě dneska zajímá jediné: jak fungují pražské sběrné dvory z pohledu úplného laika. Toho, který považuje za jedinou možnost třídění sběrné hnízdo před svým domem a tam také poctivě odkládá absolutně všechen odpad. A to i přes fakt, že mu často hrozí až padesát tisíc pokuta. Právě za odložení odpadů, které patří na sběrné dvory. Chtělo by to trošku víc informací, že?. A tu jsme si pro Vás dnes připravili. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.1.2018 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Češi jedou do Welsu na Veletrh úspor energie ! Celodenní výlet za 490 Kč

V pátek 2. a v sobotu 3. března pořádá Energy Centre České Budějovice jednodenní autobusové zájezdy do hornorakouského Welsu (nejen) na Veletrh úspor energie (Energieparmesse) 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Ministr Richard Brabec bude zítra v Bruselu skládat účty z špinavého ovzduší. Řešení přitom leží na stole

Ministr životního prostředí Richard Brabec bude zítra spolu se svými kolegy z dalších států EU jednat v Bruselu s eurokomisařem pro životní prostředí Karmenu Vellou. Má přitom velký problém. Jsme zemí, která neplní dohodnuté limity pro znečištění v ovzduší a porušuje tím české zákony. Proto také běží řízení o porušování Smlouvy o fungování EU, které může vyústit v žalobu na ČR [1]. V ČR žije šedesát procent lidí v oblastech s překračovanými limity pro prach v ovzduší [2], 12 000 lidí ročně vlivem znečištění zemře [3]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.1.2018 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i.]
Dochází v bezzásahovém území NP Šumava ke změně druhové skladby ve prospěch buku?

Zůstanou na Šumavě současné smrčiny smrčinami a bučiny bučinami nebo se máme do budoucna připravit na změnu v druhové skladbě tamních lesů? Na tuto a další otázky, týkající se dominantního jehličnanu a atraktivního listnáče, odpověděl výzkum na území ponechaném samovolnému vývoji (ÚPSV) v Národním parku Šumava (NP Šumava). Podíleli se na něm odborníci z NP Šumava a Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.1.2018 - JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ [Hnutí DUHA]
V Lužických horách se pravděpodobně pohybují vlci. Ochránci přírody s napětím očekávají výsledky DNA analýzy. A připravují besedu pro veřejnost

Lužické hory mohou být dalším územím severních Čech, kde se usadili vlci. Dobrovolníci Vlčích hlídek monitorují výskyt velkých šelem v Lužických horách od roku 2016. První důkazy o možném pohybu vlků v této chráněné krajinné oblasti získali letos v první polovině ledna v podobě stopních drah či stržené kořisti. Povedlo se také ve stopní dráze odebrat vzorek trusu psovité šelmy. Analýzou DNA by mělo být potvrzeno, zda se skutečně jedná o vlka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.1.2018 - [Akademie kvality]
Jak vybrat kuřecí maso? Poradíme v 10 krocích!

Kuřecí maso patří mezi základní potraviny a jeho obliba v České republice, Evropě i ve světě stále roste. Je vynikajícím zdrojem bílkovin, má nízkou energetickou hodnotu a velké oblibě se těší i díky své variabilitě v kuchyni. Víte ale, jak poznáte kvalitní kuřecí maso? Celý text ::::
 

Vybrat25.1.2018 - PRAHA
Prohlášení laureátů Ceny Josefa Vavrouška k prezidentským volbám

My, níže jmenovaní laureáti Ceny Josefa Vavrouška, podporujeme ve 2. kole volby prezidenta České republiky občanského kandidáta pana profesora Jiřího Drahoše. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.1.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ekologické organizace z 19 zemí EU vyzývají ministra Richarda Brabce k funkčnímu zákazu skládkování. Odpad se má především recyklovat, ne skládkovat či spalovat

Dvacet dva významných ekologických organizací z devatenácti zemí EU otevřeným dopisem vyzývá ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), aby špatně formulovaným zákazem skládkování odpadů nepřesouval odpady ze skládek do spaloven [1]. Funkční zákaz skládkování, založený na biologické stabilitě odpadu, by naopak vyřešil hlavní problém skládek a zároveň neblokoval nárůst recyklace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2018 - PRAHA [Český institut biosyntézy, projekt Sociální klinika]
Pozvánka: Otevření pobočky Sociální kliniky v Plzni

Milé novinářky a milí novináři,
rád bych Vám připomněl, že již zítra se koná slavnostní otevření naší nové pobočky Sociální kliniky v Plzni. Akce proběhne ve čtvrtek 25. ledna 2018 od 17. hod. na adrese ul. Palackého 275/12, Plzeň. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.1.2018 - Praha [Pionýr]
Kam o pololetních prázdninách? Ledová Praha nabízí desítky příležitostí!

Máme pro vás nápad, jak si letošní pololetní prázdniny (2. – 4. 2.) v Praze zpestřit zajímavými zážitky. Vyrazte na akci Ledová Praha, která vám nabízí návštěvu více než čtyř desítek muzeí, historických památek a dalších pozoruhodných míst s velkou slevou – a některých dokonce zcela zdarma. Ledová Praha je tradiční akce (už 18. ročník), kterou společně pořádají Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Je určena pro dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy, děti z dětských domovů… Celý text ::kultura::
 

Vybrat24.1.2018 - PRAHA [ČVUT]
Fakulta strojní ČVUT v Praze zve na Dny otevřených dveří

Zájemce o studium na Fakultě strojní ČVUT v Praze i rodiče potenciálních studentů zveme na Dny otevřených dveří ve středu 31. ledna 2018 do hlavní budovy FS v Dejvicích a ve čtvrtek 1. února do budovy FS na Karlově náměstí. Přijďte si vybrat studium, při kterém můžete spolupracovat na špičkových projektech v průmyslových podnicích v ČR počínaje leteckými motory, přes autonomní auta až třeba po konstrukce umělých částí lidského těla. Studujte s jistotou, že jako absolvent nikdy nebudete mít nouzi o dobře placenou práci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2018 - Praha [SEVEn]
Energetická účinnost v sektoru profesionální chladicí a mrazicí techniky – projekt „ProCold“ prosazuje již téměř tři roky energeticky nejúspornější výrobky

Profesionální chladicí a mrazicí technika není až tak profesionální, pokud jde o spotřebu energie. Různá zařízení pro uchovávání potravin a zařízení pro jejich komerční prezentaci používá skoro každý supermarket, hotel, restaurace, bar a jídelna. Průměrný výrobek ale spotřebuje značné množství energie a pro uživatele znamená vysoké náklady – taky proto, že na rozdíl od chladniček a mrazniček pro domácnosti nejsou profesionální spotřebiče označovány energetickým štítkem. Spotřebu energie u neúsporné chladicí a mrazicí techniky lze použitím energeticky nejúčinnějších produktů snížit o 30 až 50 %. „Energeticky účinné profesionální přístroje s víkem mohou ušetřit za dobu své životnosti až několik desítek tisíc Kč,“ říká koordinátor projektu ProCold v České republice Michal Staša. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2018 - PRAHA [Asociace veřejně prospěšných organizací ČR]
Jiří Drahoš se aktivně zajímá o práci neziskovek

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš během celé své kampaně projevoval zájem o činnost neziskových organizací. V doprovodu své manželky Evy navštívil řadu míst, kde neziskové organizace zajišťují sociální, zdravotní nebo jiné veřejně prospěšné služby. Paní Eva navíc uvedla, že by se v pozici první dámy ráda věnovala problematice péče o seniory. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.1.2018 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
ASZ ČR podporuje při volbě prezidenta ČR Jiřího Drahoše

Asociace soukromého zemědělství ČR podporuje v prezidentské volbě Jiřího Drahoše. ASZ k tomu vedou historicky jednoznačně negativní zkušenosti s činy Miloše Zemana ve funkci předsedy vlády, prezidenta země, i vyjádření na adresu soukromých zemědělců v ČR. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2018 - [Děti Země]
Spekulanti s pozemky v Jižním centru v Brně potřebují nádraží odsunout, tak se již ozývají

Brno podepsalo Memorandum se společnostmi Karlín Development II a RANDORA (tisková zpráva aliance "Občané pro nádraží v centru") Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2018 - PRAHA [The Kukang Rescue Program]
Nová brožura radí indonéským farmářům, jak chránit farmy před divokými zvířaty, a přitom je nechat žít

Konflikt mezi lidmi a divokými zvířaty je stále častějším a vážnějším problémem v mnoha oblastech světa. V důsledku úbytku přirozeného prostředí a potravních zdrojů jsou zvířata nucena hledat si náhradní prostor, a tak stále častěji pronikají do blízkosti lidských obydlí a na zemědělskou půdu, kde jsou lidmi označována za škůdce, pronásledována a zabíjena. Organizace The Kukang Rescue Program v reakci na tento problém vytvořila zcela novou, unikátní brožuru, která má indonéským farmářům ukázat, jak mohou svá pole chránit před divokými zvířaty, aniž by je museli zabíjet. Kromě toho bude brožura sloužit i jako vzdělávací materiál o ohrožených druzích zvířat žijících v jejich blízkosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2018 - Praha [CEMC]
Odpadářská anketa pro obce startuje!

Redakce časopisů Odpadové fórum a PRO města a obce připravila webovou anketu „Odpadové hospodářství z pohledu měst a obcí“, které je možné se zúčastnit do 18. února 2018. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1195 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz