Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.10.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ani pětadvacátá dílčí novela lesního zákona nezabrání rozpadu smrkových lesů. Zákon vyžaduje zásadní, ne kosmetické změny

Ministerstvo zemědělství aktuálně navrhuje po pětadvacáté změnit zákon o lesích vyhlášený v roce 1995. Ke změně zákona, který se v průměru mění častěji než jednou ročně [1], tentokrát vyzvala Poslanecká sněmovna kvůli "účinnému boji proti kůrovci, případně jiným kalamitám v lesích". Předloha zákona však k tomu nevede. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2018 - PRAHA/HAMBACH [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Limity jsme my]
Češi se přidávají k petici za záchranu Hambašského lesa, zítra budou rachotit před německou ambasádou

České ekologické organizace se přidávají k mezinárodní kampani za záchranu Hambašského lesa v Německu, kterému hrozí vykácení kvůli těžbě uhlí. Greenpeace ČR dnes s podporou Hnutí DUHA a iniciativy Limity jsme my spouští českou verzi mezinárodní petice (1). Jen v Německu během necelých dvou týdnů podepsalo výzvu vládě k zastavení plánů na destrukci Hambašského lesa přes 750 tisíc lidí, nyní se přidávají desítky tisíc lidí z dalších států Evropské unie. České podpisy doručí ekologičtí aktivisté německému velvyslanci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2018 - BRNO [NESEHNUTí]
Brnotoč: NESEHNUTÍ a více než 700 lidí požaduje po kandidujících více investic do udržitelné dopravy

Více než 700 lidí se připojilo svým podpisem pod otevřený dopis, jehož vznik iniciovala nezisková organizace NESEHNUTÍ. Dopis byl odeslán politickým uskupením s největším volebním potenciálem, která kandidují do zastupitelstva města Brna. Prostřednictvím dopisu veřejnost požaduje, aby se jednou z hlavních priorit budoucího volebního období stal rozvoj udržitelné městské dopravy v Brně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2018 - Praha [Svoboda zvířat]
Nejnovější průzkum veřejného mínění: většina obyvatel ČR je pro rozšíření zákazu využívání zvířat v cirkusech


Aktuální znění Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, zakazuje drezúru v cirkusech u nově narozených primátů, ploutvonožců, kytovců, vyjma delfinovitých, nosorožců, hrochů a žiraf. Podle nejnovějšího reprezentativního průzkumu veřejného mínění, který v září provedla agentura Focus, by s rozšířením zákazu využívání zvířat v cirkusech na alespoň volně žijící (divoká) zvířata souhlasilo 74 % občanů a občanek České republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.10.2018 - OLOMOUC [KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.]
Rodiny podnikatelů se setkaly na Velehradě

Na 170 lidí včetně dětí se 22. září vydalo na konferenci Podnikání a rodina do velehradského Stojanova gymnázia. Promluvilo k nim 12 řečníků z Česka a Slovenska. Většina z nich jsou podnikatelé s desítkami let zkušeností s budováním svých firem a také s větším počtem dětí. Čestným hostem konference byl i olomoucký světící biskup Mons. Josef Nuzík. Konferenci pořádalo sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.10.2018 - Praha [Svoboda zvířat]
Oznámení o předání Výzvy ministru zemědělství

rádi bychom Vás tímto pozvali na předání “Výzvy ministrovi zemědělství k zavedení přísných podmínek pro chov volně žijících zvířat a k zákazu využívání volně žijících zvířat v cirkusech v ČR”. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.10.2018 - PRAHA [Diakonie ČCE]
Vyhlašujeme sbírku na pomoc obětem zemětřesení v Indonésii

Co nezničily otřesy země, spláchla tsunami. V oblasti ostrova Sulawesi počty mrtvých dosahují k tisícovce a desítky tisíc lidí zůstaly bez přístřeší. Sdílíme jejich tíseň a chceme jim pomoci. Prosíme pomáhejte s námi. Naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce vyhlašuje sbírku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.10.2018 - VRCHLABÍ [SMO Krkonoše]
Studie posouzení propojování území - propojení lyžařských areálů Krkonoše

Svazek Krkonoše realizuje projekt „Studie posouzení propojování území - propojení lyžařských areálů Krkonoše“ v celkové výši 412.051 Kč, spolufinancovaný ze SFŽP, s výší dotace 85%, tzn. 350.243Kč. V rámci projektu bude zpracována „Studie možných vlivů propojení krkonošských středisek v regionech Západ, Střed a Východ“. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.9.2018 - Praha [Česká krajina]
Stádo divokých koní dnes začalo spásat rezervaci v Dobřanech u Plzně

Plzeňský kraj se dnes stal čtvrtým regionem v České republice, kde se začala k ochraně přírody využívat pastva divokých koní. Skupina šesti hřebečků tam dnes přijela z rezervace velkých kopytníků ve středočeských Milovicích. Stádo bude spásat porosty v Evropsky významné lokalitě Šlovický vrch v Dobřanech u Plzně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2018 - České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
(Ne)udržitelné kontrasty

Deset workshopů pro školáky, solární vařič či fotovoltaický kufr na náměstí, na náplavce a na výstavišti, fotografická soutěž, didaktické pexeso a výstava. To byl projekt (Ne)udržitelné kontrasty, který v období od června do září obohatil výuku na jihočeských školách, zpestřil akce pro širokou veřejnost a po dobu několika týdnů oživí interiér českobudějovického magistrátu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Premiér dal za pravdu Ministerstvu životního prostředí a občanům - razantní zvýšení podílu výsadby listnáčů a jedle ve vyhlášce je nutné, aby se neopakoval plošný rozpad lesů

Premiér Andrej Babiš odpovídá na dopisy, které mu k nevyhovujícímu návrhu vyhlášky zákona o lesích zasílají lidé z celé republiky. V oficiální odpovědi - na kterou Hnutí DUHA upozornila podporovatelka kampaně Zachraňme lesy - premiér ohledně připomínek Ministerstva životního prostředí napsal: "V současné situaci s velkoplošným rozpadem lesů na celém území ČR jsou naprosto nezbytným předpokladem k tomu, aby se v budoucnosti tato situace neopakovala a aby bylo zajištěno trvalé poskytování ekosystémových funkcí a služeb lesů pro společnost." [1] A dává tak Ministerstvu životního prostředí i lidem za pravdu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2018 - [Hnutí DUHA]
Premiér dal za pravdu Ministerstvu životního prostředí a občanům - razantní zvýšení podílu výsadby listnáčů a jedle ve vyhlášce je nutné, aby se neopakoval plošný rozpad lesů

Premiér Andrej Babiš odpovídá na dopisy, které mu k nevyhovujícímu návrhu vyhlášky zákona o lesích zasílají lidé z celé republiky. V oficiální odpovědi - na kterou Hnutí DUHA upozornila podporovatelka kampaně Zachraňme lesy - premiér ohledně připomínek Ministerstva životního prostředí napsal: „V současné situaci s velkoplošným rozpadem lesů na celém území ČR jsou naprosto nezbytným předpokladem k tomu, aby se v budoucnosti tato situace neopakovala a aby bylo zajištěno trvalé poskytování ekosystémových funkcí a služeb lesů pro společnost.” [1] A dává tak Ministerstvu životního prostředí i lidem za pravdu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Studie: Čechy ohrožuje jedovatá rtuť. Pomohlo by splnění nových limitů pro uhelné elektrárny

Výroba energie spalováním hnědého uhlí řadí Českou republiku mezi důležité znečišťovatele jedovatou rtutí. V oblasti emisí rtuti z výroby energie zaujímáme 4. místo v EU. Výrazně více však znečišťuje Německo a Polsko. Ukázala to nová vědecká studie Evropské agentury pro životní prostředí [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.9.2018 - Strnady [VÚLHM, v.v.i.]
Žloutnutí jehličnanů způsobuje sucho a také nedostatek důležitých živin

Stejně jako lidé, i stromy potřebují ke svému životu a dobrému růstu kromě vody také dostatek důležitých prvků. Jedná se hlavně o draslík, vápník nebo fosfor. Nedostatek živin je jednou z příčin žloutnutí jehličnanů, hlavně smrků, které postihuje porosty napříč celou Českou republikou. Nejvíce však v Moravskoslezském kraji. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.9.2018 - Praha [Pražské služby ]
I na podzim pokračuje svoz bioodpadu. Pražské služby ho za šest let svezly téměř 40 tisíc tun

Zájem o třídění bioodpadu i nadále roste. Pražským službám ročně přibude zhruba tisíc uživatelů kompostejnerů. Největší svozová společnost loni svezla rekordních osm tisíc tun bioodpadu. Službu sběru a svozu bioodpadu si mohou obyvatelé Prahy a blízkého okolí objednat nejen celoročně, ale také sezóně. S nadcházejícím podzimem tuto možnost využívá řada zákazníků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.9.2018 - MILOVICE [Česká krajina]
Dudek je zpátky. Vědci ho letos poprvé pozorovali v rezervaci u zubrů a divokých koní

Jeden z nejvzácnějších ptačích druhů se vrátil do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Vědci letos na pastvinách poprvé pozorovali dudka chocholatého. „Dudek byl na pastvinách pozorován opakovaně, někdy i vícekrát za den. Během předchozích tří let jsme jej přitom v těchto místech nespatřili vůbec,“ vysvětlil Miloslav Jirků z Biologického centra Akademie věd České republiky v Českých Budějovicích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.9.2018 - Praha [Zajímej.se]
Zažít Prahu jinak: na den popelářem u Pražských služeb

Je brzké ráno a do obličeje mi vane čerstvý vítr. Jedu autem, ale tentokrát ne uvnitř, ale venku. Zažívám pohled na město, který bych nikdy nehádal, že poznám. Dnes jsem se totiž přidal k posádce svozového auta Pražských služeb, abych se stal na den popelářem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.9.2018 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Stovky lidí píší premiérovi: "Pane Babiši, zasaďte se o výsadbu pestrých lesů, smrky hynou." Předsedu vlády upozorňují na vyhlášku, která může vést k rozpadu poloviny českých lesů

Přes 200 lidí od Zlína, Chomutova, z Brd a mnoha dalších částí republiky zasílají osobní zprávou premiérovi Andreji Babišovi zprávy a fotografie nových smrkových výsadeb. Na výzvu Hnutí DUHA tak upozorňují, že vyhláška k zákonu o lesích snižuje podíl nejvíce zranitelného a nejrizikovějšího druhu současnosti, tedy smrku, téměř neznatelně. Přitom právě zvýšení odolnosti porostů vůči soustavnému suchu patří mezi hlavní důvody uváděné samotným Ministerstvem zemědělství pro novelizaci vyhlášky. [1] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.9.2018 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Ukliďme svět, ukliďme Česko: pro letošek ještě nekončíme…

Celosvětový úklidový den, který proběhl 15. září se setkal s kladnou odezvou ve 158-mi zemích, kde se k němu připojilo 15 milionů dobrovolníků. V České republice se konalo tento den celkem 439 úklidových akcí za účasti 7030 dospělých a 2863 dětí, podařilo se sesbírat 118 tun odpadů. Celosvětovýn úklidem však očista naší země pro letošek neskončila. Během podzimu se konalo v různých termínech přes 150 úklidů pod hlavičkou Ukliďme svět, ukliďme Česko a třicítka dalších se ještě chystá. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.9.2018 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Konference o možném propojování dobrovolnictví a firem

Nezisková organizace INEX-SDA připravuje pro všechny zájemce o tematiku propojování dobrovolnictví a firem konferenci „Dobrovolnictví ↔ byznys“. Hlavním záměrem je sdílet dobrou praxi v různých oblastech – firemní dobrovolnictví, CSR, nábor nových zaměstnanců s dobrovolnickými zkušenostmi a další. Konference se bude skládat ze dvou částí - prezentace výstupů projektu a panelové diskuze, které se zúčastní zástupci byznysové sféry a představitelé neziskového sektoru. Program se uskuteční 25. 10. v Pracovně na adrese Vlkova 33, Praha 3. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1216 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz