Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.9.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Hnutí DUHA povede nová ředitelka Anna Kárníková

Od září 2019 nastupuje do Hnutí DUHA nová ředitelka Anna Kárníková. Řízení této významné české ekologické neziskové organizace převezme téměř přesně k 30. narozeninám této organizace. Naváže tak na práci dosavadního programového ředitele Hnutí DUHA Jiřího Koželouha, který vedl organizaci od září 2014 a po pěti letech se rozhodl předat štafetu. Zůstává však jako vedoucí týmu zaměřeného na změny klimatu, modernizaci energetiky a odpadové hospodářství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2019 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy se v sobotu 7. září přesouvají na venkov…

Tuto sobotu (7. září) přesouváme Plzeňské farmářské trhy mimořádně na farmu Moulisových do Milínova. Budeme slavit sklizeň a šikovné producenty fajnového jídla. Společně s Plzeňským krajem oslavíme Dožínky. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky. Trhy začínají v 10 hodin a končí v 16 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Lesy ČR systematicky odsávají peníze z Agentury pro ochranu přírody a krajiny. Za posledních devět let přes půl miliardy

Státní podnik Lesy ČR v letech 2010-2018 vytvořil čistý zisk téměř 35 miliard korun. I přesto požaduje po Agentuře pro ochranu přírody a krajiny (AOPK) každý rok finanční kompenzace v řádu desítek až stovek milionů za ztížení lesnického hospodaření [1]. Nedostatek financí v rozpočtu nutí AOPK vydávat rozhodnutí, která povolují velkoplošnou těžbu v chráněných územích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.9.2019 - Praha [Zajímej.se]
Neplýtvat, zužitkovat, šetřit. Deset pravidel pro cirkulární kavárny jsou tu

Z Prahy se v poslední době stává kavárenská Mekka (v hlavním městě je jich více než 800) a spolu s větším počtem kaváren přichází i velké množství odpadu. Projekt Cirkulárních kaváren se na tuto situaci zaměřil a zefektivnil odpadové hospodářství v pěti oblíbených pražských podnicích. Na základě pilotního projektu vznikla praktická příručka, která radí majitelům kaváren, jak na provoz co nejšetrnější k životnímu prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.9.2019 - Praha [Česká krajina]
Rezervaci divokých koní navštíví účastníci mezinárodní konference pořádané Českou zemědělskou univerzitou

Prestižní mezinárodní konference věnovaná divokým koním, zebrám a oslům se pod názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019 koná ode dneška do čtvrtka 5. září na České zemědělské univerzitě v Praze.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2019 - DOKSY [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Potvrzeno: Šestým rokem po sobě má vlčí smečka v Ralské pahorkatině přírůstky. Fotopasti potvrdily vlčata také na Šluknovsku a v Krušných horách

V Ralsku se vyfotila čtyři vlčata. Záběry z fotopastí tedy již šestým rokem po sobě potvrdily reprodukci vlčí smečky v oblasti CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, potřetí na Šluknovsku a poprvé za dobu současného monitoringu i v Krušných horách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2019 - [Děti Země]
Výstavba vysokého mostu mezi Valy a Mělicemi je absurdní

Podjezdná výška sedm metrů je příklad arogance statní moci, tvrdí Dětí Země. Děti Země považují včerejší oficiální zahájení výstavby nového silničního mostu přes Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče s podjezdnou výškou sedm metrů za 258 miliónů korun za výsměch občanům a za aroganci státní moci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.8.2019 - Praha [Česká krajina]
Zázraky přírody i Toulavá kamera. Divocí koně se stali námětem populárních televizních pořadů

Stáda divokých koní a zpětně šlechtěných praturů budou zítra večer patřit mezi náměty premiérového pořadu Zázraky přírody. Na programu ČT1 se objeví v hlavním vysílacím čase v sobotu 31. srpna od 20:00 hodin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.8.2019 - KRAKOV [Hnutí DUHA]
Od 1. září je v polském Krakově zakázáno topit uhlím. Česko by se mělo inspirovat

Krakov, druhé největší polské město a jedno z nejvíce znečištěných míst v EU, končí od 1. září s topením uhlím (a všemi dalšími pevnými palivy) v lokálních topeništích. Tato paliva budou zakázána na základě městské vyhlášky ze začátku roku 2016. V minulých letech město finančně pomáhalo domácnostem modernizovat lokální vytápění. Odvážnou vyhlášku přezkoumávaly i polské soudy, před kterými obstála [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.8.2019 - Praha [Česká krajina]
Exoticky vyhlížející kudlanka se letos poprvé objevila v bývalém vojenském prostoru u Milovic

Nového obyvatele mají od letošního roku stepi v bývalém vojenském prostoru u středočeských Milovic. Vědci tam poblíž obce Lipník poprvé zaznamenali výskyt exoticky vyhlížející kudlanky nábožné. Velký, sytě zelený až hnědý hmyz, jehož trojúhelníková hlava s velkýma očima připomíná vyobrazení mimozemšťanů ze sci-fi komiksů, se přitom ještě před dvěma desetiletími vyskytoval hojně jen na Jižní Moravě.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.8.2019 - Praha [Česká krajina]
Vzácný modrásek u Milovic vyhynul před více než padesáti lety. Nyní se vrátil díky pastvě divokých koní

Dlouhých pět desetiletí chyběl ve stepní krajině v okolí Milovic ohrožený druh motýla – modrásek jetelový. Naposledy tam byl odborníky zaznamenán v roce 1967. Letos poprvé ho však vědci na pastvinách znovu spatřili. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.8.2019 - Praha [Institut cirkulární ekonomiky]
Cirkulární ekonomika se poprvé bohatě představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) letos poprvé oživí velmi aktuální téma – cirkulární ekonomika. Institut cirkulární ekonomiky jako odborný garant programu chystá konferenci s mezinárodními hosty, networkingové akce a také oficiální představení Českého Cirkulárního Hotspotu. Vše bude doprovodným programem 61. ročníku nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě, který se uskuteční 7. až 11. října na brněnském výstavišti. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat26.8.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA, Zelený kruh a Greenpeace ČR]
Uhelná komise chce najít termín pro konec uhlí i pro zavírání jednotlivých elektráren a navrhnout, jak sociálně zabezpečit lidi v regionech

První jednání české Uhelné komise dnes dopoledne ukázalo, že panuje shoda na tom, že by měla do 30. září 2020 doporučit co nejkonkrétnější datum konce těžby a spalování uhlí v ČR. Zdaleka nejen od ekologických organizací zaznívalo, že to musí být rozhodně dříve než v polovině století. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.8.2019 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Na hraně hnědouhelného lomu ČSA

Dobrovolníci pomáhali v těchto dnech na zámku Jezeří a v městečku Horní Jiřetín s péčí o přírodní a kulturní dědictví. Hnutí Brontosaurus zde pořádalo akci „Na hraně – malá školy environmentálního života“. Ta nabídla řadu diskusí a workshopů k otázkám aktuální environmentální krize a symbolicky reprezentovala názor, že naše budoucnost je jinde než v těžbě neobnovitelných zdrojů a devastaci krajiny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.8.2019 - DÝŠINA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celého světa přijela pomáhat do Dýšiny

Západočeská vesnice Dýšina uvítá ve dnech 25. 8. - 14. 9. 2019 sedm mladých dobrovolníků, kteří svojí prací přispějí k obohacení programu v obci. Dobrovolníci se budou podílet nejen na organizaci Dýšinských pivních slavností, ale také na přípravách základní školy na nový školní rok a úpravě okolní zeleně. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.8.2019 - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ [AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les]
Netopýří noci na konci prázdnin

V Karlovarském kraji patří poslední srpnový víkend netopýrům. Jak se rozloučit s prázdninami lépe než v přírodě a ve společnosti malých tajuplných chlupatých letců – netopýrů. Správa CHKO Slavkovský les pořádá netopýří noci a to v pátek 30. srpna od 20:00 komorněji pojatou u dolu Jeroným a v sobotu 31. srpna od 19:00 s bohatým programem pro děti i dospělé na zámku Valeč. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.8.2019 - PRAHA [Společnost pro zvířata]
Vítáme rozhodnutí Rady HM Prahy: místo novoročního ohňostroje neškodící alternativu.

Vítáme rozhodnutí Rady hl. města Prahy připravit místo novoročního ohňostroje neškodící alternativní uvítání dalšího roku. Celý text ::::
 

Vybrat23.8.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA, Zelený kruh a Greenpeace ČR]
Uhelná komise by měla doporučit datum konce uhlí, harmonogram útlumu i konkrétní řešení. První jednání komise proběhne již v pondělí 26. srpna

Historickým mezníkem pro českou energetiku i kvalitu života lidí se může stát pondělí 26. srpna, kdy se v Česku začne na politické úrovni jednat o konci těžby a spalování uhlí. Podle ekologických organizací je k tomu však nutné, aby se uhelná komise, která se sejde k prvnímu jednání na Úřadu vlády ČR, hned na začátku shodla na jasném cíli. Jejím výsledkem by na závěr (tedy přibližně za rok) mělo být doporučení konkrétního roku úplného konce využívání uhlí v České republice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2019 - Brno [SZÚZ]
Plocha zelených střech v ČR roste

Brno, 23. srpna 2019: Zelené střechy 2018 – zpráva o trhu. Plocha zelených střech se v roce 2018 opět zvětšila. Jako v předchozích letech, i v letošním roce zjišťovala odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně (SZÚZ) celkovou výměru zelených střech zrealizovaných na území České republiky. Měření proběhlo na základě množství dodaného střešního substrátu, který je klíčovým komponentem vegetačních střech. Celková plocha zrealizovaných zelených střech za rok 2018 v České republice činila přibližně 247 000 m2, což odpovídá 5,5násobku plochy Václavského náměstí, či 9 km dlouhému úseku dálnice nebo 23 fotbalovým hřištím. Oproti roku 2017, kdy přírůstek plochy zelených střech činil 195 000 m&#178, se jedná o meziroční nárůst o více než čtvrtinu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.8.2019 - KOZOLUPY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolnící se zapojí do příprav festivalu Rockové léto na Mži

Letos v srpnu se poprvé uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) ve vsi Kozolupy u Plzně. Obec, která se pyšní oceněním vesnice roku 2017 za svůj společenský život, pořádá 31. 8. již po páté festival Rockové léto na Mži a letos se do příprav zapojí i mezinárodní dobrovolnická skupina. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1248 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz