Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat19.6.2020 - Liberec [Stav Agency s.r.o.]
Pomůžeme vám minimalizovat energetické ztráty vašeho domu

Zejména u starších domů díky jejich nedokonalé konstrukci dochází k velkým energetickým ztrátám. Kde je situace nejhorší a úniky jsou největší, pomůže odhalit termografie budovy pomocí kvalitní termokamery. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2020 - PRAHA [Klimatická koalice]
Rodiče z celého světa žádají instituce EU o mezigenerační spravedlnost. Obnova ekonomiky má zajistit žitelnou budoucnost, nikoliv dál prohlubovat ekologický dluh vůči našim dětem

Globální síť rodičů Parents for future (Rodiče za budoucnosti) (1), jejíž vznik inspirovalo hnutí středoškoláků Fridays for future (Pátky pro budoucnost) pořádající pravidelné páteční stávky za klima, poslala otevřený dopis vedoucím představitelům Evropské rady (2), Evropské komise a Evropského parlamentu. Žádají v něm, aby plánované veřejné investice do obnovy ekonomiky po koronavirové krizi byly spjaty s prováděním odvážných a rozhodných kroků na cestě k ekologické a klimaticky neutrální ekonomice. Poukazují přitom na důležitou roli orgánů Evropské unie v nastavování trendů na světovém trhu, ale také na jejich morální povinnost vůči mladé generaci, jejíž budoucnost je vlivem antropogenní změny klimatu velmi nejistá a ohrožená. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.6.2020 - Praha [COPE]
Čistější módní průmysl podle COPE? Nesmrtelný design a kvalitní materiály, které vydrží

Obzvláště v dnešní proměnlivé době je pravý čas myslet na kvalitu, která vydrží několik let. Každé nákupní rozhodnutí totiž ovlivňuje podobu světa kolem nás. Právě proto COPE usiluje o čistější módní průmysl, k němuž vedou inovativní postupy, etická výroba, materiály šetrné k přírodě, kvalitní zpracování a nadčasový design. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2020 - Praha [meneodpadu.cz]
Hlásná Třebaň dosáhne výrazných úspor díky proměně odpadového hospodářství

Obec Hlásná Třebaň komplexně proměnila odpadové hospodářství. To je nyní efektivnější a přineslo významné úspory – došlo k výraznému zvýšení vytříděnosti odpadů. Proměna odpadového hospodářství obce proběhla s pomocí chytrých technologií. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat16.6.2020 - ÚSTÍ NAD LABEM [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Podjatost Ústeckého kraje může ohrozit provoz většiny uhelných elektráren ČEZ. Nyní záleží na rozhodnutí ministra Brabce

Ekologické organizace Greenpeace a Hnutí DUHA podaly rozklad [1] proti rozhodnutí regionálních úředníků MŽP. Rozporují zamítnutí své námitky podjatosti Krajského úřadu Ústeckého kraje při řízení o výjimkách z limitů na ochranu ovzduší pro Počerady a další čtyři uhelné elektrárny firmy ČEZ. [2] O podjatosti tak rozhodne ministr životního prostředí Richard Brabec. Organizace předložily důkazy o tom, že Ústecký kraj podepsal smlouvu o podpoře investičních záměrů ČEZ [3] a že od firmy dostává každoročně desetimilionové dary. [4] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.6.2020 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Kam s ním? Gómem války! (Kam s ním? Víme!)

První tisková zpráva v brněnském hantecu o první aplikaci fungující v hantecu... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2020 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Lidé ukázali, že na přírodu nekašlou

Výzva NA PŘÍRODU NEKAŠLU dospěla do konce. Téměř stovka lidí ukázala, že jim stav krajiny a prostředí, ve kterém žijí, není lhostejný. Soutěžící dle série návodů na webu výzvy vysázeli keře a stromy, postavili pítka pro ptáky, domky pro hmyz či ježky, vysadili motýlí záhony a mnoho dalšího. Společně jsme ukázali, že na přírodu nekašleme! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2020 - PRAHA [#nejsemprase]
#nejsemprase: kampaň za naše čisté hory a lesy. Iniciativa apeluje na chování lidí v přírodě

Chystáte se letos v létě na české a moravské hory? Plánujete si užít dovolenou v některém z tuzemských kempů? Věříme, že si ji užijete – v čistém prostředí. Výzvou k jeho udržování je kampaň #nejsemprase, osvětová iniciativa, jejímž cílem je apelovat na chování lidí v přírodě.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2020 - BRNO [Hnutí DUHA a MZLU Brno]
Evropské státy nedostatečně řeší riziko křížení vlků se psy

Nová mezinárodní studie odhalila, že většina evropských zemí neplní mezinárodní právní dohody, pokud jde o předcházení křížení vlků a psů v přírodě. Případy hybridizace již byly zjištěny napříč Evropou včetně České republiky. Na studii, publikované v prestižním časopise Biological Conservation [1], se podílelo 37 odborníků z 34 evropských akademických a výzkumných institucí včetně Mendelovy univerzity v Brně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.6.2020 - Praha [Svoboda zvířat]
Zamezte odchovu a drezuře divokých druhů zvířat v cirkusech, požadují odborníci

Česká asociace veterinárních lékařů volně žijících zvířat a zvířat zoologických zahrad (CAZWV) vydala na začátku roku stanovisko, ve kterém poslance a poslanykně mj. vyzývá k zamezení odchovu a drezuře divokých druhů zvířat v cirkusech. Pod stanovisko se podepsalo na 150 dalších veterinářů, vědců, akademiků a odborných pracovníků, jmenovitě např. prof. Ing. Ivana Jankovská, Ph.D z ČZU v Praze, prof. Adam Petrusek, Ph.D z PřF UK, prof. Ondřej Slavík, Ph.D. z ČZU v Praze a další. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.6.2020 - Praha [Česká krajina]
Zubři, divocí koně a pratuři jsou námětem jubilejního, třicátého dílu knihy Toulavá kamera

Zubří samice s mládětem z rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice zdobí titulní stranu třicátého pokračování knižní série Toulavá kamera inspirované stejnojmenným cyklem České televize. Zubrům, divokým koním a praturům je pak věnována jedna z padesáti reportáží, které publikace přináší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2020 - PRAHA [Pionýr]
Děkujeme dárcům krve. Přidejte se!

Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat krev někoho jiného. V takové chvíli jsme závislí na dárcích, které ale nepoznáme a nemůžeme jim přímo poděkovat. Co s tím? V neděli 14. 6. je Světový den dárců krve, kdy můžeme všem vyslovit své „Díky!“. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.6.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zemědělské dotace v ochraně přírody selhávají. Vyžadují zásadní revizi, shodují se Evropský účetní dvůr i ekologické organizace

Evropský účetní dvůr kritizuje zásadní selhání v nastavení a využívání zemědělských dotací ze strany členských států i Evropské komise [1]. Zpráva Evropského účetní dvora udává, že biologická rozmanitost se snižuje navzdory 66 miliardám eur, vyčleněných ze Společné zemědělské politiky, které měly za cíl zajistit její zvyšování. Podle zprávy je i nadále dotované intenzivní zemědělství hlavní příčinou úbytku přirozené vegetace a v důsledku toho také zvěře [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2020 - PRAHA [Klimatická koalice]
Firmy, města a regiony mají oproti státům náskok v boji s klimatickou krizí, ukazuje nová kampaň OSN. Česká iniciativa zatím chybí

Při příležitosti Světového dne životního prostředí (5. června) spustila Rámcová úmluva OSN o změně klimatu mezinárodní kampaň "Race to Zero" ("Běh k nule"), která má v čase zbývajícím do konání příštího klimatického summitu COP26 posílit odolnost a udržitelnost světové ekonomiky. Kampaň je vedena dosud nevídanou koalicí iniciativ cílících na uhlíkovou neutralitu, mezi nimiž figuruje 996 firem, 458 měst, 24 regionů, 505 univerzit a 36 významných investorů. Ty mají být světovými leadery na cestě k uhlíkové neutralitě, jejichž prostřednictvím vzniknou dobře placená zaměstnání, inkluzivní a k životnímu prostředí šetrné hospodářství, a schopnost předcházet příštím hrozbám. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2020 - Praha [Svoboda zvířat]
Veřejnost požaduje cirkusy bez divokých druhů zvířat

Podle průzkumu veřejného mínění si 74 % respondentů přeje zamezit využívání všech divokých druhů zvířat v cirkusech. Veřejnost opakovaně výzvami a peticemi apeluje na ministry, premiéra i Parlament, aby využívání divokých druhů zvířat v cirkusech zastavili.Tištěnou Petici za zákaz chovu a využívání divokých zvířat v cirkusech v ČR aktuálně podepsalo na 27 336 lidí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.6.2020 - Ostrava [Prosíme, přemýšlejme, z.s.]
EIA - veřejné projednání sporného tramvajového projektu v Ostravě

Ostravu čeká příští týden další důležitý krok ohledně miliardového projektu nové tramvajové trati v městských obvodech Poruba a Pustkovec, proti němuž dlouhodobě protestují místní obyvatelé. Krajský úřad pozval občany na veřejné projednání připomínek k přepracované dokumentaci ohledně posouzení vlivu projektu na životní prostředí (EIA), kterých se sešel rekordní počet – 3167. Pod jedno z nesouhlasných vyjádření nazvané Modrý manifest 2020 připojily během tří týdnů podpis více než tři tisícovky lidí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Poslanci Hospodářského výboru nesouhlasí s odsunem zákazu skládkování na rok 2030, doporučují již rok 2028

Hospodářský výbor dnes projednával nový zákon o odpadech a novelu zákona o obalech. Poslanci a poslankyně většinově nepodpořili vládní návrh odsunout konec skládkování až na rok 2030. Požadují ukončit skládkování již v roce 2028, jak navrhl poslanec P. Dolinek (ČSSD). Další pozměňovací návrhy mohou být podány ještě při 2. čtení zákona a návrh se pak znovu před závěrečným hlasováním sněmovny vrátí do poslaneckých výborů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2020 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Dočkají se zvířata v cirkusech větší ochrany?

Vládní novela zákona na ochranu zvířat proti týrání nedávno prošla druhým čtením v Poslanecké sněmovně. Garanční Zemědělský výbor ji znovu projednával a přísnější regulaci využívání zvířat v cirkusech na dnešním zasedání potvrdil. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.6.2020 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Magický svět změn aneb Svět se mění a my s ním

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi otevírá pro veřejnost proměněnou stálou expozici Magický svět loutek. Návštěvníkům nabídne audiovizuální prezentace vystavených exponátů, interaktivní prvky i nové exponáty. Slavnostní vernisáž se uskuteční 22. června 2020 od 17 hodin. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.6.2020 - Praha [INCIEN]
INCIEN slaví páté narozeniny, jako dárek si nadělil novou organizaci CIRAA

Nezisková organizace Institut cirkulární ekonomiky oslavila v květnu páté narozeniny. Kromě oslavy nastává v INCIEN několik změn. Nejvýznamnější je ta, že se část činností přesouvá pod nově vzniklou poradenskou společnost CIRA Advisory s.r.o. INCIEN se začne více zaměřovat na vzdělávání a výzkum v oblasti cirkulární ekonomiky na úrovni makroekonomické, CIRAA se postará o naplňování principů cirkulární ekonomiky v praxi, tedy na mikroekonomické úrovni. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1273 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz