Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.4.2019 - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ [AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les]
Setkání příznivců Slavkovského lesa i letos

V pátek 12. dubna od 16:00 pořádá Správa CHKO Slavkovský les tradiční výroční setkání s přednáškami o naší přírodě a krajině „Setkání příznivců Slavkovského lesa“. Přijďte si na Správu CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních (Hlavní 504) poslechnout novinky a zajímavosti z mapování, průzkumů a objevů v přírodě našeho regionu za uplynulý rok. Po dvou přednáškových blocích bude následovat volná zábava s drobným občerstvením. Program je určen pro širokou laickou veřejnost. Nebojte se proto setkání se známými profesionálními i laickými přírodovědci z našeho kraje a pochlubte se také svými pozorováními a zážitky z přírody… Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.4.2019 - PRAHA [Zvonečník, z.s.]
Náhrada uhlí za dřevo a udržitelné hospodaření

Dřevo je ekologické palivo, které je dostupné i v dosud neplynofikovaných oblastech a pro jeho větší využití v domácnostech je klíčová jeho dostupnost a cena na trhu. Významným faktorem jsou v tomto ohledu kůrovcové kalamity a možnost využití rovnou ve velkých energetických zdrojích. Zvonečník požaduje strategii náhrady uhlí za dřevo a podporu vlastníkům lesů za podmínek využití vhodných druhů dřevin a ochrany mladých rostlin před zvěří. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2019 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Úklidové akce v Jihomoravském kraji o tomto víkendu

"O víkendu 6.-7. dubna se podle posledních dat bude v České republice konat 2229 úklidů a očekáváme, že tak budete mít možnost při pěkném počasí venku potkat až 80 000 dobrovolníků, kteří společně budou uklízet naši přírodu od nepořádku, který tam nepatří", uvedl za organizátory Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2019 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Pro novináře - kontakty na organizátory úklidových akcí

Pro Vaše případné reportáže o akci Ukliďme svět, ukliďme Česko zasíláme údaje o počtech akcí v jednotlivých krajích a okresech. K dispozici jsou i kontakty na jejich organizátory... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Boj s kůrovcem dosavadními způsoby je zbytečný a škodlivý, vzkatují vědci z mezinárodní konference vládě a lesníkům. Rajonizace lesů z pera ministra Miroslava Tomana se jejich doporučeními neřídí a kalamitu neřeší

Závěry vědců prezentované na dnešní konferenci a ve zveřejněné studii jsou v rozporu s "bojem s kůrovcem", který prosazuje Ministerstvo zemědělství, a to i v nové rajonizaci. Rajonizace neřeší kůrovcovou kalamitu, protože dál požaduje v nejvíce napadených oblastech zbytečné zásahy, které vedou k velkým holosečím a výraznému používání jedovaté chemie. Ministerstvo zemědělství se přitom na vzniku odborné studie finančně podílelo. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2019 - [Děti Země]
Hledají se kandidáti na Ropáka a Zelenou perlu 2018

Ekologové přijímají nominace na Ropáka už po sedmadvacáté Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2019 - Čkyně [Komunita pro duchovní rozvoj, o.p.s.]
NE 53 % bezzásahových zón v NP Šumava: petice byla projednána výborem ŽP sněmovny

Výbor životního prostředí Poslanecké sněmovny projednal 3. dubna 2019 petici "Za zákon pro zelené lesy Šumavy", kterou podepsalo 11 714 občanů požadujících pouze 23 % bezzásahových zón. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2019 - Praha [Zvonečník]
Soja z tropů, nebo ochrana české půdy?

Eroze půdy v současnosti ohrožuje více než polovinu zemědělské půdy ČR a je zásadním problémem v tropických oblastech, kde pralesy ustupují produkci soji využívané také přímo v ČR. Zvonečník apeluje na zaměření debaty na úroveň nastavení celoevropských dotací pro protierozní pícniny a celoevropské omezení dovozu původem tropické soji. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2019 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Krásné jarní počasí láká do přírody. Pomozme ji uklidit

Na tiskové konferenci na půdě Ministerstva životního prostředí informovali organizátoři akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko o letošním rekordním zájmu veřejnosti o dobrovolnické úklidy. Evidují přes 3100 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. V uplynulých dnech rozeslali organizátoři 1500 balíčků s úklidovým materiálem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2019 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnictvím ke společenské odpovědnosti

Co to znamená být společensky odpovědným člověkem a jaké cesty k tomu vedou? Organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a Asociace společenské odpovědnosti uspořádají dne 10. dubna akci, ve které se pokusí široké veřejnosti ukázat, jak každý může participovat na péči o společnost. „Chceme žít ve společnosti, ve které se lidé respektují a přistupují zodpovědně k okolnímu světu. Věříme, že dobrovolnictví a spolupráce na lokální i globální úrovni je cestou, jak toho dosáhnout,“ říká Lenka kadeřábková, ředitelka INEXu. Akce se uskuteční v Prostoru39 na Praze 3. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.4.2019 - VIMPERK [Hnutí DUHA]
Návrh zonace NP Šumava zatím nechrání cenné skvosty šumavské přírody. Správa NP zohledňuje především připomínky obcí, ne vědců a ekologů

Správa NP Šumava vypořádala připomínky k nové zonaci národního parku a v pátek 5. dubna předloží upravený návrh k projednání Radě NP Šumava. Správa však při úpravách návrhu tohoto klíčového dokumentu ochrany přírody mimo jiné vyhověla žádosti města Kašperské Hory a snížila ochranu rozsáhlých cenných území rašelinných a podmáčených smrčin v oblasti Horskokvildských, Zhůřských a Mezilesních slatí v okolí Horské Kvildy. Vědci a ekologické organizace přitom naopak navrhovali zpřísnění ochrany. Stovky hektarů cenných lesů tak budou minimálně po několik příštích desítek let plně zásahové a vystaveny komerční těžbě městem Kašperské Hory. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2019 - PRAHA [MŽP ČR, Ukliďme Česko a ČSOP]
Krásné jarní počasí láká do přírody. Pomozme ji uklidit

Na tiskové konferenci na půdě Ministerstva životního prostředí informovali organizátoři akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko o letošním rekordním zájmu veřejnosti o dobrovolnické úklidy. Evidují přes 3100 nahlášených akcí, což je téměř tolik, jako vloni za celý rok. V uplynulých dnech rozeslali organizátoři 1500 balíčků s úklidovým materiálem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA a Greenpeace ČR]
Ministryně průmyslu Marta Nováková změnila pozici a navrhuje zrušení moratoria na zvyšování poplatků z těžby uhlí

Ministerstvo průmyslu a obchodu změnilo návrh novely horního zákona a vypustilo přechodné ustanovení, které by bránilo zvýšit těžební poplatky až do roku 2022. Vyplývá to z podkladů vložených do veřejné databáze připravované legislativy [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministerstvo zemědělství nezvládlo rajonizaci lesů. Letos proto hrozí zvýšené použití nebezpečné chemie

Dnes na Ministerstvu zemědělství představená podoba rajonizace lesů je zcela nedostatečná a téměř vůbec neřeší problém nedostatku těžebních kapacit a zbytečných destruktivních zásahů v lesích. Navazuje na novelu zákona o lesích [1], která dnes vstoupila v platnost. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2019 - OLOMOUC [KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.]
Podnikají křesťané jinak?

Nepřímo na tuto otázku odpovídá dokument Povolání podnikatele, který vydala Papežská rada pro spravedlnost a pokoj. Studiem dokumentu se podrobně zabývá sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

Text dokumentu nabízí komplexní pohled na život podnikajících křesťanů, jejich úlohu ve světě a odpovědnost. Řeší jak problematiku globalizace, financializace ekonomiky a rozvoj technologií, tak etické principy podnikání v praxi.

Sdružení KOMPAS (www.krestanskypodnikatel.cz) již zveřejnilo na 15 rozhovorů nad textem Povolání podnikatele. Jejich hosty jsou Mons. Tomáš Holub a Mons. Josef Nuzík. Celý dokument prostudují v rozsahu cca 60 příspěvků.

První rozhovor s plzeňským biskupem Tomášem Holubem nabízíme také v písemné podobě. Rozhovor vede Marek Chvátal. Celý text ::::
 

Vybrat2.4.2019 - PRAHA [Fridays for Future]
Politici ignorují změny klimatu a naši budoucnost, budeme stávkovat dál, vzkázali studenti

Studentky a studenti z iniciativy Fridays for Futura ve svém prohlášení vyzvali své vrstevnice a vrstevníky k další stávce za klima. Učinili tak na tiskové konferenci ke konci dvoutýdenního ultimáta. Tu dali politikům na stávce 15. března. V rámci ultimáta požadovali záruku řešení klimatické krize. Podle jejich slov se jim však dostalo pouze výsměchu a ignorace. 15. března se středoškolské stávky za klima účastnilo po celé republice asi deset tisíc studenteka studentů. Následující stávky studenti vyhlásili na dny 3. a 24. května. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2019 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Veselé (loutkové) Velikonoce!

Ve čtvrtek 18. dubna se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční 7. ročník oblíbeného vítání jara a netradiční oslavy Velikonoc s loutkami a živými zvířátky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.4.2019 - PRAHA/BRNO [MŽP ČR a Nadace Partnerství]
Česko potřebuje 10 milionů stromů. Nadace Partnerství s ministrem Brabcem připravují iniciativu, jak dostat stromy do krajiny a měst

Zástupci tří desítek organizací, institucí a firem v čele s Nadací Partnerství a Ministerstvem životního prostředí dnes společně hledali možnosti, jak do české krajiny a měst vrátit miliony stromů a zlepšit odolnost Česka vůči změnám klimatu. Neziskové organizace, soukromé firmy i státní správa se dnes přidali k nové celonárodní iniciativě, za kterou stojí Nadace Partnerství a rezort Ministerstva životního prostředí v čele s ministrem Brabcem, která by měla po celé České republice vysázet deset milionů stromů. Ty by měly pomoci zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, půdní eroze, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministr Richard Brabec by měl omezit skládkování co nejdřív a mířit k oběhové ekonomice. Na skládkách končí zbytečně milion tun kompostovatelných odpadů ročně

Ministerstvo životního prostředí právě nyní řeší připomínky k vyhlášce o ukládání komunálních odpadů na skládky, které dostalo v mezirezortním připomínkovém řízení [1]. Tato vyhláška obsahuje velmi přísné parametry pro jakoukoliv úpravu směsných odpadů před jejich uložením na skládkách. V praxi to znamená, že se vůbec nevyplatí upravovat odpad před skládkováním [2]. Hnutí DUHA proto ve svých připomínkách k vyhlášce navrhuje podmínky upravit na úroveň požadavků evropských směrnic a běžné praxe většiny států EU. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.4.2019 - PRAHA [Diakonie ČCE]
Startujeme nový projekt zaměřený na vzdělávání v oblasti rozvoje společnosti a migrace

Smyslem projektu je přivést více lidí v Evropě, především novinářů a politiků, k tomu, aby hlouběji přemýšleli nad svou činností a rozvojem společnosti z pohledu budoucích generací. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1233 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz