Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat31.1.2019 - LONDÝN [A Rocha UK]
Musíme mluvit o jídle

A new report in the medical journal Lancet suggests we must talk—and act—on food. The findings of the report were both challenging and hopeful. It asked the question: “how could we feed a predicted global population of 10 billion without destroying the planet?” The answer was: it’s possible, but only if we change our diets radically, particularly cutting global red meat consumption by a whopping 50%. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.1.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Obnovitelné zdroje loni v Evropské unii vyrobily již 32,3 % elektřiny. Česká republika s pouhými 11% zůstává pozadu

Produkce evropských obnovitelných zdrojů v roce 2018 opět vzrostla, jejich podíl na celkové hrubé výrobě elektřiny dosáhl 32,3 %. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnily think-tanky Sandbag a Agora Energiewende [1]. Na růstu se podílely především nové instalace solárních a větrných elektráren a normální produkce vodních zdrojů (po výrazně podprůměrném roce 2017). V České republice se podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny dostal na hodnotou 11,1 % a dlouhodobě stagnuje [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.1.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Ministerstvo průmyslu omezuje ochranu klimatu a rozvoj obnovitelných zdrojů. Obce protestují. Návrh klimaticko-energetického plánu dnes na vládě

Vláda dnes projedná návrh Národního integrovaného energetického a klimatického plánu ČR (NEKP), který má na příštích deset let stanovit cíle a tempo pro snižování emisí skleníkových plynů, zvyšování podílu obnovitelných zdrojů energie a zvyšování energetické účinnosti. Největším nedostatkem původního návrhu Ministerstva průmyslu z prosince je velmi nízký cíl pro obnovitelné zdroje, který nevyužívá reálných přírodních podmínek ani možností obcí a průmyslu [1]. Aktuální návrh rozvoj výroby elektřiny z čistých domácích zdrojů omezuje ještě víc. Hlavním nedostatkem NEKP je, že navržené kroky ve skutečnosti klimatické změny neřeší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.1.2019 - Praha [L’ORÉAL]
L’Oréal je jediná společnost na světě, která byla třetí rok v řadě oceněna organizací CDP jako globální environmentální lídr se skóre AAA

Společnost L'Oréal byla neziskovou organizací CDP označena za globálního lídra v korporátní udržitelnosti s vlivem na životní prostředí, dosažením místa na seznamu CDP se skóre A v oblastech změna klimatu, ochrana vody a záchrana lesů – ve všech třech tématech týkajících se životního prostředí, na něž se vztahují výsledky CDP. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.1.2019 - Olomouc [meneodpadu]
Kobylá nad Vidnavkou zavádí nové technologie v odpadovém hospodářství

Obec Kobylá nad Vidnavkou zavede zásadní novinku v odpadovém hospodářství. Je jí moderní systém evidence odpadů. Ten obci přinese výrazné úspory v odpadovém hospodářství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.1.2019 - PRAHA/BERLÍN [Hnutí DUHA, Calla a Greenpeace ČR]
Německo by mělo ukončit spalování uhlí v roce 2038 či již 2035. Jde o kompromis s "uhelnými" regiony. Jasný plán na proměnu energetiky potřebuje i ČR

V sobotu nad ránem došlo k průlomu v ostře sledovaných jednáních německé "uhelné komise", který může zásadně urychlit konec doby uhelné v Evropě. Představitelé a představitelky spolkových zemí historicky spojených s těžbou a spalováním uhlí, se spolu se zástupci průmyslu, odborů a ekologických organizací po 20 hodinách závěrečného jednání dohodli na kompromisu - Německo by podle nich mělo opustit těžbu a spalování uhlí k roku 2038 a pokud to půjde, tak již v roce 2035 [1]. Již přibližně o deset let dříve dojde k odstavení všech uhelných zdrojů ve Velké Británii, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Rakousku nebo skandinávských zemích [2]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2019 - OLOMOUC [KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.]
Jaké svědectví vydávají podnikající křesťané?

Přes rok oslovuje spolek KOMPAS Křesťanský podnikatel české a slovenské podnikající křesťany k rozhovorům. V nich otevřeně promlouvají o tom, nakolik dovolují Bohu zasahovat do jejich podnikání. Celý text ::kultura::
 

Vybrat24.1.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA, Frank Bold, Greenpeace ČR, Centrum pro životní prostředí a zdraví a Zelený kruh]
Česká republika musí snižovat znečištění ovzduší prachem sedmkrát rychleji než dosud. Analýza ovzduší od MŽP ukazuje, že je to možné

Naše země musí výrazně přidat ve snižování emisí zdraví škodlivého jemného polétavého prachu (PM2,5 - částice menší než 2,5 tisícin milimetru), pokud chce dosáhnout svého cíle pro čisté ovzduší do roku 2030. Vyplývá to z analýzy návrhu Národního programu snižování emisí ČR, který předložilo Ministerstvo životního prostředí k veřejnému připomínkování [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.1.2019 - PRAHA [Pionýr]
Předpověď počasí: 1. až 3. 2. bude Praha 100% Ledová

S předpovědí počasí to bývá všelijak, ale tahle určitě vyjde. O pololetních prázdninách (1. – 3. 2. 2019) se k Praze přiblíží ledová fronta ovlivněná nabídkou zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst. Výsledkem bude zvýšená koncentrace dětí z celé republiky. Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí totiž už podevatenácté pořádají otevřenou akci Ledová Praha. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.1.2019 - Praha [Kočičí domov Sluníčko, z.s.]
Útulkové kočky budou hledat domovy na výstavě v Praze

Dne 3.2. 2019 od 11:00 do 17:00 bude v pražském kulturním centru Plechárna hledat přes 100 kočičích uchazečů a uchazeček teplý domov, hebkou dlaň a doživotní pohodičku. Chlupaté krásky a krasavci sem dorazí z nejrůznějších koutů České republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.1.2019 - Praha [Kočičí domov SLuníčko, z.s.]
Útulkové kočky budou hledat domovy na výstavě v Praze

Dne 3.2. 2019 od 11:00 do 17:00 bude v pražském kulturním centru Plechárna hledat přes 100 kočičích uchazečů a uchazeček teplý domov, hebkou dlaň a doživotní pohodičku. Chlupaté krásky a krasavci sem dorazí z nejrůznějších koutů České republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2019 - VIMPERK [Hnutí DUHA]
V Národním parku Šumava můžeme už dnes polovinu jeho území ponechat divoké přírodě. Správa parku dnes otevřela debatu o jeho nové zonaci

Správa NP Šumava dnes zveřejnila pracovní návrh nové zonace národního parku, tedy rozdělení jeho území do zón odstupňované ochrany přírody [1]. Území tzv. přírodní zóny, kde je příroda ponechána samovolnému vývoji a nejpřísněji chráněna, je však v nové zonaci vymezeno pouze na 27 % rozlohy národního parku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.1.2019 - PRAHA [Horská služba ČR]
Aplikace Horská služba končí

První podobného typu v ČR, mobilní aplikace Horská služba, po sedmi letech úspěšného fungování jako samostatná aplikace definitivně končí, pod aplikací Záchranka bude pokračovat i nadále. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.1.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
V "uhelných" krajích prudce vzrostl zájem o topení dřevem či tepelnými čerpadly. Uhlí se propadlo. Smog - jaký aktuálně sužuje sever Moravy i Čech - má řešení

Přestože sever Moravy aktuálně sužuje znečištění mikroskopickým prachem, které místy překračuje až osminásobně hygienické limity a limity jsou překročeny i na řadě míst Ústeckého kraje, rýsuje se naděje. Lidé v Moravskoslezském a Ústeckém kraji - kde je silná tradice domácího topení uhlím - ve druhé vlně kotlíkových dotací výrazně více žádali (a získali) dotace na biomasové kotle, tepelná čerpadla a plynové kotle než ve vlně první. Zájem o kotle, v nichž se dá spalovat uhlí, naopak poklesl. Stejná změna nastala i v celostátním měřítku. Ukázala to analýza výsledků dvou vln kotlíkových dotací, kterou vypracovalo Hnutí DUHA [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.1.2019 - Praha [Ecobat]
ECOBAT se stal členem České asociace oběhového hospodářství

Společnost ECOBAT se stala členem České asociace oběhového hospodářství (ČAObH). Připojila se k hlavnímu poslání asociace, kterým je podpora snižování množství nevyužitelných odpadů, rychlá modernizace odpadového hospodářství naší republiky, šetření primárních zdrojů surovin a tím i zmírnění negativních dopadů na životní prostředí a lidské zdraví. Asociace vznikla v roce 2016, v současné době má 11 řádných členů. Patří mezi ně například společnosti SUEZ Environment, Veolia, EKO-KOM či Pražské služby. V České asociaci oběhového hospodářství působí ECOBAT prostřednictvím Českého sdružení výrobců přenosných baterií. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.1.2019 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Navrhněte slídila roku 2018, uzavření nominací na Ceny velkého bratra se blíží

V pondělí 21. ledna se uzavřou nominace na Big Brother Awards v ČR za loňský rok. Veřejnost má v těchto dnech poslední možnost jmenovat kandidáty na největší úřední, firemní a jiné slídily. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat17.1.2019 - [Děti Země]
Plzeňská teplárenská podruhé prohrála spor o informace

Jde o čtvrté porušení zákona, které se týká spalovny komunálních odpadů v Chotíkově Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.1.2019 - Praha [Česká krajina]
Maskotem Středočeského kraje se stal pratur, díky milovické rezervaci

Nového maskota Středočeského kraje představila dnes Středočeská centrála cestovního ruchu na brněnském veletrhu GO – Regiontour. Pratur Karlík by měl pomáhat do středních Čech lákat další návštěvníky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.1.2019 - Praha [Zelený kruh]
Novela ministra Ťoka: Místo zrychlení staveb další komplikace a protiústavní omezení práv

Ministr dopravy Dan Ťok hodlá další novelou bránit obcím, vlastníkům ohrožených pozemků a spolkům, aby mohli upozornit na chyby úřadů. Ozvat by se podle něj mohli až po zaplacení kauce 25 tisíc plus 10 tisíc za každé připomínkované závazné stanovisko [1]. Místo zjednodušení povolování o stavbách přichází Dan Ťok s dalšími komplikacemi, aby zakryl neschopnost vlastního úřadu zavést účinná řešení. Navíc omezení práv lidí, kteří by si zaplacení nemohli dovolit, je bez debat protiústavní a nemá obdobu ani v jiných demokratických zemích v Evropě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.1.2019 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Na známkách nezáleží!

Ve čtvrtek 31. ledna 2019 pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi u příležitosti pololetního vysvědčení akci pro všechny dítky školou povinné. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1226 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz