Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat23.11.2001 - BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Stavba přehrad není jediným řešením

S přesvědčením, že protipovodňovou ochranu obyvatel lze řešit nejen stavbami přehrad, ale především opatřeními v krajině, se v pátek 23. listopadu rozešli účastníci dvoudenní konference „Voda v krajině“, která se konala pod záštitou zástupce hejtmana Zdislava Wantuly. Účastníci konference se na závěr rozhodli založit subjekt, který bude usilovat o dopracování studie opatření v krajině v povodí řeky Opavy a zvolili přípravný výbor, který v nejbližších týdnech vytvoří pevnou strukturu tohoto subjektu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.11.2001 - VÍDEŇ (Rakousko) [WWF International]
WWF zahájila iniciativu zaměřenou na rozšíření EU

WWF zahájila kampaň, věnovanou rizikům a příležitostem, které v oblasti ochrany přírody nabízí plánované rozšíření EU o země střední a východní Evropy. Zejména se chce věnovat otázce implementace směrnic o ochraně druhů a síti chráněných území Natura 2000. Na serveru WWF. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.11.2001 - [Klub za udržitelnou dopravu]
Na dálnici D8 přes České středohoří probíhá územní řízení

V současné době probíhá na stavebním úřadu v Lovosicích dlouho očekávané územní řízení na kontroverzní trasu dálnice D8 přes Chráněnou krajinnou oblast České středohoří. Mezi účastníky řízení jsou i občanská sdružení jako Děti Země a Sdružení pro přírodu, která kritizují ministrem Milošem Kužvartem v únoru schválenou trasu dálnice bez dlouhého tunelu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.11.2001 - DĚČÍN [Arnika Děčín]
Dostane Labe krunýř z betonu?

Již více než 12 000 občanů České republiky a Německa vyjádřilo svůj nesouhlas s plánovanými stavbami vodních stupňů na Labi. ARNIKA (1) dnes předala ministru Kužvartovi dalších 500 protestních dopisů a 500 podpisů petice od občanů obou zemí. Spolkové i saské ministerstvo životního prostředí se stavbou nesouhlasí. Jak se vyjádří Ministerstvo životního prostředí ČR? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.11.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii / Evropská síť pro přímou demokracii ]
Na konferenci NDDIE zazněl požadavek na zavedení práva na občanskou iniciativu a referendum na úrovni EU

Aktivisté ze 16 evropských zemí se setkali ve dnech 16.-18.11. 2001 na 2. konferenci Evropské sítě pro přímou demokracii (NDDIE) v Praze, aby podpořili šíření přímé demokracie (práva na iniciativu a referendum) po celé Evropě. Konference je účastníky považována za úspěšnou. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat19.11.2001 - PARDUBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V aule pardubické Univerzity se bude diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny, které v listopadu začaly v Chrudimi, nyní pokračují na Univerzitě v Pardubicích. Ve středu 21. listopadu v šest hodin večer proběhne v aule pardubické univerzity diskusní večer na téma proč se stát dobrovolníkem a jakou dobrovolnickou příležitost nabízí sociálně laděný program Pět P. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Občané protestují proti vzrůstající agresivitě investorů

Dobročinný spolek Medáků měl do dnešní 13. hodiny vyklidit dva z domků ve starých Střešovicích, které využívá již třetím rokem k pořádání kulturních akcích. Příkaz k vyklizení vydala správní firma SNEO, údajně na příkaz Úřadu m. č. Praha 6. Nikdo z úřadu dosud Medákům nesdělil žádné důvody, dopisy z konce října se žádostmi o informace jsou stále bez odpovědí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18.11.2001 - PRAHA [Arnika Děčín]
Labe a toxické látky prioritami ARNIKY

První valná hromada ekologického sdružení ARNIKA(1), která proběhla tento víkend v Děčíně, určila prioritní kampaně a zvolila svého předsedu. Ze tří kandidátů si členové ARNIKY zvolili za předsedu Ing. Vlastimila Karlíka, vedoucího kampaně ARNIKY „Za záchranu dolního Labe“. Ta bude spolu s kampaní „Budoucnost bez jedů“ určovat směřování organizace v následujícím roce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.11.2001 - ŽELEZNÁ RUDA [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Policie začala vyšetřovat zfalšování územního plánu Železné Rudy

V Železné Rudě se již zhruba rok připravuje výstavba letní bobové dráhy a nové lanovky. Koncem roku 2001 bylo vydáno územní rozhodnutí. Projekt, umístěný na samé hranici Chráněné krajinné oblasti Šumava, v lokalitě Samoty, se od svých počátků setkává s odporem veřejnosti, nesouhlasí s ním ani Město Železná Ruda. Realizace záměru by způsobila zbytečnou devastaci přírody a zhoršila životní podmínky místním občanům. Jak se nyní ukazuje, schvalování projektu zřejmě neprobíhalo zcela v souladu se zákonem. Zatím poslední událostí v celé kauze je policejní vyšetřování, jež má nalézt pachatele, který dal stavbě bobové dráhy zelenou zfalšováním územního plánu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat15.11.2001 - WASHINGTON [WWF - US]
Firma The Collins Companies sníží emise CO2 a ušetří peníze podle nové dohody o "Zachráncích klimatu"

Lesnická firma The Collins Companies se jako šestá připojila k programu "Climate Savers", který připravily organizace World Wildlife Fund a Center for Energy & Climate Solutions. Na stránkách WWF - US. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.11.2001 - WASHINGTON [WWF - US]
Podle nového vědeckého článku potřebují pandy životní prostor mimo stávající rezervace

Podle článku v časopise Science jsou pandy velké ve svých rezervacích v Číně dobře chráněny, pro jejich přežití je však nutné umožnit jim život na větší části prostoru, který původně obývaly. Na serveru WWF - US. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2001 - WASHINGTON [WWF - US]
WWF chválí rozhodnutí WTO o subvencích pro rybolov

WWF chválí záměr WTO eliminovat dotace pro rybolov. Na serveru WWF. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Sněmovna zákon o šumavském parku možná zamítne

Tisková zpráva Hnutí DUHA o průběhu projednávání zákona o NP Šumava. Na stránkách Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2001 - AMSTERDAM [Friends of the Earth International]
Nové kolo jednání o obchodu se zmenšuje - trvale udržitelný rozvoj je stále ohrožen budoucími rozhovory v rámci WTO

Agenda pro příští kolo jednání o liberalizaci světového obchodu se po ministerské konferenci v Dauhá zúžila. Přátelé Země považují nový pracovní program WTO za katastrofu pro trvale udržitelný rozvoj. Na serveru FoE International. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2001 - DAUHÁ (Katar) [WWF - US]
Životní prostředí získalo na konferenci v Dauhá dvě vítězství a utrpělo jednu porážku

WWF je spokojen s rozhodnutím ministrů členských zemí WTO začít se zabývat dotacemi pro rybolov a diskutovat vztah mnohostranných dohod o ochraně životního prostředí a pravidel WTO. Naopak nespokojen je WWF s postojem k pravidlům pro mezinárodní investice. Na serveru WWF - US. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2001 - DĚČÍN [Arnika Děčín]
Sestry Steinovy vstupují do ARNIKY

Písní „Řeko mojí duše“ se sestry Steinovy připojují ke kampani ekologického sdružení ARNIKA(1) „Za záchranu dolního Labe“(2) proti plánované výstavbě vodních děl. V rodném Děčíně 17. listopadu pokřtí své první CD „Lilie polní“ a vstoupí zároveň do ARNIKY. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat13.11.2001 - Chrudim [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kdo v Chrudimi vyčnívá z řady

V Chrudimi začal v pondělí 12. listopadu první Regionální dobrovolnický týden, který Sdružení dobrovolných aktivit INEX uspořádalo při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001. Součástí týdne je výstava nazvaná „Vyčnívají z řady?“ a diskusní večer na téma dobrovolníci ve městě provokativně nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Akademie věd: návrh ekologických organizací na úpravu šumavského zákona je lepší

Tisková zpráva se týká zákona o NP Šumava. Na serveru Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.11.2001 - DAUHÁ (Katar) [Friends of the Earth International]
Návrh deklarace vyprodává životní prostředí

Přátelé Země kritizují závěrečný návrh deklarace z Dauhá. Na serveru FoE International. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1185 | 1186 | 1187 | 1188 | 1189 | .. | 1216 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz