Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat9. 2. 2010 - Den bezpečnějšího internetu se zaměřuje na ochranu osobních údajů

PRAHA [Econnect] - Sedmý ročník Dne bezpečnějšího internetu se koná v úterý 9. února 2010 ve více než 60 zemích celého světa. Letošním hlavním tématem je ochrana osobních údajů pod heslem "Víš, co posíláš? Mysli!" (Think B4 U post!). Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat6. 1. 2010 - Maminky se budou učit pracovat s počítačem

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect] - "Ne vy pro počítač, ale počítač pro vás". To je mottem nového typu kurzu nazvaného ICT efektivně v životě matky, který začal v prvním lednovém týdnu v Uhlířských Janovicích. Zúčastní se ho 12 maminek -- úspěšných absolventek našich rekvalifikačních kurzů, které skončily v polovině prosince. Celý text ::internet, gender::
 

Vybrat30. 12. 2009 - Junior Internet již pojedenácté odrazovým můstkem pro mladé talenty

PRAHA [BMI sdružení] - Až do 15. února 2010 se mohou mladí talentovaní lidé přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, grafickými pracemi či esejemi o internetu do internetových soutěží projektu Junior Internet. V březnu pak budou moci porovnat své schopnosti se svými vrstevníky z ČR i dalších zemí Višegrádské čtyřky na mezinárodním sympoziu Junior Internet, které letos proběhne na Slovensku v Bratislavě. Jedenáctý ročník Junior Internetu přináší také řadu zajímavých novinek. Celý text ::internet::
 

Vybrat10. 6. 2008 - Svitavy otvírají novou bezbariérovou knihovnu

SVITAVY [Econnect] - Svitavy mají novou moderní knihovnu, která se stala součástí vzdělávacího a kulturního centra Fabrika Svitavy. Vybudování nové knihovny ve Svitavách navazuje na trend výstavby knihoven v posledních 10 letech, který souvisí s nárůstem významu informačních služeb ve společnosti. Knihovny v současnosti poskytují velký potenciál. Boom výstavby nových knihoven lze ilustrovat na příkladu Prahy, Brna, Liberce, Ostravy či Hradce Králové. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat1. 4. 2008 - Sdružení LORM zpřístupňuje fond své odborné knihovny hluchoslepým

-foto-
PRAHA [Econnect / Lorm] - Novou službu nabízí svým klientům občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé, a to díky projektu tzv. digitalizace klasické černotiskové knihovny. Lidé s hluchoslepotou a se zrakovým postižením si dnes mohou z odborné knihovny sdružení zapůjčit vybrané tituly, které byly z tištěné knižní předlohy převedeny do elektronické podoby – tzv. digitální knihy. V této podobě si mohou titul „přečíst“ pomocí počítače, jenž je softwarově patřičně vybaven, ať už hlasovým či hmatovým výstupem, zvětšovacími programy s hlasovou podporou a podobně. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat17. 3. 2008 - Virtuální protest pro svobodu slova a internetu

-foto-
PRAHA [Econnect/RSF] - Organizace „Reportéři bez hranic“ (Reporters without Borders) zahájila novou kampaň, ve které vyzývá sympatizanty, aby se připojili k boji proti cenzuře na internetu a proti pronásledování webových autorů v některých zemích světa. Zároveň tím začala novou tradici výročního dne za svobodu projevu „Online Free Expression Day“, který se koná 12. března. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat3. 3. 2008 - Konference INSPO 2008 bude také pro ohluchlé

PRAHA [BMI sdružení/Econnect] - Převratnou novinku přináší ve svém 8. ročníku konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Její program bude v sobotu 8. března v Kongresovém centru Praha poprvé tlumočen i do psaného textu promítaného na plátno. To umožní účast i těm neslyšícím, kteří ohluchli většinou v dospělosti a kvůli neznalosti znakového jazyka byli dosud z obdobných akcí prakticky vyloučeni. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat4. 2. 2008 - Cyber-terorismus: reálné nebezpečí?

PRAHA [Econnect/E-žurnál] - Americká agentura CIA přiznala, že cyber-teroristé způsobili přinejmenším jeden výpadek elektřiny, který poškodil několik měst mimo Spojené sáty. S odkazem na čelního analytika CIA Toma Donahue to uvedl Alan Paller, ředitel výzkumu v institutu SANS, v pátek 18. ledna na konferenci v New Orleans, které se účastnili mezinárodní vládní činitelé, inženýři a bezpečnostní manažeři ze severoamerických energetických společností. Celý text ::internet::
 

Vybrat17. 1. 2008 - Lidem, kteří se starají o blízké, pomáhá Pečující on-line

-www.pecujici.cz-
PRAHA [Econnect] - Novou podobu má informační webový portál Pečující on-line. Stránky, které pomáhají neprofesionálním pečovatelům, jsou inovovány a nabízejí mnoho užitečných informací. "Naším přáním je, aby informace, které zde budeme zveřejňovat, pronikly k těm, kterým jsou určeny – pečovatelům, obvykle rodinným příslušníkům starajícím se o starší dlouhodobě nemocné," uvádí editorka stránek Tamara Tošnerová z Ambulance pro poruchy paměti Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat18. 12. 2007 - Ženy do IT - projekt motivující ženy k práci v oboru informačních technologiích

PRAHA [Econnect] - Na konci listopadu uspořádala Asociace pro progresivní komunikaci (APC – Association for Progressive Communications Women’s Program) v Praze dva kulaté stoly, na nichž se diskutovaly možnosti zapojení dívek a žen do stále převážně mužského oboru informačních a komunikačních technologií (IT). Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat8. 11. 2007 - Na celém světě se bude demonstrovat za propuštění egyptského bloggera, v Praze také

-Egyptský blogger známý pod přezdívkou Karím Ámer byl zadržen kvůli vyjadřování svých názorů a letos v únoru odsouzen k čtyřletému vězení-
PRAHA [Econnect / Amnesty International] - Celosvětová iniciativa za propuštění uvězněného egyptského bloggera Karíma Ámera pořádá další sérii protestů na připomenutí jednoho roku, který uplynul od jeho uvěznění. K protestům se připojí také pražská skupina Amnesty International. Demonstrace před egyptským velvyslanectvím se uskuteční zítra v poledne. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat31. 10. 2007 - Nové možnosti outdoorového internetu

-foto-
PRAHA [NaKole.cz] - V říjnu 2007 vzniklo a zahájilo spolupráci volné nezávislé sdružení internetových informačních portálů zaměřených na aktivní pobyt v přírodě, které spojuje internetové čtenáře od Aše po Vihorlat, od velehor až k řekám, od cykloturistiky po outodorové vybavení. Celý text ::internet::
  • diskuse [počet příspěvků: 3]
 

Vybrat25. 9. 2007 - Independent: Ve Walesu chtějí omezit používání wi-fi ve školách

-Foto Brano Hudak-
PRAHA/LONDÝN [EcoMonitor] - V Británii se chystají zavést bezpečnostní směrnice pro používání wi-fi ve školách. Úřady hrabství Carmarthenshire v západním Walesu minulý týden oficiálně vyjádřily obavu z jeho možného vlivu na dětské zdraví, napsal deník Independent. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, internet::
 

Vybrat4. 9. 2007 - Kdo ovládá minulost… CIA a FBI přepisuje Wikipedii

PRAHA [E-žurnál] - Lidé používající počítače CIA a FBI editovali hesla otevřené internetové encyklopedie Wikipedia. Terčem jejich oprav byly především položky jako válka v Iráku či vězení na Guantanámu. Odhalil to nový program WikiScanner. Změny, které do hesel zanesli, mohou porušit principy encyklopedie ohledně střetu zájmů, uvedla mluvčí encyklopedie. Celý text ::lidská práva, kultura, internet::
 

Vybrat7. 8. 2007 - Bulharská policie nutí blogery, aby cenzurovali svoje vlastní blogy

-foto-
PRAHA [Econnect] - Bulharská policie vyvíjí nátlak na blogery, aby přestali psát o současné vlně environmentálních protestů. Web designer Michel Bozgounov, který je zaměstnanec organizace BlueLink, jež patří do sítě Association for Progressive Communications (APC) stejně jako Econnect, byl vyslýchán policií a bylo mu “přátelsky” doporučeno, aby se přestal věnovat blogování o ekologických aktivitách. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat9. 7. 2007 - Internetová síť Pilsfree registruje přes 4000 členů

-foto-
PLZEŇ [Econnect] - Občanské sdružení PilsFree, které buduje a provozuje komunitní počítačovou síť v Plzni a blízkém okolí, představuje alternativu ke komerčním poskytovatelům internetu. V loňském roce zrealizovalo čtyři granty Ministerstva informatiky ČR, díky nimž byly do sítě připojeny odlehlé oblasti Plzeňska - lokality, které nejsou pro komerční poskytovatele internetu zajímavé. Celý text ::internet::
 

Vybrat19. 6. 2007 - Uprchlíky podpoří nový zdroj informací

-Foto Amnesy International-
[Amnesty International / Econnect] - Při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků zahajuje česká pobočka Amnesty International provoz internetové databáze informací o stavu lidských práv v zemích, ze kterých přicházejí uprchlíci. Spolehlivý monitoring mohou využívat žadatelé o azyl, pracovníci ministerstva vnitra, kteří o azylu rozhodují, soudci, advokáti, ale také veřejnost. Od 20. června bude databáze dostupná na adrese www.amnesty.cz/zeme. Celý text ::internet, sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat18. 5. 2007 - České rodině chybí otec, říkal už Masaryk

-www.novezeny.eu-
PRAHA [Econnect / Žába na prameni] - A ve veřejném životě chybí zase ženy, dodává občanské sdružení Žába na prameni. V svých rámci projektů "Ženy pro občanskou společnost: nové ženy" a "Muži pro rodinu: noví muži" proto spustilo internetové stránky www.novezeny.eu a www.novimuzi.eu. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat17. 4. 2007 - Novinka Pražské organizace vozíčkářů: Kurzy pro mě i mou káru

PRAHA [Econnect / Pražská organizace vozíčkářů] - V dnešní době se každý potřebuje vzdělávat, a to nejen před začátkem své profesní kariéry, ale během celého svého života. Někteří ovšem potřebují pro své vzdělávání speciální podmínky. Jednou z těchto skupin jsou lidé na vozíku. Vzniká proto databáze vzdělávacích kurzů přístupných všem, tedy i vozíčkářům. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat4. 4. 2007 - ProFem otevírá bezplatnou poradnu proti diskriminaci na trhu práce

[Econnect / proFem] - Téměř každý již slyšel o diskriminaci v pracovněprávních vztazích a mnozí ji zažili či právě zažívají na vlastní kůži. Nyní je tu ale zákonná norma, která před diskriminací ochrání. „Plánujete další dítě?“ „Máte stálého partnera?“ „Kdo bude hlídat Vaše dítě v případě, že bude nemocné?“ „Jak chcete skloubit svůj profesní a rodinný život?“ - takové a podobné otázky jsou nejen nemorální, ale dnes už i protiprávní. Přesto se s nimi běžně setkáváme, a to nejen u soukromých subjektů, ale i ve státních institucích či na městských úřadech. Pomoci má nová poradna společnosti proFem. Celý text ::gender, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz