Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Česká ženská lobby: Odmítněte násilí na ženách a dívkách, podpořte One Billion Rising!

24. 1. 2013 - PRAHA [Econnect/Česká ženská lobby]

Dne 14. února 2013 od 17:00 proběhne v Praze na schodech Národního muzea symbolické povstání – veřejné odmítnutí násilí na ženách a dívkách. Pořádající organizace se tak přidávají k celosvětovému hnutí „One Billion Rising“, které vyzývá miliardu žen a všech, kdo je respektují, aby vyšli do ulic, tancovali, povstali a požadovali ukončení násilí na ženách.

Každá třetí žena na naší planetě zažije během svého života znásilnění či zmlácení. Hnutí „One Billion Rising“ považuje tento stav za nepřijatelný, snaží se proto upozornit na závažnost a rozsah násilí na ženách. Na svátek sv. Valentýna proto ve 189 zemích od Afghánistánu po Zimbabwe povstanou miliony lidí a vyjádří tak svůj nesouhlas. V České republice akci organizuje Česká ženská lobby ve spolupráci s Gail Whitmore (V-Day Prague) a Lindsay Stewart (Prague Film & Theater Center).

„Hnutí One Billion Rising stojí o podporu všech, kterým není násilí na ženách lhostejné. Můžete jednoduše pomoci myšlenku šířit na Facebooku. Stačí vytvořit ceduli, že odmítáte násilí na ženách, povstat na nějaké vyvýšené místo, vyfotit se a fotku umístit na facebookový profil One Billion Rising - Prague“, vysvětluje jedna z organizátorek, předsedkyně České ženské lobby Jana Smiggels Kavková.

Akci můžete podpořit i osobně svou účastí na symbolickém povstání 14. 2. Účastníci a účastnice nejprve pozvednou své cedule, proč nesouhlasí s násilím na ženách. Zároveň se bude tančit na píseň Rise Up, Stand Up! Choreografie je společná a bude se tančit po celém světě, naučit se ji můžete na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=i3RFUU-HujU Na závěr zazní dva krátké proslovy.


-red-

- 25. 1. 2013 - marketa

Tak jsem jukla na ten youtube... Myšlenka je to super, ale škoda, že tomu nedali nějakou hodnotnější formu a realisticky dlouhou skladbu... Ale záměru fandím!

ODPOVĚDĚTO Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz