Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jak získat certifikát Kvalitní školní časopis?

6.2.2011
PRAHA [Abeceda, občanské sdružení]
Autor: Dalibor Dudek, tel: 777 799 623

Občanské sdružení Abeceda (http://www.abeceda-os.cz) nabízí mimopražským základním školám možnost získat prestižní certifikát „Kvalitní školní časopis”. Přihlášky přijímáme do 1. března 2011. Jde o součást projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Certifikát bude mít grafickou podobu a budete jím moci ozdobit obálky svých časopisů. Podmínkou pro jeho získání je zlepšení kvality vašeho časopisu. Vybraným školním časopisům bude certifikát přiznán v červnu 2011.

Certifikace není soutěží, ve které zvítězí tři nejlepší – certifikát totiž může obdržet každý časopis! Kvalitu svého časopisu může prokázat kdokoli ze stovky účastníků soutěže „Náš časopis 2010“ (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova/mv-soutez-casopisy), ale i ti, kteří nám oznámili, že časopis teprve chtějí založit…

Stačí, když na naši adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, Praha 4 - Nusle, 140 00 zašlete do 1. března 2011 vyplněnou přihlášku a přiložíte k ní alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2010/2011 (každé číslo 3krát).

Do 1. června 2011 pak musíte zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu musíte připojit shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv a proč.

Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2010/2011 od prvního čísla vašeho časopisu do čísla posledního. Certifikát obdrží časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen - může ho získat každý časopis!

Konkrétní náměty na zlepšení jsme zasílali redakcím školních časopisů, které se zúčastnily soutěže Náš časopis 2010, v září. Obecná kritéria kvality naleznete v sérii článků věnovaných školním časopisům na webu http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova a další články na toto téma zde budou vycházet v průběhu školního roku.

Přihlášku si můžete stáhnout zde:
http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-casopisy/kvalitni-casopis-prodlouzeni-terminu


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz