Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Radní nevědí, co říkají, nebo se občanům vysmívají?

29.3.2010
PRAHA [Arnika - Centrum pro podporu občanů]

Občané sice mají právo vystoupit, slovo ale nedostanou. Na dnešním zasedání pražského zastupitelstva opět nemohl promluvit občan Prahy, protože pro jeho vystoupení nehlasoval dostatek zastupitelů. Primátor Pavel Bém, který schůzi předsedal, přitom opakovaně prohlásil, že občané, kteří mají zájem vystoupit a jsou jednání přítomni, vystoupit mohou. Veřejnost však dnes zaznamenala alespoň dílčí úspěch, když byly z projednávaného balíku změn územního plánu staženy některé kontroverzní záměry.

Do diskuse byli přihlášeni 4 občané, 2 z nich byli přítomni, slovo dostal jen jediný. Zástupce Arniky Jakub Esterka promluvit nemohl, což bylo již potřetí za poslední měsíce, kdy nebylo umožněno vystoupení tohoto občanského sdružení. „Opět se ukázala nechuť mnoha pražských zastupitelů poslouchat občany. Jde přitom jen o 5 minut, jimiž jsou jednotlivé příspěvky limitovány. Riziko, že budou muset poslouchat nesouhlasné názory, je ale pro některé ze zastupitelů nepřijatelné,“ komentovala dnešní jednání mluvčí Arniky Zora Kasiková. „Přitom sami zastupitelé nepřímo výhrady veřejnosti potvrdili, když z konečného schválení vyřadili několik kontroverzních záměrů,“ dodala. Dalších 139 záměrů však bylo přijato.

Prvním bodem dnes pokračujícího jednání pražského zastupitelstva, které bylo včera přerušeno kvůli nedostatečnému počtu přítomných zastupitelů ODS, byl návrh změn územního plánu (tzv. vlna 07). Již včera radní Martin Langmajer navrhl stažení několika kontroverzních záměrů, například satelitní zástavba Písnice a Satalic nebo přestavba Hodkoviček. Při závěrečném hlasování jejich vyřazení pražské zastupitelstvo opravdu potvrdilo. Ve schváleném balíku změn však zůstali záměry jako bytová výstavba zasahující do parku Klamovka a likvidující plochu rezervovanou pro školská zařízení, zástavba přírodního parku v Pitkovicích nebo podzemní garáže redukující náměstí před hotelem Internacionál v Podbabě.

Změny územního plánu tzv. vlny 07 jsou nyní již platné a stanou se součástí stávajícího územního plánu. Žádat o povolení staveb bude možné do několika týdnů - poté, co bude informace o vydání změn uveřejněna na úřední desce magistrátu. Změny se také velmi pravděpodobně stanou součástí nového územního plánu, a to i přesto, že ten u mnoha z nich počítal se zachováním zelených ploch nebo se založením nové zeleně kolem Prahy.

Dále pražský magistrát připravuje ještě další tři balíky změn územního plánu: vlnu 06 a tzv. I. a II. celoměstsky významné změny územního plánu. Kdy se budou projednávat je však zcela nejasné i vzhledem k tomu, že pražské zastupitelstvo se nemá v následujících dvou měsících sejít na pravidelných zasedáních.


Glosa Jakuba Esterky "Hledáte říši za zrcadlem v kině? Přijďte na pražský magistrát..."
http://www.arnika.org/novinky/hledate-risi-za-zrcadlem-v-kine-prijdte-na-prazsky-magistrat


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz