Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nový internetový katalog odkazů občanské společnosti – Kormidlo.cz – spatřil světlo světa

1.10.2003
Praha [Econnect]
Autor: Alena Mejstříková

Econnect dnes zveřejnil nový internetový katalog Kormidlo (www.kormidlo.cz). Katalog nabízí široké spektrum odkazů k tématům občanské společnosti, a chce tak být alternativou již existujícím katalogům. Kormidlo provází návštěvníka informační bouří českého a výběrově zahraničního internetu a je určeno pro širokou skupinu návštěvníků – neziskové organizace, laickou i odbornou veřejnost, studenty, novináře i veřejnou správu. Odkazy jsou v Kormidle rozděleny do šesti základních oblastí: lidská práva, sociální rozvoj a pomoc, životní prostředí (www.ekolink.cz), kultura, neziskový sektor a lidé a společnost. Na správě Kormidla se podílí celá řada organizací.

Kormidlo mapuje každou tematickou oblast v co největší úplnosti. Návštěvník v něm tedy najde například odkazy na stránky nevládních organizací a jejich projektů, stránky veřejné správy, komerčních subjektů či vědeckých institucí, odkazy na média a další. Hlavní pozornost věnuje katalog českému internetu, výběrově jsou zahrnuty stránky slovenské, stránky členských a kandidátských zemí Evropské unie a další zahraniční stránky pro dané téma či naši republiku významné. K dnešnímu dni je v katalogu 4 200 odkazů a odkazy stále přibývají.

„Další internetový katalog jsme se rozhodli zprovoznit proto, že žádný ze současných vyhledávačů a katalogů nevyhovuje oborovému a tematickému zaměření nevládních neziskových organizací a občanské společnosti jako takové,“ říká Alena Mejstříková, koordinátorka projektu. „Většina z tohoto pohledu zajímavých stránek je v katalozích nesystematicky řazena do nevyhovujících kategorií. Kormidlo chce systematicky shromažďovat odkazy z vybraných oblastí, které jsou pro občanskou společnost významné, tak, aby byly pro zájemce snadno vyhledatelné a dostupné v relativní úplnosti,“ dodává další z autorů Kormidla Petr Bittner.

Katalog Kormidlo je neziskovým projektem podpořeným z programu Phare 2000 a 2001 Evropské unie. Je výsledkem více než rok trvajících příprav a hledání vhodných spolupracujících organizací a stále se vyvíjí. Přispět k jeho podobě může každý návštěvník – tak, že navrhne nové odkazy. V případě zájmu se může stát i správcem celé, dosud neobsazené, kategorie.

Vytváření katalogu koordinuje občanské sdružení Econnect, hlavními partnery projektu jsou sdružení BEZK (správce větve životní prostředí) a Multikulturní centrum Praha. Na plnění katalogu se v současné době dále podílejí tyto organizace: Amnesty International; Ars Aequi et Boni; Attavena; Centrum pro Gender Studies; Česká katolická charita; Česká rada dětí a mládeže; Hestia; Hnutí Duha; Fórum pro rozvojovou spolupráci; Internet Poradna; Jana Hrázská - Alternativní školy v ČR; Multikulturní centrum Praha; Podané ruce; Poradna pro uprchlíky Českého helsinského výboru; Práce a vztahy; Sdružení obrany spotřebitelů ČR; Sdružení Romea; Servis pro práva dítěte; Tolerance a občanská společnost; UNESCO - Informační centrum.

Kontakt:
Alena Mejstříková, Econnect o.s. (www.ecn.cz), tel: 224 311 780, 605 85 95 15, alena.mejstrikova@ecn.cz


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz