Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat18.12.2014 - OLOMOUC [Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Olomouc]
Betlémské světlo v Olomouci

Betlémské světlo, symbol míru a naděje, připutuje do Olomouce v sobotu 20. 12., v neděli 21. 12. jej při slavnostní bohoslužbě předá arcibiskup Jan Graubner spolu s vánočním poselstvím osobnostem veřejného života. Lidé si pro plamínek z Betléma mohou přijít do některého z olomouckých kostelů nebo ke sloupu Nejsvětější Trojice, kde jej budou na Štědrý den rozdávat olomoučtí skauti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.12.2014 - PRAHA [Pionýr]
Všichni se ptají, komu to hrají

5. prosinec je Mezinárodní den dobrovolníků. Svůj svátek slaví všichni ti, kteří část svého volného času nezištně věnují práci pro druhé - ať už se starají o děti, opuštěná zvířata nebo o staré lidi, ať jsou to pionýři, skauti, dobrovolní hasiči či jiní podobní nadšenci. Naše parta je ta pionýrská, ale přejeme všem krásný sváteční den. Ať se vám daří, ať máte pořád dost síly, energie a dobré nálady pro sebe i pro druhé. A vám ostatním díky, že naši práci umíte ocenit a neberete ji jen jako samozřejmost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.12.2014 - PRAHA [Zaostřeno, o.p.s.]
Bílá Lilie za dobré vládnutí rozkvete již po čtvrté

Pražská Gröbeho vila (Havlíčkovy Sady 58, Praha 2) bude 8. 12. 2014 hostit již čtvrté udílení ceny Bílé lilie 2014, kterou může získat jednotlivec nebo skupina spolupracujících osob za mimořádný přínos při prosazování principu transparentnosti ve veřejné správě. Vítěz vybraný nezávislou pětičlennou porotou obdrží skleněnou sošku ve tvaru lilie z dílny designérky Márie Hostinové a účelově vázaný finanční dar v hodnotě 200 000 Kč na další činnost. Sponzorem slavnostního večera i samotné ceny Bílé lilie je Fondation Zdenek et Michaela Bakala a udílí ji obecně prospěšná společnost Zaostřeno. Slavnostním ceremoniálem, který se uskuteční od 19,30 do 22,30 hodin, návštěvníky provede redaktorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková. O hudební doprovod se postará saxofonista Jan Fečo. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.11.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Občanská aktivistka, pořadatelka ukrajinských táborů a europoslankyně. Trojice hrdinek Příběhů nadšení zahájila jejich výstavu v Brně

Aktivistka Hana Chalupská bojující za čistší Brno. Kristina Studená, organizátorka značkařských táborů v Podkarpatské Rusi, díky nimž se v nelehkých časech daří rozvíjet šetrnou turistiku na Ukrajině. Zakladatelka Brontosauřího dětského oddílu v Tišnově a bývalá europoslankyně Zuzana Brzobohatá. Tři hrdinky Příběhů nadšení zahájily ve středu 19. 11. v brněnském Domě pánů z Lipé stejnojmennou výstavu. Návštěvníci ji tam mohou zhlédnout do konce listopadu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Vernisáž představí nejsilnější příběhy 40 let Hnutí Brontosaurus

Mozaiku 12 silných lidských příběhů představí ve středu 19. 11. v 16.30 brněnská vernisáž výstavy Příběhy nadšení v Domě pánů z Lipé. Zachycuje osudy těch, kteří nejen dobrovolně pomáhali či pomáhají, ale zároveň inspirují druhé. Projekt Příběhy nadšení vznikl v rámci oslav 40 let historie Hnutí Brontosaurus. (http://www.slavime40.cz/) Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2014 - PRAHA [Člověk v tísni, o.p.s.]
Týden globálního vzdělávání proběhne poprvé v České republice

Od 15. do 23. listopadu proběhne v České republice poprvé Týden globálního vzdělávání s podtitulem Víme, co jíme?. Společně ho organizuje koalice osmi neziskových organizací: ADRA, ARPOK, Charita ČR, INEX-SDA, MKC Praha, NaZemi, Středisko ekologické výchovy SEVER a Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.11.2014 - OLOMOUC [Malá liška - klub přátel přírody]
Němečtí Přátelé přírody potřetí na Olomoucku, a opět trochu jinak

Na konci října už potřetí přijeli za olomouckými Přáteli přírody z klubu Malá liška jejich partneři z jihoněmeckého města Metzingen. Ve středomoravské metropoli, ale hlavně jejím okolí, strávili pět dní a pět nocí plných společných setkávání, posezení, exkurzí a výletů. Nešlo ale o rutinu - i tentokrát se olomoučtí hostitelé snažili představit svým přátelům náš region netradičním způsobem. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat22.10.2014 - PRAHA [SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)]
Na kurzech vaření pomůže neziskovka SIMI odbourat stereotypy Čechů vůči cizincům

Nevládní organizace SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) zahajuje sérii aktivit určených pro českou veřejnost s cílem podpořit její lepší vzájemné soužití s cizinci, kteří se poslední dobou v České republice čím dál víc usazují. Těšit se můžete na besedy a workshopy na školách, multikulturní večery na témata různých zemí či foodblog s cizokrajnými recepty a příběhy těch, kteří je pro Vás připravili. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat20.10.2014 - OLOMOUC [Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje]
Dobrovolníci v Olomouckém kraji budou oceněni i letos. Nominujte toho svého

Dobrovolnická sekce Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) připravila již čtvrtý ročník ocenění Křesadlo pro dobrovolníky, kteří působí v tomto regionu. Neziskové organizace i veřejnost mohou nominovat kohokoli, kdo ve svém volném čase nezištně pomáhá v některé z osmi oblastí hodných pozornosti společnosti. Těmi jsou sociální služby, děti, mládež a volný čas, zdravotnictví, ekologické aktivity a spolková činnost, humanitární pomoc, rozvojové projekty a dobrovolní hasiči. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.10.2014 - ČELÁKOVICE [Opři se, o.s.]
Děti z dětského domova jezdí pomáhat na hrad

Děti z Dětského domova v Novém Strašecí, které samy potřebují pomoc ostatních, strávily uplynulý víkend na hradě Hauenštejně, kam se pravidelně vracejí, pomocí hradní čeládce s přípravou na zimu. Cílem těchto výletů je vést děti k dobrovolnictví. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat7.10.2014 - PRAHA/JABLONEC NAD NISOU [Přátelé přírody ČR]
Přátelé přírody se sjedou do Jablonce nad Nisou

V Jablonci nad Nisou a okolí se bude o víkendu 9. - 12. října konat výroční Setkání Přátel přírody. Pro své kolegy z Česka i zahraniční hosty je uspořádá místní Československé turistické sdružení PŘÁTELÉ PŘÍRODY. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat1.10.2014 - PRAHA [Pionýr]
Nebojte se zeptat, pionýrská poradna je tu i pro vás!

Září je za námi. Děti si navykají na školní režim, spolu s rodiči se poohlížejí po mimoškolním vyžití, hledají oddíly a kroužky. U některých dětí se ale zřetelněji projevují různé nesnáze. Jsou roztěkané, obtížně komunikují, mají potíže se začlenit mezi spolužáky… zkrátka určité věci zvládají hůře, i když jinak jsou šikovné. Podobné situace dnes řeší i čím dál více rodičů, vychovatelů a vedoucích či trenérů. Pomocnou ruku jim nabízí poradna na webu www.pionyr.cz. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.9.2014 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
500 lidí zakouslo o víkendu Dort pro Brontosaura. V Telči oslavili 40 let nejdéle působící české ekologické neziskovky

Téměř půl tisíce účastníků z Česka i zahraničí dorazilo o víkendu na festival Dort pro Brontosaura. Stovky dalších lidí navštívili programy pro veřejnost (http://dort.brontosaurus.cz/2014/program/). V Telči tak společně oslavili 40 let existence Hnutí Brontosaurus. Vzrušující historii sdružení představila výstava Příběhy nadšení. U kulatého stolu hovořili odborníci o budoucnosti ochrany památek. K narozeninám zahrály kapely Znouzectnost, Helemese nebo Listolet. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat23.9.2014 - PRAHA [Evropský institut kulturních a mírových studií]
Slyšící děti pomáhají neslyšícím kamarádům

Ojedinělý projekt věnovaný předškolním dětem sluchově postiženým. Slyšící děti pomáhají neslyšícím kamarádům. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.9.2014 - PRAHA [Pionýr]
Kámo, kašli na komp, letos je in Pionýr!

Fakt? No jo, fakt! Jak jinak si vysvětlit přes 1200 dětí, které přibyly oproti loňsku na našich táborech? To je jako víc než 20 celých nových táborů! Celkem Pionýr pořádá každoročně kolem čtyř stovek táborů, kterých se účastní více než 20 000 táborníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.9.2014 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnicí v zemi kontrastů

Cesta do Jižní Indie otevře nový přednáškový cyklus Modrého domu. V Kosteleckých Horkách bude promítat a přednášet Markéta Kafková z Prahy. Přednáška se uskuteční v pátek 19 září od 19.00hod. Pořádá místní občanské sdružení INEX – SDA Kostelecké Horky, Středisko ekovýchovy Modrý dům. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Mezinárodní konsorcium apeluje na Evropskou komisi: „Maďarský zásah proti neziskovkám je neakceptovatelný“!

Vláda Viktora Orbána vystupňovala svůj tlak na maďarské neziskovky, které mají na starosti administraci tzv. Norských fondů. Včera brzy ráno vtrhla policie do kanceláří nadace Ökotárs a Demnet, které prohledala a následně zapečetila. Policie také zabavila notebooky a paměťové disky. Vyvrcholila tak několikaměsíční snaha o získání kontroly nad norskými penězi. „Jedná se o absurdní krok a Evropská komise by měla zaujmout jasné stanovisko a podniknout relevantní kroky. Je nemyslitelné, aby se v 21. století tolerovalo v členské zemi takovéto chování,“ říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a zároveň člen rady mezinárodního konsorcia Environmental Partnership Association (Partnerství pro udržitelný rozvoj), jehož součástí je i maďarská Ökotárs. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Neziskovky mohou vyjet do Norska, Lichtenštejnska nebo na Island. Cílem je navázání spolupráce.

Už jen jeden měsíc mají neziskové organizace na to, aby podaly žádost o mikrogrant z Fondu pro NNO, který společně administrují Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti. Mikrogranty mají pomoci českým neziskovým organizacím navázat nebo prohloubit spolupráci s norskými, lichtenštejnskými nebo islandskými organizacemi. Peníze jsou určeny zejména na cesty zástupců českých organizací do donorských zemí za účelem osobní návštěvy partnerské organizace. Dalším krokem navázané spolupráce je pak její prohloubení během přípravy společné žádosti do Fondu pro NNO. Maximální výše grantu je 70 000 Kč a termín odevzdávání žádostí je 1. října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat1.9.2014 - PRAHA [vedoucí zájmových útvarů DDM Praha 7]
Vodárenská věž musí sloužit Domu dětí a mládeže i po rekonstrukci

Oblíbená vodárenská věž na Praze 7, která slouží dětským zájmovým útvarům Domu dětí a mládeže Prahy 7 již od 70. let minulého století, potřebuje rekonstrukci. To je samo o sobě dobrá zpráva, ale jak bude činnost dětských oddílů vypadat po rekonstrukci a během ní, není ještě dořešeno. A to MČ Praha 7 chce s rekonstrukcí začít již na podzim. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.8.2014 - PRAHA [Pionýr]
Pionýr Open

Festival otevřených kluboven a akcí od 5. do 14. 9. 2014 - 200 akcí pro veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 140 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz