Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.4.2014 - PRAHA [Capsa]
Desítky neziskovek využívají pro správu projektů a dokumentů český cloud Capsa

Co mají společného Člověk v tísni, Ekologický právní servis, Slezská diakonie a Bio OKO? Už několik let využívají služeb českého cloudu Capsa. Ten neziskovému sektoru kromě snadno dostupného datového úložiště a prostředí pro vedení projektů a týmovou spolupráci nabízí i výraznou slevu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat9.4.2014 - PRAHA [Oživení]
Městské firmy kritizující zákon o registru smluv neposkytují informace

Sdružení Oživení, Otevřená společnost a Brnění provedla v uplynulém měsíci monitoring, jak městské firmy poskytují informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Výsledky jsou tristní. Navzdory mnoha judikátům, které ustáleně opakují, že městské firmy jsou povinné subjekty, se v mnoha případech firmy ani neobtěžovaly na žádost o informace reagovat. Jedná se přitom o firmy samospráv, jejichž představitelé vystupují proti registru smluv – Kladno (primátor a předseda SMOČR, Dan Jiránek), Olomouc (bývalý primátor a poslanec Martin Novotný, ODS), Náchod (starosta a poslanec Jan Birke, ČSSD). Smlouvy nezveřejňují ani firmy Jihomoravského kraje (poslanec a hejtman Michal Hašek, ČSSD). Jediným řešením je zákon o povinném zveřejňování smluv, který obecní firmy ke zveřejňování donutí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.4.2014 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Nově narozená jehňata lákají návštěvníky s dětmi

Modrý dům v Kosteleckých Horkách nabízí od dubna několik novinek. Celý areál bude nyní otevřen pro návštěvníky denně. Přístupné je Malé muzeum místa, chlévy, herní dvůr i zahrada. Každou středu odpoledne je na Modrém domě otevřena přírodní herna pro nejmenší děti. Poslední novinkou je klubové zahradničení. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat26.3.2014 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Přírodní hernu pro nejmenší otevřou na Modrém domě

Středisko ekovýchovy Modrý dům v Kosteleckých Horkách má novou nabídku. Pro nejmenší děti a jejich rodiče otevírá pravidelnou přírodní hernu. Herny budou lektorované a začínají první dubnovou středu. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat22.3.2014 - PRAHA [INEX -SDA]
Zažijte léto jinak, vyrazte do světa v roli dobrovolníka, nabídka letošních projektů právě zveřejněna

Komu nestačí trávit léto odpočinkem na pláži a hledá nové formy zkušeností, měl by zauvažovat o účasti na krátkodobém dobrovolnickém projektu, tz. workcampu. Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA), která ročně vyšle do světa kolem osmi stovek dobrovolníků, právě představuje nabídku letošních dobrovolnických projektů. Výběr je opravdu široký, v nabídce najdete kolem 2 000 projektů po celém světě. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat19.3.2014 - PRAHA [Pražská organizace vozíčkářů]
Pražská organizace vozíčkářů nabízí konzultační činnosti v oblasti odstraňování architektonických bariér

Pražská organizace vozíčkářů (POV) se na problematiku architektonických bariér zaměřuje od roku 1992. Odborně vzdělaný tým se věnuje řadě souvisejících činností, ke kterým patří mimo jiné i odborné poradenství. Pracujeme dle doporučených metodik a v souladu s platnou legislativou, využíváme kvalitní měřicí přístroje (Bosch) a data zpracováváme v profesionálním softwaru (AutoCad, Revit). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6.3.2014 - PRAHA [SozialMarie]
České projekty nominovány do mezinárodní soutěže SozialMarie 2014

Pět projektů z České republiky má šanci uspět v mezinárodní soutěži o cenu za sociální inovace SozialMarie 2014. Nominovány byly projekty: In Justice, Mental Power Prague Film Festival, Patron, Papuče patří domů a projekt 3 minuty stačí a změníš jejich život. Vítěz a držitelé všech ocenění budou vyhlášeni na slavnostním udílení cen 1. května 2014 v prostorách rakouského ORF ve Vídni. Za Českou republiku se aktivní záštity SozialMarie 2014 ujal ekonom Tomáš Sedláček. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat3.3.2014 - PLZEŇ [Sdružení pro integraci a migraci]
SIMI podpoří cizince k aktivnímu občanství v jejich lokalitách

Značná část migrantů žijících v České republice se pohybuje a realizuje pouze v prostředí své práce a v kruhu rodiny a blízkých přátel. Jejich život postrádá důležitou dimenzi aktivní účasti na sociálním, kulturním, ekonomickém a politickém dění. Někteří se ve veřejném prostoru obtížně orientují, nedokáží se v něm příhodně a sebevědomě projevit, jiní k tomu nejsou motivovaní nebo jim úplně chybí povědomí o principech fungování občanské společnosti. Právě to chce změnit nový projekt INTEGRO Sdružení pro integraci a migraci (SIMI). Plnohodnotná integrace cizinců totiž nekončí u dveří jejich domovů a pracovišť. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat24.2.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Kdo letos získá prestižní cenu za ekologii? Nominujte na Cenu Josefa Vavrouška!

Nadace Partnerství letos vyhlašuje již 18. ročník prestižní ekologické Ceny Josefa Vavrouška. Jejím cílem je zviditelnit a ocenit snahu jednotlivců, jejichž činnost konkrétním způsobem přispěla ke zlepšení životního prostředí. Až do konce dubna je možné prostřednictvím webu www.cenajosefavavrouska.cz nominovat adepty na letošní titul. „Povolání, věk ani známá tvář nerozhodují,“ vysvětluje výkonný ředitel Nadace Partnerství Tomáš Růžička. „Důležité je, aby přínos nominovaných osob byl nezpochybnitelný, jasně specifikovatelný a mohl sloužit jako příklad pro ostatní.“ Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat19.2.2014 - Praha [Sdružení VIA (TechSoup Česká republika)]
TechSoup pomáhá neziskovkám v České republice již čtvrtým rokem

Díky programu TechSoup mohou české neziskovky již čtvrtým rokem získávat software či hardware darem za pouhý administrativní poplatek. Program sdružuje významné technologické společnosti – od začátku jsou dárcovskými partnery Microsoft a SAP, již téměř dva roky lze získat i síťový hardware od společnosti Cisco. Potěšující novinkou je zapojení české společnosti Zoner Software, ke kterému došlo loni v září. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat18.2.2014 - OLOMOUC [Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje]
Nové vedení UNO OK plánuje oceňovat lidi zaměstnané v neziskovkách

Zavést v Olomouckém kraji anketu Osobnost neziskového sektoru, udržet nabídku kvalitního vzdělávání a poradenství pro pracovníky v neziskovkách a kurzy začít mimo jiné pořádat prostřednictvím webkonferencí nebo takzvaných webinářů. To jsou jen některé z cílů, s nimiž do příštího dvouletého období vstupuje nově zvolené předsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.2.2014 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci]
Podpora cizinců v České republice - poradenství, asistence a vzdělávací semináře

Sdružení pro integraci a migraci s počátkem roku 2014 zahájilo realizaci projektu Pomocná ruka 5 na podporu cizinek a cizinců v Praze a Středočeském kraji.
Pracovníci SIMI budou poskytovat individuální právní a sociální poradenství a asistenci, psychosociální pomoc. Budeme klientům asistovat při styku s úřady a jinými veřejnými institucemi a při dalších situacích souvisejících s jejich integrací do české společnosti a vzdělávací semináře.
Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat24.1.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
REpublicBRNO: Brňanům vadí před Hlavním nádražím zábradlí, absence stojanů na kola i špína

Prostor před Hlavním nádražím v Brně byl tématem druhého veřejného fóra projektu REpublicBRNO, které se uskutečnilo v pondělí 20. ledna v Otevřené zahradě. Plný sál zájemců z řad odborné i laické veřejnosti diskutoval za účasti náměstka primátora Roberta Kotziana, vedoucího odporu dopravy Vladimíra Bielka a dalších zástupců veřejné správy o budoucnosti a možných úpravách, které by proměnily k lepšímu dnes chaotický prostor před hlavním nádražím v Brně. „Z diskuze vyplynulo, že město chce dílčí zlepšení prostoru před nádražím realizovat do konce letošního roku,“ říká Robert Sedlák z Nadace Partnerství, která fórum organizovala. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat20.1.2014 - PRAHA [www.radost30.cz]
Pardubické neziskovky podpoří profesionálové z byznysu

Profesionálové z byznysu předávájí své zkušenosti lidem z neziskovek. Jste ve vedení neziskovky a potřebujete podpořit ve svém úsilí? Chcete získat nápady a motivaci pro Vaší další práci? Chcete získat pozitivní zkušenosti od profesionálů z byznysu? Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.1.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
RE public BRNO bude řešit prostor před Hlavním nádražím, o kterém známý kritik architektury říká: „Je to tu špatně zorganizované.“

Hlavním tématem druhého veřejného fóra projektu RE public BRNO bude v pondělí 20. ledna od 18.00 v Otevřené zahradě (Údolní 33) brněnské přednádraží. „To bylo jedním z několika témat, která vykrystalizovala v rámci diskuze na prvním fóru v listopadu,“ říká jeden z organizátorů RE public Brno Robert Sedlák z Nadace Partnerství, která se tématu veřejných prostor dlouhodobě věnuje. „Na programu druhého fóra bude představení studie navrhovaných úprav prostoru před nádražím, prezentace postojů města Brna, kterého se ujme náměstek primátora Robert Kotzian spolu se zástupcem Odboru dopravy města Brna, a dále i promítání jednoho z dílů pořadu ,Gebrian vs.‘ kritika architektury Adama Gebriana.“ Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat7.1.2014 - VÍDEŇ [SozialMarie]
Hledáme inovativní sociální projekty z České republiky!

Inovativní sociální projekty z České Republiky mají do 21. ledna možnost přihlásit se do soutěže SozialMarie 2014. Nápadité, kreativní a odvážné projekty čeká prestižní mezinárodní cena za sociální inovace a pozvání do Vídně k slavnostnímu udílení cen. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat27.11.2013 - BRNO [Nadace Partnerství]
Z ghetta na dobrou adresu nebo podpora místních výrobců. I tak pomáhají švýcarské miliony v České republice

Více jak 11.000.000 Kč rozdělila Nadace Partnerství v rámci 4. výzvy tzv. Blokového grantu, jehož prostřednictvím podporuje Švýcarská konfederace sociální a environmentální projekty v Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji. Ve čtvrté výzvě bylo nakonec úspěšných 10 projektů z prvních dvou jmenovaných krajů. V Moravskoslezském kraji například získá téměř 600.000 Kč projekt občanského sdružení ROMODROM s názvem Z ghetta na dobrou adresu, ve Zlínském kraji získá zase téměř 1.350.000 Kč projekt občanského sdružení Líska, díky kterému budou podpořeni místní výrobci a producenti. „Z deseti podpořených projektů je jedna polovina zaměřena na sociální služby a druhá na životní prostředí,“ říká manažer Blokového grantu František Brückner z Nadace Partnerství. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat25.11.2013 - PRAHA [Pionýr]
VIII. výroční zasedání Pionýra přijalo nové stanovy i změny ve vedení

V sobotu 23. listopadu se konalo VIII. výroční zasedání Pionýra. Jde o nejvyšší výkonný orgán, který se schází jednou za tři roky. V Domě kultury Dukla v Pardubicích se sešlo 228 delegátů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.11.2013 - PRAHA [7 bez hazardu]
Pomozte nám zdokumentovat dobu hazardní, foťte herny

Obrazovou galerii heren v sedmém pražském obvodě se rozhodlo vytvořit občanské sdružení Sedmička proti hazardu. Spoluautorem se může stát každý. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.11.2013 - PRAHA [Pražská organizace vozíčkářů]
Konference Přes bariéry II.

Dne 19. listopadu se od 10:00 v KC Zahrada (Malenická 1784, Praha 4) konference Přes bariéry II. Série konferencí Přes bariéry se věnuje problematice architektonických bariér, jejich mapování a odstraňování, metodikám kategorizace přístupnosti, koncepční práci a současně je příležitostí pro setkávání odborníků ze všech souvisejících oblastí, zástupců organizací a institucí i samotných cílových uživatelů informací o přístupnosti objektů a komunikací. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 139 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz