Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.3.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: ochránci soukromí vyhlásí Ceny Velkého bratra za rok 2022

V Cenách Velkého bratra jsou "oceňováni" ti největší narušitelé soukromí. Vítěze oznámí organizace Iuridicum Remedium již poosmnácté. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Čeští dobrovolníci vyjedou pomáhat do zemětřesením zpustošeného Turecka

Turecká organizace GSM – Gençlik Servisleri Merkezi (GSM – Youth Services Center) připravila na období duben až září cyklus krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů (tzv. workcampů), jejichž cílem bude pomoci zmírnit následky zemětřesení, které Turecko postihlo začátkem února. Skrze mezinárodní partnerství s českou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se do projektu Earthquake Solidarity budou moci zapojit i dobrovolníci z České republiky. Možnost přihlášení se na projekt se otevře 13. března. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.2.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Seznam.cz záměrně mate uživatele a k daňové kontrole se využívají i kamery podél silnic. Další ročník Cen Velkého bratra je tu!

Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium připravuje osmnáctý ročník Cen Velkého bratra (Big Brother Awards). Ty, kdo nejvíce slídí v našem soukromí, vyhlásí 23. března 2023 v pražském Kampusu Hybernská. Nominace může veřejnost posílat až do 26. února. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.2.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Hotovost v ústavě nebude. Sankce za její odmítání by však měly začít platit co nejdříve

Senát zamítl iniciativu senátorky Jitky Chalánkové, která navrhla zakotvit právo na platbu v hotovosti v ústavě. Podle právníků z organizace IuRe se tak otevírá prostor pro novelu zákona o oběhu bankovek a mincí, zvláště když právě tuto cestu nově podpořil svým doplňkovým usnesením i Senát. Tato novela by nově měla přinést pokutu pro ty, kdo odmítnou hotovost přijmout.
Celý text ::občanský sektor::
 
 
 

Vybrat18.1.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
S kartou za deset, bez karty za dvacet. Lidem platícím hotovostí se život prodražuje

Dvakrát více zaplatí od 1. ledna ve Znojmě lidé, kteří při nákupu lístků na MHD upřednostňují hotovost. Trend vylučování na základě způsobu platby je podle neziskové organizace IuRe na vzestupu a měl by ho změnit zákon. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.12.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Neziskovka vybírá peníze na ochranu hotovosti. Lidé je mohou posílat on-line

Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium spustila sbírku, jejímž cílem je shromáždit prostředky na hlídání novely zákony o oběhu bankovek a mincí. Ta by nově měla přinést za odmítání hotovosti pokutu, ale i stanovit výjimky. Celý text ::občanský sektor::
 
 

Vybrat28.11.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Česká úprava směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu je ve finále, pirátské návrhy změn jí prospěly

Spory o novou podobu autorského práva se táhnou řadu let od procesu přijímání autorskoprávní směrnice, přes českou transpoziční úpravu připravenou ministerstvem kultury v minulém volebním období, která nijak nepřispívala k vyjasnění řady vágních bodů, až po úpravu schválenou v poslanecké sněmovně s několika pozměňovacími návrhy z dílny Pirátů, které přispěly k jasnosti právní úpravy pro autory, poskytovatele služeb i uživatele, jakož i k vyvážené ochraně jejich práv. Nyní novela míří do Senátu a bude důležité, aby pozitivní změny prošly i na jeho půdě.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.11.2022 - Praha [ČZU v Praze]
Na ČZU proběhnou workshopy, které se zaměří na Lokální kvalitu ovzduší

Kvalita ovzduší je téma, které ve společnosti rezonuje již velmi dlouhou dobu. Cílem projektu Lokální kvalita ovzduší – věc veřejná, podpořeného Norskem prostřednictvím Norských fondů je zvýšit povědomí obyvatel o této problematice. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 
 
 

Vybrat27.10.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Jak to bude od ledna s povinnými datovými schránkami? Ohlušující ticho střídá snaha zařadit zpátečku

Datové schránky by měly být od ledna 2023 povinně zřízeny nejen všem právnickým či podnikajícím fyzickým osobám, ale i nepodnikatelům, kteří využijí služby státu pomocí elektronické identity či lidem s pozastavenou živností. Dva měsíce před očekávaným vypuknutím „datovkového tsunami“ však vůbec není jasno, jak a pro koho povinnost, ke které má dojít dle novely zákona o  elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, nakonec bude platit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.10.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: výsledky výzkumu, kterého se zúčastnilo více než 600 lidí pracujících v médiích, budou představeny v pondělí

Konsorcium organizací v čele s Fakultou sociálních věd pořádá v pondělí 24. října tiskovou konferenci, na které představí výsledky unikátního českého výzkumu o vztahu pracovníků v médiích k technologiím. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.10.2022 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnický workcamp v českém městě uprostřed Brazílie

Již 14 let funguje spolupráce české neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a brazilské obce Bataypora, kam na krátkodobé dobrovolnické workcampy pravidelně přijíždí čeští dobrovolníci. Město Batayporã má české kořeny, bylo založeno J. A. Baťou v roce 1953 a dodnes zde žije česká komunita. Tento rok se zde díky programu dostala dobrovolnice Anna Sochorová. „Díky workcampu jsem se podívala do míst, kam bych jinak nikdy nejela, udělala si přátele na druhé straně oceánu a poznala českou kulturu v jiném prostředí,“ říká Anna. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.9.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Odložte povinné datové schránky, je to další kapka do třaskavého sociálního koktejlu, žádají neziskové organizace

Skupina deseti nevládních organizací vyzvala poslance a poslankyně ke schválení odkladu zavedení povinných datových schránek. Ty by podle nových pravidel, která začnou platit od ledna příštího roku, musely povinně využívat všechny právnické osoby, všichni podnikatelé, ale i nepodnikající osoby, které byť třeba jedinkrát vůči státu využijí tzv. elektronickou identitu. Dle nevládních organizací jde o krok, který není dostatečně připraven po technické, organizační ani informační stránce a v kombinaci s dopady energetické krize či růstu cen může mít negativní dopad na velké skupiny lidí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.9.2022 - Praha [Demokratický klub, z.s.]
Cena Zdeňka Pavlíka Demokratického klubu

Cena Zdeňka Pavlíka chce ukázat smysl pěstování myšlenek demokracie a podpořit jejich vnímání veřejností.
V letošním prvém ročníku této Ceny získal první místo pan prof. Ivo Feierabend, který se živě ve svých 95 letech o všechno demokratické dění zajímá. Masarykova společnost s poutavými přednáškami s obsahem demokratických myšlenek je na  druhém místě a na třetím je týdeník Respekt za zodpovědný přístup k myšlenkám demokracie a jejich časté uvádění. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.9.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
I když v prostředí internetu a sociálních sítí platí stejná lidská práva jako mimo něj, nejsou vymahatelná, domnívá se většina novinářů v ČR

Vyplývá to z unikátního výzkumu mezi tuzemskými zaměstnanci zpravodajských médií, jehož detailní výsledky budou zveřejněny koncem října. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.9.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Evropská petice proti kamerám rozpoznávající tváře je u konce. 'Historicky nejvlivnější občanská iniciativa,' říkají někteří

Na začátku srpna skončil po roce a půl sběr podpisů v rámci kampaně Reclaim Your Face, která volá po zákazu masového sledování s využitím biometrických technologií. V Česku sbírala podpisy organizace IuRe/Digitální svobody. Petici podepsalo v celé Evropě téměř 80 000 lidí a výrazně ovlivnila veřejnou diskuzi i budoucí legislativu. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 158 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz