Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference Viva Africa 2006 v Plzni

27.3.2006
PLZEŇ [Cultura Africa, o.s.]
Autor: Jan B. Mwesigwa

Viva Africa 2006. To je název akce, kterou na 31. března (konference) a 1. dubna 2006 (kulturní program) připravuje sdružení Cultura Africa ve spolupráci s Katedrou antropologie ZČU v Plzni. Jedná se o první z řady každoročně zamýšlených setkání afrikanistů, Afričanů, zástupců organizací ziskového a neziskového sektoru ale i široké veřejnosti. Srdečně zváni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o africkém kontinentu přímo od lidí, kteří v Africe žijí nebo jimž je Afrika předmětem studia.

Na první den, 31.3., je ve Smetanově síni Státní vědecké knihovny připravena vědecká konference. Ve třech panelech (Historie afrických států v mezinárodním kontextu; Kultura a společnost; Problémy současné Afriky-rozvojová spolupráce a role neziskového sektoru) vystoupí přední čeští a zahraniční afrikanisté a studenti se svými příspěvky. Po každém panelu bude následovat diskuse. Konference začíná v 9:00 hod. a předpokládaný konec je v 17:00 hod. Záštitu nad konferencí převzal vedoucí Katedry antropologie ZČU v Plzni Doc. RNDr. Ivo Budil, Ph.D. V organizaci konference se angažují i zahraniční studenti z afrických zemí studující v Plzni (členové sdružení Cultura Africa), někteří z nich pronesou své vědecké příspěvky. Můžeme tedy očekávat diskuse o Africe přímo s lidmi, kteří z Afriky pochází. Svou povahou každoročního setkávání akademiků i laiků se jedná o výjimečný počin v plzeňském regionu.

Pro všechny příznivce umění černého kontinentu je na 1. dubna 2006 v music baru Anděl v Bezručově ulici připraven kulturní program. V 16:00 h budou mít návštěvníci možnost shlédnout celovečerní film Xala senegalského režiséra Sembena Ousmana a od 19:00h pak začne bohatý program zahrnující např. taneční vystoupení absolventů kurzu afrického tance, kteří pod vedením namibijské studentky Pennejambeko Daniels předvedou tradiční namibijskou svatbu Engoma. Následovat bude módní přehlídka inspirovaná Afrikou a poté hudební produkce konžského umělce Elvise Kititi (skupina Tshikuna), který spolu s dalšími třemi hudebníky roztančí publikum svou melodickou muzikou. Závěr večera bude patřit afterparty ve stylu R'n'B.

Podrobný program a další informace na http://viva.culturaafrica.org.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz