Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat19.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Vrchní soud v Praze: Rozsudek, podle nějž stojí policejní databáze DNA mimo zákon je správný. Vydal ho ale nesprávný soud. Zjistili jsme to po třech letech.

Vrchní soud dnes rozhodl ve věci odvolání Ministerstva vnitra proti rozsudku Městského soudu v Praze, který mu uložil zlikvidovat vzorky a profily DNA žalobce Jiřího Pivody, které jsou uchovávány v policejní databázi. Ačkoli konstatoval, že rozsudek Městského soudu je správný, tak došel k závěru, že věc v prvním stupni neměl projednávat Městský soud v Praze, ale Obvodní soud pro Prahu 7. Věc tak po sedmi letech, kdy se Jiří Pivoda domáhá spravedlnosti, začíná od začátku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.1.2016 - [Neogenia]
Alfréd na Facebooku pomohl psímu útulku Dogpoint

Za necelé tři hodiny se psu Alfrédovi podařilo vybrat 15 000 Kč na podporu útulku DogPoint, pomáhajícímu opuštěným a týraným psům. Prostřednictvím nadačního fondu Neogenia bude útulku zasláno dohromady 20 000 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Odhalili jsme informace o „tajné“ TTIP SECRET PARTY: zahraje Mardoša, podporují ji známí umělci

Na party zahraje DJ Mardoša z Tata Bojs, uvádět bude novácká moderátorka Martina Nášelová a krátké vystoupení předvede divadelní Improliga. Na místě si hosté budou moci výhodně nakoupit nebo vydražit výjimečné dárky: šetrnou kosmetiku od Skinsa a LUSHe, produkty Biopekárny Zemanka, autorské grafiky foodblogerky Evy Francové nebo zdravý balíček výživové specialistky Margit Slimákové. Vstup je zdarma. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.1.2016 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 12. 1. projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti.
Proti rozhodnutí Městského soudu se odvolalo Ministerstvo vnitra. O tomto odvolání bude rozhodovat Vrchní soud v Praze dne 12. 1. od 10:30 hodin. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.1.2016 - PRAHA [radost 3.0]
Odborníci z byznysu mají chuť předat dále lidem z nezisku to nejlepší, co se naučili

radost 3.0 vyhlašuje jarní kolo vzdělávacího programu Un Dia … Daruji jeden den 2016, které jsme připravili společně s odborníky z byznysu.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.12.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Betlémské světlo 2015

Než se dostane za okna domovů nebo na vánoční stoly, ochraňují plamínek před větrem či sněhem desítky skautských rukou. Jeho každoroční pouť a šíření celou Evropou je fascinující. Betlémské světlo – symbol míru a přátelství – k nám skauti a skautky přivezou i letos. V sobotu 19. prosince se vlaky „rozjede“ do všech koutů republiky, kde si jej budou moci lidé připálit a odnést do svých domovů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.12.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Český rozhlas opět selhává v informování o obchodní úmluvě TTIP, potvrdila Rada Českého rozhlasu

Rada českého rozhlasu dala za pravdu kritice (1), podle které Český rozhlas dostatečně neinformoval o vyjednávání obchodní úmluvy TTIP mezi Evropskou unií a Spojenými státy. Podle stížnosti zpravoval rozhlas o úmluvě příliš zřídka a především na stanicích s nízkou poslechovostí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.12.2015 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Mezinárodní den dobrovolníků: Brontosauři v roce 2015 pomohli tisíci hodinami

1684 dobrovolníků Hnutí Brontosaurus věnovalo na pracovně-zážitkových akcích 10 000 hodin pomoci přírodě, památkám a lidem. Stovky dalších akce připravovaly, vzdělávaly organizátory, pracovaly v zázemí, jezdily s Ekostanem. Desítky vedoucích pořádaly oddílové schůzky, výpravy a akce pro děti. Organizátoři připravili téměř 90 víkendovek Akce příroda a Akce Památky a 43 letních táborů v 7 zemích světa. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.12.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zítra je Mezinárodní den dobrovolníků

Přesně před třiceti lety ustanovila Organizace spojených národů 5. prosinec jako Mezinárodní den dobrovolníků. Jeho cílem je celosvětově upozorňovat společnost na práci dobrovolníků a jejich význam. V České republice existuje celá řada organizací, které se aktivně a úspěšně podílejí na šíření významu dobrovolnické práce. INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) patří mezi ně. Na české dobrovolnické scéně působí bezmála čtvrtstoletí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.12.2015 - PRAHA [Pionýr]
Poděkování neviditelným hrdinům

Blíží se datum 5. 12. – pro někoho je to den, kdy chodí Mikuláš s čertem, pro Pionýr navíc Mezinárodní den dobrovolníků. Ten se ale týká všech dobrovolníků – od dobrovolných hasičů, přes ochránce přírody, sportovní trenéry či sociální pečovatele… Dobrovolnictví má mnoho podob a lidé, kteří se mu věnují, jsou všude kolem nás. Přesto jich není a nikdy nebude dost! To nejmenší, co lze udělat, je pojmout blížící se datum jako příležitost jim poděkovat. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25.11.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní den dobrovolníků slavíme už třicet let

Přesně před třiceti lety ustanovila Organizace spojených národů 5. prosinec jako Mezinárodní den dobrovolníků. Jeho cílem je celosvětově upozorňovat společnost na práci dobrovolníků a jejich význam. V České republice existuje celá řada organizací, které se aktivně a úspěšně podílejí na šíření významu dobrovolnické práce. INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) patří mezi ně. Na české dobrovolnické scéně působí bezmála čtvrtstoletí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.11.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Neziskovky z ČR a Švýcarska vymýšlí projekt na práci s ohroženou mládeží

S mládeží, která tráví svůj volný čas na ulici se dá pracovat i jinak. Možnosti neformálního vzdělávání k toleranci a spolupráci přináší i sport. Na konferenci Fotbal mostem inkluze, která se odehraje v Plzni 26. až 28. listopadu, o tom budou debatovat zástupci neziskové organizace INEX-SDA se svými českými partnery a zástupci organizace Sport - The Bridge ze Švýcarska. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Učil děti v Nairobi fotit, dnes vede workshopy pro mladé Romy

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) zveřejnilo mezinárodní stáže unikátního projektu GLEN pro rok 2016. Jedná se o roční cyklus globálního rozvojového vzdělávání, jehož výsledkem je řada zajímavých a pro společnost významných projektů. Stáže jsou vyhlašovány vždy v listopadu a v síti GLEN je angažováno 10 evropských zemí, včetně České republiky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2015 - PRAHA [Pionýr]
Pionýr má nakročeno do dalšího čtvrtstoletí

Pionýr má nový program a také vizi na dalších 25 let. Oba dokumenty byly schváleny během Konference o činnosti Pionýra, která se konala ve dnech 14. – 15. 11. v Mladé Boleslavi. Zástupci pionýrských skupin, kterých se sešly téměř dvě stovky, zde symbolicky uzavřeli 25 let od obnovení samostatné činnosti Pionýra a udali směr do budoucnosti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Senátoři odmítli poslanecký přílepek o dlužnických registrech

Senát ve středu vrátil poslanecké sněmovně s pozměňujícími návrhy novelu zákona o ochraně spotřebitele. Vedle jiných připomínek Senát odmítl také přílepek upravující fungování dlužnických registrů kritizovaný některými senátory, Úřadem pro ochranu osobních údajů a nevládní organizací Iuridicum Remedium. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.11.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na mezinárodní konferenci k dobrovolnictví zavítají hosté z Islandu

Příští týden se v Praze uskuteční dvě ojedinělé akce věnované mezinárodnímu dobrovolnictví – debata Dobrovolnictví na Islandu a mezinárodní konference Překročme plot. Obě pořádá INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a zavítají na ně zajímaví hosté z Islandu i z různých regionů ČR. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.10.2015 - PRAHA [Pionýr]
Pionýři v Parlamentu

V pátek 16. 10. přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček skupinu čtrnácti členů Pionýra a partnerské slovenské Dětské organizace Fénix. Mezi hosty byli převážně mladí dobrovolníci pracující přímo s dětmi v oddílech a klubech. Již během uvítání pan předseda všem poděkoval a vyjádřil své uznání práci pro děti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.10.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Sdružení INEX letos vyslalo do zahraničí na 700 dobrovolníků

INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) uzavřelo o víkendu svou již 25. dobrovolnickou sezonu. Pomyslnou tečkou byl workcamp konaný v areálu obnoveného pivovaru, který provozuje nezisková organizace Propolis ve vesnici Chříč. INEX pořádá dvou až třítýdenní dobrovolnické projekty (workcampy) u nás i v zahraničí od roku 1991. Příští rok se chystají oslavy 25. výročí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.10.2015 - Pardubice [Východočeská pobočka ČSO]
Ornitologové ze čtyř zemí budou diskutovat v Pardubicích

Východočeská pobočka České společnosti ornitologické se stává jednou za pět let organizátorem celostátní ornitologické konference s mezinárodní účastí „Metody a výsledky výzkumu ptačích populací“. Letos tomu tak bude již po šesté! Konference proběhne ve dnech 16. – 18. října 2015 v krásných prostorech pardubického zámku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6.10.2015 - PRAHA [yourchance, o. p. s. ]
yourchance, o. p. s. a SAXO Bank vyhlašují 3. ročník velké vědomostní soutěže pro školáky „Rozpočti si to!“

Obecně prospěšná společnost yourchance, o. p. s. uzavřela v letošním roce partnerství s globální online investiční bankou SAXO Bank, a v těchto dnech společně zahajují další ročník velké vědomostní soutěže „Rozpočti si to!“. Své znalosti z oboru finanční gramotnost si v ní až do 6. ledna 2016 poměří žáci 2. stupně základních škol a v rámci vlastní kategorie nově také středoškoláci. Ti nejlepší z nich si ve finálovém kole vyzkouší fungování burzy cenných papírů a zahrají si o hodnotné ceny. Registrace do soutěže je možná až do konce října na portálu financnigramotnostdoskol.cz Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 144 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz