Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.6.2015 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Hnutí Brontosaurus v Brně vyškolí Kubánce. Pomůže jim nastartovat první kampaň na ochranu přírody

Šestici kubánských aktivistů vyškolí ve středu 24. června v Brně odborníci z Hnutí Brontosaurus. Naučí je, jak uspořádat dobrovolnickou kampaň a ukáží příklady z Česka. Kubánci připravují půlroční ekologický projekt. Školení jim má pomoci stát se průkopníky akcí na pomoc kubánské přírodě, která se potýká se stále větším znečištěním životního prostředí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.6.2015 - http://www.zenyaveda.cz/gender-veda/seminare-a-diskuze/praha-ne-bezpecna-verejny-prostor-a-bezpeci [Národní kontaktní centrum - ženy a věda]
Praha ne/bezpečná? Veřejný prostor a bezpečí

20. června 2015 v Národním domě na Vinohradech se v rámci Kongresu žen bude konat panelová debata na téma Praha ne/bezpečná? Veřejný prostor a bezpečí. Začátek 15:00. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.6.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Pozvánka na slavnostní večer a tiskovou konferenci k zahájení kampaně Fotbal pro rozvoj 2015

Vážení kolegové, dovoluji si vás pozvat na tiskovou konferenci spojenou se slavnostním zahájením celorepublikové osvětové kampaně Fotbal pro Rozvoj 2015 a premiérou dokumentu, který jsme natáčeli v Nairobi. Projekt letos slaví jubilejní 10. výročí své existence, proto jsme se rozhodli letošní TK uspořádat trochu opulentněji a budeme rádi, když s námi zůstanete i po zbytek večera a patřičně ho s námi oslavíte. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.6.2015 - PRAHA [Pionýr]
Zažijte s Pionýrem Prahu plnou pověstí

Víte, kdo stvořil Golema? Jak se jmenoval známý zámečník a orlojář, který před smrtí zastavil orloj na Staroměstském náměstí? A co panovník, kterého dal zabít vlastní bratr a po němž je dnes pojmenováno jedno známé náměstí v Praze? Znáte odpovědi? Pak pro vás budou hračkou otázky, které dostanete od známých postav našich dějin při hře Praha plná pověstí v sobotu 13. června (10.00 – 18.00 hod.). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.6.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Začala celorepubliková kampaň Fotbal pro rozvoj

Dobrý den, s radostí vám oznamuji, že celorepubliková kampaň projektu Fotbal pro rozvoj začíná. Letos navíc oslaví své 10 leté jubileum. Předskokanem letošní tour se tento víkend stala Polička. Pak se projekt 19 a 20. června přesune do Prahy na slavnostní zahájení s tiskovou konferencí, ke které Vám rád ještě pošlu bližší info během příštího týdne. Fotbal pro rozvoj není typickým příkladem rozvojového projektu vedeného z chlebodárných kanceláří bohaté Evropy. Ve spolupráci s keňskou organizací MYSA se tvoří přímo v terénu v prostředí dětských nízkoprahů a výrazně zasahuje do místních komunit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.6.2015 - Litvínov [OSLO]
Limity jsme my Litvínov

Už podruhé se sejdou zastánci zachování těžebních limitů v řadě českých měst, aby podpořili záchranu Horního Jiřetína, Černic, Litvínova a dalších měst a obcí v Ústeckém kraji před rozšiřováním povrchové těžby hnědého uhlí. Celorepubliková akce LIMITY JSME MY se uskuteční ve čtvrtek 11. června v podvečerních hodinách.
V Litvínově pozvali iniciátoři z různých občanských aktivit, které trvale odmítají další bourání obcí kvůli těžbě uhlí, zastánce limitů na náměstí T.G.Masaryka. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.6.2015 - Praha [SANEK Ponte, o.s.]
Procesní analýza II. – dobrá volba

V předchozím příspěvku Procesní analýza – klíč k vytrvalosti jsme vás informovali o tom, co to vlastně procesní analýza je a v čem je procesní analýza bezesporu přínosná. Ovšem ještě jsme si neřekli, jak ji dobře provést? Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat29.5.2015 -
Odštartovala mailingová reklamná kampaň Energie2

Mailingovú reklamnú kampaň pre svojich firemných zákazníkov, orientovanú na podporu značky a posilnenie predaja, spustil slovenský dodávateľ zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a.s., Bratislava. Mottom kampane je: ,,V dobách dobrých i tých náročnejších sa môžete spoľahnúť na stabilnú dodávku plynu od Energie2.“ Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.5.2015 - Praha [Hnutí Brontosaurus]
Vernisáž představí v Lucerně nejsilnější příběhy 40 let Hnutí Brontosaurus

Mozaiku 12 silných lidských příběhů ukáže v neděli 31. května v 16.00 vernisáž výstavy Příběhy nadšení v pražském Paláci Lucerna. Zachycuje osudy těch, kteří nejen dobrovolně pomáhali či pomáhají, ale zároveň inspirují druhé. Projekt Příběhy nadšení vznikl v rámci oslav 40 let historie Hnutí Brontosaurus. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.5.2015 - PRAHA [SANEK Ponte, o.s.]
Procesní analýza – klíč k vytrvalosti

Analýzy a měření nejsou jen pro velké firmy zaměřené na výkon a zisk. Tvrdíme, že i pro neziskové organizace bude mít procesní analýza velký přínos. A proč právě tahle .......jaká že to byla analýza? Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat18.5.2015 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Soumrak Draenoru aneb Pojďte s námi psát historii mečem a magií

Soumrak je fantasy hra, bitva (tzv. dřevárna), s výraznými prvky role-playingu, inspirovaná známou počítačovou hrou Warcraft 2. Hra byla vytvořena především pro nováčky ve světě LARPu a pro lidi, kteří chtějí rozvíjet svou osobnost touto netradiční formou zábavy. Cílovou skupinou jsou skautské a jiné volnočasové organizace a jejich členi od dvanácti let. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.5.2015 - PRAHA [Pro bono aliance]
Nová koordinátorka Pro bono centra pomůže s transformací neziskovek

Pro bono centrum, dlouhodobý program Pro bono aliance zprostředkovávající požadavky neziskových organizací zapojeným advokátním kancelářím, má novou koordinátorku. Stala se jí Michaela Bezoušková, která dokončuje studium na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V prvních měsících se zaměří na podporu neziskových organizací při transformaci podle nového občanského zákoníku. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat5.5.2015 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Objevte místo, kde se v brazilské džungli tančí české lidové tance

Zní to opravdu neuvěřitelně, ale i uprostřed brazilské džungle lze najít místa s početným zastoupením českého obyvatelstva. Jejich folklorní paměť je u nich i v prostředí brazilských indiánů stále živá. Ale nebude tomu tak navěky. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat27.4.2015 - PRAHA [Pionýr]
Vybíráte tábor? Nejste v tom sami!

Již od roku 2005 pomáháme rodičům i dětem při plánování letních dobrodružství. S blížícím se létem se opět projekt Opravdu dobrý tábor rozbíhá na plné obrátky a již v současné době naši odborníci odpovídají na vaše dotazy, ať už telefonicky na čísle 222 247 529 nebo na e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Vše podstatné se dozvíte i na www.dobrytabor.cz.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.4.2015 - PRAHA [o.s. Surya]
Unikátní energeticky samostatnou školu Surya v indickém Himálaji podpoří výtěžek už šestého ročníku Benefice pro Suryu

V pražské Betlémské kapli se 12. května uskuteční již šestý ročník Benefice pro Suryu, unikátní sluncem vytápěnou školu, kterou před lety jako svůj diplomový projekt postavil v indickém Kargyaku Jan Tilinger. Sdružení Surya zajišťuje provoz této školy včetně nákupů učebních pomůcek či platů místních učitelů v této jinak izolované a těžko přístupné části indického Himálaje. I letošní ročník bude moderovat vynikající český herec a improvizátor Jaroslav Dušek a představí se Dismanův rozhlasový dětský soubor, kytarista Zdeněk Bína nebo Lena Yellow (z uskupení Yellow Sisters). Dveře kaple se otevřou v 19:00, v 19:15 vas přivítá před kaplí seskupení Infinitos se svojí fire show. Vstupenky různých kategorií jsou v prodeji v Divadle Archa, Ticketpro a Betlemské kapli. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.4.2015 - PRAHA [Surya]
Unikátní energeticky samostatnou školu Surya v indickém Himálaji podpoří výtěžek už šestého ročníku Benefice pro Suryu

V pražské Betlémské kapli se 12. května uskuteční již šestý ročník Benefice pro Suryu, unikátní sluncem vytápěnou školu, kterou před lety jako svůj diplomový projekt postavil v indickém Kargyaku Jan Tilinger. Sdružení Surya zajišťuje provoz této školy včetně nákupů učebních pomůcek či platů místních učitelů v této jinak izolované a těžko přístupné části indického Himálaje. I letošní ročník bude moderovat vynikající český herec a improvizátor Jaroslav Dušek a představí se Dismanův rozhlasový dětský soubor, kytarista Zdeněk Bína nebo Lena Yellow (z uskupení Yellow Sisters). Dveře kaple se otevřou v 19:00, v 19:15 vas přivítá před kaplí seskupení Infinitos se svojí fire show. Vstupenky různých kategorií jsou v prodeji v Divadle Archa, Ticketpro a Betlemské kapli. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.4.2015 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Jak dobrovolníci změnili Česko? Hnutí Brontosaurus hledá nové Příběhy nadšení

V roce 1974 vzbudila nenápadná Akce Brontosaurus obrovskou vlnu nadšení pro pomoc přírodě a památkám. Desetitisíce lidí se pustily do sázení stromů, oprav hradů, kosení chráněných luk nebo čištění studánek. Za 40 let vznikly silné příběhy. Některé jsme loni sesbírali a vydali je jako knihu a výstavu. Letos hledáme další. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.4.2015 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Každá ruka dobrá – dobrovolnictví na Ukrajině zažívá nárůst

Ve dnech 7. - 9. 4. se v Kyjevě, za účasti lektorů z české dobrovolnické organizace INEX-SDA a ukrajinské organizace Alternative-V, konalo školení zástupců místních neziskových organizací. Hlavním tématem bylo „Jak pracovat s dobrovolníky?“. Ředitelka organizace INEX-SDA Dagmar Fousková vysvětluje: „Místní neziskovky pracují v nelehkých oblastech a s nelehkými tématy - práce s dětmi v dětských domovech, materiální a psychosociální podpora uprchlíkům z oblastí, kde se bojuje, podpora opuštěných zvířat nebo aktivizace občanů v oblasti lidských práv. Pro svou práci potřebují pomoc dobrovolníků.“ Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.4.2015 - PRAHA [Pionýr]
Pojďte slavit s Pionýrem!

Pro pionýry je tou nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Pod názvem „Pionýrské Pětadvacítky“ se takových akcí skrývá celá řada! Budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoliv, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého… Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí po celé republice a zváni jsou opravdu úplně všichni! Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.3.2015 - ZLÍN [Lingua live o.p.s.]
Anglicky s lektorem z pohodlí domova

Aktivní znalost cizího jazyka je v dnešní době nutnost. Přitom ale zejména pracovně vytížení lidé dlouho neměli mnoho možností, jak se v jazyce účinně zlepšovat a zároveň zvládat všechny své povinnosti. Pět vzdělávacích institucí se proto dohodlo, že studentům otevře možnost plnohodnotně se vzdělávat i z pohodlí domova. Šlo o náročný úkol, a tak spojily své síly a založily partnerskou síť Aktivní angličtina s online lektory. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 142 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz