Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.9.2014 - PRAHA [Pionýr]
Kámo, kašli na komp, letos je in Pionýr!

Fakt? No jo, fakt! Jak jinak si vysvětlit přes 1200 dětí, které přibyly oproti loňsku na našich táborech? To je jako víc než 20 celých nových táborů! Celkem Pionýr pořádá každoročně kolem čtyř stovek táborů, kterých se účastní více než 20 000 táborníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.9.2014 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnicí v zemi kontrastů

Cesta do Jižní Indie otevře nový přednáškový cyklus Modrého domu. V Kosteleckých Horkách bude promítat a přednášet Markéta Kafková z Prahy. Přednáška se uskuteční v pátek 19 září od 19.00hod. Pořádá místní občanské sdružení INEX – SDA Kostelecké Horky, Středisko ekovýchovy Modrý dům. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Mezinárodní konsorcium apeluje na Evropskou komisi: „Maďarský zásah proti neziskovkám je neakceptovatelný“!

Vláda Viktora Orbána vystupňovala svůj tlak na maďarské neziskovky, které mají na starosti administraci tzv. Norských fondů. Včera brzy ráno vtrhla policie do kanceláří nadace Ökotárs a Demnet, které prohledala a následně zapečetila. Policie také zabavila notebooky a paměťové disky. Vyvrcholila tak několikaměsíční snaha o získání kontroly nad norskými penězi. „Jedná se o absurdní krok a Evropská komise by měla zaujmout jasné stanovisko a podniknout relevantní kroky. Je nemyslitelné, aby se v 21. století tolerovalo v členské zemi takovéto chování,“ říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a zároveň člen rady mezinárodního konsorcia Environmental Partnership Association (Partnerství pro udržitelný rozvoj), jehož součástí je i maďarská Ökotárs. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Neziskovky mohou vyjet do Norska, Lichtenštejnska nebo na Island. Cílem je navázání spolupráce.

Už jen jeden měsíc mají neziskové organizace na to, aby podaly žádost o mikrogrant z Fondu pro NNO, který společně administrují Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti. Mikrogranty mají pomoci českým neziskovým organizacím navázat nebo prohloubit spolupráci s norskými, lichtenštejnskými nebo islandskými organizacemi. Peníze jsou určeny zejména na cesty zástupců českých organizací do donorských zemí za účelem osobní návštěvy partnerské organizace. Dalším krokem navázané spolupráce je pak její prohloubení během přípravy společné žádosti do Fondu pro NNO. Maximální výše grantu je 70 000 Kč a termín odevzdávání žádostí je 1. října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat1.9.2014 - PRAHA [vedoucí zájmových útvarů DDM Praha 7]
Vodárenská věž musí sloužit Domu dětí a mládeže i po rekonstrukci

Oblíbená vodárenská věž na Praze 7, která slouží dětským zájmovým útvarům Domu dětí a mládeže Prahy 7 již od 70. let minulého století, potřebuje rekonstrukci. To je samo o sobě dobrá zpráva, ale jak bude činnost dětských oddílů vypadat po rekonstrukci a během ní, není ještě dořešeno. A to MČ Praha 7 chce s rekonstrukcí začít již na podzim. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.8.2014 - PRAHA [Pionýr]
Pionýr Open

Festival otevřených kluboven a akcí od 5. do 14. 9. 2014 - 200 akcí pro veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2014 - TELČ [Hnutí Brontosaurus]
Za měsíc začíná v Telči festival dobrovolnictví a zážitků ke 40 letům Hnutí Brontosaurus

Množství koncertů, dílen, výstav, divadelních vystoupení a jiné kvalitní zábavy přinese veřejnosti zářijový festival Dort pro Brontosaura. Nabídne také množství prezentací organizací pracujících s dětmi a mládeží či v oblasti dobrovolné péče o přírodu a památky. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat19.8.2014 - PRAHA [Pražská organizace vozíčkářů]
Hvězda 2014 - 32. Sportovní setkání (nejen) vozíčkářů

Pražská organizace vozíčkářů za podpory Městské části Praha 6 pořádá v sobotu 30. srpna 2014 v Oboře Hvězda (Praha 6) 32. ročník Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů, Memoriál Zdenky Hanákové. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2014 - PRAHA [Banal Fatal]
Preventivní kampaň na téma úrazy páteře začíná skokem do vody

Opravdový frajer neskáče, jak někdo píská! Pokud za nadpisem budete hledat jen suchou poučku, tak se pletete. Léto je v plném proudu a bohužel i plné skoků do vody na neznámých a nepřehledných nebo riskantních místech. Symbol léta, potřeba pořádně se odvázat na prázdninách, symbol všech reklam na zmrzlinu a chlazené nápoje, takhle zkrátka vypadá sexy léto. Jenže!
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.7.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Fond pro NNO rozdělí 28,5 milionů korun na ekologické projekty českých neziskových organizací.

Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti zveřejnily výsledky první výzvy Fondu pro nestátní neziskové organizace z prioritní oblasti č. 4 – Ochrana životního prostředí a klimatické změny. Finanční podporu získalo 18 projektů českých environmentálních neziskovek, které obdrží celkem 28 469 269 Kč. Výsledky ostatních tří prioritních oblastí (Lidská práva a tzv. klíčové oblasti podpory, Děti a mládež v ohrožení a Sociální inkluze) budou zveřejněny v září 2014 na stránkách www.fondnno.cz. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat25.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Prestižní evropská energetická soutěž českého vítěze nemá. Raduje se švédský Brogården.

České vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada z Brna vítězství v prestižní soutěži Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards 2014 nezíská. Na slavnostním vyhlášení v Bruselu byly včera odtajněny vítězné projekty ve všech pěti kategoriích. V kategorii bydlení (living), ve které se do užšího finále probojovala i Otevřená zahrada, zvítězil švédský projekt přestavby bytového domu v Brogårdenu. „Brogården je první bytový dům ve Švédsku, který byl zrekonstruován s využitím prvků a technologií pro pasivní bydlení. Projekt je názornou ukázkou toho, že je možné zrekonstruovat starý energeticky neúsporný dům na dům moderní, který jen na teplu ušetří 75 procent energií,“ stojí v oficiálních výsledcích soutěže. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat24.6.2014 - ČESKÁ TŘEBOVÁ [Nadace Mezinárodní potřeby]
Nadace Mezinárodní potřeby má nové webové stránky

Nadace Mezinárodní potřeby (NMP) spustila nové internetové stránky na adrese www.mezinarodni-potreby.cz. Najdete je také zadáním adresy www.zdrava-mladez.cz, www.dalkova-adopce.cz nebo původní adresy www.incz.info. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Ve finále prestižní evropské energetické soutěže je i český zástupce – brněnské centrum Otevřená zahrada

Mezi 30 finalistů evropské soutěže Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards 2014, která oceňuje energeticky úsporné projekty, se v konkurenci 342 přihlášených projektů z celé Evropské unie dostal i jediný český zástupce v soutěži – nová administrativní budova v areálu Otevřené zahrady Nadace Partnerství v Brně. Slavnostní vyhlášení proběhne 24. června pod patronací evropského komisaře pro energetiku, Günthera H. Oettingera. „Od počátku směřujeme k uhlíkově neutrální (zero carbon) bilanci provozu nadačních objektů, což se nám postupně daří naplňovat. I proto dnes slouží Otevřená zahrada jako praktický příklad a inspirace pro ekologicky šetrnou přestavbu městských částí i administrativních areálů,“ říká ředitel Nadace Partnerství, Miroslav Kundrata. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat16.6.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Prestižní Cenu Josefa Vavrouška pro rok 2013 získal Petr Pakosta. Původně horník, poté bojovník proti těžbě v severních Čechách.

Ve čtvrtek 5. června byl v rezidenci primátora hlavního města Prahy slavnostně představen držitel prestižní Ceny Josefa Vavrouška pro rok 2013, kterou uděluje Nadace Partnerství za konkrétní činy na podporu životního prostředí. Letošním laureátem se stal v konkurenci dalších 14 osobnostní soukromý zemědělec Petr Pakosta, který byl nominován za celoživotní úsilí o ochranu životního prostředí v Severočeské hnědouhelné pánvi, za záchranu zámku Jezeří a za aktivity pro obnovu osídlení a lesů na Krušných horách nejen na Mostecku. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat3.6.2014 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha, o. s.]
Nostrifikace: Konference o uznávání vzdělání migrantů v České republice

Multikulturní centrum Praha uspořádalo v úterý 17. března 2014 konferenci s názvem Nostrifikace: uznávání zahraničního vzdělání v ČR u příležitosti spuštění nového internetového informačního portálu, který má cizincům asistovat při uznávání zahraničního vzdělání. Plný sál zástupců uznávacích orgánů, zaměstnavatelů, pracovníků neziskových organizací a škol i migrantů samotných po prezentaci analýzy a diskusním panelu živě diskutoval nad specifickými problémy uznávání vzdělání migrantů v ČR. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.5.2014 - BRNO [NAOKRAJI – o krajině na okraji, z.s. ]
100 houpaček pro krajinu

Rozhoupejme českou krajinu! Vyzdvihněme potenciál zajímavých míst…upozorněme na krásné, leč skryté místo v našem okolí radostným způsobem…jak? Pověsme houpačku! Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat19.5.2014 - LIBEREC [KPEP o.s.]
GREENFEST - Ekofestival pro vás

Zajímáte se o přírodní stavitelství, permakulturu, zdravou stravu, či alternativní energie? Chcete strávit příjemný sobotní den plný inspirativních přednášek, dílen, stánků se zajímavými produkty a bohatým programem pro děti? Přijďte 31. května do Lidových sadů v Liberci, kde se od 10h koná další ročník Greenfestu.
Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat14.5.2014 - PRAHA [Pionýr]
Hledáte dobrý tábor? Nevíte, jak ho vybrat? Už deset let v tom nejste sami!

Před deseti lety totiž Pionýr zahájil informační kampaň Opravdu dobrý tábor. Od té doby se snažíme zvyšovat povědomí veřejnosti v oblasti obecných pravidel, jež by měl splňovat každý tábor. Radíme, na co si dát pozor, jaké informace vyžadovat od pořadatele i jaké mu vždy poskytnout, ale i na co nezapomenout, až budete malému táborníkovi balit kufry. Zkrátka už desátým rokem usilujeme, aby co nejvíce rodičů a dětí při výběru letního tábora nemuselo spoléhat jen na šťastnou ruku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.5.2014 - ČR [Institut pro památky a kulturu, o.p.s.]
Soutěž veřejných sbírek na opravy památek vstupuje do finále. Zapojte se také.

Ještě do 20. května je možné on-line hlasovat pro některou z veřejných sbírek na obnovu památek z celé České republiky v soutěži s příznačným názvem MÁME VYBRÁNO. Součástí celého projektu je kromě zmiňované soutěže také konference o financování kulturního dědictví. Ta se uskuteční v dominikánském klášteře v Praze a pomáhá hledat finanční zdroje na obnovu památek z jiných než dotačních zdrojů. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat24.4.2014 - PRAHA [Nadace VIA]
Cena VIA BONA zahajuje nominace

Nadace VIA ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických otevírají nominace 17. ročníku Ceny VIA BONA za filantropii. Toto prestižní ocenění každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje aktuální filantropické trendy a inspiruje tak nové dárce. Nominovat dárce je možné do 6. června 2014. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 140 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz