Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat19.9.2016 - Olomouc [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Obnova Staré Vody

Podzimní částí bude o tomto víkendu 24. - 25. 9. pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody, jehož cílem je péče o bývalou obec a dodnes stále významné poutní místo ve Staré Vodě u Města Libavá. Ve spolupráci s obecní samosprávou a se spolkem Lubavia probíhá intenzivní plánování dalších postupů při údržbě areálu v okolí kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího. "Práce se tentokrát zaměří na vyčištění plochy zahrad bývalého piaristického kláštera a začneme s čištěním rybníka, jehož plocha za poslední léta výrazně zarostla rákosím," shrnuje hlavní náplň pracovního víkendu skautský vedoucí Jan Pečínka. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.9.2016 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Až statisíce lidí budou protestovat proti úmluvě CETA s Kanadou. Kritikům vadí například tajnosti nebo ohrožení životního prostředí

Velké demonstrace (http://ttip-demo.de/home/) proti obchodním úmluvám včetně aktuálně schvalované úmluvy CETA mezi EU a Kanadou proběhnou 17. září v Berlíně, Hamburgu, Frankfurtu, Kolíně, Lipsku, Mnichově, Stuttgartu, Vídni a dalších evropských městech. Již v říjnu minulého roku protestovalo v Berlíně (1) až čtvrt milionů lidí proti obchodní úmluvě TTIP mezi EU a USA, takže i teď se očekávají akce s nebývalou účastí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2016 - PRAHA [Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.]
Na podzim pořádá organizace Rytmus 6. ročník celorepublikové akce Týden pro inkluzi

Více než 10 let mnoho českých učitelů vzdělává děti společně v běžných školách. Na jejich podporu realizuje organizace Rytmus Týden pro inkluzi. Akce si klade za cíl přispět ke zlepšení podmínek pro začleňování dětí se znevýhodněním do běžných škol i do mimoškolních aktivit. Týden dává prostor pro společné zážitky, které mají přispět poznávání odlišností a podpořit vzájemný respekt a toleranci. Letošní Týden proběhne od 17. do 23. října. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Kyšic přijedou náctiletí dobrovolníci z celé Evropy

Obec Kyšice bude již tradičně hostit zahraniční dobrovolníky, kteří pomůžou s péčí o obecní pozemky nebo organizací dětského dne. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa se budou v Dýšině podílet na chodu obce

Od 21. srpna do 4. září se do Dýšiny na Plzeňsku sjede skupina mezinárodních dobrovolníkŮ, aby pomáhala s různými renovacemi a pořádáním kulturní akce. Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrodružství mimo civilizaci čeká na dobrovolníky z celého světa. Vydají se „Back to nature“ a spát budou v týpí

Ve dnech 19. srpna až 9. září se na území CHKO Český les nedaleko vesnice Stará Knížecí Huť uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) „Back to nature“. Zúčastní se ho mladí lidé z Mexika, Taiwanu, Japonska, Francie, Španělska, Německa, Rumunska, Itálie a v neposlední řadě také z České republiky. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mokřady a prales u Liberce přivítají dobrovolníky z celého světa

LIBEREC (10. srpna 2016) – Liberecký kraj bude ve dnech 14. – 27. 8. 2016 hostit skupinu 16 dobrovolníků, kteří se budou podílet na udržování a kultivaci mokřadů v Jablonném a Novém pralese. Projekt je organizován a veden ve spolupráci INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a místní neziskové organizace Čmelák. Projekt je finančně podpořen americkou společností Johnson Controls, Inc. (JCI). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zámek ve Veselí chátrá, pomůžou dobrovolníci z celého světa. Letos poprvé

Tento rok se v obci Veselí na Úhlavou poprvé v historii sejdou mezinárodní dobrovolníci, aby svým úsilím podpořili projekt záchrany momentálně opuštěného zámku, o který se snaží Spolek Tvrz Veselí. Ve dnech 14.-26. srpna bude osm nadšenců z Belgie, Kanady, Španělska, Itálie, Taiwanu, Hongkongu a Běloruska čistit zámeckou záhradu a okolí. Projekt je organizovaný v spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hrad Rýzmburk budou opravovat dobrovolníci z celého světa

Hrad Rýzmburk se ve dnech 14. - 28. 8. 2016 stane dějištěm mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Dvoutýdenní akce, jejíž iniciátorem je město Osek, se letos koná na hradě úplně poprvé. Rýzmburk ležící poblíž Oseku město získalo teprve před třemi lety a chce památku, která je spíše zříceninou, uvést do lepšího stavu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na letní tábor pro hendikepované děti přijedou dobrovolníci z celého světa

Známá organizace Centrum pro všechny toto léto opět otevírá brány svého letního tábora pro hendikepované děti. Letos už poněkolikáté táborníci do svého středu přivítají dobrovolníky ze všech koutů světa. Nadšenci z České republiky, Francie, Ukrajiny, Ruska, Itálie, Španělska, Maďarska a Japonska se v rámci workcampu (tj. mezinárodního dobrovolnického projektu) pořádaného INEX – Sdružením dobrovolných aktivit (INEX-SDA) zapojí do každodenního chodu tábora i běžného života jeho účastníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa budou v Kadani učit děti angličtinu

Dne 7. srpna přijedou do Kadaně dobrovolníci z různých částí světa, aby se mohli podílet na organizaci dvou po sobě jdoucích táborů pro děti. Kromě výuky angličtiny, kterou budou dětem organizovat, budou mít také za úkol reprezentovat své země, např. Rusko, Nizozemí, Polsko, Španělsko a Japonsko, před širší veřejností. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnice z různých zemí připraví pražským seniorům zábavný program

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci letos opět přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 6. – 14. 8. 2016 do Prahy 10 zavítají čtyři nadšené studentky z Itálie, Španělska, Ruska a Karviné, které pomohou připravit volnočasový program pro seniory. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.8.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rekonstrukcí sportovních areálů v Odoleně Vodě

Odolena Voda (1. srpna 2016) – Do Odoleny Vody se ve dnech 6. - 20. srpna sjede 15 dobrovolníků z celého světa. V rámci dobrovolnického projektu se budou podílet na úpravě obecních prostor. Společnými silami mimo jiné pročistí les, vytvoří v něm odpočinkovou zónu s lavičkami a interaktivními prvky pro děti. Zároveň budou poznávat Česko. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Horního Maršova zavítají dobrovolníci z celého světa. Pomůžou s přípravou slavnosti při znovuotevření nejstaršího kostela ve východních Krkonoších

HORNÍ MARŠOV (29. července 2016) – Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER bude od 1. do 17. srpna 2016 hostit ekologicky zaměřený workcamp (tj. mezinárodní dobrovolnický projekt) ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Do Horního Maršova přijede patnáct mladých dobrovolníků ze všech koutů světa. Své mimoevropské zástupce bude mít například Kolumbie, Čína nebo Rusko. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa v Brně zvelebí terapeutickou a komunitní zahradu

Do Brna se 3. 8. 2016 poprvé sjedou dobrovolníci z Jižní Koreje, Ruska, Srbska, Itálie, Švýcarska, Turecka a Španělska, aby se zapojili do kultivace terapeutické a komunitní zahrady. Zahrada bude sloužit pro relaxaci a odpočinek jak tamějších klientů s duševním onemocněním, tak i široké veřejnosti. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, pořádá v Brně INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci se Sdružením Práh a organizací Tamjdem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa okusí život na farmě u Terezína

Na Svobodném statku na soutoku na Litoměřicku se v první polovině srpna (31.7. – 13.8.) usídlí skupinka nadšených dobrovolníků, odhodlaných pomáhat místní zelinářské ekofarmě. Jedná se o projekt konající se každoročně již několik let, což dokazuje jeho oblíbenost u dobrovolníků a prospěšnost pro místní komunitu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomůžou s rozvojem Arboreta Domažlice

Domažlice budou ve dnech 28.7.-11.8. hostit skupinu mezinárodních dobrovolníků. Účastníci ze Španělska, Francie, Koreje, Ruska, Řecka, Německa a Finska se zapojí do aktivit Chodsko žije!, spolku pro kulturu a rozvoj. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kampaň Fotbalu pro rozvoj je u konce aneb když imigranti nejsou imigranti a vracejí se domů

Mezi 18. červnem a 13. červencem ambasadoři z České republiky, Keni i Slovinska šířili mezi děti a mládež v šesti různých regionech myšlenky respektu, komunikace a tolerance ve společnosti. Činili tak prostřednictvím velmi poutavých aktivit – napříč Českou republikou se necelý měsíc tancovalo, bubnovalo a zpívalo, a především, pořádaly se turnaje a workshopy v F3 fotbale. Díky těmto aktivitám se každoročně podaří zapojit přes 1500 mladých lidí především z dětských domovů a nízkoprahových center. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomohou zvelebit Mnichovo Hradiště, včetně hrobů slavných osobností

Město Mnichovo Hradiště v blízkosti Českého ráje přivítá během dvou prázdninových týdnů v termínu 24. 7. – 7. 8. skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ti se budou podílet na zvelebování veřejného prostoru Mnichova Hradiště. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp je organizován obcí Mnichovo Hradiště ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.7.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Žítková přivítá dobrovolníky z nejrůznějších koutů světa

Na Žítkové se letos poprvé sejdou dobrovolníci z Jižní Koreje, Hongkongu, Španělska, Řecka a dalších zemí, aby se v rámci společného projektu INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a Hnutí Brontosaurus Mařatice zapojili do aktivit pomáhajících zachovat biologickou diverzitu v oblasti přírodní rezervace Hutě. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 147 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz