Komunikace s lidmi se zdravotním postižením nás zajímá, daly najevo úřednice
8. 9. 2006 -red- [Econnect / Královéhradecký kraj / CZP] -
Sto padesát úřednic a úředníků z městských a krajského úřadu v Královéhradeckém kraji se zúčastnilo semináře o komunikaci s lidmi se zdravotním postižením. Čtvrteční seminář v Aule Univerzity Hradec Králové jim přiblížil jednotlivé problémy, které se týkají například nevidomých či neslyšících lidí, ale hovořilo se také o diskriminaci zdravotně postižených.
"V úvodu semináře hovořil o diskriminaci lidí se zdravotním postižením a souvisejících právních normách Pavel Ptáčník, vedoucí sekretariátu Vládního výboru pro zdravotně postižené. Na jeho vystoupení pak navazovaly konkrétní doporučení a ukázky správné komunikace s lidmi s různými druhy zdravotního postižení," přiblížila za organizátory průběh semináře Jana Fišerová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví.
Komunikační potřeby lidí se zrakovým postižením přiblížil ředitel hradeckého Tyfloservisu Josef Cerha, jehož vystoupení doplnila informace a praktickými příklady Irena Korečková, předsedkyně Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Hradci Králové. O možnostech komunikace s lidmi se sluchovým postižením hovořila tlumočnice znakové řeči Monika Krúpová, která také tlumočila příspěvek předsedkyně Hradeckého spolku neslyšících Evy Bartoníčkové. Václav Krása, předseda Národní rady zdravotně postižených ČR, vystoupil s příspěvkem týkajícím se lidí s tělesným postižením, a Iva Doudová přiblížila své zkušenosti s lidmi s mentálním a řečovým postižením.
Seminář, pořádaný Královéhradeckým krajem ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené Královéhradeckého kraje a Univerzitou Hradec Králové, je doplňkem vzdělávací nabídky projektu Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb na území Královéhradeckého kraje. Projekt podpořil Evropský sociální fond.
Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb na území Královéhradeckého kraje je projekt zvyšující kvalitu sociálních služeb v kraji. Královéhradecký kraj, ve spolupráci s partnerem projektu Univerzitou Hradec Králové, vyškolí od září 2005 do září 2007 více než 1.300 pracovníků sociálních služeb a úředníků sociálních úřadů na městských a krajském úřadu.
-red-
|