Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Takto si vážíme namáhavé práce krav – „dojnic“?

5. 11. 2009 - Dita Michaličková & Nikola Puková & Jaromíra Horáková, Společnost pro zvířata

Reakce Společnosti pro zvířata – z. o. ČSOP na nedávné vylévání mléka do polí v rámci prtestní akci zemědělců.

Mléko tvoří mléčné žlázy samic savců primárně pro své mládě. Člověk je jediný živočišný druh, který konzumuje mléko po uplynutí doby kojení a ještě ke všemu využívá produkt jiných druhů. Vzhledem k tomu, že mu pro uspokojení jeho chutí dávno přestalo stačit původní množství mléka, které hospodářská zvířata vytvořila, zvyšuje toto množství šlechtěním a zneužíváním zvířat na úkor jejich zdraví a délky života (původní plemena dávala asi 1 – 8 l denně, dnešní „upravené“ dojnice 15 – 30 l někdy i více).

Mléko se matkám tvoří po porodu (u krávy otelení). Kráva vytvoří takové množství, aby nasytila své mládě. Protože však nehledíme na potřeby a touhy tohoto tvora a udělali jsme z něho stroj na mléko, není této matce dovoleno mateřství a teleti život u své matky a jsou krátce po porodu odloučeni, což je pro oba velice traumatizující zážitek. Někdy je krávě umožněno tele alespoň olízat od plodových obalů. Podpoří se tak krevní oběh a vzniká pouto matka – tele, což je v intenzivním zemědělství nežádoucí.

A tak kráva - opuštěná matka bez mláděte musí jen dojit, dojit, dojit.... s mnoha zdravotními následky a neuvěřitelně krátkým životem (6 - 8 let). V dobrých přirozených podmínkách může žít 20, i více let. Poté, co po několikátém umělém oplodnění, „doslouží“, je poslána na jatka. Tento dlouhý, namáhavý a bolestný proces předchází produktu zvanému mléko. A nyní je zbůhdarma vyléván výsledek této těžké práce do polí a kanálů… Takto si vážíme zvířat, jejichž těla a krev živí většinu národa? Není nám stydno?

Za Společnost pro zvířata – z. o. ČSOP:
Dita Michaličková
Nikola Puková
Jaromíra Horáková

není nám stydno ? - 12. 8. 2010 - ing. Josef Musil

Stydno, že se vylévá mléko ? A nemělo by být víc stydno těm, kteří dopustí, aby zemědělec v Čechách, na Moravě a ve Slezku byl méně dotován než zemědělec v německu, Francii ? Co je víc ? Lidský život, či život dobytčete? A autor článku by si mohl alespoň co to, o chovu skotu přečíst. Pak by věděl, že : kráva nejde knoflíkem s označením ON-OFF vypnout, že musí žrát i když výkupní cena mléka je nižší jak náklady na jeho získání. Ale to je marnost nad marnost. Kdo chce být IN , tak si vždy nějaké téma najde. Co je ekologického na zpomalení výstavby dálnice D8 ? Co je ekologického na snížení rychlosti na jižní spojce na 50 km/hod ? Co je ekologického na Grín-pís ? Dětech země ? apod. NIC !!! Naopak, stádo ovcí , které lze snáze díky ideologii ovládat. Tak jak příslušníky církví .

ODPOVĚDĚT


Re:

ja - 5. 11. 2012 - ja

Npijte mleko a nejeste maso jinak nikdy nemůžete být štastní.

ODPOVĚDĚT


Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz