Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dovolte, abych se představila: jsem žena vašich snů

15. 6. 2000 -, Jana Valdrová, Econnect

Dovolte, abych se představila: jsem žena, jakou si žádáte, o jaké sníte, jakou toužíte mít po svém boku. Vídáte mne v televizní reklamě, která Vaše dobře zaplacené představy zhmotňuje v konkrétní obraz.

Jsem mladá, půvabná, štíhlá a sexy, je mi mezi čtrnácti a pětadvaceti lety. Ladné pohyby mé pružné postavy dávají vyniknout kráse mých hustých, dlouhých, obarvených vlasů. Má chůze připomíná tanec - je oslavou svěžesti a zdraví (právě jsem užila projímadla a rozevlátě běžím parkem ke stanici metra). Pro udržení svého mladistvého vzhledu udělám a koupím cokoliv, co pomůže zvrátit běh času v můj prospěch - existují přece krémy a mýdla, vyhlazující vrásky do šesti týdnů, do tří týdnů, okamžitě.

Povolání a kariéra v mém životě hrají jen podružnou roli, jsem přece žena. Velmi zřídka mne zastihnete u počítače (internet používám výhradně k vyhledávání fotografie svého idolu), neláká mne ani denní tisk - informace o tom, že děti potřebují kalcium, mi předčítá manžel. Jestliže jsem vystudovala lékařskou fakultu a tíhnu k vědě, mohu realizovat své vědomosti na poli zjišťování mikroklimatu dětského zadečku: k pokusu s plenkami svého Jakuba využívám kulatou skleněnou misku, která se stejně k ničemu jinému nehodí. O služební postup neusiluji; vydám se sice na služební cestu, ale víc než na své povinnosti dbám na svůj svěží dech. Proto u sebe neustále nosím žvýkačku nebo osvěžující bonbóny. Pečuji o své vlasy - silně tužící lak zajistí trvanlivost účesu i pod vrtulemi letadel.

Jsem nabita sexem, i když třeba právě krájím rajčata na salát. Smyslem mého života je přece být rozkošným mazlíčkem partnera nebo - proti gustu žádný dišputát - tygřicí, která rozpoutává orgie jeho vášní. Snadno mne eroticky vzruší jakýkoli podnět; při mydlení koupelovou pěnou dlouho zálibně přejíždím dlaněmi po svých hladce oholených nohou, jogurt miluji vestoje nebo ve vaně. Mimořádně silným sexuálním zážitkem je pro mne pojídání oplatku: v hedvábném spodním prádle se svíjím na postelovém letišti a cukrovinková extáze mi vhání slzu do oka.

Koníčky zásadně nepěstuji. Na výletech se ocitám jen výjimečně (krás přírody si nevšímám, zato mne zarazí vybledlost partnerovy košile ve srovnání se stejnou košilí jeho přítele; po návratu domů musím ihned koupit lepší prací prostředek). Veškerý můj volný čas zabírá péče o děti a domácnost. Usměvavá a odpočatá očekávám své malé nezbedy k odpolední svačině. Namažu jim chléb čokoládovou pomazánkou s vědomím, že dělám to nejlepší pro zdraví dětí. Radostně kroužím kolem členů své rodiny a nedovolím, aby se obsloužili sami - vždyť mají mne.

Rodině se věnuji od rána do večera, ale věřte nevěřte, nejlépe se cítím, když nastanou "mé dny". Zatímco dříve jsem nosila dlouhý svetr, dnes oblékám těsné bílé džínsy nebo přiléhavé minišaty a odcházím na diskotéku. Svůdně vrtím zadečkem, aby každý viděl, jak skvěle mi sedí mé intimky (tak jsem si zvykla nazývat věrné družky svých dnů).

Jsou chvíle, kdy mé hezounké čelo protne ošklivá vráska: když objevím na prádle skvrnu, na kterou můj běžný prášek nestačí. Tu propadám depresím, že kazím členům rodiny hru (sama se totiž dovádění na trávníku nikdy neúčastním) . Ani hora špinavého nádobí věru na náladě nepřidá, a ucpaný vodovodní odpad mne dokáže zcela připravit o sebeovládání - mám chuť rozbít umyvadlo! Naštěstí je vždy nablízku muž; na skvrny nabídne prášek s novou zelenou silou, na mytí nádobí poradí zakoupit myčku. Je úžasný, kam jen chodí na ty nápady? V otázce čištění odpadů, dlaždiček a vodovodních baterií prokáže úctyhodnou informovanost, a zcela nedávno mi nabídl chutnou instantní jíšku.

Ve zralejším věku, díky manželovi dokonale finančně zaopatřena, popouštím uzdu své rozmařilosti. Můj šofér a sluha nainstaloval všude kolem mne důmyslná zařízení, která na stisknutí tlačítka vydají ze svých útrob hromádku luxusních bonbónů. Dále už pokud možno nestárnu, nenašla bych v reklamě (a v životě?) uplatnění. Nechci se změnit v protivnou tchýni, která znenadání oznámí svůj příjezd a neurvale vtrhne do snašiny domácnosti, narychlo uklizené a rozvonělé dopékající se bábovkou z prášku. S tváří poznamenanou stopami stárnutí se tedy cudně stahuji do ústraní, poté co jsem vám vydala u přepážky léky proti chřipce...

Jana Valdrová

Dovolte, abych se představila: jsem žena vašich snů - 3. 9. 2004 - Jana Valdrová

Dobrý den paní Valdrová,
při čtení Vašeho okouzlujícího článku jsem se pěkně bavila.
Media mě neustále masírují tím, co mám nosit, jíst, jak se
mám líčit, jak být sexi, co si mám myslet... Naštěstí ještě
stále rozhoduji o tom, co budu sledovat v televizi nebo
co budu číst. Není toho mnoho, co by stálo za mou pozornost.
Avšak času stráveného nad Vaším článkem nelituji.
Stálo to za to!
Jana Drimlová

ODPOVĚDĚT


Re:

To je dobrý pamflet na reklamu - 9. 1. 2005 - ani

Dobrý den,

i když, jak jsem zjistila, je tento článek poněkud staršího data, má pořád co říci. Reklamy se mění, klišé zůstává. Zdá se, že moderní žena je moderní jen od toho, aby se nechala degradovat stějně jako její předchůdkyně na začátku století a dříve. Reklama je tu od toho, aby byla líbivá a příjemná, s chabým obsahem a průraznou formou. Neužívám projímadla ani nesleduji límečky košil mužů, protože si uvědomuji, že se nemusím nechat balamutit vším co slyším. Bohužel, jak často vidíme, používat rozum je méně pohodlné než si nechat poradit (krycí jméno pro vnutit).
Přeji další úspěchy v psaní a šťastnou ruku při výběru pracího prášku. Na ty fleky od trávy na vlastním triku ;)
Ani Fialová

ODPOVĚDĚT


O Autorech

Jana Valdrová

Dr. Jana Valdrová působí jako germanistka na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a genderová lingvistka a publicistka. Věnuje se zejména otázkám doing gender v komunikaci, tj. jak se prostřednictvím jazyka a řeči uplatňuje ženská a mužská identita mluvčích.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz