Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Legislativní paskvil šikanuje řidiče, chodce i cyklisty

25. 7. 2006 - Robert Vašíček

-foto-
-foto-
Když jsme rozjížděli 7.7.2006 petici za novelizaci špatného silničního zákona, stáli za námi prozřetelní motoristé, kteří již měli zkušenost se šikanou na českých silnicích. Po dalším týdnu zkušeností se okruh příznivců změny zákona začal rozšiřovat a tisíce motoristů podepsaly petici za jeho novelizaci. Po minulém týdnu asi většina účastníků silničního provozu pochopila nesmyslnost silničního zákona, který byl postaven pouze za účelem skrytého zdanění motoristů. Desetitisícové pokuty se totiž začaly dotýkat nejen motoristů, ale také chodců a cyklistů.

Extrémním případem je nehoda cyklisty. Nehoda dvacetiletého Tomáše Petrů ze Zlína, který se zranil, když spadl při jízdě na kole, možná změní silniční zákon. Mladíkovi dnes hrozí minimální pokuta 25 tisíc korun, přestože jediným zraněným je on sám. Ministerstvo dopravy uznalo, že zákon je v tomto ohledu příliš tvrdý.

Jenže silniční zákon pamatuje i na chodce. Zatímco až dosud byla nepozornost chodce odměněna bolavými zraněními a v mnoha případech také povinností zaplatit škodu poškozenému, od nynějška i chodci budou platit desetitisícové pokuty státu jen za to, že měli smůlu.

Perličkou budou zranění dětí, kdy rodiče, vystresovaní zraněním jejich dítěte, dostanou studenou sprchu v podobě pokuty za jejich nezletilce. A to i v případě, že by dítě bylo na pokraji smrti.

Nový silniční zákon je horší než inkvizice a je odkazem křesťanského prvotního hříchu. Křesťan má totiž povinnost žít neustále ve strachu ze své omylnosti. Komu se to nelíbilo, byl ve středověku upálen. Kdo chce být i dnes upálen, nechť si souhlasí se špatným silničním zákonem. Ale většina slušných motoristů, chodců a cyklistů takovému zákonu říká ne. Naše petice je toho důkazem.

O autorovi: Robert Vašíček, člen Petičního výboru Petice za novelizaci zákona o provozu na pozemních komunikacích, provozovatel ChceteZmenu.cz – Motoristé proti šikaně

Drz se sevce sveho kopyta - 26. 7. 2006 - V. Urban

attn: Robert Vasicek

Je uzasny ze petice vznikla a o tom ze "nova pravidla" maji daleko k zakonu alespon prumerne kvality neni sporu, ale o to vic me mrzi Vase demagogie v poslednim odstavci. Mozna se Vam to bude zdat divne, ale krestan nema povinnost zit ve strachu :-)

Budte zdrav.

V. Urban

ODPOVĚDĚT


Ukazka neuveritelne demagogie a hlouposti - nemluvte za mne - 26. 7. 2006 - Masa

Jako slusny motorista, cyklista a chodec rikam novemu silnicnimu zakonu ANO. Citim se ted na chodniku i na silnici bezpecneji, protoze ridici jsou konecne nuceni dodrzovat pravidla silncniho provozu. Vas komentar, pane Vasicku, provazuji ukazku neuveritelne hluposti a demagogie. Verim, ze Vase nebezepecna iniciatina zkrachuje.

ODPOVĚDĚT


komu vadi pokuty? tem, kdo jezdi slusne, ne - 31. 7. 2006 - Jana

ono tech zmen v predpisech zas tolik neni - snad nic zasadniho krome povinnosti jezdit s rozsvicenymi svetly... a iniciatori protestakci zacali kricet ne tehdy, kdy cyklista dostal absurdni pokutu, ale uz tehdy, kdyz zacali dostavat patricne vysoke pokuty bezohledni jedinci, kteri maji problemy dodrzovat maximalni povolenou rychlost. pokud je nekde padesatka, znamena to, ze se proste nesmi jet rychleji: a nesmelo se doposud, tak jakepak reci o tom, ze chudak ridic je stresovany tim, ze musi najednou sledovat tachometr? to snad driv nemusel? nebo proste vedel, ze kdyz ho chyti, tak se z toho nejak vykrouti a prinejhorsim zaplati par stovek, coz si muze dovolit..?

v silnicnim zakone jsou nejake vady, ktere nejspis bude potreba odstranit, ale vysoke pokuty to rozhodne nejsou. nic jineho evidentne ridice dostatecne nemotivuje k dodrzovani stanovenych pravidel. cele to divadylko s oznacovanim vynucovani dodrzovani pravidel za "sikanu" je k smichu - nechcete treba sepsat petici proti legislativni sikane, protoze ty osklive zakony omezuji vasi svobodu krast, vrazdit nebo treba obchodovat s lidmi?

ODPOVĚDĚT


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz