Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Přes hranice na kolech - “CROSSBORDERS ON BIKES”

12.8.2002
Plzeň [INEX SDA]
Autor: Jiří Němeček, tel: 0723-414154

Dne 15.8.2002 začíná v Liberci putovní česko-německo-polský projekt mládeže s názvem „Přes hranice na kolech“ jehož hlavními cíli bude poznávání oblasti bývalých Sudet, komunity Lužických Srbů a ochrana přírody v německé, české i polské části Euroregionu Nisa. Na kolech se podíváme mimo jiné i do německo-polského města Zhořelec. Na programu jsou také diskuse s místními neziskovými organizacemi, státní správou a občany.

Naši cestu zakončíme 2. září v Náchodě. Tento projekt pořádá INEX – Sdružerní dobrovolných aktivit, Naturschutz Jugend (Bavorsko), Fundacja Nowy Staw (Lublin).

Sledujte naši cestu a zapojte se do diskuse na internetové adrese www.preshranice.zde.cz

Celá akce je financována z programu mládeže YOUTH Evropské Unie, Ministerstvem školství ČR a Česko-německým fondem budoucnosti.

INEX-SDA
INEX-Sdružení dobrovolných aktivit je dobrovolnickou neziskovou organizací založenou v roce 1991, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Organizuje mezinárodní veřejně prospěšné projekty dobrovolné práce, které jsou zaměřené na činnost v environmentální. Svými aktivitami se snaží též pronikat do témat soužití kultur a nabízet lidem příležitost porozumět jiným národům a kulturám. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz