Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Rozbíhá se Dobrovolník

11.4.2001
Praha [Econnect]
Autor: Kateřina Horáčková

Motto: “Dobrovolná činnost je ctností, nikoliv něčím, za co bychom se měli stydět.”

Econnect ve spolupráci s dobrovolnickými organizacemi Hestia a Jahoda vytvořil u příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků (1) speciální informační a diskusní stránku

HTTP://WWW.DOBROVOLNIK.CZ.

Dobrovolnik.cz chce představit myšlenku dobrovolnictví široké veřejnosti a pozvednout jeho prestiž na úroveň, kterou si zaslouží. Chce ukázat, že dobrovolnictví je vhodným způsobem osobní realizace a zdrojem cenných zkušeností pro dobrovolníka. Dobrovolná práce je významným zdrojem a způsobem fungování nevládních a neziskových organizací. Některé z nich dokonce nemají jediného placeného zaměstnance.

Důležitou částí stránek Dobrovolnik.cz jsou výpovědi dobrovolníků (jejich zkušenosti a rady) i organizací, jejichž činnost často stojí pouze na nadšení a vytrvalosti dobrovolníků. Návštěvník zde najde informace o tradicích a formách dobrovolnictví, o činnosti dobrovolnických organizací i center v České republice a vysvětlení používaných pojmů.

Pro dobrovolníky je připraven přehled dobrovolnických organizací (u nás i ve světě), nabídka aktuálních novinek o projektech, do kterých se mohou zapojit. Poradí jim, jak být opravdu užitečným a čeho se vyvarovat.

Organizacím chce sloužit jako prostor, ve kterém představují své aktivity. Nabízený kalendář akcí umožňuje organizacím získat přehled o aktuálních událostech, vzdělávacích akcích, možnostech získání grantů etc.

Dobrovolnik.cz technicky a graficky zpracoval Econnect a na obsahu se na něm, spolu s redakčním týmem Econnectu, podílí Národní dobrovolnické centrum Hestia a dobrovolnická organizace o.s. Jahoda.

Econnect se věnuje každý rok jednomu tématu, které ovlivňuje občanský sektor a které je doposud málo známé mezi širší veřejností (v loňském roce to bylo Výroční zasedání MMF a SB z pohledu nevládních organizací, na adrese http://globalizace.ecn.cz). Cílem je vytvořit k vybranému tématu jakousi platformou, na níž se budou vést diskuse nejen mezi neziskovými organizacemi, ale zejména mezi nimi a širokou veřejností. Econenct je občanské sdružení, které prostřednictvím informačních a komunikačních technologií podporuje činnost nevládních a neziskových organizací v oblasti životní prostředí, lidská práva, sociální oblast a kultura.

Hestia - Národní dobrovolnické centrum Praha spravuje databázi dobrovolníků a dobrovolnických organizací, vede poradenství v oblasti supervize dobrovolnictví, pořádá školení pro koordinátory dobrovolníků, vydává tematické publikace. Svou činností podporuje zakládání regionálních dobrovolnických center.

O.s. Jahoda - se věnuje dětem žijícím v azylovém domě pro matky s dětmi. Dobrovolníci v ní zajišťují jak práci s dětmi, tak i pomoc v oblasti materiálního a organizačního zajištění letních aktivit. Jako dobrovolnická organizace se aktivně věnuje vzdělávání “svých” dobrovolníků.

Poznámka:

(1) Rok 2001 byl Organizací spojených národů (OSN) vyhlášen Mezinárodním rokem dobrovolníků, oficiálně se k němu připojila i Česká republika.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz