Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Rozmary počasí jedenáctý ročník Slavností stepí nepokazily

20.5.2024
Litoměřice [AOPK ČR]
Autor: Karolína Šůlová, tel: +420724102406

„Vždy připravujeme rozmanitý program s přírodovědnou tématikou. Na děti letos čekalo 10 soutěžních stanovišť, kde po splnění úkolu získaly razítko na soutěžní kartičku a za její vyplnění pak odměnu. Viděly ukázky odchytu a kroužkování ptactva, mohly si poslechnout povídání o lese a jeho obyvatelích, učily se rozpoznávat rostliny, pozorovaly sysly. Snažíme se stanoviště obměňovat, aby byl program zajímavý i pro návštěvníky, kteří akci navštěvují opakovaně. Letos byla třeba připravena nová stanoviště Naše šelmy a Ranské výhledy. Krom toho se mohli návštěvníci Slavností stepí také zúčastnit exkurzí s odborníky a dozvědět se tak zajímavé informace o rostlinách a zvířatech, které jsou na ranských stepích doma,“ shrnul průběh akce Vladimír Dolejský z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
Nechyběl bohatý doprovodný program spojený s ukázkami pastvy ovcí za pomoci ovčáckých psů, stříháním ovcí, představením historických řemesel, prezentací bezmotorového létání či seznámením s činností stráže přírody v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Akci doplnila výstava plemen ovcí a koz, dětské atrakce a projížďky na koních. Slavnosti stepí pořádala Agentura ochrany přírody krajiny ČR s obcí Raná.
Slavnosti stepí tradičně podpořily Město Louny, Lesy ČR, Asociace strážců přírody, Oblastní muzeum v Lounech, Svaz chovatelů ovcí a koz, Česká společnost entomologická a Přírodovědný spolek Dobříš.
Poznámky:
[1] První ročník se konal v roce 2012 v rámci projektu LIFE+ „Stepi Lounského středohoří“. Tento projekt byl v letech 2011 až 2017 zaměřen na ochranu zdejších jedinečných stepí. Šetrné hospodaření pomohlo zajistit, že stepi i nadále poskytují domov ohroženým rostlinám a živočichům, jako jsou kavyly, sysli či celá škála motýlů. Dalším cílem bylo seznámit veřejnost s výjimečností stepí na Lounsku. Slavnosti stepí se nekonaly pouze v letech 2020 a 2021 z důvodu pandemie Covid 19, kdy byly akce pro veřejnost zakázány.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz