Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekocentrum Vydra v Třeboni navazuje na třicetiletou tradici a zve na své jarní akce

15.4.2024
Třeboň [Český nadační fond pro vydru]
Autor: Klára Černá , tel: 606077757

Nadace pro vydru, Český nadační fond pro vydru, Třeboňská záchranná stanice, Vydry – pod všemi těmito jmény lidé znají neziskovou organizaci z Třeboně, která se už více než 30 let zabývá ochranou přírody a ekovýchovou. Od března 2024 používá nový název, Ekocentrum Vydra, které tímto zve na nejbližší akce pro veřejnost: 24. 4. Benefiční koncert Dua Bárka a Štěpána Kojana ze skupiny KEKS v třeboňském Divadle J. K. Tyla, 28. 4. Vítání ptačího zpěvu v Lutové, ve spolupráci s ČSO, a 4. 5. tradiční Zahájení letní návštěvnické sezóny v areálu ekocentra a záchranné stanice v Jateční ulici v Třeboni.

Ekocentrum Vydra se od března 2024 stalo novou „značkou“ pro neziskovou organizaci působící již více než 30 let v Třeboni na poli ochrany přírody a ekovýchovy. „Symbolicky s počátkem jara jsme do života uvedli Ekocentrum Vydra. Nový zastřešující název s novým logem dobře vystihuje šíři naší současné činnosti. Kromě péče o poraněné volně žijící živočichy v záchranné stanici je významnou náplní naší práce environmentální výchova a vzdělávání, zaměřené nejen na školky a školy, ale i na širokou veřejnost, nadále se věnujeme i zpracovávání odborných posudků týkajících se vydry říční. O změně názvu, který by nás lépe reprezentoval, jsme uvažovali již delší dobu. A jelikož nám místní, s ohledem na historii naší organizace, neřeknou jinak, než „Vydry“, byla volba přízviska celkem nasnadě“, vysvětluje s úsměvem Klára Černá. „Oficiálním provozovatelem nicméně nadále zůstává Český nadační fond pro vydru“, dodává nová ředitelka, která se kormidla ujala 1. dubna 2024. Součástí změny image „třeboňských Vyder“ jsou i zbrusu nové atraktivní webové stránky ekocentrumvydra.cz, se kterými sponzorsky vypomohla třeboňská firma Argon systems, a kde návštěvníka do dění vtáhnou vydařené fotografie Kryštofa Bartušky.
Ekocentrum Vydra pokračuje v tradici pořádání akcí určených široké veřejnosti. „Setkávání naživo je, ač žijeme v době digitální, dle našeho názoru nezastupitelné. Proto i letos plánujeme řadu akcí pro veřejnost. Rádi bychom Vás pozvali na benefiční koncert, za jehož uspořádání vděčíme Pavlu Barnášovi, zakladateli festivalu Okolo Třeboně a městu Třeboň. Pokud chcete ve středu 24. 4. prožít hezký večer, vydejte se do třeboňského Divadla J. K. Tyla na vystoupení Bárky a Štěpána Kojana, k vidění tu bude i prodejní výstava fotografií Kryštofa Bartušky, jejíž výtěžek rovněž poputuje na podporu naší činnosti“, zve Olga Růžičková, koordinátorka vzdělávacích programů v Ekocentru Vydra. „Další akce, tentokrát vycházka do přírody, se koná v neděli 28. dubna, kdy společně přivítáme opeřené posly jara. K Vítání ptačího zpěvu, které opět pořádáme ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, se letos sejdeme v obci Lutová“, láká na zážitky při pozorování ptáků pod vedením zkušených ornitologů Růžičková a zároveň přidává pozvánku ještě na květnové setkání přímo v Ekocentru Vydra: „Na všechny naše příznivce se těšíme na tradičním Zahájení letní návštěvnické sezóny a dni otevřených dveří v areálu ekocentra a záchranné stanice v Jateční ulici, které se letos koná v sobotu 4. května od 13:00 hodin“.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz