Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Amdělský advent v muzeu

30.11.2023
Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531

Opět po roce se mohou návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi těšit na advent ve společnosti loutek s mikulášskou nadílkou přímo v muzeu, vánočním Andělem splněných přání, loutkovými divadelním představením s vánoční tematikou nebo večírkem (nejen) pro seniory.

Adventní program v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi odstartuje první adventní neděli 3. 12. 2023, kdy od 17 do 19 hodin navážeme na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resslově náměstí a na arkádách Mydlářovského domu po roce opět přivítáme loutkového Anděla splněných přání. Ten bude až do Tří králů bdít nad všemi lidmi dobré vůle a jako každý rok si na jeho křídlech můžete poslat do světa svoje nejtajnější přání a prosby. Jako obvykle je připraven program pro děti i občerstvení pro rodiče.
V úterý 5. prosince od 16 do 19 hodin pak bude čekat na děti Mikuláš společně s andělem a čertem v „nebeské komnatě“ na půdě Mydlářovského domu. Mikulášská nadílka, kterou je možné si objednat na muzejním telefonním čísle 469 620 310, bude opět spojená s drobnými úkoly v expozici a vánočními workshopy. Do muzea je také možné se v tuto dobu podívat zdarma a užít nefalšovanou mikulášskou atmosféru. V atmosféře Vánoc a adventního tvoření se pak ponese i Otevřený ateliér v neděli 10. prosince od 13:30 do 16:30.
Ve středu 14. prosince od 14 do 17 hodin připravilo muzeum ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet! a Městskou knihovnou Chrudim Adventní odpoledne (nejen) pro seniory. Návštěvníci se vedle ochutnávky vánočního cukroví mohou těšit na koledy zpívané dětmi z mateřské školy Na Valech, koncert klasické hudby v podání studentů Konzervatoře Pardubice nebo komentovanou prohlídku muzejní expozice s dopomocí. Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude stejně jako v uplynulých letech odměněn rodinnou vstupenkou do muzea.
Kdo se těší na vánoční loutková představení, bude mít letos na výběr hned mezi dvěma, respektive třemi pohádkami. V pátek 15. prosince od 17 hodin mohou děti shlédnout dvě představení O prolhaném tygrovi a O nepořádném křečkovi v podání Divadla jednoho Edy. Na představení naváže beseda o pěstounství a náhradní rodičovské péči se zaměstnanci Amalthea z.s., kteří se pomocí dětem dlouhodobě zabývají. V neděli 17. prosince pak na děti i jejich rodiče čeká tradiční vánoční pohádka Radujme se, veselme se!, kterou do MLK přiveze Divadlo staré herečky.
Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz