Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa si vyzkouší udržitelný způsob života v hluboké přírodě Českého lesa

23.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Pavel Dobiáš, tel: 776748203

LESNÁ, okres Tachov (23.8.): V období od 26. srpna do 8. září se nedaleko osady Stará Knížecí Huť bude konat mezinárodní workcamp „Back to nature“, jehož účastníci si zkusí udržitelný způsob života uprostřed přírody. Tento projekt se koná ve spolupráci CHKO Český les, občanského sdružení EUROSOLAR.CZ a neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Dobrovolníci si uprostřed lesa na vlastní kůži vyzkouší udržitelný způsob života v týpí tábořišti. A to jak prostřednictvím běžných denních úkonů, jako je údržba tábořiště a příprava jídla nad ohništěm, tak i sečením trávy na louce a pěstováním lokálních plodin. Na konci workcampu se naučí rozložit tábořiště a zdokonalí tím své manuální dovednosti.

Mimo fyzické práce mají účastníci možnost si v chráněné přírodní oblasti i užít volnočasové aktivity jako je lukostřelba, meditace, skupinové hry nebo třeba výlety do okolí. Večery budou provázet zajímavé přednášky o ekologii, udržitelných zdrojích, seznamování se s místní faunou a flórou nebo například otevřené debaty na témata kolem přírody a její ochrany.

„Dobrovolníci se mohou kromě smysluplné práce těšit na nádhernou přírodu Českého lesa, skupinové aktivity a poznávání nových přístupů, jak nahlížet na problematiku udržitelnosti a klimatické změny.“ říká český vedoucí letošního workcampu Pavel Dobiáš.

Občanské sdružení EUROSOLAR.CZ je národní sekcí evropské asociace pro podporu sluneční energie Eurosolar, která podporuje projekty obnovitelné energie a udržitelného stylu života. EUROSOLAR.CZ také organizuje letní kempy pro děti, mladé lidi i celé rodiny, na kterých se snaží apelovat právě na udržitelnost a způsoby, jak je toho možno dosáhnout.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/back-to-nature-2021/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz