Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa staví dětské hřiště v Odoleně Vodě

9.8.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Eliška Chroustová, tel: 607 530 611

Odolena voda (9.8.): V Odoleně Vodě se ve dnech od 12. – 26.8 už po šesté bude konat mezinárodní dobrovolnický projekt na podporu místní komunity. Dobrovolníci z celého světa přijedou strávit dva týdny prací na zvelebování místního veřejného prostoru, poznáváním místní kultury a seznamováním se s kulturami ostatních. Projekt se koná ve spolupráci s INEX-SDA a Městem Odolena Voda. 

Letos přivítá Odolena Voda skupinu mezinárodních dobrovolníků z Mexika, Německa, Španělska a dalších zemí Evropy, aby pomohli zvelebit místní veřejné prostory a při té příležitosti nahlédli do dění ve městě. Oproti ostatním ročníkům, letošní projekt bude mít jednoho vedoucího ze Srí Lanky. 
,,Nejen že budeme spolu vést kemp, ale budeme muset překonat jazykovou bariéru při organizaci a komunikaci.” Uvedla jedna z vedoucích kempu Eliška Chroustová. 
Na dobrovolníky čeká práce na dětském hřišti, na kterém budou tvořit pomocí pneumatik a palet mašinku. Ta následně bude natřena barvami, aby zapadla mezi ostatní herní prvky hřiště. Dále budou dobrovolníci pomáhat s různými menšími pracemi od čištění studánky až po tvorbu suchého mola pro děti.
Ve volném čase se dobrovolníci budou moci zapojit do místního dění – zúčastní se například každoročního Setkání jazyků, které se koná v rodném domě Vítězslava Hálka. Mohou se také těšit na cyklistický výlet na Mělník, na prohlídku věže místního kostela sv. Klimenta či na lukostřelbu. 

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz