Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Udržitelné projekty lákají zájem investorů i během pandemie. Climate Finance Community Lab učí, jak získat finance na prospěšný projekt

12.12.2020
Praha
Autor: Eliška Mezuláníková

Akcelerační program Climate Finance Community Lab se blíží k úspěšnému finále. Od října do prosince mentorovali experti z Impact Hubu a estonského Cleantech forEST projekty Rekola, Opravárnu a Smartswap. Jejich mentoring měl za cíl především zaujmout na evropské úrovni a získat finance pro další rozvoj. Účastníci akcelerace nyní nasdílí své zkušenosti v online semináři pro investory, start-upy i širší veřejnost se zájmem o investice do udržitelných projektů. Akcelerace i seminář proběhla za finanční podpory celoevropského projektu EIT Climate-KIC, který letos začal rozvíjet své aktivity i v Česku.

Již 15. prosince se na online akci pořádané zástupci Impact Hubu a Cleantech ForEst potkají investoři i projekty, které již dosáhly na podporu od dopadových investorů. Akce je součástí projektu Climate Finance Community Lab, ve kterém letos získali mentoring s cílem najít vhodného investora pro další rozvoj české projekty Rekola a Opravárna a estonský Smartswap. Během několika týdnů získali projekty intenzivní a individuální mentoring na míru pro svou specifickou situaci.

„Ačkoliv se i tradiční investoři pořád více zajímají o oblast udržitelných technologií, najít finance pro startupy v této oblasti je nadále obtížné, zvláště ve srovnání s oblasti jako je například fintech. Climate Finance Community Lab je proto nesmírně unikátní program, který je pro startupy z environmentální oblasti jakousi bránou do světa,” míní Karl Pärtel, spoluorganizátor programu a manažer pro partnerské projekty v Cleantech ForEst.

Akce Impact Investing – How, Why and Who je vůbec první, která představí dopadové komunity Estonska i České republiky. Mluvit se bude o investorech, představí se již zainvestované start-upy a také projekty, které teprve investici očekávají. Svůj pohled v panelové diskuzi posléze představí i přímo investoři z RSJ, Limitless Impact a Reverse Resources.
„Jsme nadšeni z výsledků Rekol, Opravárny i Smartswap v první česko-estonské spolupráci a věříme, že online seminář dokáže inspirovat i další ekologické start-upy na jejich cestě k investici. EIT Climate-KIC stojí na spletité síti lidí v celé Evropě a jak tento seminář, tak celý projekt CEE Community Lab, pod který Climate Finance Community Lab spadá, je skvělým příkladem toho, jak si dokážeme vzájemně pomoci na cestě k udržitelnosti,” říka o projektu Barbara Jarkiewicz, koordinátorka EIT Climate-KIC.

K semináři se připojíte online 15. prosince od 14:00 prostřednictvím události na Facebooku https://www.facebook.com/events/666932290636379. Registrace předem není nutná.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz