Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Člověk v tísni otevřel Centrum Chomutov pro sociálně slabé lidi

24. 6. 2005 -, Člověk v tísni/Econnect

Počátkem měsíce června otevřela společnost Člověk v tísni chomutovské kontaktní centrum pro sociálně slabé lidi. Podle organizace se tím zlepší nabídka sociálních služeb v Chomutově a okolí. Pro své klienty zde budou nyní terénní pracovníci Jan Sipos a Jarmila Kuchárová k dispozici v kanceláři ve Školní ulici č.p. 5336.

Ghetto není komunita

Hodně klientů mají Sipos s Kuchárovou v chudinském ghettu v Dukelské ulici. K dispozici však budou všem, kteří o jejich služby budou stát.

"Dukelská je, podobně jako většina chudinských společenství, vnímána jako nerozlišná komunita neplatičů a nepřizpůsobivých lidí. Přitom rozdíly mezi jednotlivci jsou tu obrovské, navíc přibližně polovina lidí nemá problémy s placením nájemného, přesto si nesou stigma neplatičů. Každý tu má rozdílné schopnosti uspět ve společnosti. Proto je potřeba s každým pracovat individuálně a postupně se snažit ty nejschopnější integrovat do společnosti a pomoci jim sehnat práci," vysvětluje terénní sociální pracovnice Jarmila Kuchárová.

Změnit myšlení lidí

Terénní sociální pracovníci tu nabízí svým klientům zprostředkování bezplatného právního poradenství, doprovod na jednání s úřady, pomoc při vyřizování úřední korespondence, pomoc při zvyšování osobní kvalifikace a hledání zaměstnání, ale také vyřizování dávek sociální podpory a péče. Pomáhají při přípravě dětí do školy, zvyšují u klientů povědomí o důležitostí školní docházky.

"Lidé v sociálním vyloučení mají velice často nízké právní povědomí, nejsou s to jednat s úřady, někteří nedokáží docenit význam vzdělání. Často poznáváme, že náš klient se sice snaží zlepšit svoji situaci, ale že už dávno přijal za své to, že zůstane chudým a nerespektovaným člověkem. Takové lidi je důležité motivovat ke změně," říká Jan Sipos.

Terénní pracovníci jsou v chomutovském kontaktním centru k zastižení po předchozí telefonické dohodě (tel.: 474 620 413), nebo mohou přijít v konzultačních hodinách v pondělí a ve středu od 10,00 do 15,00 hodin.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz