Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z různých zemí se opět sejdou v Camphillu

30.7.2018
ČESKÉ KOPISTY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Anna Šlitrová, vedoucí workcampu, tel: 725 961 121

V Českých Kopistech u Terezína se ve dnech 5. 8. – 18. 8. 2018 bude konat druhý mezinárodní dobrovolnický workcamp. V jeho rámci přijedou dobrovolníci z Mexika, Číny, Francie, Německa, Itálie a Španělska podpořit svou činností aktivity Svobodného statku na soutoku, organizace zaštiťující zemědělský provoz camphillského společenství. Projekt bude probíhat pod záštitou organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Během všedních dnů budou dobrovolníci pracovat v průměru šest hodin. Práce bude zahrnovat zejména sklizeň sezónní zeleniny na poli a také přípravu dalšího zpracování plodin. O víkendech budou mít účastníci workcampu volno na odpočinek a poznávání české země v okolí Českých Kopist. Dobrovolníky ze zahraničí povedou dva campleadeři (také dobrovolníci) z České republiky, kteří budou zajišťovat vykonání práce a hladký průběh celého projektu.

Partnerskou organizací pro tento workcamp je spolek Svobodný statek na soutoku, který je součástí camphillského společenství. Toto společenství vytváří a poskytuje lidem se speciálními potřebami možnost učit se, pracovat a žít v přátelském a respektujícím prostředí majoritní společnosti. Komunitní život v Camphillu je založen na křesťanských ideálech a filosofii Rudolfa Steinera. Jeho součástí je také organické a biodynamické zemědělství.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka: Bára Tembo):
https://drive.google.com/drive/folders/1P6LkQ1Nz96dFkRwKkBtjDcVIX-VvKMnc?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz