Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci míří opět po roce do Hlásnice

12.6.2018
HLÁSNICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Eva Macková, tel: 774 736 594

Na jeden týden od 17. do 24. 6. zamíří parta zahraničních dobrovolníků do obce Hlásnice, aby připravila zdejší centrum na očekávanou kulturní akci Den se složkami Integrovaného záchranného systému.

Až z dalekého Mexika či Turecka přijedou dobrovolníci do obce Hlásnice v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. (INEX - SDA). Ve spojení s místní komunitou budou dobrovolníci vylepšovat veřejné prostředí určené ke sportovním a volnočasovým aktivitám. Budou se podílet na úpravě areálu komunitního centra a na přípravě tradiční akce s prezentací jednotek integrovaných záchranných sborů, která se letos koná v sobotu 23. června. V průběhu dobrovolnického týdne připojí své ruce k dílu i studenti z International School of Brno.

Stačí mít zájem a kdokoliv se může s dobrovolníky osobně potkat a dozvědět se něco o zemích, ze kterých pocházejí. Obec Hlásnice byla hostitelem pro dobrovolníky již v minulosti. A především díky úspěšné spolupráci se starostou Mariánem Margholdem se mohou místní těšit na setkání s dobrovolníky znovu po roce. Další dobrovolnický projekt proběhne již na přelomu srpna a září.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autorka tiskové zprávy: Lenka Pechová, Eva Macková

FOTOGRAFIE Z LOŇSKÉHO ROKU (autorka fotografií: Pompová):
https://drive.google.com/drive/folders/1t4PCHWAxYf05TYe6GqdYN0haV7gTAks1?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz