Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ven z lavic! Učme děti venku

24.10.2016
Praha [TEREZA, vzdělávací centrum]
Autor: Petra Vaňková, tel: 607743763

Víte, že každé dítě stráví v průměru denně více než 4 hodiny před obrazovkou televize, mobilu nebo počítače? Myslíte si, že by se to mělo změnit? Program Les ve škole vzdělávacího centra TEREZA právě spustil novou kampaň na podporu vzdělávání dětí venku, v přírodě. Projekt se jmenuje Ven z lavic! Učme děti venku.

Cílem kampaně je podpořit výuku venku a motivovat k tomu učitele. Na portálu HITHIT lidé přispívají na vydání učebnice, která k výuce venku nabádá. Ta, stejně jako ty předchozí, je plná tipů a metodických postupů, jak se s dětmi učit v přírodě.
Je všeobecně známo, že děti potřebují pohyb, hru, záhady, kontakt s opravdovým životem a učení se vlastním prožitkem. „V programu Les ve škole motivujeme učitele, aby byli s dětmi venku v přírodě,“ říká vedoucí programu Jan Froněk. „Vymysleli jsme a odzkoušeli příběhy už pro téměř všechny ročníky základní školy a vydali je jako roční plány lesních aktivit. Podle těchto materiálů se dnes učí děti na více než 300 školách z celé České republiky,“ dodává.

„Přírodní prostředí je dobrodružné, rozmanité, pro všechny smysly pestré, obsahuje nespočetně podob života. A když jsme s ním v každodenním kontaktu, tak se přirozeně učíme, je to zábava, máme chuť objevovat a přicházet věcem na kloub,“ komentuje jedna z autorek učebnic Barbora Landová. Motorem kvalitního učení je vnitřní motivace dítěte. Proto se ve všech projektech TEREZA opírá o postupy zážitkové a projektové výuky nebo badatelsky orientovaného vyučování.

Pomozte nám, aby se děti o zvířatech a rostlinách učily venku, v opravdovém světě!

Video - www.hithit.com/cs/project/2774/ven-z-lavic-ucme-deti-venku


Program Les ve škole je mezinárodní výukový program o lese, který motivuje učitele být při výuce s dětmi více venku. Program v současní době probíhá v 23 zemích světa. Samotnou výuku na školách realizují přímo pedagogové podle připravených ročních plánů. Materiály pro pedagogy jsou tvořeny v souladu s rámcovým vzdělávacím plánem, v duchu „školy hrou“ a aktivního učení. Látku, kterou většina z nás znala jen z učebnic a výkladů před tabulí, mají děti možnost zažít přímo venku, v dobrodružných příbězích a objevech.

Vzdělávací centrum TEREZA má za sebou mnohaletou historii. V roce 1979 se začala parta vysokoškoláků podílet na ochraně Prokopského údolí v Praze. Založili zde svoji TERÉnní ZÁkladnu - TEREZU. Od počátku 90. let TEREZA se zaměřila na enviromentální vzdělávání, jehož součástí jsou tři dlouhodobé vzdělávací programy s mezinárodním zastřešením: Ekoškola, GLOBE a Les ve škole. Dnes je do nich zapojeno přes 750 českých mateřských, základních a středních škol. 0d roku 2012 motivujeme také rodiče, aby chodili s dětmi více do přírody. Proto vznikl projekt JDĚTE VEN.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz