Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrodružství mimo civilizaci čeká na dobrovolníky z celého světa. Vydají se „Back to nature“ a spát budou v týpí

14.8.2016
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Monika Urbášková

Ve dnech 19. srpna až 9. září se na území CHKO Český les nedaleko vesnice Stará Knížecí Huť uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) „Back to nature“. Zúčastní se ho mladí lidé z Mexika, Taiwanu, Japonska, Francie, Španělska, Německa, Rumunska, Itálie a v neposlední řadě také z České republiky. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Dobrovolníci stráví 3 týdny v nádherné přírodě, několik kilometrů vzdálené od nejbližší civilizace. A jak název projektu napovídá, vyzkouší si život bez moderních vymožeností, jako je elektřina, teplá sprcha nebo signál pro mobilní telefony. „Bydlet budou v tradičních týpí, veškerá vegetariánská strava bude připravována na táborovém ohni a k osobní hygieně poslouží nedaleký potok s průzračně čistou, nicméně studenou vodou,“ říká jedna ze dvou vedoucích workcampu Lenka Pompová.

Chráněné orchideje i lukostřelba

Dny budou dobrovolníci trávit ručním sečením louky, kam kvůli chráněným orchidejím nemůže nastoupit technika, sběrem biomasy a také údržbou tábořiště. Po práci si mohou za odměnu užívat meditační sauny, vyzkoušet lukostřelbu nebo tradiční tance. O víkendech přijde na řadu poznávání Česka a výlety do nedalekého Tachova či Mariánských Lázní.

Eurosolar a obnovitelné zdroje energie

Dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp, je organizován ve spolupráci s českou sekcí mezinárodní asociace EUROSOLAR (European association for renewable energy), zabývající se propagací obnovitelných zdrojů energie a vzděláváním v oblasti ekologie. Předseda národní sekce a viceprezident evropské asociace Milan Smrž bude přítomen na místě po celou dobu projektu a bude tedy moci předat dobrovolníkům své znalosti o této problematice.

Organizace se dobrovolnictví věnuje čtvrt století

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v ČR tak, aby pomáhali, kde je třeba a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
Jana Černá, vedoucí workcampu
Telefon: +420 605 850 226
E-mail: cernajaj@gmail.com
Web: www.inexsda.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz