Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolnice z různých zemí připraví pražským seniorům zábavný program

3.8.2016
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Monika Urbášková

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci letos opět přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 6. – 14. 8. 2016 do Prahy 10 zavítají čtyři nadšené studentky z Itálie, Španělska, Ruska a Karviné, které pomohou připravit volnočasový program pro seniory. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze je příspěvkovou organizací. Cílem je poskytnout podporu a pomoc uživatelům služby, kteří se ocitli kvůli svému věku, zdravotnímu stavu či chronickému onemocnění v situaci, kdy jsou odkázáni na pomoc jiné osoby.

Zařízení má s mezinárodními dobrovolnickými projekty (tzv. workcampy) bohaté zkušenosti. „Ve spolupráci s INEX-SDA se workcampy konají každé léto, vždy přijede malá skupinka mladých lidí z celého světa a dobrovolně svůj čas věnují seniorům, často pomáhá s nimi jen mluvit, poslouchat jejich životní příběhy nebo se procházet po zahradě,“ upřesňuje letošní vedoucí projektu Irena Pajerová. Dobrovolnictví se každým rokem stává více a více součástí běžného chodu Centra, neboť kromě letních workcampů vítají i jednorázové aktivity s českými dobrovolníky, např. v červnu se konal dobrovolnický den (odkaz na youtube).

Na dobrovolníky čeká obdobná práce jako v předchozích ročnících, především pomoct v péči o seniory a pořádání každodenního programu s promítáním fotek či výtvarných aktivit. A samozřejmě zbude čas i na odpočinek a volnočasové aktivity v Praze a okolí. Workcampu se zúčastní i Gabriela Wilczková z Karviné, která v dětství prodělala mozkovou obrnu, ovšem přesto dokáže pomáhat jiným: „V Praze jsem nebyla už 18 let, tak se na workcamp moc těším. Přihlásila jsem se proto, že jsem chtěla poznat, jak to v takové organizaci chodí a udělat si představu o svých možnostech.“

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. Letos tedy slaví čtvrtstoletí existence. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo právě obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně sedm set českých dobrovolníků.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
Irena Pajerová, vedoucí workcampu v Praze 10
Telefon: +420 724 706 165
E-mail: pajerovaren@gmail.com
Web: www.inexsda.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz